Jul 01, 2022, 08:16:06 pm *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Početna   Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija  
Stranice: 1 ... 798 799 800 801 802 803 804 805 806 807 808 809 810 811 812 813 814 815 816 817 818 819 820 821 822 823 824 825 826 827 828 829 830 831 832 833 834 835 [836] 837 838 839 840 841 842 843 844 845 846 847 848 849 850 851 852 853 854 855 856 857 858 859 860 861 862 863 864 865 866 867 868 869 870 871 872 873 874 ... 1074   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Koji strip trenutno čitate ?  (Pročitano 2267910 puta)
jocko
Konan
Van mreže Van mreže

« Odgovor #12525 poslato: Jun 13, 2018, 05:22:14 pm »

Možda bio nekad (Dylan Dog: Kanal 666, Tajanstveni otok, Paklovi...); u Jedno doba, jedna priča 4: Još jedna cigareta (iz 2013) je krš.
Sačuvana

Off
rope76
Korto Malteze
Van mreže Van mreže

Psi laju, a karavani prolaze. Ja mrzim internet.

« Odgovor #12526 poslato: Jun 13, 2018, 11:15:48 pm »

Goddamned ima drugi problem, koji mi je upao u oko kada sam čitao strip u komadu. Kain u svakoj jebenoj epizodi toliko cvili o Gospodovom nečovještvu da počinje da ide na nerve u stilu Sinjeg Kukavca. To se ne primeti ako čitate sveske između kojih prođe po dva meseca, ali u integralnom izdanju postaje očigledno. No i pored toga, volim ovaj strip.

Sve prožimaš.

Ček, posle ću raspaliti po nekim drugim prehvaljenim "veličinama".
Gde odoše teško zarađene pare, ali gde tek ode još dragocenije vreme...

U vezi stripova smatraj me poganim trgovcem s bradom.
Sačuvana

Većina ljudi ne voli mnogo stripove, samo strip junake. Varvarska dimenzija stripa. smarvel ogrev.
Pjerooo
Global Moderator
Usagi Yojimbo
Van mreže Van mreže

« Odgovor #12527 poslato: Jun 14, 2018, 09:48:37 am »

Exit Stage Left: The Snagglepuss Chronicles #1-6

Pretpostavljam da je ovaj lik iz crtaća mnogima poznat:

Kakav bi se strip mogao napraviti s njim u glavnoj ulozi? DC + Hannah-Barbera + Snagglepuss. Katastrofa u najavi, a?

Eto nama iznenađenja.

Ovaj mini-serijal bi mi potpuno promakao da nisam naišao na nekoliko lepih recenzija. Povučen time, rekoh sebi kako je to samo 6 epizoda, te ako mi se na kraju ne dopadne, ipak neće biti mnogo
izgubljenog vremena. Međutim, već od starta su sve moje predrasude pale u vodu.

Godina je 1953. Hladnoratovska paranoja je na zavidno visokom nivou, kao i anti-komunistička histerija. Subverzivne elemente valja odstraniti po svaku cenu. Na udaru istražne komisije će se naći i
Snagglepuss, cenjeni dramski pisac i pozorišni producent. U svojim delima on ispituje stanje ljudskog duha i društva, a takav pristup ne pruža publici idealizovani prikaz američkog društva koji njegovoj
vlada svakako više odgovara. Kamo sreće da se priča tu završava, međutim – Snagglepuss je homoseksualac. Teško njemu i njegovim najbližima.

Rasel se bavi svim i svačim tokom ovih kratkih šest epizda – uloga subverzivnosti i kritičkog stava u umetnosti, uloga umetnosti u društvu, političko-ideološka histerija i pritisci, potlačene manjine,
čovekova potraga za svojim mestom. Jasno je da se u ovako kratkom mini-serijalu nijedna od tih tema ne može podrobno obraditi, ali Rasel sve uspeva da ih dotakne, pristojno iznese različite stavove
i da na kraju ne razočara. Nikada ne popuje, niti prelazi u umobolnu SJW tiradu. Atmosfera tog perioda je sjajno dočarana, a u stripu 'gostuju' i neke istorijske ličnosti poput Merilin Monro, Ričarda Niksona,
Nikite Hruščova itd. Dešava se još mnogo toga, ali videćete već i sami. Barem se nadam.

Crtež je pristojan i dobro ide uz priču. Naravno da će Bleksad biti jedna od prvih asocijacija kada u stripu vidimo antropomorfne životinje, i priznajem da osećam žal što Snagglepuss Chronicles ne krasi
takav crtež. Ili što Bleksada ne krasi ovako dobar scenario.

Elem, topla preporuka, i jedva čekam sledeći rad Marka Rasela (a biće to Vertigo serijal).

Sačuvana
Amemiya
Usagi Yojimbo
Van mreže Van mreže

« Odgovor #12528 poslato: Jun 15, 2018, 06:53:10 pm »

ジパング
Kawaguchi Kaiji

gori vatraaaaa  garf

drugo citanje
vr' vr'a vr'ova  Hail
« Poslednja izmena: Jun 15, 2018, 06:56:26 pm od strane Amemiya » Sačuvana
Robotech
Asteriks
Van mreže Van mreže

« Odgovor #12529 poslato: Jun 16, 2018, 03:22:22 pm »

Teks VC - Teks u boji 2

Bozeli/Stano - Obojena pustinja

Nije mi se svideo. Cudan mi je Stano na Teksu. Posebno sto mi se sve od one zenske prividja Morgana. Tanko mi je sve ovo, i to bas. Mora se dobro odraditi da to u albumu ispadne kako treba. Ali neka trojkica je ok ocena.

Manfredi/De Vita - Izazov u Montani

Kako dobar crtez. Prelepo covek radi i moram izbunariti joj ponesto od njega. Prica kao prica, skromna, ali crtez je izuzetan. Po meni ocena 4, da je malo bolja prica sigurno bi bilo to za 5. Da su Viti dali da radi onu Rakionijevu pricu Talicni Rendi iz VC Obojeni program br.10 bilo bi sjajno, ali sta da se radi.
Sačuvana
Aleks
Usagi Yojimbo
Van mreže Van mreže

« Odgovor #12530 poslato: Jun 16, 2018, 06:32:18 pm »

Pretpostavljam da je ovaj lik iz crtaća mnogima poznat:

Napravili su gejom Škrbamacu!

You bastards!
Sačuvana
Anto
Hulk
Van mreže Van mreže

« Odgovor #12531 poslato: Jun 16, 2018, 07:32:50 pm »

Teks VC - Teks u boji 2

Bozeli/Stano - Obojena pustinja

Nije mi se svideo. Cudan mi je Stano na Teksu. Posebno sto mi se sve od one zenske prividja Morgana. Tanko mi je sve ovo, i to bas. Mora se dobro odraditi da to u albumu ispadne kako treba. Ali neka trojkica je ok ocena.

Manfredi/De Vita - Izazov u Montani

Kako dobar crtez. Prelepo covek radi i moram izbunariti joj ponesto od njega. Prica kao prica, skromna, ali crtez je izuzetan. Po meni ocena 4, da je malo bolja prica sigurno bi bilo to za 5. Da su Viti dali da radi onu Rakionijevu pricu Talicni Rendi iz VC Obojeni program br.10 bilo bi sjajno, ali sta da se radi.
fala što si mi uštedeo  somaipo dindži - taman da ih preusmerim na letnje iznenađenje Feniks presa.
Sačuvana

Dajte Ralph Azhama u Perle!
Može i u Stripoteku.
Amemiya
Usagi Yojimbo
Van mreže Van mreže

« Odgovor #12532 poslato: Jun 17, 2018, 11:17:20 am »

za Zagora mora dima
Sačuvana
Aleks
Usagi Yojimbo
Van mreže Van mreže

« Odgovor #12533 poslato: Jun 17, 2018, 08:27:07 pm »

Bleksad #4 (Blacksad)

Pakao, tišina

Juan Díaz Canales and Juanjo Guarnido

Reših da iskucam reč-dve o četvrtoj epizodi Bleksada i pre nego što se upustim u čitanje pete (odnosno druge u drugom BP integralu) - ukratko, zadovoljan sam. Slabija strana ovog stripa svakako nije Kanalesov perfektan crtež, a što se scenarija tiče, možda uobičajena detektivska noar priča o potrazi za nestalim jazz muzičarem i narkomanom ima rupičavosti i zbrzan kraj, ali je dovoljno zanimljiva i nudi dovoljno zanimljivih likova i njihovih odnosa u, takođe, interesantnom ambijentu i atmosferi. Pozitivan utisak je, dakle, kod mene proistekao iz čistog uživanja tokom čitanja, koga sitniji nedostaci nisu mogli da pokvare.

Vidim da je nelinearno pripovedanje, za koji se Gvarnido odlučio, neke zbunjivalo, ali ono je samo pomoglo dinamici pripovedanja, mada je za čitaoce nenaviknute na ovakav pristup u mediju stripa, verovatno problem bio u scenarističkom neisticanju znakova (kroz propratni tekst npr.) koji bi objašnjavali šta se desilo a šta se trenutno dešava, odnosno odsustvo konvencionalnog isticanja fleš-bekova.

Sačuvana
Miles Dyson
Bob Rok
Van mreže Van mreže

« Odgovor #12534 poslato: Jun 19, 2018, 08:36:40 pm »

Aldebaran (Leo)

Pitka avanturica na izvanzemaljskom svetu koji malo previse slici majci Zemlji.
Flora i fauna je tek toliko razlicita u odnosu na zemaljsku da to ne zavredjuje neke
hvalospeve o inovativnosti tako da sam se iznenadio kad sam procitao recenziju i utiske
na stripovi.com. Fora kao u Star Treku, recimo, malo im zasiljis uši i eto ti nove vrste (msm jaca im je inovativnost).
Posebno su neinspirativne živuljke. Vecina njih izgleda kao produkt ukrstanja postojecih zemaljskih organizama.
Kao kad bi vepra Gedzu ukrstili sa komodskim zmajem.
Crtez nit smrdi nit mirise. Uglavnom štinka kad su u pitanju likovi i zivi organizmi. Prilicno je sve to ukoceno.
Boje su, sa druge strane, bolja polovina vizuelnog dela.

Prica je u sustini o odrastanju i promenama koje ono neminovno donosi.
Moglo je ovo da bude smesteno i negde u Brazilu (ionako svi imaju bronzani ten) tako da ovo delo ne mora
nuzno da se posmatra kao SF.
Dijalozi su takodje takvi da sam povremeno vrteo glavom u neverici, citajuci sta sve glavni likovi izgovaraju.
Medjutim to nije konstanta i prica tece relativno bez zastoja i u istom ritmu.
Ocena: 6/10

Sačuvana
Amemiya
Usagi Yojimbo
Van mreže Van mreže

« Odgovor #12535 poslato: Jun 23, 2018, 02:33:56 pm »

Zagor SD#4/5 - Tajanstveni samostan / Zivi pokopani
Bure/Ferri

drugo citanje
proslo je mnogo od prvog
zaboravilo se i prilicno fino je leglo sad
i Bure i Ferri mladji te bolji
na svu srecu bez Digging Billa jer bi smetao
Sačuvana
Anto
Hulk
Van mreže Van mreže

« Odgovor #12536 poslato: Jun 27, 2018, 01:09:24 am »

Desberg&Marini:Pustinjska zvezda (Makondo)

E pa baš mi je prijatno iznenađenje ovaj diptih.Nisam mu sad dao peticu,čak ni 4 plus,ali mi je definitivno fino čučnula Pustinjska zvezda.

Metju Šon_Koneri Montgomeri je mudo iz ministarstva rata u Vašingtonu.Živi na visokoj nozi,cepa mladu sekretaricu,pizdi na ćerku što je našla barabu za muža i tako to,ali mu jedne zimske večeri neko upada u kuću i siluje a potom i ubija ženu i kćer.Pri tom iscrtavši na ćerkinim grudima nekakvu zvezdu.
Očajan,Metju započinje sa ličnom potragom,i nailazi na ime Džejsona Koldreja iz Topeke u Kanzasu,na samoj granici sa vajld,vajld vestom.
I odlučuje da ne čeka akciju tamošnjih vlasti,već da se sam uputi u rešavanje misterije.
Ali granica je za čoveka sa istoka jebena stvar - makar taj čovek ima vojničku prošlost.

Zanimljiv je ovaj vestern - kombinacija klasične kaubojštine sa klasičnim krimićem - i mogu reći da sasvim to lepo funkcioniše u Desbergovom izvođenju.Ali  mi fali nešto - ne znam,možda me nije baš ubedio pričom ili tako nešto,ali nedostaje mi malo pa da od jako dobrog stripa bude vanserijski.
Marini odličan.
Prvi album mi je bolji od drugog.Ne mnogo,ali bolji.
Završnica skroz dobra.
Preporuka!
4/5
Sačuvana

Dajte Ralph Azhama u Perle!
Može i u Stripoteku.
Aleks
Usagi Yojimbo
Van mreže Van mreže

« Odgovor #12537 poslato: Jun 27, 2018, 03:19:35 pm »

Karusel integrali - Spiru i Fantazio: Vanredna serija 1 - 4

Ako neko očekuje prvenstveno ili samo istorijsko-stripofilsko-kolekcionarsku vrednost ove kompilacije pretežno ranih epizoda Spirua, najverovatnije će biti iznenađen. Iznenađenje je krajnje prijatno, jer pored značaja ovih epizoda, prvih koje je crtao Franken 1940-ih, (uključujući i onu gde se nadovezao na Žižeov rad) u kontekstu vremena u kom su se prvi put pojavile, odnosno, pored nostalgično-naivne zabavne crte davnih stripovskih vremena (koja, na primer, u osnovi karakteriše epizode Mandraka ili Fantoma u izdanju Makonda - u biblioteci prigodnog naziva "Nostalgija"), one i danas, kad se pročitaju (obično prelistavanje može da zavara), deluju kao vrhunski humoristički stripovi, koje možda samo nedovoljna savršenost crteža i nerazvijenost stila jednog "ranog" Frankena dele od genijalnosti rada prekookeanskog kolege Gotfredsona na Mikiju Mausu, iz istih vremena.

Neki noviji radovi ovde prisutni, kraće epizode raznih autora (Tom & Žanri, Furnije, Chaland...) ili još stariji (Rob-Vel, originalni kreator lika Spirua), samo doprinose bogatstvu sadržaja ovog integrala.

Dakle, savet za ljubitelje francusko-belgijskog karikaturalnog humorističkog stripa, kao i kvalitetnog stripa uopšte - ne propustiti!

****(*)
« Poslednja izmena: Jun 27, 2018, 05:35:27 pm od strane Aleks » Sačuvana
Vladimir
Paja Patak
Van mreže Van mreže

« Odgovor #12538 poslato: Jun 29, 2018, 01:26:18 am »

ovome sam se radovao ali je premalo i prekasno... ko clanak sa vikipedije

Sačuvana
Riđobradi
Paja Patak
Van mreže Van mreže

« Odgovor #12539 poslato: Jun 29, 2018, 10:23:05 am »

Jan Dix, iliti melanholija haosa

Na početku moram da naglasim da ovaj mini-serijal sadrži nekoliko epizoda koje smatram najboljim boneli-štivom koje sam imao prilike da pročitam u proteklih desetak godina, tj. od vrhunaca serijala Magični Vetar (iako je reč o sasvim različitim živuljkama). Elem, ko ne voli Ambrozinija, mož odma da preskoči ovaj post.  Roll Eyes

Prve tri epizode imao sam ranije prilike da pročitam u izdanjima one nesrećne Dagde ili u jednako kratkotrajnoj bosanskoj verziji. U suštini, prva epizoda je možda i najslabija među njima, jerbo Ambrozini tu ispoljava svoju ranije više puta iskazanu boljku da nam odjednom promeša sve što je zamislio da tutne u serijal - od žanrova, snova, psihologije, uvrnutih karaktera - sve što je, u većoj ili manjoj meri, inače njegov zaštitni znak. Deluje intrigantno, međutim još uvek nije to što će tek uslediti...

Odmah zatim crtačku palicu preuzimaju po meni zvezde serijala - Kamanji i Baćilijeri, a Ambrozini se predstavlja sa dve svedenije priče - jednom koja je, praktično, čistokrvni krimić, te drugom, koja sadrži elemente horora. Međutim, gorepomenuti crtači dodatno izdižu ove priče - Kamanji svojom sposobnošću da neverovatno precizno hvata emotivne ekspresije likova, a Baćilijeri fantastičnim kadriranjem (naravno, i svojim osobenim stilom koji je odbojan čitaocima koji nisu, niti će ikada, odmaći dalje od Ferija Evil).

S tim u vezi, svaka Baćilijerijeva epizoda je vredna ponovnog čitanja - način na koji je, na primer, izrežirao razgovor između Diksa i Matisa u desetoj epizodi na nekoliko strana - dakle, ne kao ultradosadno neprestano jahanje Teksa i Karsona, već viđeno bezbroj puta, posle čega poželite da se obesite, već naprotiv, menjanjem "rešetke" table, usmeravanjem pažnje na detalje lica, okolnu prirodu, itd.  

Mogu da razumem da se složilo više faktora zašto serijal nije bio duži. Pre svega, sama premisa na kojoj počiva ne pruža baš mnogo prostora za puno priča: likovni kritičar/procenjivač slika koji upada u avanture, češće slučajno nego svojom voljom. Mislim, gde to ima! Kao otkačena ideja, to može da funkcioniše kratko, ali na duže strane trebalo je omogućiti neke plauzibilnije (Dejna Skali ftw! Wink) ideje. Drugo, lik glavnog protagoniste je nevoljan, melanholičan, iako ne preza od stupanja u akciju kad zagusti. Ne prolazi to dobro kod čitaoca koji su ipak navikli na Teksa, Zagora, Mister Noa i inih. Dobro, ne treba mešati melanholiju sa depresijom, iako je i tu granicu Ambrizini i te kako prešao u završnoj epizodi, na način koji nije viđen pre u Boneliju. Voli takve junake Ambrozini -  njegov Dilan je takav, Napoleon, a sad i Diks.

Dodao bih tu da je ideja toplo-hladnog odnosa između Jana i Anike, tj. stalnih trzavica, nemogućnosti ostvarenja njihove veze, usputnih prevara, koja u početku deluje kao donekle poznati instrument za prikaz karakternih crta i osvajačkih sposobnosti glavnog junaka (Marti, Dilan, recimo), ovde, zapravo, podmukli-skriveni pokretač, odnosno puška koja će opaliti na samom kraju, i to veoma efektno.  

Takođe, jasno mi je da Ambrozinijev "intelektualizam" može da ide na qrac jer je povremeno prepametan za sopstveno dobro, tj. svoje scenarije. Ipak, ukoliko prihvatite neke njegove uobičajene probleme, serijal će vas na kraju ipak nagraditi. Sitne zamerke stoje za dve-tri najslabije priče (pogotovu pretposlednja, čije je žanrovsko iskliznuće moglo biti opravdano da je serijal duži, dok ovako funkcioniše kao nepotreban filer sa temom koja je dotaknuta u epizodi pre nje).

Sve u svemu, ja sam veoma zadovoljan viđenim, te sad samo još više verujem da je matori Serđo, kome je ovo bio poslednji odobreni serijal, na čelu kuće imao veća muda nego sadašnje rukovodstvo, koje kapira i kopira moderne poslovne modele, ali koje za prvih nekoliko godina svog rada nije odmaklo dalje od kvalitetnijeg marketinga i ofarbanih stripova.   Bla, bla
« Poslednja izmena: Jun 29, 2018, 12:17:02 pm od strane Riđobradi » Sačuvana

тыпе оф материал
Stranice: 1 ... 798 799 800 801 802 803 804 805 806 807 808 809 810 811 812 813 814 815 816 817 818 819 820 821 822 823 824 825 826 827 828 829 830 831 832 833 834 835 [836] 837 838 839 840 841 842 843 844 845 846 847 848 849 850 851 852 853 854 855 856 857 858 859 860 861 862 863 864 865 866 867 868 869 870 871 872 873 874 ... 1074   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.057 sekundi sa 19 upita.