Avgust 07, 2022, 05:23:07 pm *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Početna   Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija  
Stranice: 1 ... 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 793 794 795 796 797 798 799 800 801 802 803 804 805 806 807 808 809 810 811 812 813 814 815 816 817 818 [819] 820 821 822 823 824 825 826 827 828 829 830 831 832 833 834 835 836 837 838 839 840 841 842 843 844 845 846 847 848 849 850 851 852 853 854 855 856 857 ... 1075   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Koji strip trenutno čitate ?  (Pročitano 2313629 puta)
Miles Dyson
Bob Rok
Van mreže Van mreže

« Odgovor #12270 poslato: Mart 25, 2018, 01:02:31 am »

Green Manor (Fibra)

Počelo je vrlo interesantno i prvi album mi se mnogo svideo - a onda postepeni pa zatim i nagli pad u kvalitetu.
otprilike je i moj utisak ovakav
Sačuvana
Anto
Hulk
Van mreže Van mreže

« Odgovor #12271 poslato: Mart 25, 2018, 07:38:18 pm »

Uživao sam ove sedmice čitajući dva odlična novinska stripa - Popaja (drugu knjigu) i Lensa (sve četiri).
S moje strane,sve preporuke za oba naslova.

Sigar:Popaj,knjiga druga (Komiko)

"Brige me more iz dana u dan...Zar ti nikada ne brineš?"
"Ko,ja?Da brinem?Vrag da me nosi,jok ja!Kad se pojavi neka
prepreka,ja je sklonim - to je ono što čini život int'resantnim."

Joj koliko je meni drag ovaj strip,pa to nije normalno.Da stvar bude još bolja,svideo se i mojim klincima (11 i 7 godina),pa smo ga par večeri zajedno čitali - e to je ono što se zove neprocenjivo.
U drugoj knjizi se nastavljaju doživljaji prvog stripskog superheroja (po Mortu Vokeru) - tamo gde se završila prva knjiga,sa Morskom vešticom,pa preko misterije Braunston Hila i Viltsonove tajne,pa malo akcijanja na Divljem zapadu,finansijskih špekulacija i jednosmernoj banci do finala u ratu između Nazalije i Krajnikovije,malenih državica na Ždrelnim ostrvima Tihog okeana.
Kvalitet priča mi je pomalo varirao - i dok mi je završnica sa Morskom vešticom i obračun sa Glintom Gorom bio manje uzbudljiv,misterija Braunston Hila,jednosmerna banka i pacifički rat su mi otkidali.
Ilija Čanak - eh,to je već posebna priča.Cenim da će Ilija prevodom Popaja ući u anale strip izdavaštva na ovim prostorima.MAESTRALNO!!!

E.K.Sigar - a ovaj čovek je bio (najmanje) pola veka ispred svog vremena.

"Samo pomisli!Rat bez žrtava!Gde je u tome čar?"
"Možda bi mogli da ubijemo nekog od naših."

Voren Tafts:Lens,knjiga prva (Makondo)
Voren Tafts:Lens,knjiga druga (Makondo)
Voren Tafts:Lens,knjiga treća (Makondo)
Voren Tafts:Lens,knjiga četvrta (Makondo)

Kad sam uzeo pre neki dan da se podsetim prve dve knjige,najpre bacih pogled na sopstveni komentar od pre neku godinu,i začudih se kad sam video da su mi bile odlične.Nakon dve i po godine pauze,sećanja su isčilela,i nešto sam bio ubeđen da mi se prva dva albuma nisu toliko dopala.
Drugo čitanje,ovaj put kompletnog Lensa,mi je samo potvrdilo da se radi o odličnom stripu.Dobro,možda nije baš za čistu peticu,našlo se tu i tamo ponešto što i nije baš leglo,ali kompletan utisak je sjajan.
Lens - jednom rečju,Princ Valijant na Divljem zapadu (tridesetih godina XIX veka).Lens je poručnik 1.Dragonskog puka,hrabar,lep,pametan i beskompromisan.Zajedno sa narednikom Blejzom i još par stalnih pratilaca (između ostalog Velikim Felonom i Kitom karsonom) učestvovaće u mnogim misijama bitnim za državu i osvajanje novih granica - pronalasku rute za Oregon,smirivanju indijanskih pobuna,osvajanju Kalifornije...Tu će biti i nekih njegovih ličnih avantura,što vojnih što ljubavnih.
U svakom slučaju,predivno nacrtan i lepo ispripovedan avanturistički strip,koji ujedno predstavlja i labudovu pesmu nedeljnih stripova preko čitave stranice.

Jedina zamerka koju imam je što oni dnevni kaiševi nisu išli na dve stranice.ali pitanje je da li se to i moglo učiniti od strane Makonda.
« Poslednja izmena: Mart 25, 2018, 07:56:25 pm od strane Anto » Sačuvana

Dajte Ralph Azhama u Perle!
Može i u Stripoteku.
rope76
Korto Malteze
Van mreže Van mreže

Psi laju, a karavani prolaze. Ja mrzim internet.

« Odgovor #12272 poslato: Mart 25, 2018, 11:42:24 pm »

Laugh
Pročitao sam sinoć Hladna kao led, nije baš nivo Ranča slobode, ali jebiga, malo kojem stripu to uspeva.  Grin

Patos za poređenje Teksove kršine s Ninom.
Sačuvana

Većina ljudi ne voli mnogo stripove, samo strip junake. Varvarska dimenzija stripa. smarvel ogrev.
rope76
Korto Malteze
Van mreže Van mreže

Psi laju, a karavani prolaze. Ja mrzim internet.

« Odgovor #12273 poslato: Mart 25, 2018, 11:56:11 pm »

Kingsman: Tajna služba (PP)

... Sasvim dobar strip za ubijanje vremena, zabavan, pun akcije, doduše sa malo kliše nekim likovima ali i interesantnim negativcem. ... Prost je, ali više se od njega i ne očekuje. Uglavnom, interesantna ideja, ne bih rekao da ovo 'postavlja temelje špijunaže... Ima par stvarno odličnih scena, ali i nekih koje su mi totalno debilne ('sad sam kliknuo dugme i vi ste paralizovani svi pa ću ja da vas bijem do mile volje'). Baš je u toj sceni trebao da ih izgazi onako kako je učio na obuci. I da, Feniksovo izdanje je odlično, i to da se pohvali.

Pa makar se brzo pročita ako ništa drugo.
I kao neki omaž Bondu vrlo smešan strip. Imamo tu jednog smutljivca i poluspešnog sitnog delikventa kome uja mehanizmom nepotizma koji uspeva i u Albionu da šansu da od njega izgradi vrhunskog špijuna jer je namirisao dobar materijal. Obuka će trajati 3 godine i biće vrlo teška, no mi kao čitaoci uopšte ne osetimo taj protok vremena, očas posla mladac je baš sve tehnike savladao.

U onim postavljanjima temelja špijunaše verovatno uživa Boris Džonson.
Engleski boneli, najjednostavnije, za napredne tinejdžere.
Moramo biti oprezni u ovoj opštoj navali stripova.
Sačuvana

Većina ljudi ne voli mnogo stripove, samo strip junake. Varvarska dimenzija stripa. smarvel ogrev.
jocko
Konan
Van mreže Van mreže

« Odgovor #12274 poslato: Mart 26, 2018, 05:37:24 am »

Poslednji dan na smrt osuđenog (S.Gros)

U poslednje vreme sve neki stripovi sa tematikom smrtne kazne... U kažnjeničkoj koloniji - obrada Kafkine priče sa specijalnom bizarnom napravom, zatim umalo da Ken završi na vešalima u Baladi o Pat O'Shane kao što je nekoliko mučenika završilo u Među borovima, 5 balada o zločinima, ali i u El Diablu. A tu je i strip koji se takođe tiče tematike giljotine, Pariski dželat u okviru Jednog doba, jedne priče. Kako je krenulo, verovatno će ih biti još, hteo ne hteo.

Poslednji dan... mi se kao obrada svideo i nemam nekih zamerki, osim pojavljivanja Smrti u vidu kosturske lobanje okružene crnilom / mrakom. Jeste jednom razjapila čeljusti (u šoku) i još u dva kadra iznenadila, ali brate mili dosadi toliko da je posle 10 strana i ne primećujem. Gubi se poenta Smrti, nije više upečatljiva, prati glavnog lika kao ker, dosadno. Evo šta o tome kažu na Bedetheque:
Citat
The advantage of the visual aspect is that it allowed Stanislas Gros to represent this death that lurks and hovers permanently over the condemned, this graphic trick reinforces the dramatic and heavy side of the story.
ŠiomigaĐura.

Priča, za koju zasluga najviše ide Viktoru Igou, je dosta dobra, naročito druga polovina i suptilni cinični humor u razgovoru sa upravnikom, žacom, sveštenikom, kolegom osuđenikom itd... Poslednji susret sa ćerkom je isto za pamćenje. Ima i nekoliko morbidnih-delirijum scena.
U Pariskom dželatu je priča bila iz ugla dželata, a ovde iz ugla osuđenog, iako je ova priča smeštena nešto kasnije. Simpatično je kako neimenovani junak ovog stripa kaže ''Dželati su nežni ljudi...'', što je za Samsona Pariskog Dželata, bar onog stripskog, zaista istina. Ono što mi se takođe sviđa a za šta je svakako Igo odgovoran, jeste upravo nepominjanje imena lika, kao i zločina koji je počinio. Iako on deluje cinično, šaljivo i samouvereno u razgovoru sa drugima tokom većeg dela stripa, tek kada je sam sa svojim mislima možemo da vidimo koliko zapravo pati i koliko je očajan, što kulminira u grozničavoj završnici.  
Crtež mi se i sviđa (neobični kadrovi, arhitektura) ali i ne sviđa (likovi i njihovi izrazi lica isuviše jednostavni, nešto mi tu nedostaje kod crteža, nije moja šalica teja..). Uglavnom viđao sam mnogo boljih crteža sličnog stila, ali i ovaj konja za trku ima, ne može se reći da nema. Kaže autor u predgovoru kako ima veoma mračan stil crtanja, ali mi se ne čini tako.

Ovde postoji i predgovor odlomak iz Igoovog dela, zatim pogovor o giljotini, kao i tekst na zadnjoj korici. Uglavnom me ti tekstovi nisu dotakli, jer su protiv smrtne kazne (kao uostalom i poenta ovog stripa), i nikako ne mogu da shvatim da na svakog zločinca treba gledati kao na bolesnika koga treba lečiti. Iako giljotine više nema, sada su aktuelne neke druge kazne i nelogičnosti, npr u nordijskim zemljama je stopa povratnika u zatvor najniža na svetu, a jedan Breivik je dobio 21 godinu luksuznog zatvora sa 5 zvezdica za ubistvo 77 ljudi. Zatvora, zbog kojeg sirotinja iz cele Istočne Evrope hrli da počini što gnusnije zločine kako bi što duže tamo ostala. Izgleda da ona sprdnja kako Šef i Jeremija žele da ostanu u zatvoru jer im je tu bolje nego kod Broja 1 ipak nije daleko od istine. Ja stvarno ne mogu da podržim to uklapanje pedofila, silovatelja, manijaka i ubica svih vrsta u zdravo društvo. Ubije čoveka pa mu se kazna svodi na hotelski tretman i spremanje kolačića / pravljenje kućica za ptice / heklanje... Trudim se da ne budem zadrtih shvatanja kad god mogu, ali za smrtnu kaznu ću uvek biti, ukoliko je dokazano opravdana, i samo za one najgore zločine, u kakve se i oni Brejvikovi ubrajaju. Ja bih i njega i sve ove naše monstruozne ubice dece i žena što se provlače po štampi proteklih godina, ''pod mač bato''!
E moj Igo za šta si se ti borio... Pitam se da li bi se zalagao protiv giljotiniranja ubica Šarli Ebdoovaca, bem li ti pero garavo!

S druge strane, u razgovoru glavnog lika sa drugim osuđenikom na smrt uviđa se da su njega životne okolnosti naterale na krađu, pa kasnije i ubistva. Iako je želeo da se popravi, nije mu pružena prilika za to, a kazne su bile drakonske, i to ga je nagnalo na još veće zločine poput ubistava, sve dok nije osuđen na smrt. U takvim i sličnim slučajevima ima naravno krivice i države tj društva, na šta jasno Igo aludira, i takvi bi sigurno prosperirali od nordijskog sistema. Ali ga neki (pomenuti) drugi ne zaslužuju.
« Poslednja izmena: Mart 26, 2018, 06:08:19 am od strane jocko » Sačuvana

Off
jocko
Konan
Van mreže Van mreže

« Odgovor #12275 poslato: Mart 29, 2018, 11:24:00 am »

Rokamboleska 1: Sigmund Frojd - Pasji život (Larcenet)

Vrlo zabavan strip, odlična postavka - Frojd psihoanalizira kravare pardon kauboje, da, kauboje, kvalitetni dijalozi, humor, sve... Nešto drugačiji Larseneov strip od onih koje sam čitao do sada (Svagdanja borba, Blast), više vuče na Zekanove avanture. Frojd i Igor apsolutno najbolji i najzabavniji likovi. Ima i gorkih, surovih i brutalnih momenata, u tome se najviše ističe završnica, koja me je iznenadila, iako je na poslednje dve strane prikazan gorak hepi end, sreća u nesreći. Ipak mi se čini da se strip prebrzo završio. U svakom slučaju nije reč o običnom, jeftinom, već vrlo inteligentnom humoru (pa me podsetilo malo na Zekana, a i zato što je jedan od glavnih likova pas); ima tu i kritike društva, Amerikanaca / bledolikih, rasizma (da ne kažem pasizma)... Da izdvajam najbolje scene neću jer ih ima previše, u suštini nabolji aspekt stripa mi jesu kvalitetni podjebavački dijalozi, a najdraži lik Frojd.
Sve u svemu, sve što sam očekivao, a očekivanja su bila visoka jer je Frojdovski vestern odlična ideja, to sam i dobio: kvalitetan i duhovit a opet ozbiljan strip, mada je ta ozbiljna crta donekle već-viđena i u senci humora. Između ovoga i Zekanovog vesterna Blacktown mrtva trka, s tim što mi je ovaj strip u pogledu priče, aktera i zapleta smeliji i atraktivniji ali mi je sveukupno Blacktown luđi i za nijansu bolji.  
« Poslednja izmena: Mart 29, 2018, 11:41:02 am od strane jocko » Sačuvana

Off
Anto
Hulk
Van mreže Van mreže

« Odgovor #12276 poslato: Mart 29, 2018, 01:36:00 pm »

Između ovoga i Zekanovog vesterna Blacktown mrtva trka, s tim što mi je ovaj strip u pogledu priče, aktera i zapleta smeliji i atraktivniji ali mi je sveukupno Blacktown luđi i za nijansu bolji.  
sjajno rečeno!
Sačuvana

Dajte Ralph Azhama u Perle!
Može i u Stripoteku.
Imrahil
Jeremija
Van mreže Van mreže

Ajvar on everything!

« Odgovor #12277 poslato: Mart 30, 2018, 07:14:18 pm »

Jan Dix 1-3

Hvala kolegi na pozajmici za početak Južna pruga
Sasvim solidan strip na ovom uzorku, bar kad je radnja u pitanju, krimić + ovo sa slikama po epizodama mi je baš interesantno, šteta što nisu tako odradili i dvojku. Mana mi je odnos Dixa i Anike, te Dix koji sa te strane deluje ko rođak Dilan Doga (jebo ga dotični Grin). Sudeći po uzorku izgleda će da skoči na novu u svakoj epizodi, dok se u pauzama kolje sa Anikom.  garf

7/10 od mene recimo, nadam se da ću nekom prilikom iščitati i nastavke.
Sačuvana

Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,
Ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul.
Imrahil
Jeremija
Van mreže Van mreže

Ajvar on everything!

« Odgovor #12278 poslato: Mart 31, 2018, 12:56:11 am »

Još jedan neuspeli pokušaj strip kluba, valjda ga neće neko povampiriti Grin. Prilično monotona priča o svemirskoj letelici koja se sruši na svet gde dominiraju dve mega giga kompanije koje se naravno ne podnose i žele da iskoriste pomenutu priliku da unište onu drugu. Bez teksta, na Fantinom sajtu ga uporedili sa Jasonom (ima smisla), ali me je strip za razliku od Jasona ostavio prilično ravnodušnim.

Probao i Džonija manijaka, deluje interesantno da se preleti ali previše teksta, raspao bih se posle prvog dela, a ima ih sedam. Grin
Sačuvana

swamp thing
Konan
Van mreže Van mreže

« Odgovor #12279 poslato: Mart 31, 2018, 02:17:39 pm »

Jan Dix 1-3

Hvala kolegi na pozajmici za početak Južna pruga
Sasvim solidan strip na ovom uzorku, bar kad je radnja u pitanju, krimić + ovo sa slikama po epizodama mi je baš interesantno, šteta što nisu tako odradili i dvojku. Mana mi je odnos Dixa i Anike, te Dix koji sa te strane deluje ko rođak Dilan Doga (jebo ga dotični Grin). Sudeći po uzorku izgleda će da skoči na novu u svakoj epizodi, dok se u pauzama kolje sa Anikom.  garf

7/10 od mene recimo, nadam se da ću nekom prilikom iščitati i nastavke.
Meni su prva dva onako, ok, ali je broj 3 jedan od najboljih bonelija koje sam pročitao  Hail
Sačuvana
Koleman
Paja Patak
Van mreže Van mreže

« Odgovor #12280 poslato: Mart 31, 2018, 02:40:06 pm »

Veoma bogat integral velikog italijanskog autora Dina Batalje. Integral se sastoji iz tri celine koje se sastoje iz nekoliko priča dužine do desetak stranica. U prvoj celini Batalja je za uzore uzeo nemačke romantičare. Ono što mi se najviše dopalo kod ovih priča jesu ideje, realizacija istih mi se i nije posebno dopala. Favorit bi mi odavde ipak bio Vojcek. Druga celina - Golem i druge povesti mi se jako dopala i ona je meni i najbolja u ovom integralu. Izuzetno je zanimljiva Pakost Đavolova kako zbog same priče, kako i zbog crteža koji je prilagođen ovoj srednjovekovnoj hronici. Nije preskočen ni čuveni Totentanz, Golem i naravno Lavkraft kome je Batalja posvetio jednu jako atmosferičnu priču. Možda bih kao najslabiju priču izdvojio Neobični slučaj Doktora Džekila i Gospodina Hajda, verovatno zato što sam upoznat sa ovim delom, ali daleko od toga da se radi o lošoj priči. Treću celina je posvećena Edgaru Alanu Pou i njegovim tajnovitim i maštovitim pričama. Iako slabija od prethodne celine i ova se u suštini sastoji većinom od jako zanimljivih priča poput Neobične pustolovine Hansa Pfala ili Skočizabca. Valjalo bi pomenuti i crtež koji je zaista izuzetan, razumljivo je to što se nekome neće dopasti, ali kvalitet se ne sme osporiti.

Utisak o integralu mi je jako pozitivan, svakakvih priča ovde ima, različitih crtačkih stilova, zaista jedno odlično izdanje.
« Poslednja izmena: Mart 31, 2018, 03:20:29 pm od strane Koleman » Sačuvana
Imrahil
Jeremija
Van mreže Van mreže

Ajvar on everything!

« Odgovor #12281 poslato: Mart 31, 2018, 03:17:39 pm »

Meni su prva dva onako, ok, ali je broj 3 jedan od najboljih bonelija koje sam pročitao  Hail

Da nije odnosa Dixa, Anike i ostalih žena bila bi među boljim Grin
Sačuvana

koze123
Paja Patak
Van mreže Van mreže

« Odgovor #12282 poslato: Mart 31, 2018, 05:29:45 pm »

Donald Duck: Christmas on Bear Mountain (FB)

Šta mi uradi Vejderu..
Šalim se, oduševljen sam bio kad sam video ova izdanja na BD-u i još sa nekim sniženjem. Ovo je stvarno prelepo - pravi opuštajući (dečiji) strip, koji mi je lego ko budali šamar, i to u fenomenalnom izdanju Fantagraphicsa. Kad već pominjem izdanje - Story Notes na kraju su pun pogodak, i uvek je lepo pročitati neka tumačenja i detalje koji su vezani za priče + naravno Barksova kratka biografija. Barks je super ovde, i sve stičem utisak da kako teče knjiga tako se i likovi razvijaju, te mi je svaka sledeća priča bila sve lepša i lepša i sve sam više i više u njima uživao. 4 duže priče (oko 30 stranica) u koje spada i prva epizoda u kojoj se pojavljuje Baja ikad (i po kojoj se i samo izdanje zove), te fenomenalna priča Ghost of the Grotto koja je meni pored pomenute vrhunac knjige. Vrlo interesantan i nepredvidiv kraj, baš ne znamo kuda nas Barks vodi - i to mi je glavna čar ovih priča. Znam kako će početi, znam da će na kraju biti sve u redu, ali ono što se dešava između ne može ni da se nasluti. Pored te 4 priče, najviše imamo 10-stranih pričica (moj favoriti Three Good Little Ducks i The Terrible Turkey) i par priča od jedne stranice. Barks tu provlači tadašnja savremena pitanja i dosta stereotipa, a Paju kao lika ne možemo da ne volimo - baš zato što toliko liči čoveku. Uvek ima neke probleme, pokušava da se finansijski održi, te iskazuje sve mane koje mi ljudi imamo - ljubomoru, zavist, osvetoljubivost (što je i temelj Barksovog humora) - ali i vrline koje ga čine toliko dopadljivim. Eto ukratko neki utisci, ova izdanja stvarno treba imati svaki ljubitelj Pataka, a koliko vidim skuplja Barksov rad 1947 godine (give or take) - mada je Vejder to detaljno obradio u odgovarajućoj temi. Pravi užitak i nadam se da ću uskoro pročitati i nastavak i napisati po neki kratak utisak o njemu.

5/5
Sačuvana
swamp thing
Konan
Van mreže Van mreže

« Odgovor #12283 poslato: April 01, 2018, 08:36:38 am »

Da nije odnosa Dixa, Anike i ostalih žena bila bi među boljim Grin
Ne sjećam se baš najbolje, pa ne bih mogao da komentarišem to oko žena, ali mi je ostalo kao jedina glupost u toj epizodi ona scena kad se popne uz toranj onom kukom, baš je nekako odskakalo  Grin
Moram tu priču obrnuti opet ovih dana
Sačuvana
koze123
Paja Patak
Van mreže Van mreže

« Odgovor #12284 poslato: April 01, 2018, 11:18:38 am »

Invincible vol. 1 - Family Matters

Mark je tinejdžer, sin najvećeg superheroja Zemlje. On radi u nekom Burger Kingu, ide u školu, ponaša se kao najnormalniji momak - sve dok jednog dana ne shvati da i on počinje da ispoljava očeve moći. I tad Mark oblači odelo, i uz ekipu drugih tinejdžerskih heroja brani Zemlju! Zabavno je ovo veoma, brzo se čita (doduše u trejd ulaze prva 4 broja samo), Kirkman ima finu ideju, malo omaža superherojima, malo sprdnje na njihov račun, malo tinejdžerskih sapunica. Sviđa mi se zasad, krenuću da čitam pa dok me ne smori. A vidim da ovo ima 150 brojeva - što mi nije ni čudno kad je Kirkman u pitanju. Ko zna gde će ići priča.  Cheesy

Invincible vol. 2 - Eight is Enough

I brojevi 5-8 su solidni. Petica ide nekako standalone, komična, zabavna. Sledeća tri broja imaju kontinuitet, i nastavljaju da prate Marka i njegove dogodovštine pri orijentaciji na koledžu, pa sve do vrlo interesantne epizode u kojoj konačno upoznajemo Guardians of the Globe. Tako da mu sedmica dođe veliki omaž superherojima (prvenstveno DC-u i Justice League-u konkretno) sa sve fenomenalnim obrtom na samom kraju. Baš to nisam očekivao, good job Kirkman. Generalno zasad Kirkman ne postavlja neke subplotove kao što sam mislio da hoće, već prosto priča teče bez nekih ograničenja. Vrlo me zanima nastavak (posebno posle preokreta u sedmici), tako da zasad ovo šljaka nekako.

Invincible vol. 3 - Perfect Strangers

E sada je već ovo preraslo u odličnu stvar. Ovo se čita u jednom cugu, posebno poslednja tri broja (11,12 i 13) gde je Kirkman naglavačke okrenuo sve što je radio i pripremao u prethodnih 10 brojeva.  Bravo Znakovi su bili tu, detalji koji nisu štimali, ali sve je to autor lepo doveo u vezu i nakon 11. broja sam prosto ostao sa otvorenim ustima. Nije više ovo serijal gde se kod superheroja čuje bam i on padne, ko dečiji crtaći - krvi ima do kolena, čudi me samo što se ne psuje kočijaški.  Sad me je već strip veoma zainteresovao, i jedva čekam da se bacim na nastavak i vidim šta je dalje osmislio autor. Crtež mi je odličan od samog početka, što sam zaboravio da pomenem, prost, kao neki animirani film, baš odgovara stripu. Nastavlja se omaž superherojima i njihovim protivnicima, a i humor je sve vreme super (npr. scena u striparnici je genijalna). Naslov trejda fenomenalno odgovara radnji (što mi i nije nešto bio slučaj sa prethodnim al ko da ima veze neke).

Invincible vol. 4 - Head of the Class

Slabiji u odnosu na prethodni trejd koji je pokidao, ali svakako zabavno. Aftermath velikog preokreta, i većinom nastavak života glavnih likova. Mark završava srednju školu i samo što nije krenuo na koledž, balansira superherojski posao sa devojkom koja njuši da nešto nije u redu itd. Pretpostavljam da će joj uskoro reći, sve naginje ka tome. I konačno je Amber predstavljena kao dopadljiva devojka a ne samo kao tamo neka koja se prilepila za njega, nije bezlična više. Epizoda sa Marsom je bila kul, posebno cliffhanger na kraju - biće zabavno kad se Kirkman pozabavi tom konkretnom pričom. Takođe se uvode i paralelne dimenzije što mi se vrlo svidelo - zanima me na kojoj je strani crnja, još je sve nedefinisano. Standardan humor, brzo idu i ovi brojevi, ne razvlače se. Ide se i dalje sa ovim.  Grin
« Poslednja izmena: April 03, 2018, 12:57:42 pm od strane koze123 » Sačuvana
Stranice: 1 ... 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 793 794 795 796 797 798 799 800 801 802 803 804 805 806 807 808 809 810 811 812 813 814 815 816 817 818 [819] 820 821 822 823 824 825 826 827 828 829 830 831 832 833 834 835 836 837 838 839 840 841 842 843 844 845 846 847 848 849 850 851 852 853 854 855 856 857 ... 1075   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.08 sekundi sa 19 upita.