Maj 21, 2019, 08:04:20 pm *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Početna   Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija  
Stranice: 1 [2]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Krimi i noir stripovi  (Pročitano 2445 puta)
xander
Korto Malteze
Van mreže Van mreže

« Odgovor #15 poslato: Maj 15, 2018, 09:57:48 pm »

Nema nešto epsko na kraju? Ako je samo kritika društva da se ne kajem što batalih Grin

Gde ćeš epskije od toga? Meni ovaj serijal perfektno gađa ono što ne valja sa svetom. I to na dovoljno univerzalan način da sam ja mogao prepoznati i ovu našu situaciju ovde. Mislim da vredi izgurati do kraja. Ima meta momenata i raspada tkanja sveta u stripu.
Sačuvana

Imrahil
Jeremija
Van mreže Van mreže

Ajvar on everything!

« Odgovor #16 poslato: Maj 15, 2018, 11:54:59 pm »

Šta znam, nije me nešto pogodio početak, a ovaj lik smara i ide na nerve. Smiley
Sačuvana

Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,
Ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul.
Paka01
Korto Malteze
Van mreže Van mreže

« Odgovor #17 poslato: Januar 15, 2019, 10:56:12 pm »

RICHARD STARK'S PARKER: THE HUNTER

Uf!  Rock
Ne znam zašto mi je tribalo ovoliko dugo da se dohvatim Parkera. Volim krimiće i obožavam Cookeove radove, tako da je ovo od početka djelovalo ko nešto stvarno obećavajuće. Parker je pravo jebački strip, ne znam kojom bi ga drugom riječi opisao. Kao da je utjelovljenje svih onih one-liner rečenica iz akcijskih filmova, pa još na to nadodaj noir atmosferu i štimung 60ih godina, ma milina! Cooke je fenomenalan, izgled likova, kadriranje, vođenje priče... Nije bez razloga bio (i još jest!) jedan od najvećih. Stripovske adaptacije nekog drugog medija nerijetko djeluju nezgrapno ili previše nabacano, no Parker je skroz druga priča. Cooke s takvom vještinom ovo radi, da već otprije nisam znao da je ovo zapravo adaptacija, nikad ne bi pogodio da su likovi i radnja preneseni iz knjige. Jedva se čekam baciti na sljedeći nastavak.
Sačuvana

"There's no such thing as a good time for bad luck"
wele
Korto Malteze
Van mreže Van mreže

Samo slojeviti stripovi

« Odgovor #18 poslato: Januar 15, 2019, 11:02:59 pm »

Tako je Paka, odličan je Parker.
Sačuvana

koze123
Konan
Na mreži Na mreži

« Odgovor #19 poslato: Januar 16, 2019, 12:09:31 am »

Sjajan je Parker, dvojka čak bolja od keca po meni.
Sačuvana
Paka01
Korto Malteze
Van mreže Van mreže

« Odgovor #20 poslato: Januar 16, 2019, 12:04:47 pm »

Sjajan je Parker, dvojka čak bolja od keca po meni.

Brzo će i to doći na red Cheesy

Nego, zaboravih skroz na ovu temu, pa bi je malo updateao da ne padne opet u zaborav. Ima godinu-dvi sam pročitao i "She Died in Terrebone", neloš serijalizirani web strip koji prati klasičnu formu nestale osobe u malom gradiću i detektiva koji je treba pronaći. Nije loše sve u svemu i brzo se čita, tako da ako ste ljubitelji žanra, bacite oko. Nije ništa sad baš šta izbija iz postola, al nije ni loše.

Također, jel čitao itko kompletan Brubaker/Phillips "Kill or Be Killed"? Ja krenuo i pročitao možda 4-5 sveski i nije mi bilo loše, al nekako me nije baš vuklo previše da nastavim.
Sačuvana

Imrahil
Jeremija
Van mreže Van mreže

Ajvar on everything!

« Odgovor #21 poslato: Januar 16, 2019, 12:45:10 pm »

Taj Terrebone bio među kandidatima za čitanje u comic klubu ako se dobro sećam.
Sačuvana

Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,
Ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul.
Paka01
Korto Malteze
Van mreže Van mreže

« Odgovor #22 poslato: Januar 16, 2019, 12:45:39 pm »

Da, mislim da sam ga čak ja i predložio, al nisam siguran Cheesy
Sačuvana

ridiculus
Modesti Blejz
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #23 poslato: Januar 16, 2019, 01:51:55 pm »

Cooke je fenomenalan

Cooke je fenomenalan.

Ako nisi čitao, baci pogled i na Catwoman: Selina's Big Score, grafički roman koji je Cooke radio početkom veka, i koji takođe spada u noar.
Sačuvana
Paka01
Korto Malteze
Van mreže Van mreže

« Odgovor #24 poslato: Januar 16, 2019, 01:52:49 pm »

Jesam, super je Smiley Pročitao sam ga kao uvod u Brubakerov run na Catwoman, al nisam nastavio dalje jer je dosta dug run, pa čeka neke bolje dane.
Sačuvana

Paka01
Korto Malteze
Van mreže Van mreže

« Odgovor #25 poslato: April 25, 2019, 10:53:10 pm »

PARKER RIČARDA STARKA vol. 2: FIRMA

Nabavio sam Darkwoodov komplet Parkera pa lagano čitam... Jedinica je bila brutalno dobra, no dvica je za još klasu bolja. Priča je podignuta na viši nivo, ulozi su veći i sve je puno kompliciranije. Parker je ona vrsta lika koji nam ne bi smio biti drag, no opet jeste i ne možemo protiv toga. Ova knjiga jednom kad uhvati, ne pušta do samog kraja. Fenomenalan strip.
Sačuvana

Paka01
Korto Malteze
Van mreže Van mreže

« Odgovor #26 poslato: April 27, 2019, 11:26:07 pm »

PARKER RIČARDA STARKA vol. 3: PLJAČKA

Više triler nego krimić, Pljačka mi je za sada najslabiji nastavak Parkera (četvorku još nisam pročitao). Ipak, ne znači to da je ova knjiga loša, već je Firma jednostavno postavila ljestvicu gotovo nedostižno visoko. Pljačka je idalje odličan strip koji se čita u jednom dahu, napet i zanimljiv, a čak mi i paše ovakva promjena izvedbe, čisto da se razbije rutina. Sve u svemu, vrijedi čitanja i posjedovanja.
Sačuvana

Paka01
Korto Malteze
Van mreže Van mreže

« Odgovor #27 poslato: Maj 03, 2019, 02:47:45 pm »

PARKER RIČARDA STARKA vol. 4: UBIJALIŠTE

Nažalost zadnji i najslabiji mi Parker. Idalje je ovo skroz dobar strip, no mislim da ga se moglo još malo bolje razraditi jer ovako mi kraj djeluje ubrzan. No opet, zadovoljan sam i žao mi je šta nema više... Kratka priča 7edmina mi je skroz okej, lijepo za kraj. Crtež naravno uvijek na razini. Baš šteta što nema više. Strašno bi volio da se npr. Bruce Timm oproba u adaptiranju Starkovih ostalih knjiga iz Parker serije.
Sačuvana

Soldier of fortune
Konan
Na mreži Na mreži

« Odgovor #28 poslato: Maj 06, 2019, 12:04:25 am »

PARKER RIČARDA STARKA vol. 4: UBIJALIŠTE

Nažalost zadnji i najslabiji mi Parker. Idalje je ovo skroz dobar strip, no mislim da ga se moglo još malo bolje razraditi jer ovako mi kraj djeluje ubrzan. No opet, zadovoljan sam i žao mi je šta nema više... Kratka priča 7edmina mi je skroz okej, lijepo za kraj. Crtež naravno uvijek na razini. Baš šteta što nema više. Strašno bi volio da se npr. Bruce Timm oproba u adaptiranju Starkovih ostalih knjiga iz Parker serije.

Odličan je Parker.
Ovaj poslednji je isto dobar ali nije na nivou prethodnih. Odlično počinje i svidja mi se zaplet, ali onda kao da autor nije imao dovoljno vremena da bolje razradi priču. Ne znam kako je u originalnom romanu ali mi deluje kao da se priča prebrzo i naglo završava. Imao sam osećaj da će se Parker nakon bega iz grada ponovo vratiti i razračunati se sa mafijašem kojem je ubio sina, čisto iz razloga da ne bi ostavljao "repove" iza sebe.

Šteta što je Cooke prerano umro pa nema više ovih odličnih adaptacija. Inače je bilo u planu da uradi barem još jednu strip adaptaciju (verovatno i više posle toga). To je trebalo da bude adaptacija romana Butcher's Moon čija radnja ima veze sa Ubijalištem. Naime u Butcher's Moon Parker se vraća po novac koji mu je ostao u zabavnom parku ali lokalni mafijaš je pare već potrošio i nema nameru da razgovara sa njim. To je 16-ti od ukupno 24 romana a objavljen je 1974. godine. Ali, zanimljivo je da je sledeći roman o Parkeru, Donald Westlake napisao tek 24 godine kasnije. Imao je nameru da Butcher's Moon bude veliko finale posle koga Parker nestaje, tako da se u ovom romanu odigrava veliki okršaj i dosta likova iz ranijih romana se pojavljuje ovde.

Sačuvana
Stranice: 1 [2]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.15 | SMF © 2011, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.03 sekundi sa 20 upita.