Jul 19, 2018, 01:05:21 am *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Početna   Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija  
Stranice: 1 2 3 4 5 6 7 8 [9]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Sendmen: Uvertira (Promo cena do 27.03.17.)  (Pročitano 5967 puta)
Džimi Gitara
Asteriks
Van mreže Van mreže

M

« Odgovor #120 poslato: Mart 20, 2017, 02:02:48 pm »

Poštovani forumaši,
Podsećamo vas da Sendmen: Uvertiru možete još sedam dana u Darkwoodu kupiti po promo ceni od 1650 dinara.

Od 27.3. puna cena biće 1950. din.
Sačuvana

neomedjeni
Hulk
Van mreže Van mreže

Neomedjen, Ispovedjen, Slobodan!

« Odgovor #121 poslato: Mart 20, 2017, 03:14:06 pm »

Omatorio i Džimi.

Pre koju godinu bi ovo obaveštenje započeo sa: "Slušaj vamo, bagro..."   khkhkh
Sačuvana

Ovde leži čovek čije je ime ispisano na vodi...

"I'm a man of few words!" -Anonimni Fibraš
Morrison
Korto Malteze
Van mreže Van mreže

Kragujevac

« Odgovor #122 poslato: Mart 26, 2017, 08:07:07 pm »

Sendmen - Uvertira
¡ima SPOILERa!

Ah, sjajno! Teško da će ikada prestati da me fascinira spoj enormne pretencioznosti "Sendmena" i lake nehajnosti koja tu istu pretencioznost istovremeno i potire i obogaćuje. Zaista je potrebno posedovati izuzetnu količinu pompeznosti i samouverenosti, a pritom sebe ipak ne shvatiti preozbiljno pa napisati ovu i ovakvu Uvertiru.
Nil Gejmen je lako i opušteno, kako samo on to ume, uveo na scenu nikog drugog do "roditelje" Svevremenih, usput uništivši i bacivši u zaborav originalni kosmos, te je (u stilu 'Sna 1000 mačaka') formirao novi, bolji i stariji. Pomenuti roditelji su mama Noć (možda poetični izraz za ništavilo) i tata Vreme. Verovatno su u pitanju kombinacije nekoliko starogrčkih primordijalnih božanstava, a zanimljiva je i aluzija na naučni pojam prostor-vreme.
Naravno, matorci su sjajno izvedeni i ubačeni na scenu, bez introdakšna i oridžina koji bi banalizovali ideju, ali je čitaocu kroz njihove pojedinačne razgovore sa Snom lakonski odgovoreno na sva nepostavljena pitanja o njihovoj prirodi. Majstorski.
Lično mi je veoma upečatljiva Gejmenova želja da dodatno rehabilituje Morfeja...u osnovnom serijalu smo videli njegovu žrtvu i iskupljenje, ali je pisac želeo da baci još neko svetlo na njegovu preteranu revnost, uobraženost i hladnoću. I uspeo je, tako što je jedan pradavni trenutak sažaljenja, oklevanja i neodgovornosti konvertovao u traumu koja će oblikovati Sendmenov karakter.
Jedino što se ispostavilo kao predvidljivo i očekivano u pogledu 'Uvertire' je finiš knjige. Mislim da smo svi imali jasnu sliku kako će sam kraj izgledati, pa čak i njen poslednji kadar, što ne umanjuje njegovu efektnost.
Crtež je potpuna fantazija. Rad Dž.H.Vilijamsa daleko nadmašuje sve prethodne u osnovnom serijalu i izaziva ogromno strahopoštovanje. Prava mala škola imaginacije, genijalnosti i iščašenosti. Table, kadrovi, stilovi i boje cure i vise; tope se, preklapaju i lelujaju; lome, ljušte, blješte i razmazuju. Čudesno.
Ako je i postojala ikakva bojazan u pogledu opravdanosti novog Sendmena, ne verujem da je se sećam. Nil Gejmen je svu kreativnu magiju zadržao u svom posedu, a Uvertira je itekako dostojna serijala kojem prethodi i na koji se nadovezuje.
Sačuvana

There ain't no grave gonna hold my body down
Gil-galad
Bob Rok
Van mreže Van mreže

« Odgovor #123 poslato: Maj 10, 2017, 11:40:32 pm »

Antologija je nauka o uticaju repetitivnosti na doživljaju o pročitanom.

Ja sam ti ko Savic, nema rupa i samo hronoloski, il tako il nikako.  Smiley

Cheesy

On topic... Prednastavak kao epilog neke priče je vrlo zanimljiv pristup pisanju. Recimo, Corto Maltese: Mladost ili Daredevil: The Man Without Fear su upravo to, epilozi, i valja ih čitati na kraju pomenutih serijala (Millerovog runa), jer su elementi od kojih su nastali takvi da se iz istih "izvlače" i od njih formira završna reč. To je slučaj i sa Uvertirom, a ovakav Gaiman je odličan. Odličan odabir poznatih likova i tempiranje trenut(a)ka u kojima se pojavljuju. Nema zatrpavanja originalnom pričom, a otklon od Shakespearea i grčke mitologije me je oduševio! Naime, kao najveću manu Sandmana bih, uz nekonzistenstnost u crtežu, izdvojio to što kao da Gaiman ni na samom kraju nije mogao da odluči koji će, od ta dva izvora inspiracije, biti primaran, jer ih nije ukrstio u jedinstvenu narativnu nit, pa istovremeno oba nekako ostaju otvorena, ali na način da "vise"... A ovde su potpuno nebitni, jer je priča kerolovski luda, i pri tom maksimalno osvežavajuća. Gaiman čak daje odgovore na pitanja koja nisu ni bila postavljena u originalnom serijalu ili nam makar nisu pala na pamet.

Crtež... Reći ću samo: ono je trebalo najpre smisliti, pa se opasno pomučiti oko realizacije. Sad mi je jasno zašto su sveščice kasnile... Foldouti su me raspametili. Iako je rabio Steranka na S.H.I.E.L.D.-u u pogledu kompozicije tabli, Williams je jednostavno eksplodirao. Jedina mana je što se ova priča brzo pročita... 9/10
Sačuvana

alien justice
Gil-galad
Bob Rok
Van mreže Van mreže

« Odgovor #124 poslato: Jul 10, 2017, 11:48:08 pm »

http://kulturkokoska.rs/o-sendmenu-pre-posle-sendmena/
Sačuvana

alien justice
Aleks
Asteriks
Na mreži Na mreži

« Odgovor #125 poslato: Avgust 07, 2017, 10:34:33 pm »

Bravo! Ovo je remek-delo 10/10.

Šteta što mi je jedna strana zamućeno odštampana, pa ne mogu da pročitam tekst.
Sačuvana
Anto
Usagi Yojimbo
Van mreže Van mreže

« Odgovor #126 poslato: Avgust 20, 2017, 05:26:16 pm »

kad sam prvi put uzeo Uvertiru u ruke,bilo mi je jasno da mi se ovakva apstrakcija teško može svideti,pa makar se radilo i o prikvelu jednom mi od boljih (možda i ponajboljih) serijala;shodno tome,nisam ni žurio da dođem do svog primerka,a kada sam ga nabavio,stajao je na gomili sigurno jedno par meseci (što narušava moje trenutne principe "strip koji se nabavi se mora pročitati u narednih mesec do mesec i po najkasnije",ali i pokazuje koliko mi je pucala tuki za ovaj strip;oprostite na izrazu).Ili da skratim ovo moje uvodno naklapanje - razočarenje Uvertirom se desilo prilično pre čitanja same Uvertire.
U stvari nije to razočarenje.Strip mi je u stvari ok.Jedna 3/5.Ali ovo mi je ipak  slabije od  prethodnih deset trejdova.
Bolje u stvari da kažem - ja sam glup za ovakve stvari - za stripove koji su "iznad života i smrti";gde je svaka rečenica izmerena i odmerena stotinu puta pre nego što je napisana,a u svakoj od njih su sadržane velike filozofske/introspektivne/šta_god misli;gde su likovi Vreme i Ništavilo lično,gde se odlučuje o sudbini celog univerzuma.Više mi se svideo Gejmen sa prizemnijim radnjama,likovima...Mada da budem iskren,Gejmen je jedan od reeeetkih autora čija mi pretencioznost prija.I ne može da bude loša.

Sa druge strane,crtež Dž.H.Vilijamsa III (gde bre Gejmen nalazi ove crtače sa ludačkim imenima poput ovog ili Malkolma Džonsa III ...) je napokon ono pravo u Sendmenu.Jeste da na prvu deluje previše šareno (barem meni),ali ako neki strip vapi za tim ludačkim šarenilom,to je onda Sendmen;i to baš ova priča.
Gledao sam malo ove crteže i na velikom formatu,i mogu reći da je pomalo i gre'ota što ovo nije išlo u grande formatu.Praznik za oči je gledati neke kadrove u >> B5 dimenzija.
Nego,da li se to samo meni čini ili je crtež na nekim tablama trećeg poglavlja omaž Mebijusu? Mislim,ta mi je misao prošla kroz glavu jedno desetak puta,pa ne verujem da pitam bezveze.

Epilog mi je super - nisam očekivao fazon sa mačkom.Pročitah negde da je neko rekao da se dalo to lako naslutiti,ali kao što spomenuh - glup sam ja za ovakve stvari.

U svakom slučaju,Uvertira me čeka kad budem čitao ceo opus Sendmena za još jedan pokušaj;nadam se da će tad utisci biti povoljniji (mada je nada vrlo slaba  Wink ).
« Poslednja izmena: Avgust 20, 2017, 05:31:19 pm od strane Anto » Sačuvana

Dajte Ralph Azhama u Perle!
Može i u Stripoteku.
Barker
Dilan Dog
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #127 poslato: Jun 13, 2018, 06:33:27 pm »

Moram se sloziti sa Morisonom, sjajno je opisao i moje kapiranje Gejmena i serijala Hail Hail.
Takodje se slazem i sa Antom, postojali su trenutci kad sam se pomalo gubio u citanju i upitnici su mi lebdeli iznad glave, sto ipak prepisujem blagim predoziranjem Sendmenom u zadnjih 20 dana iscitavajuci ga od pocetka.
Sačuvana
Barker
Dilan Dog
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #128 poslato: Jun 13, 2018, 06:42:17 pm »

Ono sto umalo zaboravih je fascinantni crtez koji se nije mogao bolje uklopiti sa samom pricom. Ako ovo nije umetnost, onda ne znam sta je  Wink Moguce je da povremeno prelazi u (valjda) manirizam sto je na kraju i opravdano i ocekivano. Kako god, mislim da bolje ukomponovani crtez sa pricom tesko mozemo naci.
Sačuvana
Stranice: 1 2 3 4 5 6 7 8 [9]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.15 | SMF © 2011, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.026 sekundi sa 20 upita.