Jul 01, 2022, 09:17:50 pm *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Početna   Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija  
Stranice: 1 ... 884 885 886 887 888 889 890 891 892 893 894 895 896 897 898 899 900 901 902 903 904 905 906 907 908 909 910 911 912 913 914 915 916 917 918 919 920 921 [922] 923 924 925 926 927 928 929 930 931 932 933 934 935 936 937 938 939 940 941 942 943 944 945 946 947 948 949 950 951 952 953 954 955 956 957 958 959 960 ... 1074   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Koji strip trenutno čitate ?  (Pročitano 2268068 puta)
Imrahil
Jeremija
Van mreže Van mreže

Ajvar on everything!

« Odgovor #13815 poslato: Jul 28, 2019, 06:57:28 pm »

Kad pročita tvoj post verovatno će rešiti da se nikad ne vrati.
Sačuvana

Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,
Ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul.
broj1
Usagi Yojimbo
Na mreži Na mreži

Pitomi forumski arhivar.

« Odgovor #13816 poslato: Jul 28, 2019, 07:04:51 pm »

i tvoje kmecanje Wink

no pustimo coveka da uziva van ove "doline suza"

nesto sitna slika.. inace zs 174
Sačuvana

Forumaši su zanemarljivi i nerelevantni deo čitalačke populacije.
djomla_2006
Dilan Dog
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13817 poslato: Jul 31, 2019, 02:47:36 pm »

Stvorenje iz mocvare od Mura Hail Hail Hail Love Love
10++/10
Sačuvana

-Who watches the watchmen???
-Alan Moore
Mhejl
Asteriks
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13818 poslato: Avgust 02, 2019, 12:41:54 pm »

Brooklyn Blood me je privukao već svojom naslovnicom, vizuelno upečatljivom, ispunjenom crvenom bojom koja momentalno doziva mračne asocijacije na krvavu istoriju i sadašnjicu grada Njujorka, a i crtež je više nego zadovoljavajući (izuzev u nekim momentima na kraju): estetski svakako ne "lijep" u klasičnom smislu, ali efektan u evociranju urbane anarhije, dekadencije i raspada poretka urbanih konglomerata ranog 21. vijeka. Stihovima Jejtsa: Things fall apart; the centre cannot hold; Mere anarchy is loosed upon the world.

Brooklyn Blood se dešava na ulicama jedne umorne, sagorjele amerike kakvu relativno rijetko vidimo u medijima i narativima, sem onima koji su posvećeni otkrivanju mračnijih strana zemlje i ugroženih slojeva stanovništva. Njen glavni junak je pomalo klišeizirani policajac, bivši veteran Iraka i Afganistana, koji pati od PTSP-ja i svakodnevno oko sebe vidi beskućnike i psihijatrijske pacijente, bivše sadrugove koji nisu uspjeli da se odupru svojim demonima i održe privid svakodnevnog života, normalnosti, mehaničkih kretnji korisnog člana društva; gledajući ih, zna da njegov sopstveni slom nije nemoguć. Njegovo polje rada jesu prljave ulice Bruklina, leglo neizmjernog haosa kojeg policija može tek donekle da ograniči i sa vremena na vrijeme sasječe njegove najgore manifestacije, najgromoroznija dijela. Pravda djeluje kao nemoguć i čak malograđanski koncept u svijetu koji iznova i iznova rađa kriminal iz bijede, bezizlaznosti, geta, u kome je i najjednostavniji slučaj suočen sa ravnodušnošću, prebacivanjem odgovorosti i pasivnim otporom grada. Njegova partnerka, muslimanka i detektiv, zaista djeluje kao djelimični ustupak politički korektnoj klimi današnjeg Zapada, iako je i ovaj element obrađen na nešto iskreniji način nego u većini priča, uz njihov živ i uvjerljiv odnos, do osuđujeg stava dijela njene porodice, koji žive pod šerijatom i u Novom svijetu. U takvom miljeu glavni junak- detektiv djeluje ne kao klasični heroj, već kao još jedna žrtva sudbine, prokleta nešto većim uvidom u zbivanja "iza scene", prisiljena na iste pokrete kao i ostali akteri. Čak ni niz serijskih ubistava kojim počinje priča ne može značajnije da pokrene inertni sistem birokratije, iako predstavlja svojevrsni "okidač" mističnih vizija glavnog aktera, povezanih sa krvavom istorijom Njujorka i SAD-a, od mjesta nekadašnjih indijanskih grobalja do poginulih vojnika u bratoubilačkom Građanskom ratu...

Međutim, i pored svih dobro dočaranih elemenata koje sam opisao u prethodnom pasusu, Brooklyn Blood nije dobar strip. Naprotiv, njegov kraj odaje utisak potpune promašenosti, amaterizma, čak i neozbiljnosti od strane autora. Zašto? Više je razloga, ali se osnovni može pripisati, vjerujem, nedostatku discipline kao pisca - nije dovoljno imati samo OKVIR ideje, polazni impuls, bez razrađenog ostatka narativa, uključujući, da, šokantno! - kraj koji nije apsolutni treš, palp, kvari ton ostatka stripa. Da, mjesta krvave istorije grada su prikazana vrlo detaljno, ali ni u jednom momentu ne shvatamo odnos ni autora ni junaka prema tome, emociju sa kojom pristupaju - zašto bi trebali da marimo za davne masakre, pokolje i grijehove kada ih i sam junak ravnodušno ignoriše kada vizije prođu? Na koji način ovo utiče na osnovnu poruku stripa, da li je kritika ili dvosmisleno spasenje Amerike i Njujorka? Očito da je autor ove detalje iskoristio više kao lokalni kolorit, omaž svome gradu, bez namjere da napravi složeniju priču. Serijski ubica za kojim tragaju je takođe apsolutno nedefinisan, tek kao obična figura, klasični ludi kultista koji je marioneta u silama većih od njega. Čak su i detektivski aspekti priče donekle apsurdni u najmanje jednom naletu - npr. kao u slučaju sa fotorobotom ubice - koji završe bačeni u kanti, da bi ubica onda uzeo (znajući da se nacrta tačno tu) baš njegovu sliku, a na osnovu toga će detektivi kasnije shvatiti kako izgleda?! Ni u daleko naivnijim pričama nema baš ovako nategnutih razvoja događaja. Plus, uaista kriminalan kraj koji groteskno prebacuje priču u drugi žanr, ničim opravdano sem maglovitom idejom "drevnog zla koje spava ispod grada", koja, opet, nije dovoljno jasno povezana sa bilo čim što se odigravalo prije toga. Možda je autor mislio da će balansiranje fantastičnih i realističnih elemenata funkcionisati jer je prelomljeno kroz nepouzdanog naratora koji pati od PTSP-ja, ali na kraju se ova klimava granica ruši na jedan krajnje banalan način.
Sačuvana

Očevu sobu krase gusle stare i crno-bijeli tv...
njegov kapital su gomile knjiga, ideje i problemi
Miles Dyson
Bob Rok
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13819 poslato: Avgust 09, 2019, 11:45:37 am »

Les sentinelles https://www.bedetheque.com/serie-16921-BD-Sentinelles-Breccia-Dorison.html

Trenutno sam na pola drugog albuma. Smara za sve pare.
Ali pošto ne želim da dajem preuranjenu ocenu, najbolje da se javim početkom sledećeg meseca kada ću,
najverovatnije privesti kraju, ako zadržim ovaj tempo čitanja.
Dorison, kojeg u načelu volem čitati, kad otaljava on baš, baš otaljava.  
Ono što me brine (a nisu čvarci i kavurma) jeste pak to što ni u crtežu ne uživam baš nešto preterano.
Možda sam ušao u full Fibra mod  Bite nails
Sačuvana
Anto
Hulk
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13820 poslato: Avgust 11, 2019, 02:15:24 pm »

Žodorovski,Čarest&Janjetov:Oružje Metabarona (Čarobna knjiga)

U okviru edicije Stari kontinent (5. po redu) i podedicije Žodorovski (4. po redu) izašao je ovaj jednoalbumni spinof Žodoverzuma.Za razliku od odličnih Metabarona i jako dobre Kastake,Oružje je govno od stripa,i niti mi je jasan izdavač što je ovo uošte objavljivao,niti stripofili koji će ovo kupiti,a znaju da je u pitanju Žodovo izdrkavanje.

Čini se kao da je matori Alehandro hteo da vidi koliko veliko govno mogu da progutaju fanovi,te smislio ovaj bućkuriš.Izgleda da su to osetili i crtači,pa se nisu nešto ni potrudili,tako da je i crtež tralala.Jedino što nikako ne mogu da provalim šta je Janja ovde uopšte i radio.

Sama radnja je vezana za superoružje po koje osam mudraca,intraspavača,šalju Metabaronišu da se izbori za njega fajtajući se sa raznim nemanima svakakve vrste.Strip koji se realno može pročitati za 20-25 minuta sam morao konzumirati iz dva puta,koliko mi je bio bzvz.
Ali zbog crteža koji ipak nije dno,neću dati najnižu ocenu - 1.5/5

Samo izdanje je super,osim dizajna koji je za zatvor - počev od amaterskih ogromnih slova za naslov,autore...pa do iritirajućeg plavog forzeca koji stripu stoji isto kao i kad su nekada ljudi oblačili fina odela i cipele,a na sve to bele čarape.Jel moguće da se niko nije mogao setiti da stavi neku neutralnu boju forzeca.

Jedina lepa vest je da se spominje u Janjinoj biografiji Kentaurus,pa mi to nešto miriše da bi se ovaj SF mogao naći u ediciji Starog kontinenta.
« Poslednja izmena: Avgust 11, 2019, 02:17:19 pm od strane Anto » Sačuvana

Dajte Ralph Azhama u Perle!
Može i u Stripoteku.
Anto
Hulk
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13821 poslato: Avgust 11, 2019, 02:50:00 pm »

Herman:Džeremaja,osmi tom (Čarobna knjiga)

Uf što mi je legla ova osma knjiga;a verovatno je nešto i do toga da sam ovde još više snizio očekivanja u odnosu na prethodne integrale.
U svakom slučaju,sve tri epizode su mi jako,jako dobe,a prevod Vladimira D. Jankovića ne toliko loš.

Epizoda 22:Puška u vodi
Spasavajući sa dna praznog rezervoara izvesnog mladića,Džejsona,isti ih u znak zahvalnosti vodi (Džera i Kurdija) do svoje kuće,u kojoj živi sa opičenom porodicom (pohotnom majkom,ludom braćom,simpatičnom bratanicom...),pri čemu su međusobni odnosi kranje složeni.Jedno veče mala Lizi odvodi Kurdija do obližnje močvare u kojoj pronalaze praznu pušku.

Epizoda 23:Ko je plava lisica?
U bordelu grada u koji stižu naši junaci se dešavaju čudne,najverovatnije nezakonite stvari.Kurdija su prebili lokalne siledžije,a Džeramaja,tražeći posao se upliće u kriminalne radnje,koje su vezane za pomenutu javnu kuću.

Epizoda 24:Poslednji dijamant
Dž&K su opet u Langtonu,gde živi tetka Marta,i koji se od njihovog zadnjeg prbivanja znatno izgradio.I dok Kurdiša pokušava da se uvuče u gaće zgodnoj Snou,Džeremajiša pomaže pijanom prolazniku za koga se ispostavlja da je pandur,i tako biva uvučen u sranje vezano za pljačku i porodične stvari koje se neće lepo završiti.Tu negde je i stari dobri,Stounbridž.
*zadnjih desetak stranica su nešto lošnjikave - da li su pitanju loši materijali,greška štamparije ili nešto treće,ne bih znao da kažem.

za sva tri albuma 4.5/5
Sačuvana

Može i u Stripoteku.
Imrahil
Jeremija
Van mreže Van mreže

Ajvar on everything!

« Odgovor #13822 poslato: Avgust 11, 2019, 08:38:56 pm »

Katanga

Strip dvojca koji stoji iza BJUF i slični utisci kao za taj strip, solidno i precenjeno, bar kad se gledaju ostali komentari.

Katanga je teritorija koja se odvojila od Konga po njegovom otcepljenju od Belgije što samo po sebi kaže da je strip inspirisan istinitim događajima ali su autori naravno dali sebi slobodu da interpretiraju te događaje. Sama radnja se vrti oko dijamanata koji su nestali u opštem haosu koji je žario i palio u to vreme te pokušajima sa više strana da se do istih dođe, uz naravno spletke, prevare, krv, seks i sve što ide uz to.

Strip iako ne nudi ništa vredno preterane pažnje solidno voza i može da se čita, zamerka jedino za tupav obračun na kraju. Deluje mi da autori nisu pojma kako da završe pa aj jedan finalni obračun za dijamante, bez ikakvog smisla pride.

Crtež mi nije legao, ovakav karikaturalan mi je više za neki geg fazon.

6/10
Sačuvana

Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,
Ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul.
Bombarder
Konan
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13823 poslato: Avgust 11, 2019, 10:26:29 pm »

Katanga

Strip dvojca koji stoji iza BJUF i slični utisci kao za taj strip, solidno i precenjeno, bar kad se gledaju ostali komentari.

Katanga je teritorija koja se odvojila od Konga po njegovom otcepljenju od Belgije što samo po sebi kaže da je strip inspirisan istinitim događajima ali su autori naravno dali sebi slobodu da interpretiraju te događaje. Sama radnja se vrti oko dijamanata koji su nestali u opštem haosu koji je žario i palio u to vreme te pokušajima sa više strana da se do istih dođe, uz naravno spletke, prevare, krv, seks i sve što ide uz to.

Strip iako ne nudi ništa vredno preterane pažnje solidno voza i može da se čita, zamerka jedino za tupav obračun na kraju. Deluje mi da autori nisu pojma kako da završe pa aj jedan finalni obračun za dijamante, bez ikakvog smisla pride.

Crtež mi nije legao, ovakav karikaturalan mi je više za neki geg fazon.

6/10

Ja procitao dva albuma i zamjerka isto na crtež koji mi malo oduzima na ozbilnosti priče. Što se priče tiče, u dva albuma mi je dobra.
Vidjeću dalje kako će biti.
BJUF mi je veoma dobar i za sada je mnogo bolji.
Sačuvana
chile
Korto Malteze
Van mreže Van mreže

Zagor = smece. Lavric = jos vece smece

« Odgovor #13824 poslato: Avgust 11, 2019, 10:29:47 pm »

https://www.bedetheque.com/serie-58756-BD-Cinq-branches-de-coton-noir.html

Scenarista Sente koji je nasledio Van Hama na serijalima Torgal i XIII i crtac Cuzor su prosle godine izdali na 150ak strana album koji se u prodavnici moze naci pod nazivom Black cotton star.
1776g. Crna sluskinja koja radi za Betsi Ros (zena koja je sila prvu americku zastavu) je dok je gazdarica spavala zamenila jednu od belih zvezda na zastavi crnom zvezdom kao simbolom stradanja njene porodice i svih crnaca u Americi. Prilikom borbi zastava biva uzeta od strane pruskog vojnika koji je odnosi u domovinu i potom joj se gubi svaki trag. 1944g sluskinjin dnevnik dolazi u ruke mlade crne studentkinje ciji se brat nalazi u americkoj vojsci ali kao i ostali crnci dobija samo najgore i najgluplje zadatke, te mu nije dozvoljeno da ucestvuje u borbama. Uz pomoc pritska udruzenja za ravnopravnost tri crna vojnika dobijaju tajnu misiju da povrate zastavu,
Ono gde je ovaj strip stvarno dobar i zasluzuje sve pohvale je opis polozaja crnaca u Americi, kako u 18om veku tako i 1940ih godina. Pohvala i za deo o Dzesi Ovensu i opste poznatoj stvari da su ga vise i od Hitlera ponizavali kad se vatio kuci u USA. Sama prica nije losa, uz neke  klasicne klisee, ali poslednja trecina je cista akcija koja je toliko lose i glupavo uradjena da poprilicno smanjuje ukupnu ocenu o stripu.
Crtez vrlo korektan, ali sve pohvale za kolor koji je zaista odlican.
7.5/10 (poslednja trecina poprilicno srozala ocenu ali preporucujem da se svakako procita)

« Poslednja izmena: Avgust 11, 2019, 10:31:32 pm od strane chile » Sačuvana

"nećeš nekažnjeno srati po meni i mojim prevoditeljima"
Anto
Hulk
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13825 poslato: Avgust 12, 2019, 12:47:06 pm »

Cuzora imamo prilike da vidimo u O'boysima u izdanju Fibre i na mini serijalu XIII Musterija,epizodi Bili Stokton.
Daleko lepše izgleda u boji.

Sa druge strane Sente često srađuje sa Van Hamom - nasledio ga je na Torgalu i XIII-ci,a uporedo rade na Blejku i Mortimeru.Kod nas je poznat po Osveti grofa Skarbeka,a nedavno je izašao jedan sjajan Spirou u PZ,iz edicije Jedna avantura (zovite me Ptiru ili tako nešto).Strip revija Večernjeg lista objavljuje Le janitor-a koji radi u saradnjisa Fransoa Bukom.
« Poslednja izmena: Avgust 12, 2019, 12:49:48 pm od strane Anto » Sačuvana

Može i u Stripoteku.
Miles Dyson
Bob Rok
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13826 poslato: Avgust 13, 2019, 07:11:44 pm »

Chroniques Sauvages https://www.bedetheque.com/serie-26350-BD-Chroniques-Sauvages.html

Lepa priča zasnovana na indijanskom mitu.
Klan prognanih živi svoj život po mitu o jelenu... jelenu koji je razbio harmoniju i okončao večno leto.
Jelen je prokleta životinja, osuđena da je vuk zauvek lovi.
Poglavica smatra da će otkloniti prokletstvo svog klana ako zatraži pomoć od belaca.
Smatra da ako primi veru belaca, njegov se klan više neće smatrati otpadničkim već jednakim sa ostalima.
Poglavica na put šalje sina, da dovete jezuitskog sveštenika koji će ih pokrstiti.
Sin kreće na put ali se ubrzo u njemu javlja dilema (izazvana snovima).
Da li jelen treba zauvek da beži od vuka? Ili je došlo vreme da mu se suprotstavi?
« Poslednja izmena: Avgust 13, 2019, 07:13:57 pm od strane Miles Dyson » Sačuvana
chile
Korto Malteze
Van mreže Van mreže

Zagor = smece. Lavric = jos vece smece

« Odgovor #13827 poslato: Avgust 14, 2019, 12:52:21 pm »

https://www.bedetheque.com/serie-56288-BD-Giant.html

Mladi kanadski autor Mikael nije do sada objavljivan na nasim prostorima, vecinom radio humoristicke stipove za decu.
Giant je nadimak glavnog lika, cutljivog irskog gorostasa koji radi na gradnji Rokfelerovog centra  za vreme Velike depresije.
 Prvi album koji se bavi polozajem migranta, zivota u Huvervilu, polozaj Iraca i sukoba sa Zabarima, te hrabrost ljudi koji su gradili oblakodere, je vrlo solidnog kvaliteta. Drugi (tj. poslednji album) je cista bezvezna sapunjara koja poprilicno srozava kvalitet ovom stripu,

6/10
« Poslednja izmena: Avgust 14, 2019, 01:08:58 pm od strane chile » Sačuvana

"nećeš nekažnjeno srati po meni i mojim prevoditeljima"
Aleks
Usagi Yojimbo
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13828 poslato: Avgust 14, 2019, 02:23:35 pm »

Potez kredom / Trag kredom

Naziv originala: Trazo de tiza

autor: Miguelanxo Prado

Kad posle dužeg vremena rešim da uzmem i pročitam umetnički strip, odaberem ovaj, koji očigledno zadovoljava visok vizuelni umetnički nivo, a koga prate pozitivne reakcije i preporuke.

Ovo je najbolji Prado kog sam ja čitao.
Apsolutna preporuka.

Sjajan strip!

Траг кредом је фантастична прича, ремек-дело које осваја читаоца и оставља без текста.

strip o kojem je rec s lakocom ukazuje da je pred vama izuzetan umetnik, ciji je stil vizuelno i narativno zaista impresivnog efekta

Prado je uistinu genije... Trag kredom je jedno fantasticno delo i mozda nesto najlepse sto sam procitao u poslednje vreme...

Trag Kredom sigurno spada u one retke stripove koji se s izuzetnom lakoćom urežu u sećanje svojom snagom tako da ne verujem da će iko svoj primerak nekada pomisliti da da u menjažu.

Stvarno je sjajan Trag kredom.

Trag kredom (Migelanxo Prado)

Radnja, crtež, boje, savršeno.

Auu, što je ovo bilo dooobro! Bez reči, bez vazduha... u jednom momentu sam čuo galebove  i zvuk talasa...neverovatno.

prica za sva vremena, definitivno strip kojem se mozes vracati vise puta

Apsolutno remek-delo od stripa!!  Good job

Posle pročitanog, ne mogu reći da sam razočaran, jer su moja iskustva sa ovakvim tipom dela dovoljno negativna da nisam mogao da blanko poverujem hvalospevima.

Ovo delo, nažalost, pati od uobičajenih mana (sad moram staviti pod navodnike) "umetničkih" filmova & (sada već podosta) stripova - imamo likove, nekolicinu, odnose među njima, a onda dobijemo njihove nelogične i/ili  nerazjašnjene postupke, mada nas je autor lako mogao uputiti u njihov tok svesti, s obzirom da i glavni ženski i muški lik, pored samih vidljivih dešavanja imaju i neku vrstu naracije u kojima čitamo njihova razmišljanja (sem kad se zaista pitamo, zašto tako razmišljaju i ponašaju se). Ako su neki postupci na granici idiotizma, to kvari i moguću identifikaciju.

Autoru nisu dovoljne nelogičnosti u postupcima likova, nego i sam (zarad neke višeslojnosti tumačenja) ubaca nelogičnost u tok radnje, Istina ona se može objasniti elementom fantastike (ovde to volimo da zovemo nadrealnim), nekakvom vremenskom petljom, ali čemu to, u ovoj, po suštini, realističnoj priči?

"Umetnička dela" ovog tipa, sjajan su povod dokonima za različita tumačenja, večito odgonetavanje zagonetki "šta je pisac hteo da kaže", pisanje eseja i sl. ( Najluđi od noemisa ovde ). Takoreći, tumačenja Roršahovih mrlja.

No, to su samo nedostaci, ima i pozitivnih strana podosta. Crtež (očigledno ovde važniji od suštine prikazanog) je tako dobar, da je ta fantastična realizacija zanimljive početne ideje i postavke, ono po čemu se strip pamti. Slikarska tehnika i boje su savršeni, Pradovo umeće pripovedanja je visoko. A ono što je bitno kod ovakvih umetničarenja je, delo nije predugo, traje baš onoliko koliko treba i ni jednog momenta ne postaje dosadno (nema vremena za to).

Ovo je remek delo, za one kojima su značajni filmovi Larsa fon Trira ili nešto lakši sadržaji tipa The Piano, razni dobitnici festivala autorskih filmova i sl. No ne treba očekivati da će takva delca smenjivati filmove na vrhovima lista najboljih svih vremena, neki se i brzo zaborave. Za stripove ćemo videti.

***1/2

U izdanju Fibre, ovaj strip je pretaman, čak i svetle scene, mislim da je i Omnibusovo tu negde. Ovo je trebalo da se štampa, po meni, na sjajnom, a ne na mat papiru, ili da se na neki drugi način da više živosti slikama, ali izdavači znaju bolje...
Sačuvana
Anto
Hulk
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13829 poslato: Avgust 14, 2019, 04:27:56 pm »

ja baš nisam ljubitelj tih "umetničkih" dela,kao ni "večitih odgonetavanje zagonetki "šta je pisac hteo da kaže"",ali tu i tamo naiđe nešto što je ovog tipa,a svidi mi se - takav je Trag kredom.

Sa druge strane,ovo što pišeš za nelogičnosti,stoji,ali sa obzirom da je u pitanju strip gore navedenih kategorija,mogu da prođu.
Sačuvana

Može i u Stripoteku.
Stranice: 1 ... 884 885 886 887 888 889 890 891 892 893 894 895 896 897 898 899 900 901 902 903 904 905 906 907 908 909 910 911 912 913 914 915 916 917 918 919 920 921 [922] 923 924 925 926 927 928 929 930 931 932 933 934 935 936 937 938 939 940 941 942 943 944 945 946 947 948 949 950 951 952 953 954 955 956 957 958 959 960 ... 1074   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.058 sekundi sa 19 upita.