Maj 26, 2022, 10:39:43 pm *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Početna   Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija  
Stranice: 1 ... 855 856 857 858 859 860 861 862 863 864 865 866 867 868 869 870 871 872 873 874 875 876 877 878 879 880 881 882 883 884 885 886 887 888 889 890 891 892 [893] 894 895 896 897 898 899 900 901 902 903 904 905 906 907 908 909 910 911 912 913 914 915 916 917 918 919 920 921 922 923 924 925 926 927 928 929 930 931 ... 1071   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Koji strip trenutno čitate ?  (Pročitano 2223200 puta)
Paka01
Korto Malteze
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13380 poslato: Februar 20, 2019, 11:22:55 pm »

BATMAN: Faces

Priča: Matt Wagner - 4,5/10
Crtež: Matt Wagner - 5/10
OCJENA: 47,5%

Uh... Ovako lošeg Batmana nisam pročitao već dugo vremena. Dodatnu težinu ima činjenica da je autor (i teksta i crteža) inače odlični Matt Wagner, no ovdje je baš zakazao. Two-Face bježi iz Arkhama i pod pseudonimom i prisilom kupuje nenastanjeni privatni tropski otok od jednog Gothamskog bogataša. Razlog? Planira ondje osnovati naciju čiji će članovi biti freakovi poput njega, ljudi koji se ne uklapaju u norme modernog društva. Osim što ideja sama po sebi zvuči potpuno neuvjerljivo, sami potezi koje Harvey Dent radi su na granici parodije. Još kad se na to dodaju i otmice ljudi, ubojstva bez ikakvog smisla koja nikako ne pridonose radnji te na kraju skroz nefunkcionalni i skoro pa beskorisni Batman, jasno je zašto je ovaj strip nije štivo koje bi ikome preporučio. Praktički sve što Batman kroz ovaj strip radi nema nikakvog velikog utjecaja na sveukupnu radnju. Ljudi oko njega ginu, ne uspijeva spasiti skoro pa nikoga i još na se kraju zaplet rješava bez njegovog uplitanja.

Također, fali misterije i neizvjesnosti. Od početka do kraja priče stvari samo idu od točke A do točke B bez da sam se ijednom zapitao oće li išta poći neočekivanim tokom. I naravno, nije pošlo. Meni nisu problem priče u kojima se rasplet može bez problema pretpostaviti ako takve priče imaju odlično razrađenu radnju i dok je u njima "vožnja" do raspleta odrađena kvalitetno. U "Faces" nema ničega sličnoga. Sol na ranu je i netipično loš Wagnerov crtež. Sve je prepuno crne boje i užasnog kadriranja, a likovi su mahom bezizražajni. Cijeli strip izgleda kao generalna proba koja nikad nije otišla dalje od toga.

Sreća pa je ova priča trajala samo tri broja, inače ne znam kako bi je izgurao do kraja. Da ne bi bilo zabune, nije ovo nečitljivo, ali je stvarno besmisleno, predvidivo i nezanimljivo. Edicija "Legends of the Dark Knight" u sklopu koje je izašla ova priča mi se do sada pokazala većinom razočaravajuća.
« Poslednja izmena: Februar 20, 2019, 11:25:21 pm od strane Paka01 » Sačuvana

"There's no such thing as a good time for bad luck"
Aleks
Usagi Yojimbo
Na mreži Na mreži

« Odgovor #13381 poslato: Februar 21, 2019, 04:03:13 pm »

Novi svet  (Nuevo mundo)

Ricardo Barreiro & Alberto Breccia

(Lokomotiva)

Zvanična istorija sakrila je postojanje četvrtog broda u ekspediciji Kristifora Kolumba. Išavši kao prethodnica, ova karavela je doživela brodolom. Pratimo avanture brodolomnika i njihovu borbu za preživljavanjem u novom svetu, koji je ovde nešto drugačiji od opšte poznate slike koju imamo o (srednjoj) Americi tog doba...

1990-ih, pod nazivom Konkvistadori, domaći strip magazin TRON objavio je prve 4 epizode stripa Novi svet (pre nego je ugašen). Svih 10 epizoda-poglavlja, prvi put na našem jeziku, pojavljuju se tek u ovom integralnom albumu Lokomotive, filijale System Comicsa. (Prevod u prve 4 epizode, uz par korekcija, skoro je identičan, kao u Tronu.)

Po čitanju izdanja ostaje sličan utisak kao posle gledanja prve sezone neke TV serije, čiji nastavak nije odobren. Nije usamljen slučaj da serijal Enriquea Breccie (sin slavnog Alberta) ima otvoren kraj, slično je i sa serijom Robin sa zvezda/ Hodočasnik zvijezda, ali kao i kod nje, ne možemo reći da je radnja prekinuta, jer je svaka od 10 epizoda mini-celina, već samo da je strip imao potencijala za nastavke.

Novi svet ne doseže kvalitet najboljeg dela Enrikea Breće, poznatog Alvara Majora, mada je sasvim na tragu poetike autora, bez obzira po čijim scenarijima stvara (u ovom slučaju, tek korektni Bareiro). Avanture glavnih protagonista, za njih same, su realne (pa i smrtonosne), dok su za čitaoce na granici fantastike i nadrealnog; fantazmagorična lutanja, poput kretanja kroz snove, od egzotičnih i košmarnih do erotičnih.

Crtež Breće najvećim delom je, za njega, standardno minimalistički efektan (kao u Alvaru), sa savršenim kontrastom crnog i belog. Ponekad je prejednostavan i zbrzan, pa krupni planovi i detalji više nagoveštavaju radnju nego što je prikazuju, što može da zasmeta (njegov crtež prilagođeniji je manjem formatu, kao u pomenutom Tronu). Od prve ka poslednjoj epizodi postoji lagani pad, kroz pomenutu crtačku rutiniranost, kao i scenaristički nedostatak inspiracije, što je verovatno dovelo do prevremenog okončanja serije.

Ipak, ova kolekcija kratkih priča (od po 12 strana) povezanih u celinu, drži pažnju, čita se u dahu i ima dovoljno originalnosti.

Sačuvana
Paka01
Korto Malteze
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13382 poslato: Februar 22, 2019, 12:17:46 am »

THE IMMORTAL HULK: Or Is He Both?

Priča: Al Ewing - 7,5/10
Crtež: Joe Bennett - 7/10
OCJENA: 77,5%

Za početak, zahvaljujem se dobrim ljudima s foruma što su mi preporučili ovaj strip Cheesy Da ga niste ovdje spominjali, vjerojatno ga ne bi ni pogledao.

O Hulku praktički ne znam ništa osim onih osnovnih činjenica iz, rekao bih, opće kulture. Srećom, The Immortal Hulk je skroz pogodan za početnike poput mene koji nisu upoznati sa širom slikom Hulkovog svijeta. Za početak, najviše mi se sviđa atmosfera stripa koja odlično dolazi do izražaja. Iako se to direktno ne pokazuje u većoj mjeri, ovaj prvi trejd The Immortal Hulka mi ostavlja snažan dojam putovanja kroz male ruralne gradiće američkog Midwesta. Možda sada nisam dovoljno objektivan po ovom pitanju, ali volim kad su ovakva djela odmaknuto od zbivanja u velikim metropolama... Rijetko to viđamo.

Priča je za sada dovoljno intrigantna da me vuče da dalje čitam, tako da oko toga nema nikakve bojazni. Osvježavajuće je čitati strip gdje je Hulk prikazan kao biće opasno za ljude i okolinu, ali da se ta opasnost stvarno i osjeti. Ipak, moram priznati da sam očekivao malo više. Ta horor atmosfera se osjeti, no ipak nije u tolikoj mjeri koliko sam mislio da će biti. Ewing kao da kruži oko te atmosfere horora, no nikako baš da pogodi u centar. Moram priznati da bi po mom osobnom ukusu ipak volio da je ovaj strip crta netko drugi jer mislim da bi uz primjerenijeg crtača ta atmosfera i napetost više došli do izražaja. Bennett nije loš crtač, no stil mu je prečist za jedan ovakav strip. Ne mogu svu krivnju svaliti na njega jer čovjek stvarno ne crta loše, al jednostavno mi ne paše uz ovaj naslov. Još svakako moram spomenuti da mi se strašno sviđa to što često dok čitam zaboravim da je ovo uopće smješteno u Marvelov univerzum. Stilski baš djeluje kao da je na marginama superherojskog svijeta (jer po meni ovo i nije superherojski strip) i na takav način sasvim dobro funkcionira.

Sve u svemu, pratiti će se i dalje i odmah se bacam i na drugi trejd da vidim kako će se priča dalje razvijati. Za sada je definitivno jedan od zanimljivijih novih Marvelovih stripova šta sam čitao u zadnjih par godina.
Sačuvana

Paka01
Korto Malteze
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13383 poslato: Februar 23, 2019, 02:48:23 pm »

FABLES vol. 19: SNOW WHITE
FABLES vol. 20: CAMELOT
FABLES vol. 21: HAPPILY EVER AFTER
FABLES vol. 22: FAREWELL

Sad Sad Sad
Sačuvana

Imrahil
Jeremija
Van mreže Van mreže

Ajvar on everything!

« Odgovor #13384 poslato: Februar 23, 2019, 02:52:36 pm »

Ne sviđa ti se kraj?
Sačuvana

Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,
Ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul.
Paka01
Korto Malteze
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13385 poslato: Februar 23, 2019, 03:02:26 pm »

Žao mi je što je gotovo Sad

Istina, nisam u potpunosti zadovoljan zadnjom pričom jer mi se čini da je cijela ta ideja Rose Red vs. Snow White donekle isforsirana i kao da je došla iz ničega, no sve u svemu sam više nego zadovoljan. Sami rasplet, zadnje scene kada Rose odluči da ipak ne želi ratovati i sve to što znamo da se ona i Snow White neće vidjeti sljedećih tisuću godina me baš pogodilo. Kažem, rasplet je lagan i lijepo se razmotava, taman da se smiri tempo i da sve sjedne na svoje mjesto. Sve one male priče u kojima se pozdravljamo od svih likova koji su mi prirasli srcu su baš lijepo napravljene. Međutim, ona baš zadnja gdje nakon tisućljeća Rose dolazi nazad u Wolf Manor kako bi se ponovno susrela sa sestrom, to mi je prelijepo napravljeno. Sve rečenice i dijalozi u tih nekoliko zadnjih strana... Ne znam, Willingham je baš to odlično odradio. Nakon zadnje stranice zatvorio strip i ostao prazno buljiti u zid. U isto vrime mrzim i volim kad mi to neki strip napravi.

P.S.
Spoilere sam stavio za svaki slučaj jer ipak neki to sad čitaju kako izlazi od Fibre, a žao bi mi bilo da unaprijed saznaju kako završava.
Sačuvana

Imrahil
Jeremija
Van mreže Van mreže

Ajvar on everything!

« Odgovor #13386 poslato: Februar 23, 2019, 03:04:15 pm »

Slažem se, dobar je kraj ali eto, moglo je malčice bolje. Moram da obnovim u cugu jednom, samo da prođe još malo vremena Smiley
Sačuvana

Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,
Ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul.
Paka01
Korto Malteze
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13387 poslato: Februar 23, 2019, 03:05:00 pm »

Također. Sigurno ću ostaviti da odleži nekoliko godina pa onda sve pročitati ispočetka. Isplati se, odličan je ovo strip.
Sačuvana

Bombarder
Konan
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13388 poslato: Februar 23, 2019, 04:57:18 pm »

Hvala za zatamnjene spojelere, jer ja citam trenutno i ne zelim znati kraj Cheesy

Ja citam 11 TPB War and Pieces, tek poceo.
Prije toga zavrsio The good Prince, savrsen trejd, najbolji do sada, tesko da ce mi i do kraja serijala neki bolji biti. Bas sam ostao zatecen po zavrsetku generalno, topla prica, bas onako uf, sve naleglo kako treba, glavni protagonista odusevio, bas fantazija.
Sačuvana
Paka01
Korto Malteze
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13389 poslato: Februar 24, 2019, 07:31:54 pm »

THE IMMORTAL HULK: The Green Door

Priča: Al Ewing - 7/10
Crtež: Joe Bennett - 7/10
OCJENA: 70%

Dogodilo se točno ono čega sam se bojao da bi se moglo dogoditi prije ili kasnije: Strip je s ovim trejdom izgubio više-manje svu čar i atmosferičnost što je imao u prvom dijelu priče i preokrenuo se u klasičnu by-the-numbers superherojštinu. Istina, Hulk idalje tu i tamo ubije par osoba (plus je to mrvicu eksplicitnije prikazano) no kad se pogleda šira slika teško da je ovo išta baš puno drugačije od horde sličnih superherojskih stripova. Uključivanje Avengersa u sve ovo mi je djelovalo baš prisilno ubačeno, kao da su ih ubacili čisto da se Hulk može potući s nekim sličnog ranga. Na kraju su samo eto došli i otišli i to je to. Alpha Flight su mi isto nekako bezlični, baš kao i Captain Marvel... Sveukupnom dojmu ne pomaže ni gostovanje još nekolicine crtača, pogotovo zato što su lošiji od Bennetta.

Cliffhanger na kraju nije loš i potrudit ću se nastaviti s čitanjem, no želja mi je poprilično splasnula tako da sada i ne očekujem previše. Idalje nije loše za ubiti vrijeme, ali baš mi je žao što Ewing nije uspio zadržati atmosferu iz prvog trejda. Nadam se da će se u trećemu situacija popraviti.
Sačuvana

Paka01
Korto Malteze
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13390 poslato: Februar 26, 2019, 01:03:03 am »

GRENDEL TALES: PONOS VRAGOVA

Priča: Darko Macan - 9/10
Crtež: Edvin Biuković - 9/10
OCJENA: 90%

Nije mi ovo odličan strip zato šta je naš. Nije ni zato šta se događa na ovim prostorima. Odličan mi je zato što nije neophodno primjetiti simboliku koja se krije ispod površine kako bi se uživalo u njemu. Nama nije sakrivena, mi bez problema vidimo da se radi o zagrepčanima, srbima, slovencima, da se spominju mađari i austrijanci, splićani i zadrani, itd itd, no nekome trećemu tko nije odavde i tko neće znati prepoznati o kome se u stvari radi u stripu, neće mu ni biti bitno. Bez da zna išta o tome, bilo tko može uzeti Ponos Vragova i pročitati će jednu kvalitetno napisanu i nacrtanu priču.

Iako su ovo u stvari dva mini-serijala, teško mi ih je gledati na ijedan drugi način osim kao na jednu veću priču. Iako nemamo praktički nikakva saznanja kako je došlo do uvjeta u kojima se događa radnja, nisam uopće osjećao da bi trebalo dublje ulaziti u tu tematiku. U priču smo ubačeni kad se ona već krenula događati i nema nekog velikog uvoda. Nema početka, a nisam siguran ni bi li kraj nazvao krajem i to mi je skroz dovoljno. Imamo upečatljive likove koji nakon čitanja ostaju u glavi i teško je ne misliti na njih. Likovi također nemaju veliku prošlost koju bi trebalo istražiti, njihova djela se događaju sada i u ovom trenutku. Macanovi dijalozi su odlični, a likovi su mu puni života i karizme. Ponašaju se realno i uvjerljivo, nema iznenadnih, neočekivanih ili dvojbenih odluka koje bi djelovale nerazumo. Biuković je ovdje na svom vrhuncu, bar po mom ukusu. Teško mi se odlučiti izgleda li bolje crno-bijelo ili u boji, no za sada ipak laganu prednost dajem crno-bijeloj varijanti.

Nisam rođen u Zagrebu, ali sam dobrih osam godina živio tamo i prirastao mi je srcu. Kad na stranicama Ponosa Vragova vidim poznate lokacije ispred kojih i kroz koje sam toliko puta prošao, teško je ostati ravnodušan. Stadion u Kranjčevićevoj, Kip Bogorodice na Kaptolu, Zagrebačka katedrala, Maksimirski park, srušeni Savski most... Sve to dodaje još jednu osobnu notu zbog koje ovaj strip volim još više. Prvi put sam ga pročitao 2010. godine kada ga je Fibra prvi put objavila. Evo prošlo je skoro pa 9 godina od tada, a neki Biukovićevi kadrovi ili Macanovi dijalozi bi mi se odmah formirali u mislima kad god bi vidio ovaj strip kako sjedi na polici. Odličan je, baš odličan.
Sačuvana

swamp thing
Konan
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13391 poslato: Februar 26, 2019, 02:07:45 pm »

Čovječe, kako stižeš sve ovo isčitati?  Grin
Sačuvana
Paka01
Korto Malteze
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13392 poslato: Februar 26, 2019, 02:10:34 pm »

Loša poslovna situacija (čitaj: nikakva) mi omogućava više slobodnog vremena nego što bi trebao imati... Nadodaj još na to da mi se 90% ekipe odselilo iz države tako da se i nemam s kime družiti i na kraju šta mi drugo ostaje.
Sačuvana

Paka01
Korto Malteze
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13393 poslato: Februar 26, 2019, 02:43:16 pm »

Slažem se. Pala je već odluka da se preselim u jednu drugu državu, nego čekam da se razrješi još par stvari bez kojih to ne mogu obaviti. Ali da, vjerojatno ubrzo i ja napuštam Hrvatsku.
Sačuvana

Riđobradi
Paja Patak
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13394 poslato: Februar 26, 2019, 02:43:22 pm »

Nadodaj još na to da mi se 90% ekipe odselilo iz države

Koliko ja shvatam, Ekipa je ionako većinom u Srbiji, za razliku od, jel'te, Momčadi, koja ima konzulat u Čačku.
Sačuvana

тыпе оф материал
Stranice: 1 ... 855 856 857 858 859 860 861 862 863 864 865 866 867 868 869 870 871 872 873 874 875 876 877 878 879 880 881 882 883 884 885 886 887 888 889 890 891 892 [893] 894 895 896 897 898 899 900 901 902 903 904 905 906 907 908 909 910 911 912 913 914 915 916 917 918 919 920 921 922 923 924 925 926 927 928 929 930 931 ... 1071   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.065 sekundi sa 19 upita.