Avgust 07, 2022, 05:31:34 pm *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Početna   Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija  
Stranice: 1 ... 804 805 806 807 808 809 810 811 812 813 814 815 816 817 818 819 820 821 822 823 824 825 826 827 828 829 830 831 832 833 834 835 836 837 838 839 840 841 [842] 843 844 845 846 847 848 849 850 851 852 853 854 855 856 857 858 859 860 861 862 863 864 865 866 867 868 869 870 871 872 873 874 875 876 877 878 879 880 ... 1075   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Koji strip trenutno čitate ?  (Pročitano 2313640 puta)
Aleks
Usagi Yojimbo
Van mreže Van mreže

« Odgovor #12615 poslato: Avgust 15, 2018, 10:53:15 pm »

Ali mislim da bi ti se to mnogo više dopalo nego, recimo, Morisonov Betmen.

Možda, mada sve što sam čitao, da je Morison pisao, mi je bilo vrlo dobro (iako ne previše toga).
Sačuvana
jocko
Konan
Van mreže Van mreže

« Odgovor #12616 poslato: Avgust 16, 2018, 11:22:50 pm »

Ubistva u ulici Morg

Poštena obrada Poa. Nit smrdi nit miriše. Crtež ok, kolor ga izvlači. S Lenorom možete uživati u čistoj mekoći koja miluje vašu kožu. Upotrebom omekšivača Lenor Gentle Touch njegujete svoju i kožu svojih najmilijih. On ostavlja ugodan i nježan osjećaj.

Ocena: 6.1 / 10
Sačuvana

Off
jocko
Konan
Van mreže Van mreže

« Odgovor #12617 poslato: Avgust 16, 2018, 11:24:41 pm »

Tamo gde pogled ne dopire

Ovo je jedan odličan i nadasve lepog crteža strip. Za korason mi je priraso. Emocije i sve što ide usto su krajnje lepe. Operem ves normalno praskom, i posle samo umesto omeksivaca stavim asepsol i ostavim 10 minuta i posle kacim na susenje, ne stavljam omeksivac nakon toga niti pre asepsola.
Za masinsko pranje , samo u pregradu gde ide omeksivac (samo da ta pregrada bude cista od omeksivaca, ostataka omeksivaca) stavim aspesol. Za kolicinu asepsola gledam nalepnicu ili uputstvo na ambalazi (Lilijev, ima lepsi miris i sa njim sam dobila ovaj bas lep, svez miris u kombinaciji sa Arielom Mounting Spring i Persilom).

Sve u svemu, ja zadovoljan! A i vi ako niste pročitajte ovo remek delo!

Ocena 9.99,9(99) / 10
Sačuvana

Off
jocko
Konan
Van mreže Van mreže

« Odgovor #12618 poslato: Avgust 16, 2018, 11:24:51 pm »

Muchacho

Predivan kolor i crtež. Zaista. Definitivna preporuka za ovo remekdelo! Sviđ na prvo čitanje! Ornel Elixir Chocolate & Vanilla zavodi zanosnim notama vanilije s Madagaskara i cvjetno orijentalnim tonovima mošusa i ambre. Jedinstvene formule novih oplemenjivača s esencijalnim uljima. Ornel  aviváže obohatí vaše oblečení s uklidňující vůní Středomoří. S Ornel  calming a Ornel čokoláda /vanilla  budete cítit teplo rostlin a ovocné tóny, a Ornel Babysoft se stará o citlivost a měkkost  s jeho speciálním složením, obsahuje  teplou vanilkovou vůní.
Ornel  aviváž dává mekkost, ulehčuje žehlení, neutralizuje statickou elektřinu.
Belení: 2L,  4 x koncentovaná

Skupite mudašca i pročitajte ovu stripčinu. Da se pokajete? Nećete. Da i vi postanete Muchacho? Nećete ni to! Cijena u AF? Prava sitnica!

Ocena: beskonačno / 10
Sačuvana

Off
jocko
Konan
Van mreže Van mreže

« Odgovor #12619 poslato: Avgust 16, 2018, 11:25:08 pm »

Brodeckov izvještaj

Odlična stripčina! Jebe kevu svojim mrakom, depresijom, i iznad svega i nadasve porukom koju nosi. Najpre pogledajte uputstvo na etiketi koja se nalazi na poleđini deterdženta. Na uputstvu možete videti da doziranje deterdženta zavisi od količine veša koju želite da operete i od toga koliko je veš zaprljan. Na primer, ukoliko želite da operete 4-5kg veša umerene zaprljanosti stavićete dozu deterdženta koja je preporučena u ovom slučaju. Koristite čep ili dozer, jer će vam oni pomoći da odmerite tačnu dozu deterdženta koja je potrebna da bi vaš veš bio čist i mirisan. U cilju što bolje nege vašeg veša, neophodno je i da vodite računa o doziranju omekšivača.

Ne jedite govna, već se bacite na ovaj omekšivač strip. Oduševiće vas na više nivoa!

Ocena: najveća / 10

Sačuvana

Off
jocko
Konan
Van mreže Van mreže

« Odgovor #12620 poslato: Avgust 16, 2018, 11:25:21 pm »

Harman

Strip i po! Blaga formulacija novog Becutan omekšivača odeće, obogaćena ekstraktom Aloe vera, oplemenjuje tkanine poklanjajući im nežno osećanje svežine i mekoće.

Ocena: 8.88 / 11
Sačuvana

Off
jocko
Konan
Van mreže Van mreže

« Odgovor #12621 poslato: Avgust 16, 2018, 11:31:49 pm »

Pet hiljada kilometara u sekudi

Lep strip, odlično izdanje, topao crtež. Kućeš više?

Omiljena scena:

Pogledajte samo sa koliko lakoće je autor prikazao jednu ovako emotivnu scenu.

Sačuvana

Off
Aleks
Usagi Yojimbo
Van mreže Van mreže

« Odgovor #12622 poslato: Avgust 16, 2018, 11:42:50 pm »

Dilan Dog (VČ 135)

Ukus vode

Scenarista Simeoni smislio je potencijalno dobar i zanimljiv zaplet, bolje reći ideju, za strip - o alhemijskom privesku, koji vodu pretvara u kiselinu. Realizacija je problem. Neiskorišćen potencijal - to je sve što je ostalo od ove priče; na 94 strane stripa nema gotovo ničeg interesantnog i uzbudljivog. Događaji se nižu mehanički, nema osećaja misterije, ni napetosti, ni opasnosti, ni efektnih scena ili neke akcije, dijalozi su suvoparni, likovi (sem prepoznatljivih glavnih) bezlični.
Kad je sve to tako, manje je bitno kakav je crtež (profi korektan - crtač: Pontreli), mada doprinosi minumumu čitljivosti, uz pomenuti scenario, koji nije naporan ili preterano dosadan.
Tipičan Dilan iz novije faze "preporoda" (uglavnom su ove /kod nas/ novije epizode, tu negde), a rekao bih i tipičan predstavnik Boneli produkcije (nema potrebe za demantovanjem kako imaju boljih stripova, naravno da imaju, kadkad), stripova za ubijanje vremena i brz zaborav, kakvi nažalost zadovoljavaju (pa i oduševljavaju) dobar deo domaće strip publike.

O tome kako ovo nema blage veze sa nekadašnjim Sklavijevim Dilanom, na nekom drugom mestu.

**
« Poslednja izmena: Avgust 16, 2018, 11:52:22 pm od strane Aleks » Sačuvana
Aleks
Usagi Yojimbo
Van mreže Van mreže

« Odgovor #12623 poslato: Avgust 16, 2018, 11:49:27 pm »

Hm, nadam se da moj post neće proći nezapažen od Jockovih reklama za deterdžente i omekšivače. Izgleda još jedan, kao Anto, koji ne voli kad se ljudima ne dopadaju njegove recenzije.

Kao što rekoh ranije, ko ne voli da doživi različite reakcije na sopstvena pisanija, ne treba ni da piše prikaze i recenzije javno. Eto, ja se ne vređam, šta god ko mislio o mom pisanju, jer svako ima pravo na mišljenje, pa i o nečijem mišljenju.
Sačuvana
chile
Korto Malteze
Van mreže Van mreže

Zagor = smece. Lavric = jos vece smece

« Odgovor #12624 poslato: Avgust 17, 2018, 12:03:18 am »

Odlicne recenzije jocko! Sta kaze keva, profesorka knjizevnosti, za te naslove ? Ili te je mrzelo da joj prekucavas?
Sačuvana

"nećeš nekažnjeno srati po meni i mojim prevoditeljima"
chile
Korto Malteze
Van mreže Van mreže

Zagor = smece. Lavric = jos vece smece

« Odgovor #12625 poslato: Avgust 17, 2018, 12:05:26 am »

Ili bese cosey edipovac? Uvek vas dvojicu mesam.  Ako sam vas ponovo zamenio ne zameri mi!

Vedro je nebo iznad Darkvuda!
Sačuvana

"nećeš nekažnjeno srati po meni i mojim prevoditeljima"
jocko
Konan
Van mreže Van mreže

« Odgovor #12626 poslato: Avgust 17, 2018, 01:41:58 am »

Aleks, nema ovo mnogo veze s recenzijama, koliko s činjenicom da sam se zamerio ''ekipi''. Recenzije su u celoj priči samo šminka, čini se.
Verovatno sam mnogima bio iritantan i pre, ali sve je kulminiralo time što sam javno sta(ja)o na stranu anti-spamera - ne zato što sam s njima naročito dobar (ili zbog bilo kojeg sličnog razloga, iako delimo slična mišljenja o forumu), već isključivo jer ovaj forum poprima sindrom Vukajlijinog foruma - iritantne interne fore, cinizam i nadmenost prema novim članovima (i ideološkim protivnicima), međusobne zavade zaraćenih strana... Ukratko, forum vam je go kurac, eto šta je.

Eto, proglasi me ova kreatura i za edipovca, a s dotičnim nisam tri reči iskorespondirao na forumu, bar ne da se sećam (toliko mi je bitan).
U tome leži problem ovog foruma. U pasivnoj agresivnosti jednog solidnog dela forumaša. U činjenici da se 'vrte isti ljudi', i da je 'sve već rečeno'. Kao što sam već rekao, ovaj je forum jedna međuljudska žabokrečina. Ja kao treće lice mogu realnije da sagledam širu sliku.

Galebovi prate ribarski brod zato što misle da će baciti sardine u more.

Misli o tome, ekipo.
« Poslednja izmena: Avgust 17, 2018, 01:50:23 am od strane jocko » Sačuvana

Off
wele
Korto Malteze
Van mreže Van mreže

Samo slojeviti stripovi

« Odgovor #12627 poslato: Avgust 17, 2018, 01:57:51 am »

Sačuvana

koze123
Paja Patak
Van mreže Van mreže

« Odgovor #12628 poslato: Avgust 17, 2018, 09:12:24 am »

Ili bese cosey edipovac? Uvek vas dvojicu mesam.  Ako sam vas ponovo zamenio ne zameri mi!

Vedro je nebo iznad Darkvuda!

Kako nas mešaš majkumu kad je on Dilan a ja Paja. Nije to ista stvar.

Nebo je zapravo tmurno iznad Krejven Rouda.
« Poslednja izmena: Avgust 17, 2018, 09:14:20 am od strane koze123 » Sačuvana
koze123
Paja Patak
Van mreže Van mreže

« Odgovor #12629 poslato: Avgust 18, 2018, 10:59:19 pm »

Velika Smrt 1-7 (Stripoteka)

Interesantna premisa, dva paralelna sveta - naš svet i svet gde živi Mali narod, razdvojeni a opet spojeni neraskidivom vezom koju samo malo njih razume. I u tom Malom svetu su se napravili klanovi i zaratili, i jednom davno, zarad mira je došao neko iz Velikog sveta i preneo Znanje na njih, kako bi ih održao zajedno. I vremenom je potreban da dolazi takozvani prenosilac iz Velikog sveta, da prenese putem rituala to Znanje i održi mir u Malom svetu. Ali stvari postaju lošije u oba sveta, a disbalans u jednom svetu označava disbalans u drugom, te je nešto moralo da se preduzme. I tu se razvija priča Malog naroda, dok u našem svetu studentkinja Polin odlazi u zabačeni deo Bretanje ne bi li spremila ispite - i sasvim slučajno biva uvučena u celu ovu zbrku, te upada u njen sam centar.

Loazel je jedan od cenjenijih autora frankobelgijske produkcije, poznat po tome što je u stanju da napravi vrlo interesantne alternativne svetove koji su posebno dobro nacrtani, ali i konceptualno osmišljeni, pa je to i ovde stvar. Mali svet je predivan i pun detalja - od interesantnih likova koji tu obitavaju do prirode i arhitekture (koje opet ima vrlo malo). Jedino što to ovde nije poenta - Mali svet se jedva i pojavljuje nakon prvog albuma i sve se odvija u Velikom, našem svetu. Koji god da uzmemo svet, Malije je uradio fenomenalan posao - ovako u c/b se vidi svaki detalj, svaka tačkica, senka, koju je osmislio, čim sam uzeo prvi album u ruke nisam znao da li mi je lepši Mali svet ili zabačeni kutak Bretanje. Na primer kuća učitelja Kristoa, sama uvodna scena i usamljena stanica, Velika Smrt itd. Sve je to urađeno toliko detaljno da bi ovo izdanje vredelo uzeti od Fibre (kad ga uradi naravno) u boji, jer mislim da bi to još više doprnelo atmosferi.

Sada malo o razradi priče i načinu na koji je ova fantazija obrađena - utisak je mahom pozitivan, ali uz ne mali broj kritika. Naime, ideja je vrlo interesantna i prva tri albuma vuče za nos - tu je misterija oko toga šta je naumila sveštenica u Malom svetu, tu je Blanša od koje se naježimo čim je vidimo, ali nakon ta tri albuma priča kreće da se vuče. Sve je počelo i više nego odlično, likovi su postavljeni bez žurbe, ali vremenom se očekuju neki odgovori, ili makar gomilanje pitanja, a to ovde nije slučaj. Samo glupe odluke glavnih likova koje služe kao izgovor da se ova 'avantura' produži i razvuče, i kad bih birao jednu reč da opišem dosadašnji tok serijala to bi upravo bilo - razvučeno. Gael je otkrila čitav novi svet, novu dimenziju (kao i Polin) ali postane odjednom ljubomorna na lika koga zna 3 dana i vrati se u Pariz ne bi li je Polin pratila pa se njih dve 4 albuma vraćaju kući. Tu nema nikakvog progresa, samo se radi glupih odluka razvlači radnja i eventualno daje više vremena da se prenosilac upozna sa Blanšom. I to je počelo napeto, ali brate posle 4 albuma vrtenja u krug malo šta može i da iznenadi. Čitav njihov odnos je slabašan, neuverljiv, jedino mi dobija na nekoj dinamici u poslednjem albumu. Tu negde sredinom 6. i početkom 7. albuma priča opet postaje izuzetno interesantna, stvari se konačno pomeraju sa mrtve tačke, imamo mnogo vrlo dobrih scena (primera radi kada Ervan želi da razbije onaj monolit, a Blanša ga ostavi da drži čekić u vazduhu po kiši ceo dan) i sam kraj sedmog albuma je odličan cliffhanger koji priču vodi u sasvim novom, neočekivanom smeru.

Dijalozi se kreću od slabašnih i neuverljivih (hvala Bogu u manjini) pa do solidnih, nikakvih tu nema iznenađenja. Lep dodir svemu je bila priča u nekom petom ili šestom albumu kada je onaj čovek govorio devojkama o Iluminatima, pa o čišćenju našeg sveta, ne bi li bolji, jači i snalažljiviji ljudi njime upravljali, pa ta paralela sa celom radnjom priče. Konkretno direktno nadovezivanje na Mali svet koji sebe smatra boljim donekle, ali koji na prvi momenat krize radi isto ono što rade ljudi u Velikom svetu - svađaju se, okrivljuju jedni druge, tuku se, ubijaju. Sem svega toga dobra stvar je što smo još uvek ostavljeni sa mnogo pitanja - to donekle vuče čitaoca, a ako se ovako nastavi, radnja može da ide još ovoliko albuma (što ne bi bila najsrećnija okolnost).

Da napomenem da priča ima i neke rupe - na primer jedna ogromna (ili je ja nisam najbolje razumeo?) - u samom uvodniku neke Stripoteke se kaže: 'Veliki i Mali svet su povezani. Kako je jednom tako je drugom... ali Veliki svet je toliko uništen i ruiniran da je Mali svet rešio da ga uništi ne bi li preživeo'. Pa ako su ova dva sveta neraskidivo povezani posle Velike Smrti, i ako je to takav tip veze, samo uništenje Velikog sveta značilo bi automatski uništenje i Malog sveta. Jedino ako bi se kao objašnjenje toga uzela upravo ona priča o Iluminatima to jest o tome da se svet čisti ne bi li njime vladali oni koji su sposobniji. Ali to bi opet značilo veliko ruiniranje Malog sveta, dok se takav balans ne napravi - što kako vidimo nije slučaj.

Dakle, dobra ideja, slabija realizacija iste, na momente odlično, na momente razvučeno, rupičasto, a jedina konstantnost je fenomenalan crtež Malijea. Ako ništa drugo, samo zbog toga treba čitati ovo ili juriti u boji kad izađe, mada možda je i bolji utisak kada se sve slisti u jednom danu nego kada se razvuče na 10 dana i više. Nikako u pitanju nije loša stvar, interesantno je, samo sam ja izgubio pažnju u jednom momentu i prosto je i prestalo toliko da me zanima šta će biti sa likovima (čije odluke te teraju da udaraš glavom u sto). Tolko od mene, ne mogu baš svega da se dotaknem, zanimaju me mišljenja drugih forumaša koji su ovo čitali.  Cheesy
Sačuvana
Stranice: 1 ... 804 805 806 807 808 809 810 811 812 813 814 815 816 817 818 819 820 821 822 823 824 825 826 827 828 829 830 831 832 833 834 835 836 837 838 839 840 841 [842] 843 844 845 846 847 848 849 850 851 852 853 854 855 856 857 858 859 860 861 862 863 864 865 866 867 868 869 870 871 872 873 874 875 876 877 878 879 880 ... 1075   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.062 sekundi sa 19 upita.