Jul 01, 2022, 09:59:26 pm *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Početna   Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija  
Stranice: 1 ... 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 [70] 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 ... 113   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Preporučite seriju...  (Pročitano 473073 puta)
Jaymina
Paja Patak
Van mreže Van mreže

Dišem na pogon solarni.

« Odgovor #1035 poslato: Maj 12, 2014, 12:47:36 pm »

Kad stignem do treće sezone, počeću da te svakodnevno bombardujem porukama: Gledaj, gledaj, gledaj, gledaj!. Grin
Sačuvana

“We’re all stories, in the end. Just make it a good one, eh?”
Lord Vader89
Jeremija
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1036 poslato: Maj 12, 2014, 12:59:31 pm »

jel zna neko gde mogu da strimujem Dosije Iks? Help

smesi mi se kraj cetvrte sezone (polako, ali sigurno Good job ), a u biblioteci imaju sve, samo ne petu Facepalm
Sačuvana

Elesar
Global Moderator
Jeremija
Van mreže Van mreže

modus morbidus

« Odgovor #1037 poslato: Maj 12, 2014, 01:00:14 pm »

Mislio sam da si do sada vec krenuo ponovo ispocetka sa prvom...  Undecided
Sačuvana

Vader: Ante i Ibra nemaju pojma!
Ko je sledeci na meniju?
Lord Vader89
Jeremija
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1038 poslato: Maj 12, 2014, 01:02:04 pm »

gustiram, gushtam, uzivam, natenane.... I agree Give me beer
Sačuvana

billy
Bob Rok
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1039 poslato: Maj 14, 2014, 10:50:52 am »

Preporucam

Star Trek sve
Stargate sve
Battlestar Galactica
Firefly
4400
Six Feet Under - ko bas ne podnosi pedere neka ne gleda Cheesy
Farscape
Lost
Heroes
True Blood
South Park
Batman: The Animated Series
Futurama
Samurai Jack

To sam sve odgledao i toplo preporucujem. Malo ce da potraje Star Trek i Stargate ali kao da covek ima sta pametnije da radi. Ne mozes ceo dan da jedes i da se sexas. Moze malo i sf-a. Naj naj naj svih vremena mi je svakako Star Trek.
Sačuvana
billy
Bob Rok
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1040 poslato: Maj 14, 2014, 10:52:57 am »

gustiram, gushtam, uzivam, natenane.... I agree Give me beer

Jel ucis ti nesto ?  Grin
Sačuvana
Amemiya
Usagi Yojimbo
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1041 poslato: Maj 16, 2014, 11:48:17 am »

Preporucam

Six Feet Under - ko bas ne podnosi pedere neka ne gleda Cheesy

ali kao da covek ima sta pametnije da radi. Ne mozes ceo dan da jedes i da se sexas.

ko podnosi lezbe   Drool neka gleda Mendoru - Ikemen aidoru*  Grin
http://www.dailymotion.com/video/xw6hjx_mendol-ikemen-idol-episode-1_shortfilms

ima. da gleda Japanke  Drool
been there, done that  Grin

a sad svi na
Sērā zonbi**

* AKB48
** AKB48
Sačuvana
koroviev
Modesti Blejz
**
Van mreže Van mreže

Роки!!!

« Odgovor #1042 poslato: Maj 19, 2014, 04:52:28 pm »

-Lost
-Wire
-Breaking bad
-Carnival
-Dexter prva tri serijala
-Community
-Death Note
-Seinfeld
-The Killing
Sačuvana
billy
Bob Rok
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1043 poslato: Maj 20, 2014, 02:07:29 pm »

Ahhhhhhh Stargate epizoda 50. Tako tuzna Smiley
Sačuvana
Riđobradi
Paja Patak
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1044 poslato: Maj 21, 2014, 10:22:04 am »

Evo pomalo ponukan prethodnim pisanijem vašim i moje neke liste, bez redosleda:

- Wire Obavezno pogledati, autori Homicide: Life on the Street su odradili još bolji posao podučeni prethodnim iskustvom. Posebno bih istakao socijalni aspekt koji se provlači kroz sve serijale. Meni je najdraža druga sezona sa sindikatima lučkih radnika Poljaka. I naravno: Omar Litl!  Afro Takođe mislim da je bitno što serija nikad nije imala veliku gledanost nego je kultni status stekla naknadno, i da su zato autori mogli ipak da zaokruže priču na način na koji su hteli, a ne da podlegnu hajpu popularnosti (kao neke druge ultrapopularne serije).
- Homicide: Life on the Street (Kad smo već kog toga) Sjajna ekipa, mrak i siromaštvo na ulicama Baltimora, filozofiranje policijskih detektiva o smislu života dok istražuju svakodnevne slučajeve... Sve to je Homicide pionirski  uneo u detektivski žanr na američkoj televiziji. Ova serija je poput The Wire jedva opstajala zbog slabih rejtinga. U celini je to slabija serija od famoznog naslednika, ali zato neke epizode mogu da stanu rame uz rame sa najboljim iz The Wire (meni omiljena epizoda sa likom koji je uklješten između perona i voza podzemne železnice).
- The Adventures of Sherlock Holmes (1984) (i sve kasnije sezone...) Jedan je Džeremi Bret.
- The X Files Uprkos poslednje dve sezone.
- La Piovra Inspektor Katani, sicilijanska mafija poput pipaka hobotnice... Jeste preglumljeno i režirano u stilu ranih osamdesetih, ali nimalo naivno. Najbolja italijanska serija po meni, odgledati prve četiri ili prvih šest sezona, ono posle i ne mora.
- The Cracker   Robi Koltrejn je debeli psiholog koji pomaže mančesterskoj policiji u gnusobnim slučajevima. Zar je dovoljno još? Ima i čini mi se dva TV filma posle serije, ali su mnogo lošiji.
- Firefly,čini mi se da ovo ne treba dodatno pojašnjavati  Wink
- Star Trek:TOS i Star Trek: TNG
- Battlestar Galactica (nova), Jedna od retkih modernih serija koje su završene kako treba. Sjajna zabava od početka do kraja (a sa ženom i društvom često sam igrao i jako dobri istoimeni boardgame).
- The Coupling, Prve tri sezone. Legendarno. Gazilion puta bolje od nedotupavnih američkih Prijatelja, a direktna inspiracija za mnoge stvari u How I Met Your Mother.
- How I Met Your Mother Jeste, ušla je u ovu listu, uprkos repetitivnim forama i razvodnjenosti poslednjih sezona. Ipak, (na stranu sva česta muvanja nekih glavnih likova), prikaz verne ekipice koja se zajedno veseli i pati i provodi u lokalnom pabu uz pivo i rokenrol deluje tako dobro poznato Smiley
- Louie Vudialenovski humor, a opet ne baš sasvim. Otkačeno, netipično, iskreno.
- Boardwalk Empire Sjajno od početka, od prvih sat i po vremena koji mogu zasebno da se gledaju i koje je režirao Martin Skorseze (ah taj HBO). Meni su treća i četvrta sezona bolje od prve dve jer se otklonilo od nekih pomalo sapunsko-operskih elemenata. Ko je gledao, shvatiće na šta mislim. A tek muzika!  Hail
- House MD (upkros poslednjoj sezoni) Ovo, pre svega, nije doktorska serija, znam da je to mnoge odbilo, pa i mene na početku.
- Spartacus: Blood and Sand Kad sam odgledao prvu epizodu nisam mogao da verujem koliko je bezveze, ali tolika količina treša nije mogla da se prenebregne Smiley Ipak, kako sezona odmiče serija je sve bolja, a treš postaje kemp.  Laugh Druge sezone nisam gledao i ne želim, jedan je Spartak.
- Monty Python's Flying Circus nije potrebno objašnjenje...
- Grlom u jagode Najbolja domaća serija ikada. Depresivno je gledati sa Jagodama u grlu. (Od domaćih u poslednje dve decenije pomenuo bih kao kvalitetne i prvih deset epizoda Vratiće se rode, pre nego što je serija postala tipična balkanska ruralna tragikomedija.)
- Sons of Anarchy Ako u startu prihvatite svu naivnost, obrte, sapunsku-operastost... pa sjajno ćete se zabaviti i željno išćekivati još. Sjajna muzika.
- Black Books Humoristički mini-dragulj. Dilan Moran blista i mnogo mi je žao što ga nisam gledao u Beogradu sad skoro.
- Futurama
- South Park
- The Kiling Obrađeni danski predložak Forbrydelsen (nije loš, ali je dosadan), samo još bolje, i to najviše zahvaljujući glavnim likovima. Autori su zajebali što su prvi slučaj podelili u dve sezone i time prepolovili svoje gledalište i pružili nam jedno dvdeset "crvenih haringi", čime su načisto smorili. Treća sezona najbolja, potpuno autorska i nema veze sa danskim originalom. Netfliks priprema završnu sezonu od šest epizoda.
- Rome Ah! Uživancija.
- Twin Peaks Ovo sam ladno zaboravio prvi put, pa sam editovao naknadno. Nadam se da će mi svi Linčovi patuljci oprostiti.

Klupa za rezerve (honorary mention):
- Lost Ušla bi ona u gornju listu, ali brate, onakav kraj (i čitava poslednja sezona, kad smo već kod toga).  Facepalm
- Hell on Wheels Sjajan vestern. Prve dve sezone jako dobre, a onda krš od treće sezone (sa izuzetkom jedne epizode).
- Breaking Bad Još nisam odgledao do kraja, ali sudeći po onome odgledanom uopšte ne zaslužuje toliki hajp, jbg, mada kapiram da najbolje dolazi na kraju.
- The Good Wife Najbolja advokatska serija koju sam gledao, vickasto, domišljato, aktuelno, jedino je glavna likinja tolka konzerva da je to neverovatno. Smiley
- Bron/Broen Od svih poslednjih uradaka u ovom talasu skandinavskog noara, mojoj ženi i meni se najviše svideo Most, a tome je svakako doprineo lik Sage Noren Smiley
- Game of Thrones Sjajno urađeno, ali ne za glavnu listu.
- Oz
- Deadwood Prva sezona pogotovo, druga donekle, ali treća je već negledljiva od pretencioznosti scenariste.
- Heroes Ali samo prva sezona, ionako može da se gleda kao celina. Ono posle je užas!
- True Detective
- Vikings
« Poslednja izmena: Maj 29, 2014, 08:42:42 am od strane Riđobradi » Sačuvana

тыпе оф материал
Lord Vader89
Jeremija
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1045 poslato: Maj 21, 2014, 10:25:41 am »

- Star Trek:TOS i Star Trek: TNG

e sad mene zanima, radoznalost - zasto je u ovu listu usla Originalna serija, a nije recimo Deep Space Nine?
Sačuvana

neomedjeni
Hulk
Van mreže Van mreže

Neomedjen, Ispovedjen, Slobodan!

« Odgovor #1046 poslato: Maj 21, 2014, 10:27:46 am »

Naklon za Šerloka i Galaktiku. Riđobradi zna šta valja gledati.
Sačuvana

Ovde leži čovek čije je ime ispisano na vodi...

"I'm a man of few words!" -Anonimni Fibraš
billy
Bob Rok
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1047 poslato: Maj 21, 2014, 10:30:09 am »

e sad mene zanima, radoznalost - zasto je u ovu listu usla Originalna serija, a nije recimo Deep Space Nine?

Ja da se ukljucim malo. Meni je DS9 najlosiji serijal. A TOS je najbolji od svih. Tako da mozda je i to odgovor Cheesy
Sačuvana
Lord Vader89
Jeremija
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1048 poslato: Maj 21, 2014, 10:33:51 am »

Ja da se ukljucim malo. Meni je DS9 najlosiji serijal. A TOS je najbolji od svih. Tako da mozda je i to odgovor Cheesy

to da je u domenu star treka najlosiji, dalo bi se diskutovati
(iako se ne slazem, ali opet, to je za Stark Trek temu vise)

serija kao serija je odlicna, i svakako galaksijama udaljena od TOS, koja je pored neke osnovne harizme zadrzala jedino kulturolosku vrednost. sve dalje od toga je za posvecenike, ne za opstu publiku.
Sačuvana

Riđobradi
Paja Patak
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1049 poslato: Maj 21, 2014, 10:40:39 am »

@Lord Vader89 i Talični Tom
Pa TNG mi je svakako najbolja, tu radi i nostalgija pomalo jer sam tada uživao u bezbrižnom detinjstvu Smiley Ali i danas kad je čovek gleda, "radi" najbolje. Deep Space Nine mi je bila samo zabavna - nije se u dovoljnoj meri poduhvatala nekih ozbiljnijih tema, čega ima u prve dve serije. TOS, koliko god da je "pozorištan" i smešan u smislu produkcije iz današnje pozicije, osim kulturološke vrednosti, ima i te kako delova bitnih sa tog aspekta društveno-političkog sazrevanja.

@neomedjeni
Hvala Smiley I ti znaš koja škola stripa je najbolja  Wink
Sačuvana

тыпе оф материал
Stranice: 1 ... 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 [70] 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 ... 113   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.056 sekundi sa 19 upita.