Maj 26, 2022, 09:10:29 pm *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Početna   Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija  
Stranice: 1 ... 858 859 860 861 862 863 864 865 866 867 868 869 870 871 872 873 874 875 876 877 878 879 880 881 882 883 884 885 886 887 888 889 890 891 892 893 894 895 [896] 897 898 899 900 901 902 903 904 905 906 907 908 909 910 911 912 913 914 915 916 917 918 919 920 921 922 923 924 925 926 927 928 929 930 931 932 933 934 ... 1071   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Koji strip trenutno čitate ?  (Pročitano 2223155 puta)
wele
Korto Malteze
Van mreže Van mreže

Samo slojeviti stripovi

« Odgovor #13425 poslato: Mart 03, 2019, 11:40:44 pm »

Tajler Kros 1 i 2, prvi je sasvim kul a drugi malo manje kul.
Sačuvana

Paka01
Korto Malteze
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13426 poslato: Mart 05, 2019, 01:04:55 am »

X-O MANOWAR: By the Sword

Priča: Robert Vendetti - 7/10
Crtež: Cary Nord - 7/10
OCJENA: 70%

Izdavačka kuća Valiant Comics mi je do sada bila poznata samo po reputaciji. Kroz zadnjih 6-7 godina sam s vremena na vrijeme nailazio na informacije o njihovim naslovima koji bi se nerijetko spominjali kao dobro štivo za nekoga tko traži superherojske stripove nevezane za Marvel ili DC. U svojih 30 godina postojanja izbacili su pristojnu brojku naslova, no 2012. su imali takoreći reboot svih junaka pod svojim okriljem. Dovedeni su novi autori, priče su krenule ispočetka i smatrao sam da je upravo to razdoblje odlična prilika za provjeriti što Valiant nudi. Kao logičan izbor se nametnuo jedan od njihovih poznatijih junaka, X-O Manowar.

Za početak stvarno nije loše. Priča ne donosi ništa revolucionarno, ali su i ideja i izvedba dovoljno zanimljive da za sada nastavim čitati. Cijeli ovaj trejd funkcionira kao uvod u veću priču, a glavni lik je Aric, Vizigot kojeg u 5. stoljeću za vrijeme borbe s Rimljanima otima alienska rasa i odvodi na matični brod da služi kao rob. Osim Arica, oteti su još mnogi pripadnici njegovog plemena, a na brodu nalaze i na ljude s drugih predjela Zemlje. Nakon godina i godina zarobljeništva, Aric i ostatak zarobljenika odlučuje da je vrijeme za ili slobodu ili smrt i kreću u borbu protiv tamničara. Prilikom pokušaja bijega, Aric slučajno biva povezan s "oklopom Shanhare", predmetom religioznog štovanja alienske rase. Koristeći nove sposobnosti oklopa, Aric uspijeva poraziti dio neprijatelja, no prilikom bijega (zbog za sada neotkrivenih detalja) biva prebačen 1600 godina u budućnost, u današnje vrijeme.

Uglavnom, tako otprilike završava prvi trejd i kao što se može vidjeti, izgleda da priča tek sada zapravo počinje. Brzo se čita, lagano je i zabavno, tako da bi ovaj strip za sada okarakterizirao kao sasvim pitku SF avanturu. Što se crteža tiče, za njega je zadužen Cary Nord koji mi je do sada bio poznat jedino kao autor Conana iz Busiekove faze. Nije loš, ali stavili su ga u tandem s ne baš kvalitetnim tušerom koji mu donekle guši onaj izražajni stil kakav je imao u Conanu. Vidit ćemo kako će se priča razvijati kroz sljedeće brojeve, pogotovo kad se uplete još poznatih likova. Svijet u kojem obitavaju likovi Valiant Comicsa je također povezan, svi se događaji odvijaju u jednom zajedničom univerzumu. Moglo bi biti zabavno.
Sačuvana

"There's no such thing as a good time for bad luck"
xander
Korto Malteze
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13427 poslato: Mart 05, 2019, 10:01:41 am »

Miss October

Serijska ubistva, krađe, policija. Crtež dobar na taj neki mejnstrim način. Interesantna ideja sa glavnom junakinjom koja je gluva ali sveukupno lošnjikav utisak.
Sačuvana

Anto
Hulk
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13428 poslato: Mart 05, 2019, 09:22:28 pm »

Tajler Kros 1 i 2, prvi je sasvim kul a drugi malo manje kul.
polako nazirem zašto si izabran za forumaša godine.
Sačuvana

Dajte Ralph Azhama u Perle!
Može i u Stripoteku.
koze123
Paja Patak
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13429 poslato: Mart 06, 2019, 12:25:44 pm »

Kick Ass 1 (ČK)

Dovršio čitanje sinoć, davno sam i film gledao pa mi sve deluje pomalo poznato. Uglavnom je ideja dobra, osvrnuću se na par interesantnih stvari, ali samo izvođenje je krajnje slabašno - od Milarovog scenarija koji je ok, prosek do uspod proseka, do po meni lošeg crteža Romite Džuniora. Ne bih se složio sa drugima koji su rekli da je Kick-Ass strip u kome je prikazano besciljno nasilje, odnosno da je nasilje tu samo zarad prikazivanja istog, i da nema tu neke dublje tematike koja se ispituje. Itekako ima, uticaj medija, stripova na socijalizaciju mladih generacija, ali i kako kasnije saznajemo na neke starije, implicitno postavljanje pitanja koliko je to zapravo štetno i dokle može da dogura čoveka, sve prikazano kroz solidan humor koji me je na par mesta lepo nasmejao. Ili ako neko hoće da sve to zaobiđe - ovaj strip je zabavan, ima krvi do kolena, psovki, makljanja, referenci na stripove, što je samo po sebi meni nedovoljno da ga proglasim dobrim i da ga preporučim drugima. Moram priznati da me je malo smarao na početku, kasnije kad su se pojavili Nindžica i Tata postaje bolje, a sveukupni utisak mi je popravila poslednja sveska, ili poslednje dve koje po kvalitetu malo odskaču od ostatka serijala. Ono što mi je najviše smetalo je sam crtež - Romita Džunior kao da ne zna proporcije da nacrta, ili to radi namerno, šta god da je u pitanju onako velike glave na onako mala tela, nemam reči. Veoma loše, nejasno mi je da nekoga toliko hvale a da tako loše crta (makar ga hvale u pogovoru, vidim da na forumu dosta ljudi njega ne voli). Sve u svemu nije loše za pročitati i ubiti vreme, čist prosek pa i ispod proseka na momente, možda u skenu pročitam i neki nastavak, ali ništa specijalno, mislim da mi je film ostavio bolji utisak, zabavniji mi je bio.
Sačuvana
Anto
Hulk
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13430 poslato: Mart 06, 2019, 12:32:17 pm »

može ocena za Starudiju i mene?
hvla unapred.
Sačuvana

Dajte Ralph Azhama u Perle!
Može i u Stripoteku.
Paka01
Korto Malteze
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13431 poslato: Mart 06, 2019, 12:34:29 pm »

Romita Jr. je crtač koji za moj ukus previše varira. Negdje je stvarno katastrofalan, no na nekim naslovima je baš odličan... The Amazing Spider-Man kojeg je radio sa Straczynskim je odlično nacrtan i strašno dobro odgovara stilu stripa, tu s njime baš nemam zamjerke. Što se Kick-Ass tiče, čitao sam samo ovu prvu knjigu dosta davno i bio mi je čisto okej strip, onako zabavan. Mislim da ne treba tražiti neku dubinu u njemu.
Sačuvana

koze123
Paja Patak
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13432 poslato: Mart 06, 2019, 12:39:14 pm »

može ocena za Starudiju i mene?
hvla unapred.
Ne može, pročitaj osvrt!
Sačuvana
Paka01
Korto Malteze
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13433 poslato: Mart 06, 2019, 04:07:40 pm »

ROBIN: Year One

Priča: Chuck Dixon, Scott Beatty - 7/10
Crtež: Javier Pulido - 7/10
OCJENA: 70%

Simpatičan strip koji služi kao logično sljedeće poglavlje razvoja lika Dicka Graysona nakon što ste pročitali Dark Victory. Dok nam je taj strip prikazao pravi origin Robina, Year One donosi neke od prvih avantura koje je Grayson doživio u radu s Batmanom. Nemojte očekivati mračnu i ozbiljnu priču (iako ima i takvih momenata!) u stilu istoimenog Batmanovog stripa, već nešto optimističniju i razigraniju izvedbu koja više odgovara Graysonovom karakteru.

Ne bi prepričavao priču u detalje s obzirom da je dosta jednostavna, ali reći ću da kroz četiri sveske i sukobe s četiri različita različita zločinca Robin prolazi kroz brojne fizičke i emocionalne traume, svakim korakom postajući sve bliži onoj osobi koju danas znamo kao Nightwing. Treba svakako napomenuti da među glavnim osobinama ovog stripa i Graysonov odnos s Alfredom koji je ovdje zastupljen više nego što sam navikao vidjeti/čitati u ostalim Batman naslovima. Napokon imamo Alfreda koji nije samo vojnik u Bruceovom pohodu, već je čovjek sa svojim strahovima, zapažanjima i stavovima koje se ne boji direktno iznijeti.

Pulidov crtež je jednostavan i stiliziran i iako ga ne krasi izrazita detaljnost, lijepo nadopunjuje ovako laganu priču. Ostavlja mi dojam kao da zapravo gledam kadrove iz animiranog filma, tako da me ne bi čudilo da prije ili kasnije dobijemu neku vrstu animirane adaptacije. Za kraj bi rekao da je ovo skroz pristojan i pitak strip čija se glavna kvaliteta očituje u odlično prikazanom odnosu Graysona i Alfreda.
Sačuvana

Paka01
Korto Malteze
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13434 poslato: Mart 07, 2019, 09:43:53 am »

SWAMP THING: Talk of the Saints

Priča: Tom King - 7/10
Crtež: Jason Fabok - 9/10
OCJENA: 80%

Swamp Thing vodi izgubljenog dječaka kroz zaleđeni i beživotni krajolik zameten snijegom. Ne znaju gdje točno idu dok bježe od nepoznatog "snježnog čudovišta". Ne znaju koliko dugo hodaju niti hoće li stići na odredište, ako odredište uopće i postoji... I to je otprilike to. Mislim, naravno da ima i zanimljiv rasplet, ali valjda vam neću ispričati sve s obzirom da se radi o kratkoj priči Smiley Tom King je sasvim lijepo razradio ideju i mislim da je bolje da je ovo išlo u kratkom formatu nego da je nepotrebno razvučeno. Crtež je stvarno prelijep. Fabok je klasični zanatlija kod modernih superherojskih stripova, no to nikoga ne bi trebalo sprječavati da uživa u njegovim crtežima. Linije su čiste, a kadrovi su lijepo popunjeni detaljima koje se može zastati promatrati bez da guše sveukupnu sliku.

Ovaj priča je izašla kao dio "Swamp Thing: Winter Special" posebnog broja. Brzo se čita, lijepa je i kratka, tako da preporučam svakome da baci oko.
Sačuvana

Paka01
Korto Malteze
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13435 poslato: Mart 07, 2019, 02:17:55 pm »

COLONUS

Priča: Ken Pisani - 7,5/10
Crtež: Arturo Lauria - 6/10
OCJENA: 67,5%

Ovo je SF s pričom koja bi bez problema mogla funkcionirati i u 19. stoljeću na divljem zapadu. Pomalo old-school način postavljanja radnje u kojem pozadinu događaja saznajemo usputno, bez nekog velikog objašnjavanja je nešto što rijetko danas viđamo, no moram priznati da funkcionira bez ikakvih problema. Scenarist nam daje taman toliko informacija da možemo sastaviti okvirnu sliku, no super mi je to što i dobar dio ostavlja na maštu čitatelju. Možda je ponajviše stvar osobnog ukusa, no volim kad mi se ne otkrije ama baš sve. Radnja nema neku veliku dubinu, no to balansira vrlo dobrim dijalozima i uvjerljivim likovima. Ipak, očekivao sam malo više od priče. Mislio sam da će se tenzije između Marsa i Venere malo više istražiti i prikazati, a ovako se priča svela na sređivanje osobne osvete. Negdje na polovici kad krenu te trzavice između dva brata mi je entuzijazam donekle splasnuo; djelovalo mi je kao da je priča prešla iz zanimljivog SF-a u puku by-the-numbers akciju.

Šta se crteža tiče, nisam pametan šta da kažem... Ne sjećam se kad sam vidio toliku razliku u kvaliteti između početka i kraja stripa. Prva polovica stripa je sasvim pristojno nacrtana i taj indie stil mi čak i leži uz ovakvu priču. Međutim, nakon toga malo po malo biva sve slabiji da bi negdje u posljednoj četvrtini postao blagi užas. Mislim, kako drugačije objasniti tranziciju s recimo ovoga na ovo? Kao da su dva različita crtača u pitanju. Ovaj stil na kraju mi djeluje kao da je pokušao kopirati Danijela Žeželja, no krajnji rezultat je ispao baš otužan. Ili to ili su crtača odjednom stigli rokovi (ukoliko ih je uopće i bilo?) pa je morao sve to nacrtati što je prije moguće.

Za kraj trebam napomenuti da se zahvaljujem Mhejlu što je preporučio ovaj strip. Zbog njegovog osvrta sam ga poželio pročitati. Iako me se nije dojmio kao njega, ne mogu reći da nije vrijedan čitanja. Sasvim pristojna SF priča koja mi nažalost ipak nije u potpunosti ispunila očekivanja. A i mislim da bi mi sveukupni dojam bio donekle bolji da je crtež ostao na kvaliteti prve polovice stripa.
Sačuvana

ridiculus
Bob Rok
Na mreži Na mreži

« Odgovor #13436 poslato: Mart 07, 2019, 11:07:41 pm »

Romita Jr. je crtač koji za moj ukus previše varira. Negdje je stvarno katastrofalan, no na nekim naslovima je baš odličan... The Amazing Spider-Man kojeg je radio sa Straczynskim je odlično nacrtan i strašno dobro odgovara stilu stripa, tu s njime baš nemam zamjerke.

Romita Mlađi je odličan pripovedač, a kao ilustrator - tj. neko ko treba da predstavi realnost vizuelno - je slabiji. Zato je on često za Marvel radio samo nacrt, iliti breakdowns, kako oni to zovu, koji su tušeri završavali. I zato se njegov "crtež" toliko razlikovao od slučaja do slučaja (mada je nešto i u razvoju, ili promeni stila, tokom vremena). Meni su najdraži njegovi radovi na Amazing Spider-Man-u i Dazzler (sve iz 80-ih), koji su tuširali/završavali Muni i Alkala, a od ovog kasnijeg ima dobrog materijala u Thor-u (koji je pisao Džurgens) i Eternals (Gejman). Ali, u ta dva rada mi je najslabiji kada se bavi običnim ljudima, a najbolji kada prikazuje fantastično.
Sačuvana

"Desaad is dead."
"What? Again?"
Aleks
Usagi Yojimbo
Na mreži Na mreži

« Odgovor #13437 poslato: Mart 07, 2019, 11:15:45 pm »

Najbolji je kad mu je tuširao otac, jer onda izgleda kao da je otac crtao.
Sačuvana
Snake Plissken
Usagi Yojimbo
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13438 poslato: Mart 08, 2019, 01:06:21 am »

ROBIN: Year One

Bas procitao ovo. Manje-vise se mogu saglasiti sa Pakom, skroz je pitko, lako, zabavno. Citajuci, imao sam utisak da gledam jednu od kvalitetnih epizoda Batman : The Animated series, stil pripovedanja me je jako podsetio na to, pa neki kadrovi, boje. Mada moram priznati da sam ovde video malo i Year One, pa mozda zbog boja i Gotham Central.
Par ovakvih kadrova mi se bas dopalo:

Ono sto je Paka napomenuo vec, odnos Robina i Alfreda je dat detaljnije no sto je to inace slucaj, ali nekako ni ne vidim da bi to moglo drukcije; Brus je uvek bio uzdrzana ocinska figura, dok Alfred odgovara roditelju koji ima malo topliji odnos i nastupa otvorenije, briznije. Naravno, Alfredov humor uvek kida, i tome se uvek radujem.

Naravno, ima i predvidivih delova koji su manje-vise ocekivani u ovakvoj prici koja gradi lik, junak mora da opise krug dok ga ne vidimo tamo gde smo navikli. Ali nista to nije sto bi smetalo citanju ili odbilo; u ovakvim pricama se bez nekih detalja prosto ne moze.
Sve u svemu, skroz vredno citanja, rado bih ovo posedovao i na papiru.
Sačuvana
Paka01
Korto Malteze
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13439 poslato: Mart 08, 2019, 09:48:13 am »

To je to, drago mi je da ti se svidio Cheesy Imas od istih scenarista i Batgirl: Year One. Osam brojeva i drugi je crtac. Nisam citao jos, al u planu mi je.
Sačuvana

Stranice: 1 ... 858 859 860 861 862 863 864 865 866 867 868 869 870 871 872 873 874 875 876 877 878 879 880 881 882 883 884 885 886 887 888 889 890 891 892 893 894 895 [896] 897 898 899 900 901 902 903 904 905 906 907 908 909 910 911 912 913 914 915 916 917 918 919 920 921 922 923 924 925 926 927 928 929 930 931 932 933 934 ... 1071   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.11 sekundi sa 19 upita.