Decembar 04, 2022, 12:13:18 pm *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Početna   Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija  
Stranice: 1 ... 789 790 791 792 793 794 795 796 797 798 799 800 801 802 803 804 805 806 807 808 809 810 811 812 813 814 815 816 817 818 819 820 821 822 823 824 825 826 [827] 828 829 830 831 832 833 834 835 836 837 838 839 840 841 842 843 844 845 846 847 848 849 850 851 852 853 854 855 856 857 858 859 860 861 862 863 864 865 ... 1086   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Koji strip trenutno čitate ?  (Pročitano 2454152 puta)
chile
Korto Malteze
Na mreži Na mreži

Zagor = smece. Lavric = jos vece smece

« Odgovor #12390 poslato: Maj 03, 2018, 05:42:54 am »

Ocekivane ocene za srpska izdanja, cekamo 5+/5 za Tajnu medjice i ostale masthevuse
Sačuvana

"nećeš nekažnjeno srati po meni i mojim prevoditeljima"
boss52
Usagi Yojimbo
Van mreže Van mreže

Higijenski optimizam

« Odgovor #12391 poslato: Maj 03, 2018, 06:45:36 am »

Kuhinjski Irci.

Ku...Rci
Sačuvana

From the rockin' of a cradle to the rollin' of the hearse
The goin' up was worth the comin' down
jocko
Konan
Van mreže Van mreže

« Odgovor #12392 poslato: Maj 03, 2018, 06:58:01 am »

Možda nije direktno, ali ima opcija ''Irski lonac'' ili ''Irski gulaš''... Bez obzira što naslov nije Irish stew...

lonac - mesto gde se situacija podgreva i krčka, kao u Hell's Kitchen.

Sačuvana

Off
Anto
Hulk
Van mreže Van mreže

« Odgovor #12393 poslato: Maj 03, 2018, 07:04:41 am »

Ocekivane ocene za srpska izdanjamarvel, cekamo 5+/5 za Tajnu medjiceSotoniju i ostale masthevuse
Sačuvana

Dajte Ralph Azhama u Perle!
Može i u Stripoteku.
Paka01
Korto Malteze
Van mreže Van mreže

« Odgovor #12394 poslato: Maj 04, 2018, 12:13:48 pm »

Lagano privodim kraju treću knjigu Buddhe.

Igrom slučaja sam napravio poveću pauzu između druge i treće knjige, tako da mi je trebalo malo vremena dok se opet podsjetim svih likova. Svako malo se ponovno iznenadim koliko ovo djelo u isto vrijeme djeluje grandiozno i epski, a u isto vrijeme i tako jednostavno, pitko i humano. Nisam čitao druge Tezukine radove (ali mi je svakako u planu!), ali Buddha je za mene bar za sada vrlo blizu remek-djela. Mogu samo zamisliti šta me još čeka u narednih pet knjiga.
Sačuvana

"There's no such thing as a good time for bad luck"
koze123
Paja Patak
Van mreže Van mreže

« Odgovor #12395 poslato: Maj 07, 2018, 07:11:08 pm »

Flashpoint

Odličan strip koji vrlo lepo i pitko ide i bez silnih tie-inova, i koji treba da uvede u poznatu New 52 fazu. Svega pet sveščica, a priča slojevita, izgrađen odličan svet koji ću ako stignem produbiti nekim tie-inovima koji me zanimaju. Pravo čudo što ovo niko kod nas nije objavio još (možda se čeka film?).
Džons nas odmah ubacuje u priču - Beri se budi za stolom i odjednom sve je drugačije. Prvenstveno njegova majka je živa, on je ostao bez moći, najveći svetski heroji uništavaju svet i vice verca. Autor je totalno istumbao sve što je poznato u DC univerzumu, ovde Supermen nije glavni, niko nije ni čuo za njega, ali je zato na njegovom mestu Cyborg. Betmen je mračan kao što je i uvek bio, ali mnogo brutalniji - nema pravila o neubijanju, on svoje protivnike baca sa zgrada, koristi samostrel itd. Ubrzo Fleš saznaje da su WW i Aquaman u ratu ali i da polako gubi sećanja o svom pređašnjem životu i za njega kriva je samo jedna osoba.
Dobar scenario, u prvim sveskama se postavlja teren, dosta objašnjavanja ko je ko, ali opet toliko da ne davi, pa onda priča već od treće sveske bilduje tempo koji se završava brutalnim obračunom i odličnim razrešenjem u poslednjoj svesci. Imam nekih par manjih nejasnoća, (verovatno zato što nisam čitao previše DC-a), ali da bi se uživalo u ovom stripu stvarno nije potrebno neko veliko, vanserijsko predznanje. Dovoljno je da se zna nešto osnovno o Flešu, Betmenu i generalno o DC univerzumu, sve ostalo je lepo predstavljeno u samom stripu. Kubertov crtež odličan, baš mi se sviđa što je odabrao klasičan kostim za Fleša, bez nekih varijacija i dodataka. Dizajnovi ostalih likova su svi izmenjeni i baš su mi se svideli, posebno Betmen i WW.
Kao manu bih uzeo neke traljave rečenice koje mi totalno nisu na mestu - tipa svi znaju da moraju da se bore protiv Aquamana i WW, al Betmen blene u jednu tačku i odbija sve dok mu Fleš ne kaže : Brus bi to uradio. Mislim kul je rečenica i sve, al brate nije Betmen glup, valjda kapira da je to jedini način da ne ode sve u qrac (i da spasi sina). Ima još nekih primera, ne mogu se setim tačno sad.
Od mene preporuka za čitanje, stvarno dobar superherojski strip, totalno izvrće sve u DC univerzumu, vrlo maštovito i zabavno. I emotivno, posebno završnica - kako za Berija tako i za Brusa.

Tie-inovi:

1) Batman: Knight of Vengeance

Dvojac Azarelo i Riso, već poznati po zajedničkom radu, su preuzeli da urade Betmenovu priču koja se dešava za vreme Flashpoint-a. Sa jedne strane, Risov sirov pristup crtežu je dobar, sa druge nije mi se nekako uklopio u ovu priču. Betmen preuzima na sebe odgovornost da spase sina i ćerkicu sudije Denta, koji su kidnapovani od strane Džokera. Vrlo dobar tie-in, svega 3 sveske (kao i većina drugih) a opet uspe da i iznenadi i šokira i dirne čitaoca. Otkriće ko je Džoker u Flashpointu je baš dobro smišljeno, cela druga sveska i konfrontacija je odlična, sa svejadnim Džimom i devojčicom. A tek kraj i dirljiva scena sa Betmenom i Džokerom ;
-He will follow his father footsteps
-So he will be a doctor?
-No...

Odličan poslednji kadar. Sve super, samo mi Riso nije pravi crtač za ovako nešto, jbg.

2) Wonder Woman and the Furies

Slabiji kvalitet, kako scenaristički, tako i crtački. Prva epizoda vrlo čudno nacrtana, hvala Bogu pa je neko drugi preuzeo druge dve (iako crtež podseća na Invincible , gledljivije je). Što se same priče tiče, ovaj tie-in je veoma bitan za Flashpoint zbog raznih informacija koje dopunjuju originalnu priču, te za razliku od Betmenovog koji se eto prosto dešava u tom svetu i malo ga produbljuje, ovde vidimo kako, zašto i kada je započet rat između Akvamena i WW. Interesantno kako iako su u glavnom serijalu oboje predstavljeni kao anti-heroji, ovde vidimo da ništa od toga nije njihova krivica, i da su zapravo izmanipulisani, da je sve orkestrirano od strane drugih. U suštini, oba heroja zadržavaju svoje vrline, koje pod različitim okolnostima pucaju i ustupaju mesto njihovim manama. Dobar tie-in, malo se brlja negde u scenariju, ali dosta korisnih informacija o svetu Flashpoint-a, tako da preporučujem kao štivo bitno za produbljivanje i bolje razumevanje glavnog eventa.

3) Emperor Aquaman

Prve dve sveske slabije, treća sasvim solidna. Solidno pripovedanje iz trećeg lica, na momente ide, na momente slabije. Ovo mu dođe donekle i neki origin za Akvamena u Flashpointu, ko mu je majka, ko otac, šta se desilo i 'potencijalno' dovelo do toga da ga njegov brat izda (tj. to je povezano sa originom). Malo se pogubi čovek u pripovedanju - te 18 meseci ranije, te sad, pa 8 meseci, pa ovaj crta Meru i njenu sestru isto, dal je živa il nije. Svakako slabiji tie-in po meni, ne izuzetno bitan, iako na momente i zabavan, posebno treća sveska kad već dođe do bitke i kad se WW i Akvamen nađu šrsa u prsa. Uzeh ova dva tie-ina prva da pročitam, nekako sam smatrao da su najviše vezani za glavni konflikt, i WW je tu superiorniji, više informacija daje. Crtež ok, klasičan, nema nekih velikih odstupanja.

4) Lois Lane and the Resistance

Ovo je dobar tie-in, prvenstveno zato što su likovi tj. cela ekipa pokreta otpora veoma kul. Ja ne znam puno o njima (neke prvi put vidim) ali su dobro opisani i nacrtani. Grifter je vođa pokreta otpora u ex-Londonu i susreće se sa Lois Lane, koja je igrom slučaja postala Cyborgov agent na istoj teritoriji. Nakon njenog bekstva od Amazonki, priključuje se pokretu otpora i zajedno sa Grifterom, Britanniom, Etriganom, Kriketom, Godivom (i verovatno još nekim) se priključuju napadu na London. Fino su u tri sveščice neki likovi produbljeni, sasvim korektno urađeno. Zabavno vrlo, interesantan deo sa Grifterom i Peni u flešbekovima, solidna bitka u železnici, i dobar kraj za samu Lois. Nije nešto mnogo bitno za glavnu priču, al da je zabavno, zabavno je.  E sad da WW kao kraljica ne zna za zatvaranje muškaraca, za bitke i inicijaciju žena u Amazonke - preterano već, pa ne može tetka baš za sve kriva da bude..

5) Project Superman

Priča počinje tako što se upoznajemo sa subjektom 0, čovekom koji je izabran od strane vlade da raznim mutacijama i eksperimentima postane Supermen. Čovek koji nadgleda celu situaciju je niko drugi do general Lane, otac Lois Lane, i stvari polako klize, te subjekta 0 zatvaraju... Ubrzo pada kometa u sred Metropolisa i pojavljuje se svima poznati Kal, kojeg za razliku od farmera, u Flešpoint univerzumu uzimaju vojnici kao subjekta 1. Zatvoren kilometrima ispod zemlje, Kal nikad nije video sunce niti spoznao svoje moći, a rat se sve više bliži... Baš dobra priča, sa protivnikom koga ni ne vidimo u glavnom serijalu, a koji je stvarno dobro urađen - kako vizuelno tako i scenarijski. Mislim, nije neko ludilo, ali subjekt 0 je brutalan, i upravo je on razlog zbog čega Kal na kraju odlučuje da se priključi ratu i pomogne. Momenti sa njim i Lois su odlično, nisam uopšte očekivao da će ih spojiti, nije uopšte naznaka bilo u glavnom serijalu, ali eto, vrlo lepo su uradili to. Odličan tie-in.

6) The Canterbury Cricket

Proguglah malo i videh da je ovaj lik,koji se meni na prvi pogled svideo, zapravo napravljen za ovaj serijal i nije postojao pre njega. Počinje njanjavo, traljavim dijalogom i akcijom, al ono što je poenta doazi negde na pola sveske - njegov origin. I to mi je bilo sasvim ok urađeno - imamo lepog, bezosećajnog skota koji gleda samo sebe, koji čak devojku baca na Amazonke da bi se spasio, koji gine u katedrali i postaje veliki cvrčak. Tako pronalazi zapravo svoju poentu, svoj zadatak - da se bori protiv Amazonki i da se popravi iznutra, sad kad je spolja svima ružan. Fino je to napisano od sredine, crpi malo inspiraciju iz Lepotice i zver, lepa je ideja. Voleo bih malo više o ovom liku da znam. Kraj mi nije najjasniji sa onom ribom, nekako mi je to zbrzano čisto radi nekog 'efekta'. Sve u svemu ok na momente, al više slabije nego jače.

Pitanje za znalce: Nešto sam malo New52 čitao (al recimo da nisam), mož li direktno odavde na Rebirth? Dobio na poklon DC Universe Rebirth Deluxe Edition i Button Deluxe (dobro to dolazi kasnije), pa bih se bacio na to uskoro?
« Poslednja izmena: Maj 09, 2018, 07:32:58 pm od strane koze123 » Sačuvana
Snake Plissken
Usagi Yojimbo
Van mreže Van mreže

« Odgovor #12396 poslato: Maj 07, 2018, 07:54:34 pm »

Meni nekako Flashpoint mora sa svim tieinovima da se cita, iako nije to sve jednako dobro.

Ja bih voleo da ti kazem da preskocis New52 jer je uglavnom slab, ali nek ti potvrdi neko upuceniji.
Sačuvana
Grujah
Asteriks
Van mreže Van mreže

« Odgovor #12397 poslato: Maj 07, 2018, 09:02:41 pm »

Procitao razno nesto u posednje vreme, pa da napisem par redova. Od najbolje ka najogavnijem:

Powers - Who killed Retro Girl ?
Bendis/Oeming

Pandurska serija smestana u superherojski svet. Poput Gotham City centrala, samo sa JLA umesto samo sa Batsom. Ja dosta volim ove "meta" superherojske stripove, gde se superherojstina gleda na alternativan nacin ili iz drugog ugla. Nazalost, ne uspeju svi autore to da odrade kako treba. Bendis, dodise, ume. "Cop Drama" je vrhunska, onako pravi pandurska serija, sa sve herojskim pandurima, parnerima koji se ne podnose i negativima sa neuroticnim master planovima. Sve to zacinjeno superherojstinom, ali recimo onakvom kakvom je Alan Moore predstavlja u Nadziracima: superheroji koji nikako nisu savrseni, i zlocinci koji su dovoljno pametni da skontaju da se pljacke banaka ne ispati kada mozes tuziti grad za nanesenu duhovnu i fizicku bol.

Crtez djene-djene, nije moja soljica caja, al ga prica itekako izvlaci. Upis teksta katastrofa, tesko se prati, ali i to moram da oprostim.

Prvom prilikom narucujem dalje Smiley

Cave Carson has a Cybernetic Eye

Rivera/Way/Oeming

Uzeo ovo nasumicno jer sam hteo da proticam nesto od Young Animala, al ovo je bilo na dohvat ruke i naslovnica je izgledala zanimljivo.

Greska.

U pitanju je revive nekako zaboravljenog DC junaka, neko lik sto istrazuje pecine. Prica je tipa : ima neka civilazija sto zivi u zemlji, i mi smo dobri sa njima, i tamo je nasta haos. Vecina stripa je mindless akcija i prica koja se tesko prati jer je nekoheretna, dosadna i naracija je haoticna - veoma bitne stvari se totalno izostavljaju a na teko neke nebitne stvari se gubi vreme. Meh. Za prekratiti vreme ok, za nesto drugo jok.

Batman Year 100

Pope

Realno mi nije jasno zasto ljudi hvale ovog Betsa. Crtez gotiva ali tu se sve zavrsava, ne mogu nesto mnogo ni da napisem jer sam buvkalno zaboravio o cemu je strip u roku od 48 sati, ono, najstandardnija Bets prica samo kao neka buducnost.

Wicked + Divine
Gilen/McKelvie

Jos jedna u nizu impulsivnih kupovina, jer me je naslovnica odusevila a crtez kupio. Jos jedna greska, nazalost. Prica se vrti o tucetu tinejdzera koji su postali reinkarnacije bogova, ali samo privremeno - posto ce umreti nakon 2 godine. Oni to koriste da.. postanu muzicke zvezde. U globalu totalno upropastena odlicna ideja, a povrh toga isarana onime sto skroz mrzim: nepotrebnim, "edgy progresivnim", "super open-minded" "alternativni tinejdzer" "farbam kosu u sarene boje pa sam jedinstven/a" likovima i stavovima. Onako, Meni se cini da  je ovo pisano za edgy tinejdzere koji prate ovaj moderan MTV koji ja ne mogu da svarim -  Tako da me 100% promasuje. Ako ste mladji mozda vam se i svidi, ali svakako pre preporucio Sagu - slicno gadja ali nije infantilno bljutav.

Sačuvana
Paka01
Korto Malteze
Van mreže Van mreže

« Odgovor #12398 poslato: Maj 07, 2018, 09:32:58 pm »

Baš mi je zanimljivo da si komentirao upis slova u Powers, pošto sam zbog istoga do daljnjega prekinuo čitanje. Pročitao sam prvih par brojeva, no sve mi je to bilo previše nabacano što se tiče teksta, tako da me zapravo više umaralo nego zainteresiralo. Možda se jednom vratim nazad s obzirom da mi se radnja činila baš zanimljivom.

A šta se tiče Batman: Year 100, meni je bio baš prva liga. Jeste da je dosta klasična priča, samo smještena u budućnost, al pravo mi je dobro legao. Autor lijepo vodi priču i nekako mi je pulp-futuristička, ko neki stari SF film. Pravo mi je lijepo legla.
Sačuvana

"There's no such thing as a good time for bad luck"
Imrahil
Jeremija
Van mreže Van mreže

Ajvar on everything!

« Odgovor #12399 poslato: Maj 07, 2018, 10:41:36 pm »

Frenk je WWI veteran koji nakon smrti žene pokušava da podigne svog sina i da se izbori sa lokalnim krimosima koji bi da mu udare reket. A pride mu i sin pravi probleme upadajući u loše društvo. Ideja je ok, posebno prenošenje Kazniše sa oca na Frenka juniora, crtež dobro dočarava atmosferu, ali je priča slaba i predvidljiva. Imaš Barakudu, Jigsawa i onog Rusa, a utisak je da se Kazniša bori sa nekim levim smetalima.
Sačuvana

Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,
Ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul.
xander
Korto Malteze
Van mreže Van mreže

« Odgovor #12400 poslato: Maj 12, 2018, 03:23:42 pm »

The Bus 1 i 2

Neko je nedavno skenirao ove dve knjige koje obuhvataju sve stripove sa legendarnim autobusom, uključujući ranije neobjavljene i potpuno nove, u svom njihovom nadrealnom sjaju. Nove epizode generalno nisu baš na nivou starih ali probere se po neki biser, poput ovog dole.

Sačuvana

Ljuba XO
Asteriks
Van mreže Van mreže

Da li kara Milo Manara?

« Odgovor #12401 poslato: Maj 12, 2018, 04:21:31 pm »

Odlične su ove slike. Vrlo zanimljivo.
Sačuvana

swamp thing
Konan
Van mreže Van mreže

« Odgovor #12402 poslato: Maj 12, 2018, 07:56:41 pm »

Čitam Death Note, na 6. sam tankobonu, već me od trećeg opasno smara. Toliko teksta koji opisuje unutrašnje sumnje likova na to ko je Kira, zašto je Kira, zašto nije Kira, i tako u krug, zamara jaaaaaako. Gadno mi je ovo kad tjeram sebe da nešto završim da vidim kakvo je na kraju razriješenje, ali ovo ne bih nikome preporučio. Da ne pričam o tome da ovo kao da je pisao neki tinejdžer koji pojma nema ni približno kako funkcionišu državne službe i koji se stvarno jako provaljuje oko sve te priče za L-a, Jagamija i toga što je ljudima skroz normalno da oni vode istrage i nešto odlučuju, ma uopšte su reakcije likova u stripu često jako nerealne i nelogične.
Opet, prelazio bih nekako preko toga da me ne smara.
Sačuvana
Snake Plissken
Usagi Yojimbo
Van mreže Van mreže

« Odgovor #12403 poslato: Maj 12, 2018, 09:32:21 pm »

Skrati si muke i procitaj plot na Wikiju.
Sačuvana
Anto
Hulk
Van mreže Van mreže

« Odgovor #12404 poslato: Maj 13, 2018, 04:05:49 pm »

Maffre&Maffre:Stern (Fibra)

U zadnje dve ture Fibra je objavila tri aktuelna BD vesterna - Pogrebnika (koga izdaje i domaći Makondo),Čoveka koji nije voleo  vatreno oružje i Sterna.Dva stripa iz ove tročlane skupine se bave grobarom - interesantna koincidencija sa obzirom da tematika grobara i nije često spominjana te obrađivana u vesternu,bilo na filmu,knjizi,stripu...

Za razliku od Andertejkera,koji nije s ispunio moja očekivanja,te me čak i pomalo razočarao svojom plitkošću,Stern je već druga priča.
Prvi album,Pogrebnik,skitnica i ubica mi je odličan,a drugi,Grad divljaka,iako dosta dinamičniji,neto malo lošiji (iliti jako jako dobar)

Braća Mafre su napravili odličan posao u Sternu - mlađi Žulien,crtač,je jako dobar - modernog i dopadljivog stila,iako sam ubeđen da će u kasnijim epizodama biti još bolji.Stariji Frederik,scenarista, me je kupio  sjajnom atmosferom.

Pogrebnik,skitnica i ubica je nekakav krimi vestern - Stern radi obdukciju čoveka koji je umro u javnoj kući, i uviđa da je on ubijen.Lokalni šerif kreće u istragu koja će povesti u neslućenom smeru.Možda kraj baš nije na najvišem nivou,ali sve u svemu odlična epizoda.
Grad ludaka vodi Sterna u Kanzas Siti ne bi li nabavio neke knjige,a tamo će naš grobar upasti u sranja - biti opljačkan,sresti rođenu ženu koja ga je izbacila iz kuće pre neku godinu... - ovaj album je prilično dinamičniji i luđi od prethodnog,ali u celini mi je nešto slabiji  (4.5/5) od njega.Iako sam u takvoj klasifikaciji u manjini,jer vidim da se većini više sviđa baš on.

Preporuka - pogotovu ako volite vestern!
« Poslednja izmena: Maj 13, 2018, 04:11:11 pm od strane Anto » Sačuvana

Dajte Ralph Azhama u Perle!
Može i u Stripoteku.
Stranice: 1 ... 789 790 791 792 793 794 795 796 797 798 799 800 801 802 803 804 805 806 807 808 809 810 811 812 813 814 815 816 817 818 819 820 821 822 823 824 825 826 [827] 828 829 830 831 832 833 834 835 836 837 838 839 840 841 842 843 844 845 846 847 848 849 850 851 852 853 854 855 856 857 858 859 860 861 862 863 864 865 ... 1086   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.053 sekundi sa 19 upita.