Septembar 20, 2017, 07:21:03 pm *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Početna   Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija  
Stranice: 1 ... 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 [221] 222 223 224 225   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Epska fantastika - priče o nosiocima čarobnih prstenova i crnih mačeva  (Pročitano 184853 puta)
Imrahil
Jeremija
Van mreže Van mreže

Ajvar on everything!

« Odgovor #3300 poslato: Jun 24, 2017, 12:31:53 am »

Ide nova serija po Martinu. Taman da budemo jos sigurniji da nikad necemo docekati kraj Laugh
Sačuvana

Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,
Ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul.
sawitch
Moderator
Hulk
Van mreže Van mreže

« Odgovor #3301 poslato: Jun 24, 2017, 06:52:40 am »

What?
Sačuvana

ZIVEO PARTIZAN I MAJKA SRBIJA
Imrahil
Jeremija
Van mreže Van mreže

Ajvar on everything!

« Odgovor #3302 poslato: Jun 24, 2017, 10:00:52 am »

SyFy će raditi seriju po Martinovoj kratkoj priči Nightflyers. Samim tim, sve izvesnije da nećemo nikad ni videti kraj Pesme leda i vatre Grin

Citat
Syfy has greenlighted a pilot for Nightflyers, a supernatural thriller based on the novella by George R.R. Martin (Game of Thrones) and the 1987 film. Additionally, I hear that the project, from Universal Cable Prods. and studio-based Hypnotic (USA’s Suits), is in the process of setting up a writers room to generate backup scripts in preparation for a potential series pickup.

Jeff Buhler (Jacob’s Ladder) wrote the adaptation of Nightflyers, which is set in the future on the eve of Earth’s destruction. In the hope of making contact with alien life, eight maverick scientists and a powerful telepath embark on an expedition to the edge of our solar system aboard the Nightflyer, a ship with a small, tightknit crew and a reclusive captain. But when terrifying and violent events begin to take place, they start to question one another — and surviving the journey proves harder than anyone thought.

Ono što hrabri je da izgleda neće biti umešan u projekat ali nisam siguran dal treba da se hrabrim i verujem u to Grin

Citat
Nightflyers is one of two Martin literary properties that had been optioned by Syfy sibling UCP for TV series, along with Wild Cards. Martin is not involved in the projects as he is under an exclusive deal at HBO.
Sačuvana

Nightflier
Bob Rok
Van mreže Van mreže

« Odgovor #3303 poslato: Jun 24, 2017, 08:37:06 pm »

To bi moglo da bude dobro. Još ako neko ekranizuje Tuff's Voyaging, gde će nam biti kraj. Smiley

Enivej, pokušaću da se vratim pisanju prikaza & osvrta, premda se sada oštrim da se okušam u nekom ozbiljnijem proznom uratku.
Sačuvana

...molitve Kromu uvek su zaludne...
http://nightfliersbookspace.blogspot.com/
vukipbg
Konan
Van mreže Van mreže

Ništa SC, samo HC!

« Odgovor #3304 poslato: Jun 25, 2017, 05:49:39 pm »

premda se sada oštrim da se okušam u nekom ozbiljnijem proznom uratku.

11 tomova, 700 stana po komadu o vanzemuncima i kanibalima, ili nešto drugo?
Sačuvana

'oćemo Sandman absolute edition, celog Hellblazera, ceo Thor: God of Thunder i CHEW Omnivore Edition
Nightflier
Bob Rok
Van mreže Van mreže

« Odgovor #3305 poslato: Jun 25, 2017, 09:32:45 pm »

Možda nastavak ovoga:

http://nightfliersbookspace.blogspot.rs/2014/02/konak.html
Sačuvana

vukipbg
Konan
Van mreže Van mreže

Ništa SC, samo HC!

« Odgovor #3306 poslato: Jun 26, 2017, 12:26:55 am »

Priča izuva...  Hail naježio sam se u nekoliko navrata. Divno uklopljeno i ispripovedano.
Čak sam i ženi dao da pročita, i ona je bila oduševljena.
Imaš dara, ali pored toga imaš i mnogo iskustva zbog posla kojim se baviš.
Pre skoro desetak godina, jedan od ispita na fakultetu mi je bio kreativno pisanje kod Zorana Živkovića, i on je tada izneo svoje mišljenje da čovek mora da posveti 15-20 godina čitajući, da bi bio kadar da napiše kvalitetno delo. Stavio bih svoj potpis na to.
Ti svakako imaš staža u čitanju, i bio bi ogroman gubitak na našoj skromnoj fantastičnoj sceni da se tvoja knjiga ne nađe tamo.
 Južna pruga
Sačuvana

'oćemo Sandman absolute edition, celog Hellblazera, ceo Thor: God of Thunder i CHEW Omnivore Edition
Nightflier
Bob Rok
Van mreže Van mreže

« Odgovor #3307 poslato: Jun 26, 2017, 09:23:32 am »

Hvala Smiley

Ovo je u skraćenom obliku objavljeno u Zabavniku pre nekoliko godina. Moja je muka što od silnog prevođenja nemam volje još i da pišem, ali neki mi je plan da to prevaziđem.
Sačuvana

Imrahil
Jeremija
Van mreže Van mreže

Ajvar on everything!

« Odgovor #3308 poslato: Jul 05, 2017, 11:10:13 am »

Novi Gemel i Pračet od pre neki dan u prodaji

Sačuvana

vukipbg
Konan
Van mreže Van mreže

Ništa SC, samo HC!

« Odgovor #3309 poslato: Jul 17, 2017, 08:16:33 pm »

http://www.laguna.rs/n3394_knjiga_naslednica_vatre_laguna.html
Sačuvana

NIcifor
Dilan Dog
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #3310 poslato: Jul 19, 2017, 05:05:50 pm »

Zasto niko ne spominje veliki broj novih romana Fantastike, naših, domaćih pisaca?

Običan previd, nezainteresovanost, skromnost autora koji su i sami /mozda/ članovi sajta ili surevnjivost, zavist neobjavljivanih i objavljivanih kolega?

Mogla bi se dobra turska sapunica npraviti na tu temu? Omrza Mracne Sume?

Dakle -

PRAZNIK ZVERI - GREHOVI ALIJANSE
Zoran Petrović

Leto 1332. Druga godina otkako je nadbiskup Aldvin napao zamak Elc. Opsada i dalje traje, zalihe su pri kraju, a branioci i vođe troporodične alijanse – Zlatnog zmaja, Srebrnog lava i Bivoljih rogova nalaze se na životnoj prekretnici. Odluke koje donesu oblikovaće sudbine njihovih potomaka u narednim vekovima. Te odluke uticaće na budućnost čovečanstva.

Godina je 1996. Nakon internet pretrage, Filip Kenih nailazi na slike srednjovekovnog zamka Elc i na ime vlasnice Angelike Ruben. Ime joj je isto kao i devojci koju je poznavao pre šest i po vekova, pre nego što je postao vampir. Njihov susret dovodi do neverovatnih obrta.

Ovo je magična priča o izdaji, drevnoj kletvi, bezuslovnom prijateljstvu i pravoj ljubavi, o ponosu i časti. Dušebrižnici, Engelauferi, Mrznuše, Roviri, Besnulja, nova su, unikatna stvorenja koja su iz mašte autora zakoračila na stranice ovog romana, šireći i produbljujući čudesni svet Praznika zveri. Grehovi alijanse, kao i prvi deo ove sage Žeteoci, pisani su jedinstvenim književnim stilom, kojim ovaj multižanrovski serijal pretenduje da postane vrhunsko delo domaće fantastične književnosti.

- ovaj sledeci mi se jako svidja kako je prikazan, opis radnje -

KRALJEVSTVO PLAŠTEVA
Brane Dragić

Prvi u nizu od tri romana koji govori o vecitoj borbi dobra protiv zla.

- ovde par njih koji pokazuju da i nasi pisci prate svetske trendove - dakle milijarda nastavaka

DRAGOJL RATNICI - NEVIDLJIVI GRAD, knjiga II
Duško Blagojević

Druga knjiga iz trilogije o Dragojl ratnicima, Duška Blagojevića, ''NEVIDLjIVI GRAD''!

U ovom fantastičnom diptihu, nastavljamo da pratimo naše drugare, Dragojl ratnike, čije avanture, ali i kategorizacija likova i odnosi među njima, teraju čitaoca da ''proguta'' svaku stranicu knjige i da nestrpljivo čeka da pređe na sledeću.

Nakon što je u prvoj knjizi ,,Duhovi rata'' drevni red Dragojl ratnika pokušao da zaustavi sile tame, dok su se Severnjaci spremali za osvajanja, zajedno sa njihovim Carem koji je želeo da zagospodari svetom, u novoj knjizi naši junaci, Kanor i Amunaki, su u Nevidljivom gradu. Mudrost i tajne tog svetog grada su im dragocene za kreiranje nove budućnosti čovečanstva. Za to vreme, velika vojska maršira kroz Srednje kraljevstvo ka Kapiji mira. I neizvesnost raste. Ujedno počinje i rizičan lov na veštice severa. I dok Crna kraljica otkriva sveto mesto severnjaka, na jugu, duhovi rata pokreću nezaustavljivu ofanzivu. Overlord i Murdor prebacuju svoje snage kroz davno zatvoren prolaz u Veliku kotlinu, u kojoj će se odlučiti sudbina čovečanstva.

SVETIONIČAR: VESNICI OLUJE I TOM
Mladen Đorđević

Radnja romana pred vama smeštena je u mračnom, distopijskom metropolisu kraj mora, u Evropi. Pod teškim, olovnim oblacima leži Vranolujni, grad glamura, prestiža i moći. Životne niti Bena Fostera, bivšeg vojnika, sada privatnog detektiva i Elene Rodrigez, mlade talentovane istražiteljke iz Odeljenja za ubistva uplešće se više nego što su njih dvoje to mogli i da zamisle. Bizarne i nadasve neobične smrti svetioničarevog sina i psihotičnog kidnapera, opomenuće ih da se na pučini sprema bura nezapamćenih razmera. Zlosutni tragovi odvešće ih na kobnu stazu bez povratka. Ozloglašeni Đavolji Rog, zagonetni Smitov svetionik i daleki Sentinel, tri su svetlosna tornja stenovitog priobalja i, možda, čuvari odgovora za kojima tragaju Ben i Elena.

NEBESKI BEDEMI
Saša Kuzmanović

Šest različitih priča oslikanih kroz živote glavnih junaka u šest paralelnih svetova, gde se maštovito prepliću tragična ljubav, mitologija, burna srpska istorija i fikcija, vode čitaoca u imaginarnu stvarnost Dajboga, Starine Novaka, Baba Jage, Ćir Ante Protića, Nikole Tesle, Asgarda,...

Iako naizgled različiti, sve ih povezuje jedna konstanta – ,,nebeski bedemi’’ Smederevske tvrđave.
Sačuvana
Imrahil
Jeremija
Van mreže Van mreže

Ajvar on everything!

« Odgovor #3311 poslato: Jul 19, 2017, 05:18:12 pm »

Jako malo ljudi ovde piše uopšte o fantastici. A i ono malo što piše se još smanjuje vremenom, kao recimo Neomeđeni koji nas izbegava u zadnje vreme Grin

Ja bih rado probao ali kako uvek imam gomilu za čitanje ko zna kad ću i da li ću. A iskreno, ovde mi samo ovo Dragojl zvuči poznato.
Sačuvana

goksi
Bob Rok
Van mreže Van mreže

« Odgovor #3312 poslato: Avgust 01, 2017, 08:59:57 pm »

Počeo da čitam Hronike Ambera i nikako mi ne leži. Nekako mi se ne sviđa to sa sadašnjim svetom. Daću mu još jednu šansu pa videti.

Kupio danas Aberkrombijeve Junake, tu nema promašaja  Wink
Sačuvana
maneater
Dilan Dog
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #3313 poslato: Avgust 02, 2017, 01:22:42 am »

Meni u Amberu dijalozi nemaju nikakvog smisla. Deluje mi da je Zelazni bio pod uticajam nekih izuzetno jakih droga dok je ovo pisao tako da verovatno treba konzumirati iste dok se cita da bi ovo licilo na ista. Ideja mi je ok, izvodjenje 0 poena ukratko.
Knjige su posle LOTR druga na listi must read fantastike, to je bar neko opste misljenje. Mada ovo je izaslo 70-tih a tad su se svi radili necim tako da su valjda i ove ocene proizvod toga.
Sačuvana
neomedjeni
Hulk
Van mreže Van mreže

Neomedjen, Ispovedjen, Slobodan!

« Odgovor #3314 poslato: Avgust 02, 2017, 07:01:20 am »

Počeo da čitam Hronike Ambera i nikako mi ne leži. Nekako mi se ne sviđa to sa sadašnjim svetom. Daću mu još jednu šansu pa videti.

Nakon što izađeš iz našeg sveta u prvoj knjizi, nema dužih vraćanja sem jednog u trećoj knjizi koje će potrajati jedno petnaest strana. Ako je to nešto što te odbija, slobodno nastavi dalje.

Meni u Amberu dijalozi nemaju nikakvog smisla. Deluje mi da je Zelazni bio pod uticajam nekih izuzetno jakih droga dok je ovo pisao tako da verovatno treba konzumirati iste dok se cita da bi ovo licilo na ista. Ideja mi je ok, izvodjenje 0 poena ukratko.
Knjige su posle LOTR druga na listi must read fantastike, to je bar neko opste misljenje. Mada ovo je izaslo 70-tih a tad su se svi radili necim tako da su valjda i ove ocene proizvod toga.

Verovatno niko od fanova ovo neće priznati, ali prva polovina Devet prinčeva Ambera je vrlo slaba knjiga koju vadi tek poneki momenat Zelaznijeve briljantnosti (kao, na primer, scena kad ređa adute iz Florinog špila). Razlog za ovo je uglavnom to što je Amber počeo kao eksperiment i što Zelazni u početku uopšte nije imao jasnu ideju gde će i šta će sa svetom i likovima koje je zamislio, funkcionisao je po principu "daj da napišem ovo ovako, da vidimo gde će me odvesti". Tako da mnogi razgovori nemaju previše smisla, kao i mnoge stvari koje su se desile na putu za Amber. A nikad se nije vratio unazad da sve to popravi kad je shvatio šta hoće od Ambera.

Tek od napada da se predupredi krunisanje, odnosno onoga šta sledi nakon njega, ovo postaje sjajna priča. Ako još nisi stigao dotle, nastavi, jer ono zbog čega se Amber čita tek sledi.

Ako si slučajno završio prvu ili već čitaš drugu knjigu i misliš da dijalozi nemaju smisla - jebiga, onda je zapravo sve okej, nego samo nemaš ukusa.  khkhkh
« Poslednja izmena: Avgust 02, 2017, 07:03:01 am od strane neomedjeni » Sačuvana

Ovde leži čovek čije je ime ispisano na vodi...

"I'm a man of few words!" -Anonimni Fibraš
Stranice: 1 ... 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 [221] 222 223 224 225   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.15 | SMF © 2011, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.038 sekundi sa 21 upita.