Novembar 19, 2018, 10:42:38 am *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Početna   Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija  
Stranice: 1 2 [3]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Điro Taniguči: ČUVARI LUVRA  (Pročitano 5502 puta)
KOMIKO
Moderator
Paja Patak
Van mreže Van mreže

Издавачка кућа

« Odgovor #30 poslato: Jun 09, 2017, 11:45:50 pm »

Prikaz Čuvara Luvra u najnovijem broju Vremena. Napisao Nikola Dragomirović

Sačuvana
Manny
Modesti Blejz
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #31 poslato: Jul 09, 2017, 11:54:13 pm »

Čita se s desna na levo.
Što to nije primenjeno i na tekst koji se nalazi na samom kraju knjige?
Sačuvana
broj1
Usagi Yojimbo
Na mreži Na mreži

« Odgovor #32 poslato: Avgust 13, 2017, 07:21:52 pm »

Sasvim dobar je Tanigucijev nazalost zadnji strip  "Cuvari Luvra".
Procitao sam ga u jednom dahu i dopalo mi se kako je autor "skrojio i zaokruzio pricu" .

U prici pratimo 'avanture´ glavnog lika medju snova i stvarnosti tokom boravka u Parizu.
Ne ocekujte u ovom stripu previse akcije, misterija... nego sve ide nekim laganim tempom

Ovo mi je prvi put da sam procitao mangu u tako velikom formatu, u boji i uz to jos HC.
Knjiga je lepo odstampana i papir odlican.

Jedina mala zamerka je sto se usunjalo nekoliko tipfelera.. ali eto to ne kvari ugodjaj nesto znacajnije mada
bi naravno bilo lepse bez njih  Wink

Ne bih rekao da je strip za svakog ali ukoliko vas imalo zanimaju mange i likovna umetnost... nema dileme rec je o masthevusi Smiley

Meni je drago da sam procitao nekoliko Tanigucijevih stripova pre ovoga pa ovo dodje kao slag na torti

Izdavacu srecu na otkupu... ovom stripu je mesto u bibliotekama
Sačuvana

Загор Макси Љето 2013
Amemiya
Usagi Yojimbo
Van mreže Van mreže

ホタルノヒカリ

« Odgovor #33 poslato: Avgust 15, 2017, 09:01:01 am »

deo sa Van Goghom me podsetio na Kurosawin Yume

Sačuvana

Largo
Bob Rok
Van mreže Van mreže

« Odgovor #34 poslato: Avgust 15, 2017, 09:38:31 am »

Prelep strip, divno nacrtan, i nauci se svasta u vezi Luvra.

Dajte jos Tanigucija!
Sačuvana
Amemiya
Usagi Yojimbo
Van mreže Van mreže

ホタルノヒカリ

« Odgovor #35 poslato: Septembar 01, 2017, 07:49:46 am »

odokativno
ovo u konkurenciju za izdanje godine  Južna pruga
Sačuvana

jogurt
Modesti Blejz
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #36 poslato: Septembar 19, 2017, 01:42:39 am »

Vrhunski strip. Puno spojlera.

Na kraju junak ovog stripa nekako pod uticajem dela koje je video u Luvru se konacno miri sa gubitkom svoje zene, tako da Djiro porucije da mozemo naci spas u umetnosti, sto je donekle i moje misljenje. Jako je slicno sa Ritmom srca od Zezelja jer i onaj crnac sa bubnjevima isto nalazi svrhu u umetosti. Deo sa nacistima je fenomenalan, jer je Luvr pobedio. Da su dela iz Luvra bila unistena to bi bio jedan od najvecih zlocina u istoriji civilizacije. Zasto? Iz gore pomenutih razloga. Dokle god ima ljudi koje zanima umetnost, koji razumeju umetnost cuvari Luvra ce ponosno cuvati ovaj muzej.
Dok sam citao strip, imao sam utisak da su Djiru bitna samo umetnicka dela, jer su zapravo sama ta dela i ti umetnici cija su dela izlozena u stvari Luvr. To je slicno sa onim Sekspirovim-Sta je grad nego ljudi?... Samo prikazivanje Luvra, gradica gde je ziveo Van Gog i slika je zaista genijalan ali imam utisak da se Djiro nije bavio samo time nego i mnogo dubljim stvarima kao sto su svrha umetnosti, covekovo gledanje na umetnost... Pa ne bi Djiro napisao epilog i zadnju glavu tek onako.
Sačuvana
Imrahil
Jeremija
Van mreže Van mreže

Ajvar on everything!

« Odgovor #37 poslato: Novembar 11, 2017, 11:21:28 am »

Lep strip. Tematika mi nije nešto interesantna, tj predstavljanje muzeja kroz strip ali Taniguči mi očigledno leži pa je ovo ispalo sasvim ok na kraju.
Sačuvana

Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,
Ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul.
Anto
Usagi Yojimbo
Van mreže Van mreže

« Odgovor #38 poslato: Maj 19, 2018, 02:15:26 pm »

Nakon brutalno dobrih Vrha,Susedstva&Spomenara,te itekako_vrednih_pažnje Zoo vrta i Slatkih godina,Taniguči je kod mene dobio bezgranično poverenje.Šetač mi je bio ispod nivoa pomenutih naslova,ali ni on nije bio loš. Stoga sam toplo pozdravio odluku Komika da izda poslednje delo sjajnog strip autora iz zemlje izlazećeg sunca - iako sam iz aviona video da mi tematika verovatno neće leći kao u slučaju pobrojanog minus Voker.

Otprilike,nisam ni pogrešio - strip autor koji je pre izvesnog vremena izgubio voljenu ženu,dolazi turistički u Pariz sa namerom da poseti gradske muzeje - kreće od Luvra,i tu doživljava nekakve halucinacije koje će ga odvesti u neobične doživljaje.Kroz njih će se između ostalog pomiriti sa svojom tragedijom (barem sam ja to tako ukapirao).Mada sam strip posmatram pre svega kao  omaž umetnosti,slikarstvu,Luvru...
Sve u svemu tematika meni ne toliko interesantna + malo nekakvih apstraktnih dešavanja,simbolike,...odnosno motiva koji mi nisu omiljeni,ali sve to je urađeno na Tanigučiju svojstven način,opuštajući i pozitivan,te mi se strip definitivno dopao,i svakako ga preporučujem Đirovim fanovima!
Veliki format je pun pogodak,a samo izdanje je iznenađujuće dobro sa obzirom da je AMD-ovih ruku i strojeva delo.

3.5/5
Sačuvana

Dajte Ralph Azhama u Perle!
Može i u Stripoteku.
broj1
Usagi Yojimbo
Na mreži Na mreži

« Odgovor #39 poslato: Maj 19, 2018, 02:39:48 pm »

super da ce ovaj strip kao i cini mi se irmina doci u ruke
 ljudi kojima ova izdanja i nisu na vrhu prioriteta  zahvaljujuci
akcija poput komikove devetke.

Sto se Djira tice inace planiram uzeti slatke godine skorije valjda
 se nece rasprodati do tada..

Setac i zoo vrt su inace naslovi koje jos nisam uzeo i verovatno  necu.

"Steta" da je fibra najavila reprint dalekog susjedstva...
pa su mali izgledi da cemo ugledati srpsko izdanje...
Sačuvana

Загор Макси Љето 2013
Stranice: 1 2 [3]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.15 | SMF © 2011, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.033 sekundi sa 21 upita.