Novembar 19, 2018, 10:25:12 am *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Početna   Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija  
Stranice: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Komikov PRVI IZBOR  (Pročitano 25255 puta)
Elesar
Global Moderator
Jeremija
Van mreže Van mreže

modus morbidus

« Odgovor #15 poslato: Avgust 17, 2011, 01:22:44 pm »

Ne volim izbore - neka budu sva 3!  Tongue Yeah
Sačuvana

Vader: Ante i Ibra nemaju pojma!
Ko je sledeci na meniju?
Anto
Usagi Yojimbo
Van mreže Van mreže

« Odgovor #16 poslato: Avgust 17, 2011, 01:33:41 pm »

Pa i ja predlažem sva tri!!
Sa obzirom da svi hvale Blankets, mogu da zamislim kakav je tek AP strip!!
Sačuvana

Dajte Ralph Azhama u Perle!
Može i u Stripoteku.
Elesar
Global Moderator
Jeremija
Van mreže Van mreže

modus morbidus

« Odgovor #17 poslato: Avgust 17, 2011, 01:36:10 pm »

Nadam se da Vuk pazljivo gleda...  Cheesy
Sačuvana

Ko je sledeci na meniju?
KOMIKO
Moderator
Paja Patak
Van mreže Van mreže

Издавачка кућа

« Odgovor #18 poslato: Avgust 20, 2011, 12:11:50 am »

Hvala drugari, stigoh sa puta i raduju me komentari. O nekim od pomenutih naslova vec se pregovara.
Uskoro pojedinosti o prvim izdanjima.
Slobodno predlazite svoje favorite.
 I agree
Sačuvana
allba
Paja Patak
Van mreže Van mreže

www.mreza.bhmladi.com

« Odgovor #19 poslato: Avgust 20, 2011, 12:20:08 am »

Čestitam ti Komiko na novoj ediciji. Moj favorit je dosta stariji, ali ne bi trebalo da ga apriori zbog toga odbaciš.

1. Karl Viking (Integral) Don Lorensa
2. Daleka planeta (Integral) u više albuma, kao što to radi DW
3. Umpah Pah (Integral)
4. Asterx i Obelix (integral) u više albuma

Eto za sad toliko. Južna pruga
« Poslednja izmena: Avgust 20, 2011, 12:07:35 pm od strane allba » Sačuvana
KOMIKO
Moderator
Paja Patak
Van mreže Van mreže

Издавачка кућа

« Odgovor #20 poslato: Avgust 20, 2011, 12:35:46 am »

allba - ovo su sve, ali sve, stripovi na kojima sam i ja stasao i voleo bih da ih objavim, ili da to ucini neki drugi izdavac. Probacemo, ali...
Sačuvana
allba
Paja Patak
Van mreže Van mreže

www.mreza.bhmladi.com

« Odgovor #21 poslato: Avgust 20, 2011, 12:50:07 am »

Prije godinu (otprilike) zamalo nisam ušao s našim Rommelom u zajednički projekat izdavanja Daleke planete, no iz objektivnih razlog (zna Rommel) nisam mogao ući u ralizaciju istog i žao mi je zbog toga (nije bio problem finansijske prirode). Nadam se da mi Rommel neće zamjeriti na ovom javnom
istupu vizavi našeg nesuđenog projekta. No, ono što hoću da kažem je sljedeće: Rommel ima sjajan materijal za Daleku planetu,a i sjajan je prevoditelj. Vidi, možda bi zajedno s njim mogao ući u realizaciju ovog velikog projekta.

Ja bih također zaista volio, a mislim da nas ima poprilično da se nađe izdavač za ove albume. A kako se ti spremaš za novu ediciju, eto izvanredne prilike.Smiley     
Sačuvana
allba
Paja Patak
Van mreže Van mreže

www.mreza.bhmladi.com

« Odgovor #22 poslato: Avgust 20, 2011, 01:12:42 am »

Evo ti još jedan po meni sjajan prijedlog:
Opus Dine Bataglie (Dino Batalja), jedan od najvećih strip autora (po meni) svih vremena. Niko na ovim prostorima koliko ja znam (nažalost) nije od njega ništa objavio.
Da te podsjetim - evo ti linka (sa svog tek pokrenutog portala, btw, zvanično kereće 1.09. o.g.na kojem sam započeo esej o ovom velikanu stripa dosta toga skinuo sa sa ovog saita VELIKANI STRIPA: Dino Bataglia)
http://www.mreza.bhmladi.com/index.php?option=com_agora&task=topic&id=6&p=1&Itemid=210#p14
« Poslednja izmena: Avgust 20, 2011, 01:16:49 am od strane allba » Sačuvana
Anto
Usagi Yojimbo
Van mreže Van mreže

« Odgovor #23 poslato: Avgust 20, 2011, 10:08:22 am »

allba, što se tiče Dina Batalje, Fibra će u okviru Orke da izda jedan njegov album.
Što se tiče tvog ličnog ukusa, strašno mi se sviđa na osnovu tvojih postova (počev od Fostera,Rejmonda,pa preko Lorensa,Topija,....), međutim mislim da ova izdanja koja si ovde pobrojao nisu baš ono na šta Vuk misli.
Klasici kao Asterix,Daleka planeta i Karl Viking su pre svega serijali, a ne mislim da je Vuku na pameti da započne ovaj projekat sa serijalima ma koliko oni dobri bili - ipak su malo rizičnije stvari.
Zato treba Vuku davati predloge u obliku one-shotova (Blankets,AP) ili kratkih serijala koji bi se mogli skupiti u integralu ili dva (Gospodari ječma), a pre svega mislim na dela koja su neobjavljena na ovim prostorima (Gospodari jesu objavljeni ali u katastrofalnom formatu, pa onda kao i da nisu)
Vuče ispravi me ako grešim za ovo što sam napisao.
Sačuvana

Dajte Ralph Azhama u Perle!
Može i u Stripoteku.
allba
Paja Patak
Van mreže Van mreže

www.mreza.bhmladi.com

« Odgovor #24 poslato: Avgust 20, 2011, 11:20:46 am »

Anto, hvala ti za informaciju vezanu za objavljivanje Batalje, jako me je obradovala. Nek se neko konačno odlučio da objavi ovog velikana, to će Fibra dbro odraditi. Znao sam unaprijed da Vuk ne misli na ova izdanja koja sam naveo, no valja pokušati, a na njemu je da se odluči.Smiley Hvala za "ukus". Smiley
Sačuvana
dessa
Asteriks
Na mreži Na mreži

« Odgovor #25 poslato: Avgust 20, 2011, 11:52:05 am »

Neću ništa da predlažem, a siguran sam da će se u Komikovom izboru naći nešto i za mene. Smiley

Jedino mislim da ne bi bilo loše da ukoliko postoji plan da se objave i neki stripovi koji su već izdati od strane nekog drugog izdavača sa ovih prostora, da se to najavi na vreme, da ljudi unapred znaju da će imati izbor i da mogu da biraju izdanje koje im više odgovara (cena, format, jezik...).
Sačuvana
KOMIKO
Moderator
Paja Patak
Van mreže Van mreže

Издавачка кућа

« Odgovor #26 poslato: Avgust 20, 2011, 05:32:06 pm »

Otprilike kao što je Anto rekao, Batalja je super, ali zamisao je da se objavljuju prvenstveno premijerna i savremena ostvarenja.
Sačuvana
kovica
Bob Rok
Van mreže Van mreže

« Odgovor #27 poslato: Avgust 20, 2011, 05:36:01 pm »

Blankets obozavam, AP je odlican ,ali se ta dva stripa ni ne mogu porediti-poptuno su tematski i konceptualno drugaciji.
Licno sam vishe za izdavanje naslova koji nisu dostupni na nasim prostorima  (objavljeni u exyu ili su sa engleskog govornog podrucja, pa cak i prevedeni na engleski koji vecina nas zna , a i stripovi na engleskom su lako dostupni preko BD-a i Amazona.)

Naprimer, mogao bi neko da izda u integralu fenomenalan Les Passagers du vent od Francois Burgeon-a! (bar prvih 5 knjiga, ako ne i nove dve knjige).
Aj kad se setim jos neceg, javljam.
« Poslednja izmena: Avgust 20, 2011, 05:38:07 pm od strane kovica » Sačuvana
Силни
Global Moderator
Hulk
Van mreže Van mreže

« Odgovor #28 poslato: Avgust 20, 2011, 05:38:27 pm »

У овој едицији би било лепо видети Корбеновог Бладстара и/или Дена. Е сад, нису премијерни, али први пут би код нас били у облику албума...
Sačuvana

Elesar
Global Moderator
Jeremija
Van mreže Van mreže

modus morbidus

« Odgovor #29 poslato: Avgust 20, 2011, 05:43:12 pm »

Uh, uh, voda samo ide na usta...  Cry Drool
Sačuvana

Ko je sledeci na meniju?
Stranice: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.15 | SMF © 2011, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.033 sekundi sa 21 upita.