Jul 06, 2022, 07:27:39 pm *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Početna   Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija  
Stranice: 1 ... 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 [105] 106 107 108 109 110 111 112 113   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Preporučite seriju...  (Pročitano 473511 puta)
Raoul Duke
Asteriks
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1560 poslato: Jun 16, 2019, 04:07:29 pm »

Мени се баш свиђа то што ти сматраш недостатком. Али разумем.
Sačuvana

WOOLF
Hulk
Van mreže Van mreže

Fairy tales are more than true...

« Odgovor #1561 poslato: Jun 16, 2019, 06:43:50 pm »

Мени се баш свиђа то што ти сматраш недостатком. Али разумем.
Isto i kod mene,dozirano taman koliko treba.
Davno ne odgledah nesto toliko po mom ukusu,cista desetka za celokupan dozivljaj.
Kamo srece da imamo vise ovakvih serija,filmova.
Sačuvana

Trazim Blast 2 Fibra
naker777
Paja Patak
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1562 poslato: Jun 16, 2019, 07:07:56 pm »

Odgledah i ja Černobilj

Nedovoljno obučeni i neiskusni radnici, falična oprema + sovjetska doktrina i propaganda u svoj svojoj slavi
Jezivo dobra serija, jezivo
Zašto HBO uvek pravi najbolje stvari

p.s. malo sam istraživao
npr mađarska nuklearka je na samo 85km od Subotice
Sačuvana
CUVAR STARUDIJA
Korto Malteze
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1563 poslato: Jun 16, 2019, 09:12:05 pm »

Ja da se pitam pozatvarao bih sve termoelektrane u drzavi i napravio koliko god treba nuklearnih. Termo nas truju svakog dana svake godine a nuklearne proizvode najcistiju mogucu energiju.
Sačuvana

Pisi Latinicom! Podrzi globalizaciju!
xander
Korto Malteze
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1564 poslato: Jun 16, 2019, 09:38:03 pm »

U principu se slažem. Mislim da su moderni reaktori prilično bezbedni.
E sad, realnost nam ne ide na ruku. Nuklearne elektrane su skupe, mi ne možemo ni Đerdap 3 da izgradimo. A kod nas se i smenjuje nuklearni fizičar kako bi Maja Gojković dobila još jednu platu.
Sačuvana

naker777
Paja Patak
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1565 poslato: Jun 16, 2019, 09:56:24 pm »

U našim rukama je i najbezbednije kritično

Generalno je trend da se napušta nuklearna energija
Japanci su skoro sve svoje pogasili nakon nesreće u Fukušimi 2011
Nemci planiraju da ih zatvore do 2022, Švajcarska takođe

Ako zemlje kao što su Norveška, Irska, Poljska mogu da prežive bez nuklearki, zašto ne bi i mi?
Teško da smo veliki potrošač...

Pored svih ostalih problema u državi baš nam treba i nuklearna elektrana da malo začini stvari  Grin
Sačuvana
xander
Korto Malteze
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1566 poslato: Jun 16, 2019, 10:06:54 pm »

Ako pružimo osnovu za neku buduću HBO seriju, vredi.

Sad je trend ka obnovljivim izvorima, malo ima i straha od nuklearne energije. Mini hidroelektrane, Brnabićkin vetropark. Ko kaže da ne idemo u korak sa svetom ?
Sačuvana

panic
Modesti Blejz
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1567 poslato: Jun 16, 2019, 11:00:39 pm »

Ja da se pitam pozatvarao bih sve termoelektrane u drzavi i napravio koliko god treba nuklearnih. Termo nas truju svakog dana svake godine a nuklearne proizvode najcistiju mogucu energiju.

To kad bi radile na fuziju, a ne na fisiju...
Sačuvana
Riđobradi
Paja Patak
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1568 poslato: Jun 21, 2019, 10:37:50 am »

Chernobyl - Zaista dobra. Predlažem potencijalnim gledaocima da jednostavno zamisle dve fiktivne zemlje u "ulogama" SAD i SSSR, kako bi umanjili sopstveni bias i činjenicu da je serija došla sa Zapada. Izjava da je akcident u Černobilju direktno uzrokovao kasniji pad SSSR pruža lep šlagvort Rusima da ubace snajku Ciju i naprave sopstvenu verziju, sa Bikovićem u ulozi reaktora.

Good Omens - Veoma simpatično, uprkos raznim manicama. Serija se previše oslanja na harizmu i odnos dva glavna lika, što je istovremeno njen najveći plus i najveća mana.

Handmaid's Tale - Prdnula je ova serija u čabar još tokom druge sezone, iako je pokazivala još nekakve znake zanatske izvrsnosti, ako ničeg drugog. A posle onakve prve sezone - koju sam vozdizao! Književni predložak je tada "ispucan" i svako dublje promišljanje političkih uzroka i posledica, kao i karaktera i ponašanja likova, ubrzo je napušteno pa se sve svelo na puki pamfletizam. Šteta, šteta...
Sačuvana

тыпе оф материал
Imrahil
Jeremija
Van mreže Van mreže

Ajvar on everything!

« Odgovor #1569 poslato: Jun 21, 2019, 10:40:29 am »

Izjava da je akcident u Černobilju direktno uzrokovao kasniji pad SSSR pruža lep šlagvort Rusima da ubace snajku Ciju i naprave sopstvenu verziju, sa Bikovićem u ulozi reaktora.

LOL LOL LOL LOL
Sačuvana

Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,
Ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul.
xander
Korto Malteze
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1570 poslato: Jun 21, 2019, 11:07:36 am »

Interesovanje će prosto eksplodirati.
Sačuvana

Riđobradi
Paja Patak
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1571 poslato: Jun 21, 2019, 11:08:26 am »

Jednostavno čovek zrači talentom.
Sačuvana

тыпе оф материал
Imrahil
Jeremija
Van mreže Van mreže

Ajvar on everything!

« Odgovor #1572 poslato: Jun 22, 2019, 10:12:15 am »

Ako Stefan tako kaže onda ide na spisak Love
Sačuvana

Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,
Ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul.
xander
Korto Malteze
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1573 poslato: Jun 26, 2019, 01:39:58 pm »

Picnic at Hanging Rock

Odlična kinematografija, montaža, gluma, kostimi. Možda overproduced do mere koja nagriza granice realnosti, ali to nekako paše uz priču. Uglavnom dobra muzika i atmosfera, mada ne može se prevazići ona panova frula iz filma.

Natali Dormer verovatno najbolja, iako premlada za ulogu. Uopšte mi je gluma bolja ovde nego u filmu.

Problematično je ovakvu priču koja staje tako fino u 105 minuta produžiti na 300+. Posledica je da je dodato puno pozadinskih detalja. Serija pati od gubitka fokusa, naročito na sredini u trećoj i četvrtoj epizodi. Malo ubačeno i uslovno rečeno „modernih” tema. Najviše pažnje je na prošlosti direktorke. Ima dosta flešbekova i sve je prikažano nehronološki, što mi je takođe odgovaralo.

Rekao bih da serija, iako malo mračnija, deli neke osnovne poruke i motive filma. Dosta zajedničkih scena i dijaloga, koji su pretpostavljam preneti iz knjige koju (još) nisam čitao. Isti otvoreni kraj. Serija izgleda odlično i bilo mi je zabavno da gledam, tako da mislim da vredi probati, pogotovo ako ste ljubitelj filma.
Sačuvana

ridiculus
Bob Rok
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1574 poslato: Jul 14, 2019, 10:34:44 am »

(Lemony Snicket's) A Series of Unfortunate Events je fantastična serija u svakom pogledu. Netfliksova produkcija, 3 sezone, adaptacija serije romana istog imena. Za sva godišta, relativno govoreći, pošto humor ume da bude vrlo crn i ton vrlo cinačan, i ima dosta igara rečima. Vrlo verno originalu - koji nisam čitao, ali tako kažu, a te knjige je bar jedan čovek čije mišljenje jako cenim (Alexis Kennedy, tvorac nekih od najliterarnijih "igara" u postojanju, kao što su Fallen London, Sunless Sea, i Cultist Simulator) stavio među omiljene. U svakom slučaju, sinematografija liči na onu iz radova Wesa Andersona, a glumačka postava je gotovo perfektna, jedna od najboljih koje sam ikad video u TV seriji. Osim možda Alfre Woodard, koja mi se iz nekog razloga nije ovde dopala, iako sam voleo njena pojavljivanja u Luke-u Cage-u. Verovatno ne toliko zbog toga što su odabrali crnu Amerikanku da igra ulogu koju je u filmu iz 2004. igrala Meryl Streep - čitav taj politički korektan bulšit me ni najmanje ne zanima - već ima nešto u njenoj glumi što je sasvim obično i odskače od divno ekstravagantnih i karikiranih uloga drugih odraslih glumaca.

U stvari, odgledao sam samo prvu sezonu, i ta je odlična. A juče sam odgledao i prvu epizodu druge sezone, i ta je možda još i bolja, sa divnim novim likovima i okruženjima, i duhovitim scenama i dijalozima. Inače, romana ima 13 i svaki je adaptiran u dve epizode (26 ukupno).

Druga serija koju bih preporučio je Ozark. Gledao sam samo prvu sezonu, i postoji još jedna, a za ovu godinu je najavljena i treća. Ozbiljna stvar, o porodici koji je primorana da pere novac za meksički kartel, sa velikom i raznovrsnom glumačkom postavom, solidnim zapletom, i fantastičnom muzikom. Tu i tamo ima scena koje razbijaju utisak nameravanog realizma u cilju ispunjavanja tačaka zapleta, ali nema ih mnogo. Jedino mi je 8 epizoda bila dosadna, jer deluje kao višak. Vraćamo se u prošlost i saznajemo neke stvari o najvažnijim likovima. Takve stvari me svaki put podsete na onaj prikaz koji je John Kane napisao o Tales of the New Gods (kolekcija kratkih priča o Novim bogovima) gde poredi ono što je John Byrne uradio sa otkrivanjem Darkseidovog porekla i ono što je Kirby radio kada je vratio narativni časovnik u (daleku) prošlost:

Citat
Of course Kirby would also go back, when able, to show what was past. But when he did it we got The Pact; when he did it they were revelations not explanations. Kirby’s additions opened up his narrative, Byrne’s additions all feel like a door has been slammed shut somewhere.

"Revelations, not explanations". I upravo je to problem sa čitavom 8. epizodom Ozarka. Uglavnom objašnjava kako su se likovi našli tu gde jesu na početku serije bez pružanja bitnih uvida. Oh, zaista postoji jedno (relativno) bitno otkriće, vezano za par očiju u tegli, ali da li je to bilo vredno dodatnih 50-60 minuta? Mislim da ne. No, to je mala zamerka u kontekstu čitavog serijala, jer sa epizodom 9 stvari se vraćaju u prirodni tok radnje, u kojem Ozark stvarno blista.
« Poslednja izmena: Jul 14, 2019, 10:41:23 am od strane ridiculus » Sačuvana

"Desaad is dead."
"What? Again?"
Stranice: 1 ... 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 [105] 106 107 108 109 110 111 112 113   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.036 sekundi sa 20 upita.