Decembar 04, 2022, 12:09:50 pm *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Početna   Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija  
Stranice: 1 ... 798 799 800 801 802 803 804 805 806 807 808 809 810 811 812 813 814 815 816 817 818 819 820 821 822 823 824 825 826 827 828 829 830 831 832 833 834 835 [836] 837 838 839 840 841 842 843 844 845 846 847 848 849 850 851 852 853 854 855 856 857 858 859 860 861 862 863 864 865 866 867 868 869 870 871 872 873 874 ... 1086   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Koji strip trenutno čitate ?  (Pročitano 2454149 puta)
broj1
Usagi Yojimbo
Van mreže Van mreže

Svi smo mi FIBRA.

« Odgovor #12525 poslato: Jul 08, 2018, 07:05:19 am »

Vratih se ovih dana omiljenim DD gigantima - Bezimenom i Dugoj noći. Oba napisala Barbatova... Prvi nacrtao sjajni Alessandrini, drugi moj omiljeni Picatto.

Pod kojim rednim brojevima su ti giganti (kod system comicsa) ?

Inace citam Sputnikove godine (Baru) nakon stotinjak stranica i nisam nesto preterano odusevljen
ni crtezom (ah a kao nisam naviknut na Baruov "haotican stil", ne znam smeta mi vise nego inace.. zna biti ponekad genijalan a ponekad katastrofalan) ni pricom.

Nadam se ipak da ce na kraju utisci biti pozitivniji  Cheesy.

Sačuvana

Sve nam uzmite samo Fibru ne dirajte!
jocko
Konan
Van mreže Van mreže

« Odgovor #12526 poslato: Jul 08, 2018, 07:15:35 am »

Pod kojim rednim brojevima su ti giganti (kod system comicsa) ?

Njih je Ludens objavio (brojevi 2 i 4)
Sačuvana

Off
jocko
Konan
Van mreže Van mreže

« Odgovor #12527 poslato: Jul 08, 2018, 07:17:22 am »

Bolje idi pripremi biftek dva prsta debeo i brdo krompirića. Grin

mmmm dobra ideja Drool
Sačuvana

Off
broj1
Usagi Yojimbo
Van mreže Van mreže

Svi smo mi FIBRA.

« Odgovor #12528 poslato: Jul 08, 2018, 07:28:39 am »

Njih je Ludens objavio (brojevi 2 i 4)
Uh ok...nije da se preterano trudim ali mi tesko pohvatiti konce sta je ko od ludensa izdao a sta system a sta je u Italiji izaslo...
uf evo popisa..
https://www.horrorhr.com/dylan-dog-popis-gigant/
Sačuvana

broj1
Usagi Yojimbo
Van mreže Van mreže

Svi smo mi FIBRA.

« Odgovor #12529 poslato: Jul 08, 2018, 07:21:53 pm »

Sputnikove godine

Baru:Sputnikove godine (Fibra)

Kod Barua nema greške,a ovaj integral sa 4 albuma je to samo potvrdio.
Francuski radnički gradić,s'kraja pedesetih.Pratimo Igora ili kako ga drugari zovu,Gicija,i njegovo društvo (uglavnom desetogodišnjaka,mada ima i nešto starijih) u njihovim dečačkim avanturama - kroz  borbe za prevlast u društvu,sukobe sa drugim klinačkim grupama,igranje fudbala,školske nestašluke,prve simpatije...pratimo hroniku jednog vremena.Sa onim poznatim mirisom detinjstva i dečačke energije,svojstene verovatno klincima svih podneblja.
Mene su Sputnikove godine pomalo asocirale na Stanojčićevu Družinu Crne zgrade,ali i na još neke knjige slične tematike.
Za prvu i treću priču 4.5/5,za drugu i četvrtu 5/5
Lepo je Anto sve napisao ali sta da se radi vec drugi put za redom (prvi put -> Razjaren) Baru me nije "oborio sa nogu" sa svojim stripom  Pull hair.
Nekako mi sva desavanja u stripu uopste ne doticu i ostavljaju me ravnodusnim.

Mislim da je rec o stripu sto "deli" naciju tj jednima ce se veoma svideti drugima uopste ne pa zato pre kupovine obvezno uradite ono sto ja nisam ... tj procitajte privju na
http://www.fibra.hr/preview/SputnikPreview.pdf

Uzeo sam ovaj strip u fibrinom izdanju pre svega jer nekako ne verujem da cemo ga videti u srpskom izdanju (mada tu sam samo slusao svoj instinkt...nikakvih objektivnih cinjenica zasto se ne bi naslo srpsko izdanje ovog stripa nemam)

Iz Antovog osvrta na Razjarenog...
Strip u kome uživaš i gledajući ga i čitajući.Možda jedino u par momenata nisam odmah ukapirao šta je pisac hteo reći (rečima ili crtežom) - tek toliko da ne bude sve savršeno.

A što se tiče klasifikacije njegovih stripova koje sam pročitao (a i koji su objavljeni),to bi bilo ovako (od najboljeg ka najlošijem;a da se razumemo,svi su sjajni):Razjaren->Autoput sunca->Vrle Ništarije->Kitaja bluz.
Sta ja znam mozda u tom grmu lezi zec... iznervira me ili kad su neki likovi nacrtani da ih ne mozes prepoznati sa jedne strane do druge.. ili je neka nejasnoca sto se tice scenarija... ispadnem iz takta i onda
potraje da se opet uzivim u strip. Takvih problema cini mi se da je manje u Autoputu sunca i Vrlim nistarijama od ovog autora (doduse nistarije su radjene po tudjoj prici)

Uprkos svemu Baru kod mene ima puno kredita i ako jos od njega izadje najverovatnije cu uzeti bez mnogo razmisljanja mada ipak malo strepim da je ono sto valja od njega vec izaslo kod nas...
(La piscine de Micheville ovo mi deluje zanimljivo ipak Smiley )
« Poslednja izmena: Jul 08, 2018, 07:24:03 pm od strane broj1 » Sačuvana

Anto
Hulk
Van mreže Van mreže

« Odgovor #12530 poslato: Jul 09, 2018, 11:58:35 am »

Gauthier&Flechais:Čovjek-planina (Fibra)

Koliko su važni naši koreni?

Ovo je načelno dečiji strip,nekakav miks slikovnice i bajke;ali sa obzirom da je ova bajka protkana filozofskim mislima (imamo tu razne metafore,životne mudrolije...) bez problema je možemo čitati i mi stariji.Ali ipak je pre svega za najmlađe;kao i za one koje uživaju u ilustraciji,jer Čovjek-planina je prelepo i neobično ilustrovan strip.

Malo dete i njegov deda putuju po svetu.Jednog dana,deda saopštava unuku da više ne može putovati,jer planine koje nosi na leđima su mu preteške.Jedino bi ga veoma snažan vetar pokrenuo.
I tako dete kreće da pronađe najsnažniji vetar,koji se nalazi na najvišoj planini.

Žao mi je što strip nije duži.

3.5/5
« Poslednja izmena: Jul 09, 2018, 12:01:22 pm od strane Anto » Sačuvana

Dajte Ralph Azhama u Perle!
Može i u Stripoteku.
Anto
Hulk
Van mreže Van mreže

« Odgovor #12531 poslato: Jul 09, 2018, 12:26:04 pm »

Dorison&Parnot:Učitelj mačevanja (Phoenix Press)

Dorison (LDžS,Asgard,Pogrebnik,WEST,Treći zavet,Prorok,Kris od Valnora&uskoro i Torgal) je po meni sasvim korektan zanatlija koji svojim scenarijima pruža jako dobru zabavu,no, nikako da preskoči tu "vrlo_dobru" stepenicu iliti još me nijednom svojom pričom nije "zveknuo".
Sa Učiteljem mačevanja je najzad pomerio tu lestvicu;ne bih sad smeo da kažem da je u pitanju odličan strip,ali definitivno vrlo dobar sa nekim odličnim delovima.

Hans Štalhofer je opasan "madafaka iz srednjeg veka",učitelj mačevanja Francuskog kralja koji nakon borbe za tu funkciju (završene inače nerešenim rezultatom) se povlači iz javnog života i u nekoj vukojebini životari radeći kao uterivač dugova.
Jednog dana,njegov veliki prijatelj i hugenot,doktor Govan i mlađahni mu sadrug Kasper,bežeći od pomahnitalih katolika,sa biblijom na francuskom jeziku  koju su poneli na umnožavanje u Švajcarsku,traže pomoć,koju im on nakon početnog nećkanja i pruža,ali stvari se uskoro komplikuju.
A onda započinje opasna sjana akcija a la Rambo&Taken (Taken u smislu matori "pro" koji jebe kevu svima).
Kroz sve to se provlače dva sukoba - Štalhofera sa novim kraljevim učiteljem mačevanja,kao i onaj između tradicionalne katoličke i protestantske vere.Sa odličnim krajem.I jednako dobrim tekstualnim uvodom.
Preporuke!!
4.5/5
Sačuvana

Može i u Stripoteku.
Anto
Hulk
Van mreže Van mreže

« Odgovor #12532 poslato: Jul 09, 2018, 12:54:30 pm »

Difo&Gzavije:Konkvistador,prvi tom (Phoenix Press)
Difo&Gzavije:Konkvistador,drugi tom (Phoenix Press)

Prva dva naslova iz Phoenix Pressove edicije Uroboros su pojedinačni albumi serijala Konkvistador,scenariste Žana Difoa (Tugovanka,Murena,Đin,Jaguar,Đakomo C.) i hu_d_fak_iz Filip Gzavijea.

Ernando De la Roj je španski plemić,koga čuveni Ernan Kortes angažuje da pod vođstvom Kataline Gerero sa nekolko sadruga,ludih kao i on što je,ukradu neverovatno blago Astečkog imperatora Montezume iz srca Tenohitlana.Samoubilačka misija dostojna Kortesove male družine;ali da stvari budu gore,opasnost im preti i od njihovih,trupa generala De Narvaeza (koji je po uputama španskog kralja krenuo da kazni Korteza koji se očigledno bogati na svoj račun),kao i od astečkog sveštenika Okza,koji iza sebe ima boga-demona Txlaku koji će krenuti da ih proganja.Zajedno sa otomijima,astečkim ratnicima.

Prvi album mi je nešto bolji od drugog - nisam pristalica fantastičnih elemenata u istorijskom žanru,a u drugom tomu ih previše za moj ukus.
Crtež Gzavijea je dobar,krupan,ali malo presterilan za moj ukus.
Odlični tekstualni uvodi u oba albuma.

I-4/5
II-3.5/5

Na žalost,ove dve knjige ne čine zaokruženu celinu iako navodno su zaokružile prvi ciklus.
Sačuvana

Može i u Stripoteku.
Anto
Hulk
Van mreže Van mreže

« Odgovor #12533 poslato: Jul 09, 2018, 01:34:11 pm »

Bjusik&Rut:Konan-Rođen na bojnom polju,nulta knjiga (Darkwood)

E pa napokon Konjiša koji mi je čučnuo - nakon Divljeg mača,Hronika,Skelosove knjige i Kralja Konjana,gde i ima pojedinih epizoda koje su mi bile jako dobre do odlične (ali u proseku nisam bio potpuno zadovoljan pročitanim),Rođen na bojnom polju je sasvim po mom ukusu - ovako nešto sam očekivao i u Kralju Konanu,ali on je ipak klasika u novom ruhu.
BotB je drugačiji pristup Konanu - nije to više ono "Konana neko zajebe/izda ili ide u neku pljačku,i pobije stopedeset ratnika,dva čudovišta i jednog čarobnjaka,pokupi tozla,zvekne par lepotica..." već moderna priča mača i magije,sa glavom i repom.

Princ iz  bogate zemlje u budućem vremenu u odnosu na Konanovo doba dolazi u Simeriju,tamo zatiče varvarinov kip,te se zaintrigira za njega,ko je i šta je,i naređuje svom posilnom, Vaziru, da mu isčeprka o prošlosti ovog junoše - te tu kreće priča od samog rođenja našeg junaka,pa preko dečaštva do stasavanja da jebe kevu svima živima.
Ovo je serijal koji ću sa velikim uživanjem ispratiti - pratim ja i ostale edicije,ali to je više po nekom automatizmu,a ovo je koliko mi se čini po prvoj knjizi,ono pravo.

Inače,sjajan mi je bio Bjusik i na Čudesnima.

Greg Rut - zadovoljan sam;dobro,nije to Bjusema,Čen,Alkala,De Zuniga i ostali majstori koje vezujemo za Konana,ali nije ni Bjusik Roj Tomas,pa smo kvit.

4.5/5
« Poslednja izmena: Jul 09, 2018, 01:36:46 pm od strane Anto » Sačuvana

Može i u Stripoteku.
swamp thing
Konan
Van mreže Van mreže

« Odgovor #12534 poslato: Jul 12, 2018, 03:00:10 pm »

PROPHET (21-45, Earth War 1-6)
Vrlo dobar SF strip, osvježenje u svakom slučaju. Borba za zemlju i opstanak univerzuma na jedan interesantan način. E sad, koliko god taj način s jedne strane bio interesantan i malo drugačiji, s druge je znao biti i frustrirajuć. Ukoliko neko nije čitao Image-ove Jangblad (npr. ja) i počne ovo da čita, biće mu poprilično teško pratiti radnju dok se ne sabere šta se tu uopšte dešava. Druga zamjerka koju imam je prevelika upotreba deus-ex machina riješenja. Mnoštvo stvari se dešava nekim neobjašnjivim psihičkim i fizičkim spajanjima, mutacijama, nekom transcedencijom za koju uopšte ne nude neko uporište, već se te stvari, eto, jednostavno dešavaju (ovdje posebno mislim na ona spajanja Badroka, Trusta, Trola, one odmetnute kraljice, pizde materine). Odjednom je tu neka masa, koja se onda pojavljuje i rješava stvar. Ali ajd, progutaš to nekako, nađeš neku logiku i piči dalje.
Što se ostalog tiče, sve 5. Nema proseravanja, nekih filozofiranja i dijaloga koji se mogu odvijati samo u glavi nekog pisca, mnoštvo zanimljivih likova, nekih maštovitih rješenja što se tiče izgleda i funkcionisanja različitih vidova vanzemaljaca, dobar crtež i kolor, radnja koja se brzo odvija.
Pričice na kraju epizoda su mi bile velikom većinom mnjah. Ne znam ko je odobravao da se takve mediokritetske stvari ubacuju unutra.
Preporuka za Propheta, naročito fanovima SF-a, 8,5/10.
Sačuvana
koze123
Paja Patak
Van mreže Van mreže

« Odgovor #12535 poslato: Jul 13, 2018, 09:51:34 pm »

Među borovima: 5 balada o zločinima (Besna Kobila)

Budući da je Jocko u temi obradio dosta toga, generalno motive i simbole, ja ću ukratko o pričama utiske i neke druge simbole koje sam primetio. Na kraju ću napisati i sveopšti utisak. U suštini, nisam čuo za 4 od 5 ovih pesama, dok mi je peta jedna od omiljenih - Dugački crni veo (odmah iza Gavrana i Anabel Li). U pitanju su slobodne adaptacije, dakle neke stvari je autor izmenio, ili ako postoji više verzija narodnih pesama (kao što obično postoji) on je odabrao neku konkretnu i nju prikazao. Stil pripovedanja je generalno nelinearan, te se prepliću sadašnjost i prošlost (što savršeno odgovara pesmama), a crtež i atmosfera generalno je mračna kao što i treba da bude. Kvalitet priča u suštini ne varira, sličan je u svim pričama, i nema nekih velikih devijacija. Naravno neke priče su mi draže i mislim da bolje funkcionišu, a neke su slabije. Ukratko, o pričama, uz (potencijalne) spojlere:

Lepa Poli i brodski tesar - Po meni pri samom vrhu, slabija jedino od Tonitauna. Tematika broda i oluja, kao i života na istim je verno prikazana u drugim stripovima (Morski Vuk na primer) ali ovde daje posebni šmek priči - makar onako kako sam je ja razumeo. Naracija je isprepletana, pratimo bližu prošlost, pa sadašnjost, pa dalju prošlost itd. sve dok se to pri kraju priče sve ne spoji u jednu smislenu celinu. Ovde ništa ne deluje nabacano, sve nekako ima smisla. Vidi se da je jedan od uzora, za neke scene bio Hičkok - i to njegov najbolji film Psiho. Momenat otkrivanja identiteta žene, duha na brodu neodoljivo podseća na (skoro) završnu scenu Psiha, kao i scena gde glavni lik ubija ženu - kao jedna od najpoznatijih horor scena ikada, ona u kadi naravno. Sam brod se može shvatiti kao alegorija za psihu glavnog lika, ili ako je lakše reći - kao on sam. Brod je uklet, zaposednut duhom koji ubija moreplovce (to možemo shvatiti kao da umiru delovi njega) zbog onoga što je učinio, a glavni motiv i tema kojom se ova priča bavi je upravo - krivica. Krivica ga je dovela do toga, da nevreme napadne brod, i tek kada se nje oslobodio na nažalost fatalan način, sa broda je podignuta kletva, i vreme se istovremeno menja i postaje sunčano. Više nema ni krivice. Sada ako uzmemo u obzir ovaj omaž Hičkoku, pa i alegoriju koju sam izložio, nama je predstavljen zapravo jedan tragiičan lik i naravno tragičan čin - ali tako nije od samog početka. Naime, mi na početku kao da vidimo psihopatu, kalkulisanog čoveka koji unapred kopa grob da bi ubio ženu (nije to samo ubistvo iz strasti), te nam prvi instinkt govori da se okrenemo protiv njega, dok je sa druge strane njegova krivica koja mu ne da mira i vuče ga na totalno suprotan pol, i ipak prikazuje kao tragičnog lika. Zbog ovakve ambivalentnosti smatram ovu priču među najboljima u knjizi, i naravno zbog fenomenalnih crteža i kadrova - posebno onog gde zakopava ženu.

Dugački crni veo - Najviša sam imao očekivanja za ovu priču i moram reći da u većini ona nisu ispunjena. Budući da sam od ranije upoznat sa ovom pesmom koju  mnogo volim, očekivao sam da će isti nivo emocija biti prenesen u njenu adaptaciju što prosto nije bio slučaj. Naime, pesma je vrlo kratka a u to kratko vreme uspeva da pobudi razne emocije, dok je priča prosto nekako bledunjav pokušaj prikaza te divne i tragične pesme. Ceo deo sa pravim ubicom je sasvim nepotreban ovde, i dijalog na momente škripi to jest vrlo je naivan i slab. No, da ne bude kao da pljujem po ovoj priči, ona je sasvim ok, i za to se Krik postarao prvenstveno svojom naracijom. Početak priče je u suštini njen kraj i tim krajem smo zapravo uvučeni u ovu priču od prve stranice. Opet je jedan od motiva krivica (ovog puta ne glavnog lika), dok je uz to glavni motiv neprevaziđena ljubav glavnog lika prema tuđoj ženi i ultimativna žrtva.

Tonitaun - Moj favorit od svih priča u ovoj kolekciji. Prvenstveno korišćenje isprane žute boje, skoro braonkaste je pun pogodak i savršeno ide uz ton ove priče. Kadrovi gradića, kao i kuća, mosta, reke su fenomenalni, a scenario je ovde možda i najjači. Naime, opet kao glavni motiv imamo krivicu, ali ovde je stvar malo drugačija nego u prvoj priči. Uz simbole vrana i drveća tj. borova  (o kojima je već pisano u temi) kao zajedničkim simbolima svih priča,ovde je učestal i simbol lišća koji daje totalno drugačiju perspektivu celoj priči. Glavni lik je od samog početka tragičan, kako po boji kože (samim tim je već u startu diskriminisan i omražen od belaca), kako po socijalnom statusu i porodičnim odnosima (majka prostitutka) tako i po tome što je očigledno malo tupav (ili možda ići malo dalje i reći malo spor, zaostao). Jedino što ga održava predstavlja idealizovanje svog oca od koga je jedina stvar koja je ostala - nož iz rata. Tada priča savršeno prepliće prošlost i sadašnjost, te tu dinamiku održava do same završnice koja je akciona i odlično predstavljena opet tom prepletenom naracijom. Kao što rekoh, iako je motiv krivica koja se odslikava u priviđanju pogrešno optuženog obešenog mladića, simbol lišća totalno menja suštinu priče. Naime, dok je u prvoj priči krivica nestala samoubistvom glavnog lika, ovde lišće ukazuje upravo na - prolaznost. Gledamo trenutno stanje glavnog lika, i to je sve, a lišće ukazuje da će to trenutno stanje proći i da će se sve vratiti u normalu (ili makar u pređašnje stanje jer je ono sve samo ne normalno). Tako Krik obrađuje isti motiv u tri priče (pa recimo i u 4), ali svaki put dodaje po neki element koji menja perspektivu i koji održava priču svežom. Uz sve što ove priče dele, razlika je ipak velika.

Kejleb Majer - Isto vrlo dobra priča, koja je prikazana u hladno plavoj boji i koja je po meni malo odužena. Moglo je ovo biti rečeno i na manjem broju strana, i neke stvari su bile izuzetno jasne i jednim crtežom, iako je autor odlučio da im posveti kasnije više stranica, da bi valjda obrazložio ono što je već razumljivo. Ova priča je mračna, hladna što je jasno od samog početka i noćnih mora, pa sve do konačnog prikazivanja okršaja i ubistva. Uz par nelogičnosti (jebote mogla je mužu da kaže da je ovaj smara i šta joj je govorio) ova priča je ipak sasvim dopadljiva i drži pažnju. Ovde Krik dodaje još jedan novi element, simbol i to vuka - ono što ja pretpostavljam predstavlja strah. Ipak glavni likovi žive u šumi, te pojava vuka u njenim snovima kao i kad se pomne nešto vezano za incident može označavati samo strah. Crtež je ovde isto predivan i dolazi do izražaja najviše kada su u pitanju šume i pejzaži, dok ponekad sa licima ume situacija da bude ne baš najsrećnija.

Tamo gde rastu divlje ruže - Po meni najslabija priča od svih, koja uz preokret nema ni šta novo da ponudi. Od samog početka pa do kraja ova priča mi je bledunjava, kako po dijalogu tako i po odnosima ljudi i motivima. Opet nelogičnost da kuća najvećeg bandita i vođe nije proveravana, i policajci se čude kao da je prvi put u životu vide: 'Vau pa vidi ovde ima nekog'... Sama završnica ukazuje na nedostatak i izostanak pravde, ali na to smo mi u Srbiji već odavno navikli tako da ništa novo.

Dakle, sve u svemu ovo je jedna vrlo dobra kompilacija kratkih priča, ali bih eto preporučio svima da pročitaju The Long Black Veil pre nego što pročitaju ovu adaptaciju, veće će vam uživanje biti, ili makar da odslušajte kako ju je prepevao Džoni Keš - fenomenalna stvar (ima na jutjubu). Erik Krik je pokazao ovde prvenstveno da je vrstan crtač, koji svojom kompozicijom tabli iznenađuje i ostavlja prilično jak utisak, a onda i svojim nelinearnim, isprepletanim pripovedanjem naravno. Većina priča je ovde odlično prikazana, posebno prva i treća po meni. Izdanje Besne Kobile je odlično urađeno, na lepom, debelom papiru, uz vrlo solidne dodatke i sa vrlo lepim spoljašnjim a posebno unutrašnjim dizajnom. Zasada sam pročitao svega dva stripa ovog izdavača, ali ako su Morski Vuk i ovaj strip indikacija odabira izdavača, onda jedva čekam Salon i Sajam. Imam tu još dva izdanja, te se nadam da ću se i njima uskoro posvetiti, a za ovu knjigu dajem blagu preporuku, makar za pozajmlivanje iz biblioteke, mada sam prilično siguran da ću se ovim pričama vratiti jednog dana.
Sačuvana
Pjerooo
Global Moderator
Usagi Yojimbo
Van mreže Van mreže

« Odgovor #12536 poslato: Jul 14, 2018, 10:50:03 am »

Kejleb Majer - Isto vrlo dobra priča, koja je prikazana u hladno plavoj boji i koja je po meni malo odužena. Moglo je ovo biti rečeno i na manjem broju strana, i neke stvari su bile izuzetno jasne i jednim crtežom, iako je autor odlučio da im posveti kasnije više stranica, da bi valjda obrazložio ono što je već razumljivo. Ova priča je mračna, hladna što je jasno od samog početka i noćnih mora, pa sve do konačnog prikazivanja okršaja i ubistva. Uz par nelogičnosti (jebote mogla je mužu da kaže da je ovaj smara i šta joj je govorio) ova priča je ipak sasvim dopadljiva i drži pažnju. Ovde Krik dodaje još jedan novi element, simbol i to vuka - ono što ja pretpostavljam predstavlja strah. Ipak glavni likovi žive u šumi, te pojava vuka u njenim snovima kao i kad se pomne nešto vezano za incident može označavati samo strah. Crtež je ovde isto predivan i dolazi do izražaja najviše kada su u pitanju šume i pejzaži, dok ponekad sa licima ume situacija da bude ne baš najsrećnija.

Uživaj  Wink
Sačuvana
koze123
Paja Patak
Van mreže Van mreže

« Odgovor #12537 poslato: Jul 14, 2018, 09:11:37 pm »

U Pjero, super je ovo, skoro pa kao Keš  Grin Wink. Uživanje.
Sačuvana
Amemiya
Usagi Yojimbo
Van mreže Van mreže

« Odgovor #12538 poslato: Jul 14, 2018, 10:35:10 pm »

The Elder Scrolls Adventures: Redguard: The Origin of Cyrus!
Kirkbride Pearson Riley Sandoval

drugo citanje
ne znam sta mi bi
a ne znam ni sta njima bi  Crazy
Sačuvana
jocko
Konan
Van mreže Van mreže

« Odgovor #12539 poslato: Jul 24, 2018, 11:51:51 pm »

Jan Diks 1: Smrt jednog slikara (Ambrosini)

Fin početak, i dosta dobra epizoda. Dve dream sekvence su mi se svidele, kao i sama tematika. Nema puno proseravanja o Vermeru i umetnosti, kao što bi bilo u stripu poput Martija Misterije. Tačnije, ima umetnosti taman koliko treba, a da ne guši, što Martiju veoma zameram. Lepo je što strip odlazi u više navrata u filozofske vode, ali na onaj diskretni način, tako da to ne zvuči kao da autor iznosi svoje stavove kroz usta likova, već naprotiv, kao da to likovi zaista misle, što je veoma dobro. Sama tematika epizode, šta je stvarnost a šta kopija i da li umetnik (i zapravo čovek kao jedinka) može da bude unikatan.. Vrlo dobro. Završnica mi se nije naročito dopala, dosta je odužena i pomalo ubija u pojam epizodu. Čak ni scena sa dekicom na krovu nije izazvala neki jači efekat. Daleko od toga da je loša...
Epizodni likovi su dosta dobro odrađeni, naročito slikar Reza i kepec (kod koga mi se najviše sviđa što nije polarizovan: nije ni dobar ni loš. Zavisi kako se posmatra.) Sporedni likovi i Diksovi pajtosi su mi onako... onaj Gerit tipičan sajdkik, sudija je neka varijanta inspektora Bloha, glas razuma koji pomaže Janu da ne odluta previše u fantastiku, Anika mi je posle dve prčitane epizode sasvim ok i sviđa mi se ta ljubavna komplikacija koja ne jenjava, samo se nadam da neće da udavi autor s tim u kasnijim epizodama.  
Nadrealnog ima ali ne previše,a  tu spadaju i oni snovi... Ipak je ovo najvećma krimić, s primesama nadrealnog i preko potrebne filozofije. Strip je po atmosferi dosta ozbiljan, slažem se sa onima koji tvrde da su Ambrozinijevi scenariji zaista ozbiljni. Sklavi je u tom pogledu mnogo versatilniji.
Crtež je mnogo bolji nego u npr. epizodi Jednog doba jedne priče ''Još jedna cigareta'', koji je stvarno bedno nacrtao. Sve mi se čini da je ovaj Ambrozini ljigavac: kada crta po tuđim scenarijima onda otaljava, a kada je njegovo čedo, onda se trudi. Ne volim takve tipove. Ovde mu je crtež iznenađujuće dobar, malo je izmenio stil u odnosu na raniju i srednju Dilanovu fazu (šrafira i ima više linija), ali ipak mi se čini da je u prvim epizodama Dilana bio najbolji.
« Poslednja izmena: Jul 24, 2018, 11:56:04 pm od strane jocko » Sačuvana

Off
Stranice: 1 ... 798 799 800 801 802 803 804 805 806 807 808 809 810 811 812 813 814 815 816 817 818 819 820 821 822 823 824 825 826 827 828 829 830 831 832 833 834 835 [836] 837 838 839 840 841 842 843 844 845 846 847 848 849 850 851 852 853 854 855 856 857 858 859 860 861 862 863 864 865 866 867 868 869 870 871 872 873 874 ... 1086   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.047 sekundi sa 19 upita.