Jul 01, 2022, 08:04:49 pm *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Početna   Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija  
Stranice: 1 ... 869 870 871 872 873 874 875 876 877 878 879 880 881 882 883 884 885 886 887 888 889 890 891 892 893 894 895 896 897 898 899 900 901 902 903 904 905 906 [907] 908 909 910 911 912 913 914 915 916 917 918 919 920 921 922 923 924 925 926 927 928 929 930 931 932 933 934 935 936 937 938 939 940 941 942 943 944 945 ... 1074   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Koji strip trenutno čitate ?  (Pročitano 2267896 puta)
Imrahil
Jeremija
Van mreže Van mreže

Ajvar on everything!

« Odgovor #13590 poslato: April 15, 2019, 10:14:36 am »

Jedini valjan razlog za preskočiti malo stripove je kad debeljko objavi šesti deo Grin

Serija je uzgred, da se pogleda reda radi. Grin

edit: Paka, udeli tog pandura kad se već ne može lako naći Grin
Sačuvana

Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,
Ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul.
Paka01
Korto Malteze
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13591 poslato: April 15, 2019, 02:34:49 pm »

Inače, zadnjih tjedan dana sam malo po malo ponovno čitao Inkal. Ne osjećam se dovoljno kompetentnim da ulazim u neke dublje analize, al samo ću reći da mi je legao bolje nego na prvo čitanje. Zaboravio sam koliko Jodorowsky zgusnuto piše, praktički je svaka stranica puna novih ideja do te mjere da mi je mozak na momente bio prezasićen i morao bi pauzirati s čitanjem dok sve to ne provarim i malo po malo sebi ponovim šta sam pročitao. Mislim da bi malo više uživao u stripu da taj luđački tempo nije konstantno prisutan, no i ovako se radi o jednom odličnom stripu. Ima ona poslovica "od šume se ne vidi stablo" i baš odgovara Inkalu. Ne mogu reći da mi je fenomenalan, no definitivno je intrigantan i s guštom će ostati u kolekciji i čekati neko novo čitanje. Imam osjećaj da bi svaki put mogao otkriti nešto novo.

Još samo da nadodam da mi je Fibrino izdanje perfektno. Veliki format baš odgovara ovakvom crtežu, prijevod je odličan, a tekstovi nakon stripa su baš pogođeni. Odlično se uklapaju uz dokumentarac Jodorowsky's Dune koji sam igrom slučaja pogledao tek prošle godine.
Sačuvana

"There's no such thing as a good time for bad luck"
Miles Dyson
Bob Rok
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13592 poslato: April 15, 2019, 10:36:37 pm »

HULK: Kraj - Poslednji Titan

Scenarij: Peter David - 7/10
Crtež: Dale Keown - 7/10
Ocjena: 70%

Za puno je naslova i junaka Marvel izbacio ovakve "The End" priče koje nisu nužno sastavni dio 616 univerzuma (Marvelovog glavnog univerzuma, jel). Neke su bolje, neke lošije, a koliko me sjećanje služi Davidova "The Last Titan" visoko kotira među njima. Inače, Peter David slovi kao jedan od najpoznatijih pisaca Hulka, a njegov 12-godišnji run se smatra klasikom. Što se tiče "Poslednjeg Titana", ne mogu reći da me nešto posebno oduševio. Radi se o sasvim jednostavnoj ideji koja po mom mišljenju nije dovoljno razrađena kako bi ostavila jači dojam. Za očekivati je da neće biti puno događanja s obzirom da je Banner/Hulk posljednji čovjek na Zemlji, no Bannerov beskrajni monolog nakon nekog vremena postaje repetativan i zamoran. Dijeliovi u kojima Hulk preuzima glavnu ulogu također nakon nekog vremena djeluju kao beskrajno grintanje bez nekog višeg cilja. Te stavke još više dolaze do izražaja zbog same kratkoće stripa. Usporedba s Prometejem je definitivno highlight cijele priče, no sami kraj mi je donekle nedorečen. Hulk koji ostaje sam na svijetu, ovaj put i bez Bannera mi ne izaziva nikakvu emocionalnu reakciju koju je Peter David očito želio prikazati. Strip kojemu je glavna ideja pokazati beznađe i izoliranost u mojim očima ne uspijeva dovoljno dobro na čitatelja prenijeti raspon te samoće i beskrajne pustopoljine kojom Banner i Hulk lutaju.
Ne bih sad da namećem svoje mišljenje ili da se, ne daj bože pravim pametan... ali, mislim da si fulao glavnu ideju stripa.
Naime, beznađe i izoliranost nisu glavna ideja sami po sebi , već je beznađe posledica izolacije.
Samoća je samo podloga za psihološku dramu a beskrajne pustopoljine logican sled događaja, gledano u odnosu na to kroz šta
je civilizacija prošla, i prikladno poprište sukoba između Brusa i Hulka.

Kraj ti je, kažeš, nedorečen i ne ostavlja naročito jak utisak na tebe.
Kod mene je situacija potpuno drugacija. Baš me zanima šta po tebi znači poslednja rečenica koju izgovara Hulk?
Pitam ne da bih podjebavao, već zato što me stvarno zanima.
Možda saznam da sam sve vreme u krivu  hlk
Sačuvana
Miles Dyson
Bob Rok
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13593 poslato: April 15, 2019, 10:47:31 pm »

Le suairehttps://www.bedetheque.com/serie-58851-BD-Suaire.html
Prica o poreklu pokrova, tkanine na kojoj se nalazi lik čoveka za koga se veruje da bi mogao biti Isus Hrist.
Prvi deo znatno zanimljiviji od drugog.
Zajednički im je odličan crtež. Iako je bez boje opet ostavlja bez daha u pojedinim kadrovima.

Sačuvana
Miles Dyson
Bob Rok
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13594 poslato: April 15, 2019, 11:09:11 pm »

Ja sam legenda
Stripska adaptacija Metisonove knjige (koju nisam čitao), od strane Elmana Brauna i Stiva Nilsa mi je znatno
bolje legla od od filmske verzije sa Vilom Smitom. U filmu su posredi bili zombiji ovde su u pitanju zomboidni vampiri i...
pa teško je bilo šta reći više na temu stipa a ne spojlovati previše. Ali recimo da ovo i nije baš klasična stripska forma,
ima dosta teksta i kadrovi se ne nižu tako da pričaju priču, bar ne stalno, i više predstavljaju nekakve ilustracije.
Sama priča je jako zanimljiva. Samoća i načini na koje ona menja čoveka i razara usvojene sisteme vrednosti, kreira nove.
Onda, na lep način prikazuje šta biva sa starim sistemima kada se sudare sa nečim novim.
Ovaj mi se svideo   Bravo!
Sačuvana
Imrahil
Jeremija
Van mreže Van mreže

Ajvar on everything!

« Odgovor #13595 poslato: April 15, 2019, 11:11:25 pm »

Prejak kraj ima Poslednji titan a i dobar strip skroz.
Sačuvana

Miles Dyson
Bob Rok
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13596 poslato: April 15, 2019, 11:18:40 pm »

Après la nuithttps://www.bedetheque.com/serie-17702-BD-Apres-la-nuit.html
Posle ponoći je strip koji mora da se pročita barem 2 puta, ne bi li se na najbolji način uživalo u njemu.
S obzirom na to da priča ima jedan tvist, pred kraj stripa, posle koga svaka scena dobija novu dimenziju na
drugo čitanje. Dovoljno je reći da mi se nije svideo na prvo čitanje a da mi se nakon drugog toliko svideo
da sam rešio da ga ostavim u svojoj kolekciji fajlova. Inače, strip ima 60ak stranica i lako i brzo se čita.
Sačuvana
Paka01
Korto Malteze
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13597 poslato: April 15, 2019, 11:37:00 pm »

Ne bih sad da namećem svoje mišljenje ili da se, ne daj bože pravim pametan... ali, mislim da si fulao glavnu ideju stripa.
Naime, beznađe i izoliranost nisu glavna ideja sami po sebi , već je beznađe posledica izolacije.
Samoća je samo podloga za psihološku dramu a beskrajne pustopoljine logican sled događaja, gledano u odnosu na to kroz šta
je civilizacija prošla, i prikladno poprište sukoba između Brusa i Hulka.

Hm moguće, moguće da sam to krivo doživio jer ovo tvoje ima smisla. Međutim meni je ta psihološka drama pretjerana, da se tako izrazim... Previše je tu vrtnje u krug i ponavljanja, pa mi je s vremenom izgubilo efekt kakav je imalo na početku. Mislim da bi efektnije bilo da je bilo više tišine (ne cijelo vrijeme, već na momente) gdje bi bi crtež nosio radnju. Kroz dobar i ekspersivan crtež se također može puno toga prikazati.

Kraj ti je, kažeš, nedorečen i ne ostavlja naročito jak utisak na tebe.
Kod mene je situacija potpuno drugacija. Baš me zanima šta po tebi znači poslednja rečenica koju izgovara Hulk?
Pitam ne da bih podjebavao, već zato što me stvarno zanima.
Možda saznam da sam sve vreme u krivu  hlk

Zadnja rečenica? Za početak samo da napomenem da jedino šta sam od Hulka čitao je ovo i onaj novi serijal "Immortal Hulk" pa ne znam kakav mu je karakterni razvoj u stripu kroz desetljeća, no stekao sam dojam da Hulka (u ovom stripu) na životu drži prkos i mržnja. Hulk mrzi Bannera jer je po njemu Banner slab i nedostojan suživota sa Hulkom. Ta mržnja mu daje energiju i snagu. Kad na kraju stripa Banner nestane, Hulk ostaje sam, no s tom samoćom se gasi njegov prkos jer nema kome više prkositi i stoga osjeća hladnoću. Ako je Banner doslovno nestao i njegov Kraj (iz naslova priče) je fizičke prirode, Hulkov Kraj je karakterne prirode. On je još uvijek tu fizički, no mentalno/karakterno gubi sve ono što ga je do tada definiralo. Sama priroda njegovog karaktera nestaje.

Uglavnom, ne mislim da je itko od nas ovdje u pravu ili u krivu, interpretacije mogu biti različite, a opet obje točne.

Prejak kraj ima Poslednji titan a i dobar strip skroz.

Dobar je strip, slažem se. No meni osobno ne više od toga.
Sačuvana

Miles Dyson
Bob Rok
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13598 poslato: April 16, 2019, 12:26:51 am »

Zadnja rečenica? Za početak samo da napomenem da jedino šta sam od Hulka čitao je ovo i onaj novi serijal "Immortal Hulk" pa ne znam kakav mu je karakterni razvoj u stripu kroz desetljeća, no stekao sam dojam da Hulka (u ovom stripu) na životu drži prkos i mržnja. Hulk mrzi Bannera jer je po njemu Banner slab i nedostojan suživota sa Hulkom. Ta mržnja mu daje energiju i snagu. Kad na kraju stripa Banner nestane, Hulk ostaje sam, no s tom samoćom se gasi njegov prkos jer nema kome više prkositi i stoga osjeća hladnoću. Ako je Banner doslovno nestao i njegov Kraj (iz naslova priče) je fizičke prirode, Hulkov Kraj je karakterne prirode. On je još uvijek tu fizički, no mentalno/karakterno gubi sve ono što ga je do tada definiralo. Sama priroda njegovog karaktera nestaje.

Uglavnom, ne mislim da je itko od nas ovdje u pravu ili u krivu, interpretacije mogu biti različite, a opet obje točne.

Tačno je da Hulka u životu drži prkos i mržnja, ne mrzi on samo Banera već i svoje neprijatelje koji su odavno počivši,
kako kaže: mora da ostane u životu jer bi u suprotnom njegovi neprijatelji pobedili iako niko od njih ne bi mogao da bude
svedok te pobede. S tim u vezi ne mislim da bi Banerova smrt samo označila kraj Hulkove prirode/karaktera, već sam mišljenja
da je Banerova smrt vesnik Hulkove.
Da pojasnim, pa neka me neko ispravi ako gresim, Hulk nije postojao pre Brusa Banera.
Brus Baner je ucestvovao u stvaranju atomske energije i njena personifikacija je potekla iz njega. Da nam strip ne sugeriše drugačije
moglo bi se reći da je on sam Hulk ili druga strana njegove medalje i nedovoljno jak da to prizna. Negde na početku on priziva
smrt, priželjkuje je i kaže kako oseća da bi ona uskoro mogla da nastupi, jedan od znakova koji mu na to ukazuju jeste i hladnoća koja se
uvukla u njega. Ali ne može da umre zato što mu Hulk tako nešto ne bi dopustio, jer on ne oseća hladnoću.
Zašto bi Hulk odlučivao o tome da li Baner treba da živi? Zašto se naprasno pojavljuje kada se Baner bacio sa stene u nameri da se ubije?
Hulku ne treba živi Baner da bi ga mrzeo. Hulk je najjači, jači od svih neprijatelja. Mora da ostane živ da bi pobedio.
Pa ipak dok na samom kraju deklamuje sve ono što ga čini Hulkom, čini se da polako usporava, gubi dah, sve do zadnjeg kadra kada
priznaje da oseća hladnoću.
Sam Baner kaže da bi neko morao da plati za greh atomskog doba i pravi paralelu sa Prometejom. On ostavlja Hulka da
bude taj koji će večno plaćati dug ljidske nesavršenosti, a sebi namenjuje milost. Istu onu koja je ukazana Prometeju (oslobođenje).
Vidiš, tu Baner pokazuje koliko i on želi da se oslobodi Hulka. Međutim, Prometej je jedan i jedna je njegova sudbina,
nije je moguće podeliti na šta nam autor suptilno skreće pažnju poslednjim kadrom.
Sačuvana
Imrahil
Jeremija
Van mreže Van mreže

Ajvar on everything!

« Odgovor #13599 poslato: April 16, 2019, 10:11:32 am »

Dobar je strip, slažem se. No meni osobno ne više od toga.

Sve ok, nije ni meni vrhunski čim sam ga se otarasio ali bih bio darežljiviji sa ocenom. Grin Lepo prikazano kroz šta prolazi Hulk sa efektnim krajem. Šteta što mi Hulk nije nešto interesantan kao lik, kapiram da bi ocena bila i veća.
Sačuvana

koze123
Paja Patak
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13600 poslato: April 16, 2019, 12:36:27 pm »

Grad Greha 1: Poslednje zbogom (BP)

Tek sad prvi put čitam ovo i moram reći prejaka stvar. Fenomenalno pripovedanje i još bolji crtež, nešto što do sada nisam video u stripu. Odličan dubinski prikaz Marva i njegovih motiva, prikaz grada i boleština koje se u njemu odvijaju i kako jedan čovek pokušava da stane na put tome iz sopstvenih razloga. Miler je Marva prikazao kao pravog anti-heroja, ne možeš da se simpatišeš sa njim ni da preterano navijaš za njega, ali u vrtlogu gadosti i boleština nam autor ne daje drugu opciju. Kada se na polovini otkrije  rasplet i ko je uključen u sve to (i na kakav odvratan način) staješ na stranu glavnog lika, a onda dok doguraš do kraja kapiraš koliko je to zapravo pogrešno. Nema ovde ni belog ni sivog, sve je crno ko noć. Ne zna se koje stranice su kreativnije i lepše, da li kada je sve svedeno minimalistički, bez linija i prelaza, ili kada Miler crta detalje (recimo razbijanje stakla itd.). Strava strip, revolucionaran što se tiče i pripovedanja i crtanja.
Sačuvana
john connor
Asteriks
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13601 poslato: April 16, 2019, 02:34:26 pm »

Izuzetan. Najbolji Miler, a i jedan od najboljih stripova ikada. Meni pre 20 god bio nesto nevidjeno, kada odrastas na boneliju ovo ti promeni sve u korenu.
Sačuvana
Paka01
Korto Malteze
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13602 poslato: April 16, 2019, 10:58:08 pm »

Tačno je da Hulka u životu drži prkos i mržnja, ne mrzi on samo Banera već ...

Tek sad stižem odgovoriti, nije me bilo cijeli dan doma... Uglavnom, sviđa mi se i ova tvoja teorija, ima smisla. Ne znam šta da više kažem Smiley Nije me strip toliko oduševio da kopam i tražim dublje značenje od onoga koje sam sam našao (što ne znači da ga možda nema, naprotiv!). No eto, čak da na svoj doživljaj nalijepim ovu tvoju teoriju, još uvijek mi je sveukupni dojam manje-više jednak i stvari se ne mijenjaju puno.

Grad Greha 1: Poslednje zbogom (BP)

Genijalan, baš kao i sljedeći nastavak, Ubojstva Vrijedna. Fenomenalno napisani i nacrtani, baš pravo pravcato moralno crnilo, kako si i sam rekao. Uskoro se ponovno bacama na čitanje, vrijede svake kune. Šteta što se u trećem nastavku već osjeti pad, dok me ni četvrti nije baš nešto oduševio. Dalje od toga nisam čitao, no prva dva su stvarno odlični stripovi.
« Poslednja izmena: April 16, 2019, 11:00:38 pm od strane Paka01 » Sačuvana

Paka01
Korto Malteze
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13603 poslato: April 16, 2019, 11:23:16 pm »

THE BLACK BEETLE: Kara Böcek

Scenarij: Francesco Francavilla - 7,5/10
Crtež: Francesco Francavilla - 9,5/10
Ocjena: 85%

Slabija priča, bolji crtež - tako bi se ukratko moglo pisati drugo poglavlje The Black Beetlea. Kara Böcek je kratka priča od svega 40 stranica i naprosto je nevjerojatno da je Dark Horse odlučio objaviti tako kratko izdanje u tvrdim koricama jer nakon čitanja se teško oteti dojmu da ovo nije trebalo objavljivati bez nastavka priče (koji naravno još uvijek nije izašao, a tko zna i kada će). Black Beetle ulice Colt Cityja mijenja misijom u Istambulu (ilitiga Konstantinopolu, po starom imenu kako ga likovi nazivaju u ovoj priči) gdje naganja misteriozni artefakt koji je nakratko bio spomenut u prethodnoj priči No Way Back. Naravno, u priču su ponovno upleteni i nacisti te moram napomenuti da mi ovakva avantura više leži nekome poput Indiane Jonesa nego Black Beetleu. Promjenom mjesta radnje se donekle gubi taj pulp štih koji je toliko krasio prljave i opasne ulice Colt Cityja u prvoj priči, no opet treba biti pošten i reći da atmosfera Istambula izaziva jednu lijepu dozu mističnosti i istraživanja nepoznatog, pogotovo sjetimo li se da se radnja još uvijek događa za vrijeme 40'ih godina prošlog stoljeća. Ništa osim spomenutoga nije konkretno loše u priči, već joj glavni problem leži u tome što je prekratka i nedovršena.

Crtež mi je s druge strane efektivniji negoli u No Way Out. Izuzetno ugodan Francavillin stil je još uvijek tu, čak bi se usudio reći da mu puno bolje odgovara ovakav način crtanja s tanjim linijama. Pruža mogućnost prikazivanja više detalja u odnosu na mrvicu grublji stil iz prve mini-serije. S obzirom na drugačije mjesto radnje i boje su zemljastije i zagasitije te savršeno pašu Istambulskim ulicama i trgovima. Sve u svemu, Kara Böcek je još uvijek vrlo dobra priča koja više djeluje kao intermezzo između dva poglavlja jedne veće sage negoli kao samostalna priča. Kada jednom i dobijemo nastavak i kraj cijele ove sage, bilo bi lijepo kad bi nas Dark Horse počastio jednim omnibus izdanjem kako bi sve djelove imali na jednom mjestu. Do tada nam ostaje samo čekati.
Sačuvana

Pjerooo
Global Moderator
Usagi Yojimbo
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13604 poslato: April 17, 2019, 07:09:59 am »

Mislim da je Frankavila odustao od poslednje epizode (Nekrolog)  Undecided
Sačuvana
Stranice: 1 ... 869 870 871 872 873 874 875 876 877 878 879 880 881 882 883 884 885 886 887 888 889 890 891 892 893 894 895 896 897 898 899 900 901 902 903 904 905 906 [907] 908 909 910 911 912 913 914 915 916 917 918 919 920 921 922 923 924 925 926 927 928 929 930 931 932 933 934 935 936 937 938 939 940 941 942 943 944 945 ... 1074   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.054 sekundi sa 19 upita.