Decembar 06, 2021, 02:30:31 am *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Početna   Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija  
Stranice: 1 2 3 [4]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Skalpirani #5 - U PRODAJI! (promo do 13. 4. 20)  (Pročitano 9932 puta)
Bombarder
Konan
Van mreže Van mreže

« Odgovor #45 poslato: Mart 02, 2020, 11:10:09 pm »

Pročitah i peticu.
Kraj jednog vrhunskog serijala, proždirao sam svaku knjigu. Kraj taman kakav treba, sveden i fin. Nisam očekivao ništa manje, bilo bi užasno da su kojekakve limunade stavili, ovako svako po zasluzi, ovi koji su se i izvukli su trajno oštećeni i jalova im je sudbina.
Hvala DWu na objavljivanju, strašan je osjećaj bio čitati ovo, baš kako sam zaklopio knjige, a osjećaj neke sjete i tuge se javio, jer nema još Smiley

Džimi u zahvalnici pisao da je Gera odradio naslovnicu za 5. knjigu samo, zar nisu sve naslovnice za DW izdanje Gerine i to namjenski za DW? Ili sam nešto pomješao?
Sačuvana
Džimi Gitara
Administrator
Asteriks
Van mreže Van mreže

M

« Odgovor #46 poslato: Mart 03, 2020, 05:10:50 pm »

Svih 5 knjiga je sa Gerinim naslovnicama, naravno. Peta je posebna po tome što ju je nacrtao specijalno za ovo izdanje.
Sačuvana

Bombarder
Konan
Van mreže Van mreže

« Odgovor #47 poslato: Mart 03, 2020, 09:45:01 pm »

Svih 5 knjiga je sa Gerinim naslovnicama, naravno. Peta je posebna po tome što ju je nacrtao specijalno za ovo izdanje.
E to, mislio sam da su svih pet nacrtane ekskluzivno za DW.
Nema veze naravno, nego čisto da pohvatam to Smiley
Hvala na odgovoru, prevod sam već hvalio pa da se ne ponavljam! Smiley
Sačuvana
Soldier of fortune
Paja Patak
Van mreže Van mreže

« Odgovor #48 poslato: Mart 26, 2020, 05:43:30 pm »

Procitah u cugu svih pet knjiga.
Sta reći sem da je bilo vrhunsko zadovoljstvo i uživanje.

Kriminalistički strip o indijancima u savremenom dobu ali je u suštini i mnogo više od toga.
Priča je to i o nastavku borbe starosedalaca američkih u novim okolnostima gde su bitke kod "Little Bighorn" i "Wounded Knee" još uvek sveže i posle toliko vremena. Očuvanje identiteta ili predaja nakon jednog od najvećih "istrebljenja" u istoriji, a da borba bude još dramatičnija tu su i droga, prostitucija, kocka, aloholizam, nezaposlenost, korumpiranost,..

Sve u ovom stripu funkcioniše besprekorno: uzbudljiva savremena priča sa uverljivim likovima gde je sve sivo da mračnije i prljavije ne može biti. Niko ovde ne može izaći čist i neoštećen. Nema radosti jer ju niko nije ni zaslužio. Sve je ovde dobro uklopljeno: indijanski misticizam, drama, akcija, socijala, vestern, nasilje, bežanje od sudbine, baš sve...
Kvalitet visok i ne opada od početka do kraja.
Što se tiče crteža ne pada mi na pamet da bi nečiji stil više odgovarao ovom stripu od Gerinog stila. A vidi se da je bio nadahnut i da je uložio maksimum.
Fenomenalno.  
« Poslednja izmena: Mart 26, 2020, 05:46:05 pm od strane Soldier of fortune » Sačuvana
john connor
Asteriks
Van mreže Van mreže

« Odgovor #49 poslato: Novembar 17, 2020, 12:45:34 pm »

Unazad mesec dana polako sam ponovo procitao Skalpirane, u kompletu, natenane. Ovo je jedan od retkih amera koje sam redovno, putem trejdova pratio, i svaki naredni nastavak zeljno iscekivao. Utisak mi je jednak kao i tada, fenomenalan strip bez stranice praznog hoda, strip koji te tera da citas dalje, koji te uvuce u pricu, prikove za likove, i koji te tera da se pitas sta ce biti dalje. Samo jedna bitna razlika, ovaj put sam ga citao u Dw izdanju, koji je verovatno najbolje izdanje ovog stripa u svetu, americki format, Gerine ekskluzivne naslovne, dizajn, papir ne moze biti bolji, i na koncu, prevod, sve pohvale Dzimiju, nisam nasao nijedni zamerku, prevod je uhvatio duh originala, i prevod je sjajan, nenametljiv, prenosi duh autora, duh stripa.

Strip pocinje kao svojevrstan triler, Dush se vraca u rezervat, brzo saznajemo da u stvari radi za FBI, nista novo...ali sa svakim novim likom, svaki zivopisniji od drugog, prica krece, u nekom svom smeru, i daje nam pricu kojoj cemo se vise puta vracati. Ne mene je glavni dojam ostavio Crvena Vrana, za mene glavni lik u serijalu, nestvarno dobro napisan. Mozda je 5 knjiga malo spustila loptu, donela neocekivane zavrsetke, neprizeljkivane, ali ne lose, jednako dobro je do kraja, realnije, prizemnije...Svaka preporuka za ovaj strip, u sjajnom izdanju...hvala veliko Dw sto je ovo priveo kraju...
Sačuvana
Džimi Gitara
Administrator
Asteriks
Van mreže Van mreže

M

« Odgovor #50 poslato: Novembar 18, 2020, 08:18:55 pm »

Unazad mesec dana polako sam ponovo procitao Skalpirane, u kompletu, natenane. Ovo je jedan od retkih amera koje sam redovno, putem trejdova pratio, i svaki naredni nastavak zeljno iscekivao. Utisak mi je jednak kao i tada, fenomenalan strip bez stranice praznog hoda, strip koji te tera da citas dalje, koji te uvuce u pricu, prikove za likove, i koji te tera da se pitas sta ce biti dalje. Samo jedna bitna razlika, ovaj put sam ga citao u Dw izdanju, koji je verovatno najbolje izdanje ovog stripa u svetu, americki format, Gerine ekskluzivne naslovne, dizajn, papir ne moze biti bolji, i na koncu, prevod, sve pohvale Dzimiju, nisam nasao nijedni zamerku, prevod je uhvatio duh originala, i prevod je sjajan, nenametljiv, prenosi duh autora, duh stripa.

Strip pocinje kao svojevrstan triler, Dush se vraca u rezervat, brzo saznajemo da u stvari radi za FBI, nista novo...ali sa svakim novim likom, svaki zivopisniji od drugog, prica krece, u nekom svom smeru, i daje nam pricu kojoj cemo se vise puta vracati. Ne mene je glavni dojam ostavio Crvena Vrana, za mene glavni lik u serijalu, nestvarno dobro napisan. Mozda je 5 knjiga malo spustila loptu, donela neocekivane zavrsetke, neprizeljkivane, ali ne lose, jednako dobro je do kraja, realnije, prizemnije...Svaka preporuka za ovaj strip, u sjajnom izdanju...hvala veliko Dw sto je ovo priveo kraju...

Hvala od srca na ovim rečima.
Ipak, ne bih da zvučim neskromno, ali zaista smatram da sam ovde veći doprinos dao kao urednik. Posebno s obzirom na sve zavrzlame koje ti Vorner priredi kad hoćeš da imaš bilo kakav ekskluzivni materijal koji oni nemaju. No, takav je urednički posao. Onda kad ga najbolje uradiš, deluje kao da urednika nije ni bilo, pa se laici pitaju čemu uopšte taj služi sem da se potpiše na tuđoj knjizi. To je ono što, uz malo sreće i truda, s vremenom nauči – urednik, u većini slučajeva, treba da bude što nevidljiviji.
Sačuvana

john connor
Asteriks
Van mreže Van mreže

« Odgovor #51 poslato: Novembar 18, 2020, 09:47:06 pm »

To je najiskrenije sa moje strane, zasluzio si najvise pohvale...nemam uvid u to sta si radio kao urednik Skalpiranih, ali imam u prevod i finalni proizvod, koji je vrhunski. I trebalo bi svi da budete ponosni na Skalpirane, biser dw produkcije.

Zelim Dw sve najbolje, zeleli su mnogo, precenili se, nisu naucili na greskama Belog Puta, nisu ucili od Fibre, sta je tu je...ali da sutra prestaju da izdaju stripove, uvek cu im biti zahvalan na Skalpiranima i Kortu...

Sačuvana
Džimi Gitara
Administrator
Asteriks
Van mreže Van mreže

M

« Odgovor #52 poslato: Novembar 18, 2020, 11:17:04 pm »

I hvala još jedared. Smiley

Hajde da ne pojednostavljujemo stvari. Pričati nakon deset vrtoglavih godina i preko 500 izdanja o tome da neko nije naučio iz tuđih grešaka je besmisleno. Sudbina Belog puta je bila takva iz sasvim drugih razloga. Darkwoodovi problemi su druge prirode. Ono gde se mogu porediti je to da ni BP ni DW nisu dobili značajniju podršku niti institucija niti stručne javnosti niti bilo koga sem čitalaca.

Kriviti nekog što nije učio od Fibre je isto kao i kriviti ga što nije učio od Fantagrafiksa. Uporedivi samo veličinom i ambicioznošću, to su izdavači koji rade u neuporedivo povoljnijoj izdavačkoj klimi od one koja je u Srbiji.

Darkwood je izdao preko 500 izdanja, mnoga od njih prvi put na srpskom i danas se previđa u kojoj meri je to dragoceno. Svakome ko je zaboravio šta je sve izašlo iz DW kuhinje, preporučujem prelistavanje nekog od sajamskih kataloga. Korto i Skalpirani spadaju među važnija izdanja, razumem da su nekome lični favoriti, ali to je samo deo onoga što bi se dugoročno moglo gledati kao najznačajnije.

Da ne pričamo o afirmaciji stripa kroz aktivan PR, cimanje medija, organizovanje tribina, dovođenje autora, borbi za Stripoteku, deljenje besplatnih stripova u tonama preko Malog zabavnika, uvlačenje nove publike putem mangi... No, vreme će staviti sve na svoje mesto.

Uostalom, hajde da ne pričamo o Darkwoodu kao pokojniku, jer još uvek izdaje neka od najznačajnijih izdanja koja izlaze u Srbiji.
Sačuvana

broj1
Usagi Yojimbo
Van mreže Van mreže

Zaboravio da se potpise

« Odgovor #53 poslato: Novembar 18, 2020, 11:40:34 pm »

lajk, palac gore

kakva crna  "značajnija podrška institucija" kad je dobro poznato da je ******* ***** ***** ************.

Samo jos jedan ovde na forumu da pomene sta nisu (DW) zavrsili bez da spomene sta jesu...   ima da grizem Smiley.
(ne ciljam na napisano ovde danas)

ps iduci moj komentar ovde nadam se da je nakon citanja 1-5 Smiley (potrajace nazalost iz opravdanih razloga ovaj put)
« Poslednja izmena: Novembar 18, 2020, 11:42:15 pm od strane broj1 » Sačuvana

Život je more.
john connor
Asteriks
Van mreže Van mreže

« Odgovor #54 poslato: Novembar 19, 2020, 07:36:02 am »

Hajde da ne pojednostavljujemo stvari. Pričati nakon deset vrtoglavih godina i preko 500 izdanja o tome da neko nije naučio iz tuđih grešaka je besmisleno. Sudbina Belog puta je bila takva iz sasvim drugih razloga. Darkwoodovi problemi su druge prirode. Ono gde se mogu porediti je to da ni BP ni DW nisu dobili značajniju podršku niti institucija niti stručne javnosti niti bilo koga sem čitalaca.

Kriviti nekog što nije učio od Fibre je isto kao i kriviti ga što nije učio od Fantagrafiksa. Uporedivi samo veličinom i ambicioznošću, to su izdavači koji rade u neuporedivo povoljnijoj izdavačkoj klimi od one koja je u Srbiji.

Dw je ucinio mnogo, to ne sporim. Ali se rasplinuo mnogo, poput Belog Puta, kakvi su konkretno problemi ne znam, ali vidimo ishod...

A krenuti u neki privatni biznis i ocekivati podrsku drzave, u redu, ima toga u Hr, blago njima, ali zavisiti od toga, od podrske institucija, onda bolje ne pocinjati nista...

Iskreno reci da Fibra radi u neuporedivo povoljnijoj izdavackoj klimi, a oni rade tiraze od 400, 500, a Dw isao na 1000, ne ide....mozemo reci da njih za razliku od Dw izvlaci otkup od strane Ministarstva...

Mislim da je taj tiraz od 1000, jedan od uzroka ako ne slabije onda usporene prodaje...
Sačuvana
Stranice: 1 2 3 [4]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.15 | SMF © 2011, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.042 sekundi sa 20 upita.