Maj 26, 2022, 10:46:34 pm *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Početna   Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija  
Stranice: 1 ... 862 863 864 865 866 867 868 869 870 871 872 873 874 875 876 877 878 879 880 881 882 883 884 885 886 887 888 889 890 891 892 893 894 895 896 897 898 899 [900] 901 902 903 904 905 906 907 908 909 910 911 912 913 914 915 916 917 918 919 920 921 922 923 924 925 926 927 928 929 930 931 932 933 934 935 936 937 938 ... 1071   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Koji strip trenutno čitate ?  (Pročitano 2223209 puta)
Anto
Hulk
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13485 poslato: Mart 10, 2019, 10:06:51 pm »

anto vjernik SPC-a prejzuje strip u kome žena bježi od kuće, porodice i djece

oće li neko okačiti kecelju na njega?
nadam se da ovaj moj osvrt na Oslobodženu neće videti braća po kodeksima tradicije&pravoslavlja, Vladimir B. i Sale S.

Ovo

Antić dotakao dno neukusa
možda i nisam!
al kad budem zveknuo 5+ Noći u Rimu,to će biti to!!
Sačuvana

Dajte Ralph Azhama u Perle!
Može i u Stripoteku.
boss52
Usagi Yojimbo
Van mreže Van mreže

Higijenski optimizam

« Odgovor #13486 poslato: Mart 11, 2019, 07:48:31 am »

al kad budem zveknuo 5+ Noći u Rimu,to će biti to!!

Granitna desetka za Tehniku međice.
Sačuvana

From the rockin' of a cradle to the rollin' of the hearse
The goin' up was worth the comin' down
Paka01
Korto Malteze
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13487 poslato: Mart 11, 2019, 07:01:06 pm »

SUPERMAN: Secret Identity

Priča: Kurt Busiek - 9/10
Crtež: Stuart Immonen - 8/10
OCJENA: 85%

U normalnom svijetu poput našega, svijetu bez ljudi s nadnaravnim moćima, dječak imena Clark Kent proživljava ne baš sretno djetinstvo zbog imena koje su mu roditelji dali. Kada dijeliš ime s valjda najpopularnijim fiktivnim likom uopće, nije teško zamisliti kakve sve gluposti moraš slušati od okoline. Dok su svima smiješne šale koje zbijaju na tvoj račun, tebi više izlaze na uši. Nerviraju te jer cijeli život odrastaš s njima, a djeca itekako znaju biti okrutna... I onda se jednog dana nešto promijeni. Otkriješ da možeš letjeti, a ostale moći koje po svim mogućim zakonima fizike ne bi smjele biti moguće - postaju moguće. Nakon toga, samo nebo je granica...

Ovo je odličan strip. Već je odavno poznata stvar da je Kurt Busiek majstor što se tiče ideja i razrade radnje, a ovdje to ponovno dokazuje. Kroz četiri sveske nas vodi kroz četiri životna razdoblja našeg glavnog lika, od školskih dana pa do poodmakle dobi. Niti u jednom trenutku nisam imao osjećaj da je Clark iz ovog stripa neka verzija "pravog" Supermana i to mi je jedna od najvećih kvaliteta koju nudi Secret Identity. Karakterizacija koju je Busiek ugradio u ovog lika je veoma snažna i osobna tako da gotovo pa nema šanse zamijeniti ga s ovom nama poznatom stripovskom verzijom. Unutarnji monolozi, svi njegovi strahovi i očekivanja, sve je odrađeno s dozom ukusa i uvjerljivosti potrebnima da ovakav strip doživimo onako kako je autor i zamislio - ne kao priču o Supermanu, nego kao priču o običnom čovjeku koji je spletom okolnosti mogao postati ono što Superman predstavlja. To je po mom mišljenju velika razlika.

Sviđa mi se što ovdje zapravo i nema negativaca. S uvođenjem nekakvih alternativnih verzija Lexa Luthora ili tako nekoga sličnoga, ovakav strip bi meni osobno izgubio na uvjerljivosti i kredibilitetu. Ovako je sve ostavljeno na nekom prizemnijem nivou, uz naravno par usputnih iznimki koje nam samo zagolicaju maštu i natjeraju nas da se zamislimo "šta bi bilo kad bi bilo...". Kraj je perfektan, baš onakav kakav volim. Lagan, miran, bez ikakve žurbe. Stvari jednostavno sjednu na svoje mjesto baš onako kako i trebaju.

Žao mi je što ranije nisam otkrio ovaj strip jer je čini se sada rasprodan. Volio bi ga prije ili kasnije nabaviti za policu, mislim da je vrijedan čitanja ispočetka.
Sačuvana

"There's no such thing as a good time for bad luck"
Miles Dyson
Bob Rok
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13488 poslato: Mart 11, 2019, 08:03:34 pm »

Lulu je četrdesetogodišnjakinja,koja uprkos činjenici da ima porodicu (muža kretena,ćerku nadrkanu tinejdžerku i sinove blizance,nesnošljive klince)
Zanimljiv je način na koji si doživeo njenu porodicu   Bravo!
Citat
Ovo bih definisao kao slajs of lajf podžanra "neobičan strip o običnim stvarima i vice versa";strip je nepretenciozan,čita se lagano,ima interesantnu atmosferu i emotivan kraj.Šta će lepše.
Rekao bih da si ovde polovično u pravu, strip se zaista čita lagano, međutim nikako ne
mogu da se složim, gledajući odabrana rešenja, da je stip nepretenciozan. Tu i leži moj problem
sa ovim delom. Koje je u većem delu zaista lagano-gotovo poletno ali činimi se i prilično
isprazno i površno pristupa ozbiljnoj temi. Gura i nameće određene narative i zaključke po
difoltu. Vidi samo način na koji si doživeo decu/porodicu naspram ljudi/stranaca/porodičnih...
khm, pardon, njenih prijatelja koji su tu samo da priskoče u pomoć i podrže ono što je ISPRAVNO
(u stvari su se snabdeli dobranom dozom trač sirovine). Meni su oni ovde i najveća smetnja,
čopor kusih pasa u potrazi za razonodom.
Mada, i nije skroz loš stip... svakom dođe da zapali nekud, ponekad. Većina ljudi nikada
to ne učini, uprkos takvijem promišljanjima. Neki i zapale samo se prethodno jave i ne ostavljaju
svoje "najdraže" u jebenom bunilu (7 dana u Višnjičkoj i mirna Bačka).
Ok, nije se javila, razumem, bilo joj je neophodno. Malo je prošla, pa se vratila.
Međutim čini mi se da se vratila praznih dzepova, nema prosvetljenja, nema spoznaje, samo
stav jake žene iz pera muškarca, koji, narafski, najbolje zna za čim žensko srce žudi.

Sačuvana
Gil-galad
Bob Rok
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13489 poslato: Mart 11, 2019, 11:18:24 pm »

ja slušao jutros
uglavnom se slažem s ridiculousovim komentarima

Koga si slušao? Hmm Russella? Roya Thomasa?

Thora...?
Sačuvana

Lord Vader89
Jeremija
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13490 poslato: Mart 12, 2019, 12:07:49 am »

Citat: ridiculus link=topic=597.msg619019#msg619z019 date=1552164333
Inače, meni je Vagner vrlo dosadan kompozitor (čuvene deonice, koje su zanimljive, su vrlo kratke), i mislim da ne čini pravdu ovoj priči. I to kažem kao neko ko voli operu.

Dork
Sačuvana

Paka01
Korto Malteze
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13491 poslato: Mart 12, 2019, 10:22:24 am »

WHO IS JAKE ELLIS?

Priča: Nathan Edmondson - 7/10
Crtež: Tonči Zonjić - 7/10
OCJENA: 70%

"Who Is Jake Ellis?" je akcijski triler u kojem pratimo Jona Moorea, bivšeg operativca CIA-e u bijegu od ljudi koji su ga prije četiri godine oteli i na nepoznatoj lokaciji vršili kirurške pokuse na njemu. Kao posljedica tih pokusa, Moore vidi i komunicira s "duhom" Jakea Ellisa, njemu nepoznatog čovjeka koji naizgled pazi na njega i pomaže mu u bijegu od progonitelja. Moore doživljava Ellisa kao produžetak i personifikaciju svoje psihe, no čini se da se Ellis ne slaže s takvim objašnjenjem.

Radi se o stripu (mini-serija od 5 nastavaka) koji se jako brzo čita s obzirom da se većinski sastoji od akcijskih scena. Nema velikog mudrovanja, trči se od točke A do točke B i tako cijelo vrijeme i to je više manje to. Atmosfera te igre lovca i plijena je jako dobro pogođena i napetost se može osjetiti, pogotovo u zadnjoj sveski. Zonjićev crtež je skroz korektan, no ništa posebno zbog čega bi ga trebalo izdvajati od gomile sličnih. Priča se ovdje ne završava i kraj je otvoren, no zato nam je isti autorski tim donio nastavak u vidu još jednog mini-serijala, "Where Is Jake Ellis?" koji se nastavlja direktno na ovu priču.
Sačuvana

Pjerooo
Global Moderator
Usagi Yojimbo
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13492 poslato: Mart 12, 2019, 10:42:45 am »

SWAMP THING: Talk of the Saints

Nije me kupio ovaj specijal, iako sam se nadao da će biti dobar jer King uglavnom briljira u kratkoj formi. Ne sećam se više detalja priče, davno je ovo izašlo, ali pamtim dobar crtež  Grin
Sačuvana
Imrahil
Jeremija
Van mreže Van mreže

Ajvar on everything!

« Odgovor #13493 poslato: Mart 12, 2019, 01:23:39 pm »

SUPERMAN: Secret Identity

Ovo deluje baš zanimljivo. Pročitao skoro Autumnlands i Busiek baš lepo vodi radnju.

Ostavi utisak ako iščitaš nastavak ovog Elisa. Prvi deo čitao pre koju godinu, utisci kao tvoji ali nisam nikad probao drugi deo.
Sačuvana

Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,
Ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul.
Paka01
Korto Malteze
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13494 poslato: Mart 12, 2019, 01:30:42 pm »

Evo na polovici sam nastavka, javim kad završim. Za sada mi je bolje od prvog dijela, ali ne puno.
Secret Identity svakako pročitaj.
Sačuvana

Paka01
Korto Malteze
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13495 poslato: Mart 12, 2019, 02:13:48 pm »

WHERE IS JAKE ELLIS?

Priča: Nathan Edmondson - 7/10
Crtež: Tonči Zonjić - 7/10

Kao što rekoh i za prvi nastavak, brzo se ovo čita... Drugi (ujedino i zadnji) trejd donosi nešto manje akcije i više dijaloga, no idalje je to triler na razini prvog dijela priče. Više-manje se otkriva pozadina svih događaja koji su doveli naše glavne likove u stadij u kojem smo ih zatekli u prvom trejdu, no puno je stvari ostalo namjerno neodgovoreno. Nemam puno toga za reći o ovom stripu osim da je sasvim okej za ubit vrijeme ukoliko tražite nešto skroz lagano za čitanje.

Zonjićev crtež mi je ovdje za nijansu bolji nego u prvom dijelu (a i kolor je pitomiji), a Edmondson je napokon malo skinuo nogu s gasa, tako da priča diše i rekao bi da je ovdje omjer akcije i mirnijih scena skroz u redu. U svakom slučaju nije za papir, nije mi baš prihvatljiv odnos uloženoga i dobivenoga, iako možda ne bi bilo zgorega da su oba mini-serijala reprintana unutar jednih korica.
Sačuvana

Paka01
Korto Malteze
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13496 poslato: Mart 14, 2019, 12:46:35 am »

MOON KNIGHT: From the Dead

Priča: Warren Ellis - 7,5/10
Crtež: Declan Shalvey - 9/10
OCJENA: 82,5%

Hmm, okej... Ovo je čudan strip. Iako je zapravo početni dio dužeg runa (brojevi 1-6), može se čitati kao zasebna cjelina jer su Ellis i Shalvey radili samo na ovoj priči i to je to. Kroz šest brojeva imamo šest zasebnih priča koje nisu nužno povezane. Nema neke konkretne prevladavajuće priče tako da svaki broj može stajati zasebno. Ne bi u ovom trenutku znao reći je li mi to plus ili minus. Ovdje se radi o šest jednostavnih akcijskih superherojskih priča bez neke velike dubine (ili je ja ne vidim), no "From the Dead" ima ono nešto zbog čega ostavlja skroz dobar dojam.

Nemojte se dati prevariti, Ellis nije previše uranjao u karakterizaciju Moon Knighta, no u tome nedostatku karakterizacije se vidi sav njegov talent. Mark Spector je lud i to se vidi. Nije ekscentričan ni napadan niti je to njegovo ludilo na granici preuveličavanja ili karikiranja kako to obično biva. Iz dijaloga koje Spector (ili Mr. Knight u stripu) vodi s ostalim likovima se osjeti da je lud, to jednostavno zrači iz njega. Svih šest priča je zanimljivo, no moram primjetiti da su kod jedne ili dvije krajevi nekako previše nagli, kao da fali stranica-dvije i više bi volio da se malo više pažnje vodilo oko toga. Crtež i kolor su prva liga, ima stvarno upečatljivih i trippy kadrova (pogotovo u broju sa snovima). Upečatljiva Moon Knightova bjelina strašno dobro dolazi do izražaja u odnosu na boju drugih likova i pozadine.

Ne znam, ne mogu reći da sam u potpunosti zadovoljan s ovim, al isto tako ne mogu ni reći da mi se ne sviđa. Čudan strip, ali strašno zanimljiv i mislim da ga se isplati pročitati više puta.

Mercenary Mark Spector died in Egypt, under the statue of the ancient deity Khonshu.
He returned to life in the shadow of the moon god, and wore his aspects to fight crime for his own redemption.
He went completely insane, and disappeard.

This is what happened next.
Sačuvana

danilo9899
Konan
Van mreže Van mreže

Niš

« Odgovor #13497 poslato: Mart 14, 2019, 07:06:22 pm »

HELLBOY OMNIBUS 1: SEED OF DESTRUCTION

Uf što je ovo dobro. Nisam imao prilike do sada da čitam bilo šta od Helboja sem mislim Seed of destruction baš davno. Ovaj prvi Omnibus sadrži: Seed of destruction, The wolfes of saint August, The chained coffin, Wake the devil i Almost Colossus. Ubedljiv najbolja priča mi je bila Wake the devil, mada ni jedna nije loša. Crtež je prelep i tek sad vidim koliko su sistemovci uništili ono izdanje jer su ga radili c/b. Sve u svemu ogromna preporuka za ovo izdanje. Mnogo mi se dopada progresivnost priče i fokus na manjim detaljima koji su bitni u sledećim nastavcima. Ovaj omnibus na kraju sadrži i originalne crteže i dve kratke priče koje je ilustrovao John Byrne. Skroz simpatičan dodatak. Preporuka.
« Poslednja izmena: Mart 14, 2019, 07:08:48 pm od strane danilo9899 » Sačuvana

Šta reći? Koju posluku porati?
Paka01
Korto Malteze
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13498 poslato: Mart 14, 2019, 07:38:31 pm »

DARK ARK: Volume 3

Priča: Cullen Bunn - 7/10
Crtež: Juan Doe - 7/10

(osvrt na prve dvije knjige se nalazi ovdje.)

Malo po malo, svesku po svesku dođoh i do kraja ovog serijala. Iz razvoja prethodnih brojeva nisam očekivao da će ovako brzo završiti, al možda je i bolje da autori nisu razvlačili više od 15 brojeva. Sve ono što sam napisao u osvrtu za prve dvije knjige vrijedi i za treću. Bunn idalje previše okoliša u situacijama kad je moglo kraće, crtež idalje nije ništa posebna, no opet je sve to skupa dovoljno zanimljivo da se brzinski pročita.

Treća knjiga nas dovodi u vrijeme kad su kiše prestale i arka pronalazi kopno na kojem ih čeka nova prijetnja u obliku Nefila (Nephilim). Nažalost, rasplet oko te priče je strašno ubrzan i mišljenja sam kao da je Bunnu došla direktiva da kompletnu priču brzinski privede kraju. Nefile na kraju nisam uspio doživjeti kao pravu prijetnju, već kao još jedan komadić worldbuildinga koji nije do kraja ispunio svoju funkciju. Šteta zbog ovakvog kraja, ali i šteta što cijela priča nije bolje razrađena. Sama ideja je stvarno zanimljiva, no nijedan od autora nije baš bio na visini zadatka.

Nije mi žao što sam pročitao jer ovo je na kraju skroz simpatičan mali serijal koji baš dobro služi za ubiti vrijeme ukoliko vam se čita nešto lagano i neobavezno.
Sačuvana

Snake Plissken
Usagi Yojimbo
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13499 poslato: Mart 14, 2019, 07:50:34 pm »

HELLBOY OMNIBUS 1: SEED OF DESTRUCTION

Uf što je ovo dobro. Nisam imao prilike do sada da čitam bilo šta od Helboja sem mislim Seed of destruction baš davno. Ovaj prvi Omnibus sadrži: Seed of destruction, The wolfes of saint August, The chained coffin, Wake the devil i Almost Colossus. Ubedljiv najbolja priča mi je bila Wake the devil, mada ni jedna nije loša. Crtež je prelep i tek sad vidim koliko su sistemovci uništili ono izdanje jer su ga radili c/b. Sve u svemu ogromna preporuka za ovo izdanje. Mnogo mi se dopada progresivnost priče i fokus na manjim detaljima koji su bitni u sledećim nastavcima. Ovaj omnibus na kraju sadrži i originalne crteže i dve kratke priče koje je ilustrovao John Byrne. Skroz simpatičan dodatak. Preporuka.
Drvili smo o trejdovima ovde detaljno:

Seme unistenja
Budjenje djavola

Sačuvana
Stranice: 1 ... 862 863 864 865 866 867 868 869 870 871 872 873 874 875 876 877 878 879 880 881 882 883 884 885 886 887 888 889 890 891 892 893 894 895 896 897 898 899 [900] 901 902 903 904 905 906 907 908 909 910 911 912 913 914 915 916 917 918 919 920 921 922 923 924 925 926 927 928 929 930 931 932 933 934 935 936 937 938 ... 1071   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.061 sekundi sa 19 upita.