Novembar 19, 2018, 10:18:35 am *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Početna   Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija  
Stranice: 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Sendmen: Uvertira (Promo cena do 27.03.17.)  (Pročitano 6797 puta)
Gil-galad
Bob Rok
Van mreže Van mreže

« Odgovor #105 poslato: Januar 28, 2017, 02:02:14 am »

Sandman posle Sandmana, a pre Sandmana... Cheesy Moram priznati da me veoma intrigira.
Sačuvana

alien justice
PijaniPatak
Modesti Blejz
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #106 poslato: Januar 28, 2017, 09:54:41 am »

Samo jos ovo, ako sam dobro razumeo ovo je redosled brojeva BP koji se slaze s onim Dzimijevim spiskom trejdova? A ta Uvertira koja ide pre BP je ustvari ova DW Uvertira ili nesto sasvim drugo?

Tako je. Originalni serijal je izdat u 10 trejdova. Uvertira je hronološki prolog serijalu, ali je izdat nakon njega. Tako se treba i čitati i tim redom nabavljati (vidim na zaviru da Uvertira dobrano odaje dešavanja iz devetog i desetog trejda i, ko je pročita pre, kvari doživljaj njihovog čitanja).

Džimi ti je stavio spisak naslova originala/domaćih izdanja. Ravnaj se naslovima, lakše je iskopati ih po knjižarama/aukcijama. Retko ko stavi u naslov za potraživanje BP 13 za Preludijume i nokturna, a maltene svi ukucaju Sendmen 1 "Preludijumi i...."

Baci se u nabavku odmah. Ne silujemo te svi džaba već nekoliko strana.
« Poslednja izmena: Januar 28, 2017, 10:04:30 am od strane PijaniPatak » Sačuvana
PijaniPatak
Modesti Blejz
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #107 poslato: Januar 28, 2017, 10:10:55 am »

Sandman posle Sandmana, a pre Sandmana... Cheesy Moram priznati da me veoma intrigira.
...a još nije jedini Sendmen posle Sendmena. Dork
Malo me zbunjuju "Beskrajne noći" i "Dream Hunters". Gde oni naspram originalne hronologije pripadaju?
Nabavio sam original "...Huntersa" ali nemam pojma kada da ih čitam  Cheesy Mogu li odmah ili da sačekam Uvertiru?
Smrt još nisam ni privirio, niti bilo šta od tuđih mišljenja pročitao. Tu sam u totalnom mraku, ali ću rado da pričekam da izađu u Absolutu
Sačuvana
Vladimir Bojanovic
Asteriks
Van mreže Van mreže

« Odgovor #108 poslato: Januar 28, 2017, 10:20:18 am »

Ok hvala svima, uzivajte u Uvertiri sendmenovci a nadam se da cu uskoro i ja s Preludijumima.  Smiley
Sačuvana

Ideje koje vode nas do neba do slobode,
nekada il sada, tamo negde ili ovde.
Paka01
Asteriks
Na mreži Na mreži

« Odgovor #109 poslato: Januar 28, 2017, 10:38:17 am »

Uvertira je hronološki prolog serijalu

Uvertira u neku ruku služi kao i epilog zbog pojavljivanja Daniela, kojeg susrećemo tek na samom kraju originalnog serijala.

Malo me zbunjuju "Beskrajne noći" i "Dream Hunters". Gde oni naspram originalne hronologije pripadaju?

Više manje bilo gdje. Nisu vezani uz kronologiju, već su neovisne priče. Jedine dvije iznimke su dvije priče u Endless Nights koje se dotiču likova Destruction i Delirium koje se dešavaju nakon radnje u glavnom serijalu.
Sačuvana

"A three-hundred thousand degree baptism by nuclear fire.
I'm not sorry, we had it coming."
PijaniPatak
Modesti Blejz
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #110 poslato: Januar 28, 2017, 01:48:56 pm »

Uvertira u neku ruku služi kao i epilog zbog pojavljivanja .... (spoiler izbrisan)

Eto, nisam znao za to. Uglavnom, zaključujemo da je obavezno čitati je posle Sndmn 10 "Bdenje"

Citat
Više manje bilo gdje. Nisu vezani uz kronologiju, već su neovisne priče. Jedine dvije iznimke su dvije priče u Endless Nights koje se dotiču likova Destruction i Delirium koje se dešavaju nakon radnje u glavnom serijalu.

Odlično. Onda ću odmah da se bacim na Hunterse. Hvala, Paka!
Sačuvana
Morrison
Korto Malteze
Van mreže Van mreže

Kragujevac

« Odgovor #111 poslato: Januar 28, 2017, 08:05:08 pm »

Uvertira u neku ruku služi kao i epilog zbog pojavljivanja Xyz, kojeg susrećemo tek na samom kraju originalnog serijala.
Njega srećemo i ranije, u onom Klurakanovom skretanju s puta, u "Dobrostivim gospama".
Sačuvana

There ain't no grave gonna hold my body down
Paka01
Asteriks
Na mreži Na mreži

« Odgovor #112 poslato: Januar 28, 2017, 08:09:16 pm »

Uh moguće, ne mogu se sada sjetiti da budem iskren.
Sačuvana

Morrison
Korto Malteze
Van mreže Van mreže

Kragujevac

« Odgovor #113 poslato: Januar 28, 2017, 08:23:46 pm »

Skoro sam čitao, pa otud i pamtim Smiley
Sačuvana

There ain't no grave gonna hold my body down
CCeltic
Bob Rok
Van mreže Van mreže

« Odgovor #114 poslato: Januar 31, 2017, 08:05:15 pm »

Jedno pitanje: u šestom poglavlju oko one velike table na četiri stranice ima pet crnih strana. Jel to tako treba ili je nešto odštampano crno greškom ?  Južna pruga
Sačuvana

The Road Goes On Forever
Džimi Gitara
Asteriks
Van mreže Van mreže

M

« Odgovor #115 poslato: Januar 31, 2017, 08:31:46 pm »

Jedno pitanje: u šestom poglavlju oko one velike table na četiri stranice ima pet crnih strana. Jel to tako treba ili je nešto odštampano crno greškom ?  Južna pruga

Tako treba.  zag
Sačuvana

CCeltic
Bob Rok
Van mreže Van mreže

« Odgovor #116 poslato: Januar 31, 2017, 09:03:57 pm »

Tako treba.  zag

Hvala, Džimi  Južna pruga
Sačuvana

The Road Goes On Forever
kasper
Korto Malteze
Na mreži Na mreži

PD Pobeda ili smrt

« Odgovor #117 poslato: Mart 09, 2017, 11:19:09 am »

valja ova uvertira, valja  Drool
gejman je nacinio scenario od kojeg sam ocekiva da odrzi duh/sustinu sendmena i da pored toga pruzi nesto drugacije/vise od onog sto je radio pre 25 godina. mozda je sama prica malo previse apstraktna
a vilijams, covek, razvalio, neverovatno. taman mu je ta prevelika onostranost omogucila da pokaze sve sta moze. neverovatno.

ovu uvertiru sam procitao dok sam citao sendmena 4, legla samo tako
Sačuvana
Paka01
Asteriks
Na mreži Na mreži

« Odgovor #118 poslato: Mart 09, 2017, 12:55:31 pm »

Meni je Williamsa malo "previše" u Uvertiri, da se tako izrazim... Prenatrpano je sve to skupa i pomalo mi je zamorno gledati, guši priču na momente, tako da nisam mišljenja da mu je ovo najbolje djelo (taj glas dajem za Batwoman s Ruckom i/ili Mooreovu Prometheu). No i unatoč tome, naravno, skroz je odličan.
Sačuvana

WOOLF
Hulk
Van mreže Van mreže

Fairy tales are more than true...

« Odgovor #119 poslato: Mart 09, 2017, 01:18:36 pm »

Meni odlicno legao Williams ovde.Sjajno mi je ispalo ono sa okretanjem knjige i listanje u hodu.
Ne znam samo kako ce to i fibrinoj knjizurini funkcionisati?  Grin
Sačuvana

Trazim prvu kutiju Uncle Scrooge and Donald Duck the Don Rosa Library!!!
Stranice: 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.15 | SMF © 2011, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.036 sekundi sa 20 upita.