Jul 01, 2022, 08:40:41 pm *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Početna   Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija  
Stranice: 1 ... 865 866 867 868 869 870 871 872 873 874 875 876 877 878 879 880 881 882 883 884 885 886 887 888 889 890 891 892 893 894 895 896 897 898 899 900 901 902 [903] 904 905 906 907 908 909 910 911 912 913 914 915 916 917 918 919 920 921 922 923 924 925 926 927 928 929 930 931 932 933 934 935 936 937 938 939 940 941 ... 1074   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Koji strip trenutno čitate ?  (Pročitano 2267940 puta)
danilo9899
Konan
Van mreže Van mreže

Niš

« Odgovor #13530 poslato: Mart 26, 2019, 12:08:11 am »

UNCANNY X-FORCE VOL. 1

Odlično je ovo. Novi tim X-force-a koji predvodi Angel. Likovi su odlično predstavljeni. Prvi put da čitam neki strip sa Deadpool-om, a da mi nije lik nije preterano antipatičan i dosadan. Čak je na momente i zabavan sa ponekom dobrom forom. Sviđa mi se što nije potrebno neko preterano predznanje za čitanje ovog trka. Manje više sve stvari koje su bitne za ovu priču su objašnjene u samom stripu, a na kraju ovog izdanja postoji i kratka retrospektiva cele istorije X-force-a. Videćemo kako se razvija priča, ali početak je vrlo interesantan.
Sačuvana

Šta reći? Koju posluku porati?
Paka01
Korto Malteze
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13531 poslato: Mart 26, 2019, 12:11:28 am »

Prolistao sam sad malo prvi broj i crtež je prva liga, Opena je radio Avengerse sa Hickmanom koliko se sjećam? Dalo bi se baciti oko na ovo. Ribićeva naslovnica je fenomenalna.
Sačuvana

"There's no such thing as a good time for bad luck"
danilo9899
Konan
Van mreže Van mreže

Niš

« Odgovor #13532 poslato: Mart 26, 2019, 12:14:56 am »

Prolistao sam sad malo prvi broj i crtež je prva liga, Opena je radio Avengerse sa Hickmanom koliko se sjećam? Dalo bi se baciti oko na ovo. Ribićeva naslovnica je fenomenalna.

Tačno, zaboravio sam da napomenem, crtež je fantastičan. Dosta mračniji, što je malo atipično za Marvel. Svidelo mi se kako predstavlja grimase u nekim momentima je zaista neverovatno.
Sačuvana

Šta reći? Koju posluku porati?
Paka01
Korto Malteze
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13533 poslato: Mart 26, 2019, 01:41:19 pm »

WYTCHES: Volume 1

Priča: Scott Snyder - 7,5/10
Crtež: Jock - 7,5/10
OCJENA: 75%

Nisam se previše susretao s čistim hororom u stripu. Ako bi se i zalomilo da čitam nešto slično, u pitanju bi obično bio stripu nekog drugog žanra koji bi inkorporirao elemente horora. Međutim, kombinacija autora na ovom naslovu je jednostavno mamila da ga pročitam i vidim što moderni horor strip ima za ponuditi. Snyder je nerijetko ubacivao elemente horora u svoje DC naslove (plus da ne govorimo o American Vampire, njegovom ongoing horor naslovu za Vertigo), dok je Jockov atmosferični crtež kao stvoren za ovako nešto.

Očekivano, Wytches više igra na element natprirodnog i atmosferičnog horora nego što eksplicitno prikazuje nasilje. Ima naravno i toga, no srećom naglasak je više stavljen na međuodnose između likova i napetost situacija u kojima se nalaze, tako da izbjegava upadanje u nekakav splatter/slasher podžanr. Glavni likovi su članovi obitelji Rook; otac Charlie, majka Lucy i kći Sailor. Bez da ulazim previše u spoilere, obitelj se nedavno preselila u mali gradić Litchfield kako bi započela život iznova, neopterećena incidentom koji se dogodio ranije u prethodnom mjestu stanovanja. Neobične se stvari krenu događati kada Sailor shvati da u gradiću postoji tajna koja je vezana za većinu stanovnika; desetljećima (a vjerojatno i stoljećima) stanovnici Litchfielda žrtvuju svoju djecu kako bi udovoljili vješticama koje žive u u šumama van grada. Međutim, nisu to onakve vještice kakve nam svima padnu na pamet po spomenu te riječi, ovdje se radi o dosta mračnijoj verziji koja više podsjeća na bića iz noćnih mora negoli na ljudska stvorenja.
Dinamika priče i odnosi među likovima, posebno između Charlija i Sailor, su vrlo dobro odrađeni i likovi pršte životom. Snyder ne guši dijalozima niti mu priča upada u zamku monotonog prepričavanja prethodnih događaja. Umjesto toga samu povijest odnosa ljudi i vještica u Litchfieldu saznajemo postepeno, u trenucima kada to priča zahtjeva. Wytches odiše štihom Stephena Kinga i neki elementi njegovih knjiga su preneseni i ovdje. Imamo donekle disfunkcionalnu obitelj koja svim silama pokušava ostati na okupu, izmučene glavne likove s ožiljcima iz prošlosti, gradić koji krije strašnu tajnu i nadnaravnu prijetnju koja samo čeka svoju priliku. Međutim, Wytches unatoč tome ipak djeluje svježe i zanimljivo, s pričom koja se polako odmotava i nigdje ne žuri te nam dopušta da uživamo u svakom koraku.

Što se crteža tiče, Jock mi je jedan od najdražih (ne)mainstream crtača među većim izdavačima i smatram da njegov unikatni stil vrlo dobro odgovara pričama s elementima horora i nadnaravnog. Upravo zbog toga mi je njegov rad na Batman: The Black Mirror koji je također radio u kolaboraciji sa Snyderom ostao u vrlo dobrom sjećanju. Ni ovdje Jock nije razočarao teško mu je zapravo naći zamjerku; sve što sam rekao za njegove najbolje prethodne radove važi i ovdje. Ono s čime imam problem je kolor koji nažalost za moj ukus više smeta nego što pridonosi sveukupnom dojmu priče. Matt Hollingsworth je bojao ovaj strip i mislim da je ovo prvi put da mi se njegova rješenja nikako ne sviđaju. Iz nekog je razloga, pretpostavljam da bi crtež djelovao napetije i zagonetnije, na svim stranicama kao najgornji sloj stavljao efekt mrlja od boje kroz koje se prozire sami crtež. Gledajući neke izdvojene kadrove, ovakav sistem lijepo pridonosi atmosferi, no kada je cijeli strip pod slojem takvih mrlja, efekt mi je brzo počeo smetati i gušiti crtež. Kroz neke dodatke na kraju stripa vidimo etape koloriranja i jednostavno se ne mogu oteti dojmu da bi finalni proizvod puno bolje izgledao bez mrlja.

Uhvatite li se čitanja, nek vas ovo "Volume 1" ne zavara, priča bez problema može stati ovdje. Kraj jeste donekle otvoren i pruža mogućnost nastavka, no odlučite li pročitati samo ovo, nećete se razočarati. Ovo je jedna od onih priča koje mogu i ne moraju imati nastavak s obzirom da je prvo poglavlje samodostatno i može funkcionirati kao samostalni strip. Snyder je već najavio da radi na "Volume 2" koji će biti smješten tri godine nakon prvog dijela, no pretpostavljam da mu rad na glavnim DC naslovima oduzima previše vremena da bi se bavio s ovime. Do tada, Wytches je sasvim pristojan strip koji preporučam za čitanje.
Sačuvana

Pjerooo
Global Moderator
Usagi Yojimbo
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13534 poslato: Mart 26, 2019, 04:00:05 pm »

Jel bolji od Severed? Da znam da li da se upustam u citanje ili da zaobilazim.
Sačuvana
Paka01
Korto Malteze
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13535 poslato: Mart 26, 2019, 04:08:32 pm »

Ne znam, nisam čitao Severed Smiley
Sačuvana

Imrahil
Jeremija
Van mreže Van mreže

Ajvar on everything!

« Odgovor #13536 poslato: Mart 26, 2019, 04:33:06 pm »

Meni Wytches bio razočaranje, kao i mahom sve od Snajdera. Severed mi se jedino svideo Smiley
Sačuvana

Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,
Ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul.
Paka01
Korto Malteze
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13537 poslato: Mart 26, 2019, 11:20:28 pm »

ORBITER

Priča: Warren Ellis - 8/10
Crtež: Colleen Doran - 7/10
OCJENA: 75%

Ah, napokon jedna pravo lijepa SF priča u kojoj praktički i nema akcije, nema puškaranja i skoro pa uopće nema nasilja. Orbiter je strip koji je više manje isključivo temeljen na dijalogu i događa se praktički u tri prostorije. Warren Ellis slovi kao jedan od popularnijih autora SF stripa na američkom tržištu, tako da je bilo za očekivati vrlo dobru i efikasnu priču. Neki manje vješti scenarist bi ovakvu vrstu izvedbe stripa vjerojatno učinio suhoparnom, no Ellis mi je uspio zadržati pozornost i znatiželju kroz cijeli strip. Orbiter se čita u jednom dahu, ima odličan faktor iznenađenja te uspijeva izazvati onaj predivni osjećaj iščekivanja što će se sljedeće dogoditi.

O čemu se radi? U izrazito bliskoj budućnosti space shuttle Venture nestaje za vrijeme misije u zemljinoj orbiti, povodom čega SAD i NASA zabranjuju sve buduće letove u svemir s ljudskom posadom. Deset godina kasnije Venture se neobjašnjivo vraća na Zemlju. U shuttleu se od sedmeročlane posade vratila samo jedna osoba te je u katatoničnom stanju. Američka vlada sastavlja tim od troje znanstvenika kako bi istražili što se dogodilo sa shuttleom i posadom prije deset godina. Radnja prati spomenutih troje znanstvenika koji svatko na svom području struke (inžinjering, biologija i psihologija) pokušavaju zasebnim metodama otkriti bilo kakve tragove koji bi im pomogli u razumijevanju događaja. Gotovo konstantno pratimo troje glavnih likova i njihovu međusobnu interakciju koja čini srž cijelog stripa. Dijalozi su nerijetko nabijeni stručnom terminologijom (ili se meni ovako neupućenom čini da je tako) pa na momente može djelovati kao da je teško za razumjeti o čemu se radi, no zapravo stvarno nije problem. Ellis se trudi ne udaviti čitatelja pukim nabrajanjem znanstvenih pojmova tako da uz malo veću dozu koncentracije sve sjeda na svoje mjesto. Negdje na pola priče se otprilike može predvidjeti kako bi kraj mogao izgledati, no to niti malo ne umanjuje uživanciju u čitanju. Također mislim da je još jedna pozitivna značajka to što Ellis ne razvlači radnju previše u širinu. Imamo glavni narativ i nekoliko likova i to je to, nema neočekivanih upada i širenja radnje, već je sve lijepo odrađeno prizemno i unutar granica uvjerljivosti.
Crtež je karika za koju bi volio da je malo bolja. Ništa tu nije konkretno loše, no nažalost ni ne odskače baš kvalitetom. Stekao sam dojam da jednostavno služi svrsi i to je to, nema neke velike ljepote ni eksperimentalnosti. Doran jednostavno igra na sigurno s ovakvim stilom, što nije nužno minus, no pored stvarno prelijepe naslovnce bi volio da je i crtež malo detaljniji i slobodniji.

Uglavnom, preporučam čitanje. S obzirom da se radi o samostalnoj grafičkoj noveli od nekih 100ak strana, nema razbijanja narativa na poglavlja niti ima ikakvih cliffhangera, što je Ellisu omogućilo stvaranje koherentne priče bez potrebe za stankama i prekidima radnje. Moj je doživljaj da je Orbiter jedna lijepa oda ljudskoj znatiželji, otkrivanju i širenju granica, ali i podsjetnik da nikada ne treba odustajati, bez obzira na sve probleme i nedaće. U ljudskoj je prirodi istraživati, a tajne svemira su prirodan sljedeći korak. Korak koji je čovječanstvo tek napravilo, a dio je etape koja završava negdje tamo, daleko...
Sačuvana

koze123
Paja Patak
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13538 poslato: Mart 27, 2019, 08:50:17 pm »

Blackwood (Dark Horse)

Mini serijal od četiri broja, koji je izdao Dark Horse, i koji se reklamira kao horor verzija Hari Potera - nažalost uopšte nije dobar. Budući da sam ljubitelj HPa i opis mi je delovao interesantno plus me je i naslovnica privukla, smatrao sam da će ovo biti atmosferična priča o magiji sa primesama horora i pretpostavljao sam da će tu i tamo provući neku tinejdž scenu. Daleko od toga, strip nije ni atmosferičan, ni dobar horor, a glavni likovi su toliko antipatični da gore napisane nisam dugo video. Naime, strip prati belokosu devojku koja se upisuje na koledž koji izučava magiju i okultno - i  tu upoznaje troje bezličnih drugara sa kojima će deliti sobu. Na koledžu ih čeka smrt direktora škole i najezda buba, koja polako kulminira dok njih četvoro traže misteriju koja se krije iza smrti direktora i čitave škole. Vren (ili kako se glavni lik zove već) je neverovatno antipatična i nadrkana, često toliko da mi dođe da prekinem čitanje, a njena motivacija niti pozadinska priča nimalo nisu razrađene, dok su drugi likovi samo zagrebani, uopšte se nije ulazilo dublje u njihove priče. Priča je sama po sebi šablonska, a budući da likovi nisu razrađeni nije nas uopšte briga šta će im se desiti ni kakve reprekusije njihove akcije imaju. Svet je mogao da se produbi i napravi veoma interesantnim, ali i tu se ništa nije uradilo nažalost. Crtež je slab, zbrzan, iako ponekad kombinacije boja izgledaju lepo (kao na naslovnici npr.).

I šta to znači na kraju? Znači da su autori ubacili mnogo likova, nijednog nisu obradili niti mu/joj dali vremena da se razvije, magijski svet i pozadinu nisu maltene ni dotakli (a to bi mogao i trebao biti veoma jak aspekt ovakvog stripa) i tako se dobija loša priča koja je i ofrlje nacrtana. Preskačite.
Sačuvana
Mhejl
Asteriks
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13539 poslato: Mart 29, 2019, 06:33:01 pm »

svaka čast na živcima koze, ja sam od Blackwooda odustao nakon prelistavanja stripa, najviše me je odbio užasno slab crtež, nemam živaca za to jednostavno
Sačuvana

Očevu sobu krase gusle stare i crno-bijeli tv...
njegov kapital su gomile knjiga, ideje i problemi
koze123
Paja Patak
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13540 poslato: Mart 29, 2019, 06:55:09 pm »

Jeste slab stvarno, sve sam se nadao da će priča postati interesantna u jednom momentu ili da će razraditi svet. Ako ništa drugo ima samo 4 sveske.  Cheesy
Sačuvana
Paka01
Korto Malteze
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13541 poslato: Mart 29, 2019, 08:49:25 pm »

X-O MANOWAR: Enter Ninjak

Priča: Robert Vendetti - 7/10
Crtež: Lee Garbett - 7/10
OCJENA: 70%

Radnja drugog trejda Valiantovog revivala se nastavlja direktno tamo gdje smo stali s prvim (osvrt) i može ga se gledati kao drugo poglavlje iste priče. Dok je prvi trejd uspostavio pozornicu na kojoj će se odvijati budući događaji i predstavio nam par glavnih igrača, u drugom trejdu dolazi do pomaka u radnji i prvih pravih konflikta.

Aric je ovdje još uvijek čovjek van vremena i iako se lagano miri s činjenicom da su svi do kojih mu je stalo mrtvi već stoljećima, idalje ne prihvaća vrijeme u kojem se sada nalazi. Nepovjerenje prema ljudima današnjice je dodatno pojačano otkrićem da su se alieni koji su ga oteli (rasa zvana Vine) infiltrirali u ljudsku civilizaciju i godinama je potkopavaju za nadolazeću invaziju. No, stvari se mijenjaju kada u igru uđu novi likovi; jedan pripadnik Vinea koji odluči promijeniti stranu zbog svoje privrženosti Zemlji, dok je drugi novi lik, Ninjak, u početku plaćeni ubojica kojeg su Vine unajmili da ubije Arica samo da bi kasnije, suočen s pravim namjerama Vinea, postao Aricov saveznik. Vendettijeva glavna odlika je što ne pokušava od serijala napraviti nešto više no što on u stvari i je. X-O Manowar je još uvijek skroz zanimljiv akcijski SF sa zanimljivom temom i pitkom razradom radnje. Također, pravo je osvježenje vidjeti ovakvu vrstu stripova u kojoj se radnja ne događa na američkom tlu. Većinom smo smješteni u Europi i Južnoj Americi što je dobrodošla promjena (makar sumnjam da će dugo trajati). Međutim ako bi morao baš iznijeti neku zamjerku, rekao bi da je Aric u X-O oklopu previše neranjiv. Rano je u serijalu oklop predstavljen skoro kao ultimativno i neuništivo oružje tako da s razvojem događaja zapravo i nisam imao osjećaj kao da bi se moglo dogoditi nešto neočekivano ili da bi Aric mogao nastradati.

Drugi trejd nam donosi i novog crtača. Cary Nord je otišao, a na njegovo mjesto je došao Lee Garbett čiji mi čisti stil ipak bolje leži nego Nordov, dijelom zbog toga što mu ovakva vrsta tuširanja bolje leži. Nije to crtež koji baš oduzima dah, no za ovakvu priču sasvim pristojno odgovara. U svakom slučaju, X-O Manowar me još uvijek drži dobro zainteresiranog i uskoro se bacam na sljedeće epizode.
Sačuvana

Paka01
Korto Malteze
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13542 poslato: Mart 30, 2019, 11:46:28 am »

TEX WILLER - Dugo Putovanje / Šerif u Nevolji

Baš dugo nisam čitao ništa Texa, a primjetih na polici da imam ova dva broja koja mi tko zna od kada stoje nepročitana... I ajde, kontam da bi mogao prolistati. Na kraju je ispala skroz korektna i pitka priča sa već milijun puta prežvakanom temom osvete, krađe stoke, itd... Ali nema veze, svejedno mi je baš lijepo legla. Super mi je što je Tex ovdje sam, bez ostatka ekipe i osim njega su sve ostalo novi likovi. Radnja je na momente rupasta, pogotovo pred kraj, no nije mi puno smetalo, dok je Letterijev crtež čisto prosječan, ili ga volite ili ne. Meni je Letteri neloš inače, ima taj neki old-school pristup.
Sačuvana

koze123
Paja Patak
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13543 poslato: Mart 30, 2019, 12:03:43 pm »

The Life of Captain Marvel (Marvel)

Ovo je sasvim dobra tačka za početak čitanja Kapetanke, svojevrsni origin koji se razlikuje od onog osnovnog, menjajući samo neke aspekte i to na sasvim prirodan i zabavan način. Pre svega da kažem da je crtež ovde odličan, uživao sam gledajući strane posebno zbog kolora, i kombinacije različitih stilova crtanja u različitim epohama Kapetankinog života. Naime, priča prati Kerol u sred borbe kako dobija anksiozne napade i počinje da se priseća svog detinjstva i disfunkcionalnog odnosa sa ocem. Emocije kreću da bujaju i ona shvata da je njen problem psihološke prirode, te odlučuje da se vrati u rodni grad kod majke i brata i provede malo vremena sa njima. Jedna stvar vodi drugoj i naša priča se pokreće, Kapetanka otkriva razne tajne o porodici i pokušava da izađe na kraj sa sećanjem na nasilnog oca i poslušnu majku, dok se nova pretnja pojavljuje i kreće ka njoj.. Veoma dobra priča, koja je maltene konstantno oslonjena na porodicu i borbu sa unutrašnjim demonima, a spoljašnja pretnja predstavlja manji deo stripa, iako veoma, veoma bitan. Priča teče glatko, tu i tamo se scenaristkinja spetlja sa dijalozima i uplete, no ništa strašno i ništa što ubija doživljaj pri čitanju. Kraj je možda mogao biti malo bolji, i moj utisak je da se na kraju upalo malo u patetiku i preterivanje, te je ta poslednja sveska mogla biti malo bolje izvedena. Crtež kao što rekoh odličan, to menjanje stila je pun pogodak, a svetle i jarke boje daju stripu optimističan ton. Preporučujem svima, iako niste čitali Kapetanku do sada (kao ja) ovo je sasvim dobra tačka za početak, uz eventualno preletanje vikipedije (ko je Mar- Vell, ko su Krijevi...). Možda nabavim ovo i na papiru, makar zbog crteža.
Sačuvana
Anto
Hulk
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13544 poslato: Mart 30, 2019, 12:33:54 pm »

TEX WILLER - Dugo Putovanje / Šerif u Nevolji
crtač,scenarista,izdanje?
Sačuvana

Dajte Ralph Azhama u Perle!
Može i u Stripoteku.
Stranice: 1 ... 865 866 867 868 869 870 871 872 873 874 875 876 877 878 879 880 881 882 883 884 885 886 887 888 889 890 891 892 893 894 895 896 897 898 899 900 901 902 [903] 904 905 906 907 908 909 910 911 912 913 914 915 916 917 918 919 920 921 922 923 924 925 926 927 928 929 930 931 932 933 934 935 936 937 938 939 940 941 ... 1074   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.048 sekundi sa 19 upita.