Jul 01, 2022, 08:41:53 pm *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Početna   Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija  
Stranice: 1 ... 888 889 890 891 892 893 894 895 896 897 898 899 900 901 902 903 904 905 906 907 908 909 910 911 912 913 914 915 916 917 918 919 920 921 922 923 924 925 [926] 927 928 929 930 931 932 933 934 935 936 937 938 939 940 941 942 943 944 945 946 947 948 949 950 951 952 953 954 955 956 957 958 959 960 961 962 963 964 ... 1074   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Koji strip trenutno čitate ?  (Pročitano 2267943 puta)
swamp thing
Konan
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13875 poslato: Avgust 24, 2019, 07:50:13 am »

sad se baš i ne sećam kada sam te i zbog čega to pitao,i o čemu se diskutovalo u tom trenutku,ali hvala na odgovoru.
Ma standardna priča o hrvatskim prevodima, pa si me ti pitao kako mi leži prevod KP, ali ja tad još nisam pročitao nijedan.
Sačuvana
Aleks
Usagi Yojimbo
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13876 poslato: Septembar 04, 2019, 11:24:33 pm »

U KRATKIM CRTAMA:

- MALI ŠTRUMPFOVI  

**(*)

- NAPREDAK SE NE MOŽE ŠTRUMPFOVATI

U ovoj fazi (2011. i 2013.g.) Štrumpfovi, po crtežu i duhu serijala, kakvog znamo iz Peyo-ovih dana, i dalje ostaju na istom tragu u potpunosti, ali su humorističke scene i gegovi vezani za karikiranje ljudskih naravi i osobina znatno bledunjaviji, nego nekad.
("Napredak" je standardne dužine, a "Mali Štrumpfovi upola kraća epizoda.)

ŽIL ŽURDAN - TERETNJACI U SUMRAKU

**(*)

ŽIL ŽURDAN - TULUM NA ČETIRI KOTAČA

Četvrta epizoda Žurdana manje mi se dopala od šeste, zbog nekih scenarističkih proizvoljnosti (Žil pije čist alkohol da bi se ugrejao, neki elementi fantastike...), koje mi bodu oči, čak i ovakvom "omladinskom" stripu. Da je Tillieux bio bolji u kriminalističkim zapletima bio bi pisac krimi romana, a ne autor stripova, čiji kvaliteti leže u nekim drugim stvarima. Ni u šestoj epizodi (Tulum...) nismo lišeni naivnosti (Žil svesno vozi na eksploziju), ali je ipak čista klasika, sa svojim zapletom i atmosferom krimi avanture kroz Francusku, bolje i zabavnije uhvaćenom nego u mnogim realističnim (real. crtanim) stripovima.

KORTO MALTEZE - U ZNAKU JARCA

****1/2

Čitajući epizode iz ove zbirke posle dugo vremena, a prvi put u albumskom izdanju, podsećam se koliko je pravi vintage Pratov Korto superiorniji od nastavaka koji se rade danas. Možda u par epizoda (od 6) ima malo, tipično italijanskog, preterivanja, ali je, sve u svemu, jako dobro i "sveže" za strip rađen pre pola veka.

PORUČNIK BLUBERI

- GENERAL ŽUTA GLAVA  ****

- RUDNIK LUDOG NEMCA  ****

- DUH SA ZLATNIM MECIMA  ****1/2

Iako najbolja faza Bluberija počinje, tek od naredne (trinaeste) epizode, i za ove (iz četvrtog integrala) se može reći da ostavljaju impresivan utisak. Avanture u koje su uključene čitave grupe konjanika (i čitave vojske) i koje se odvijaju u grandioznim mizanscenima šuma, prerija i planina i danas su ono što se u francuskom stripu, često nedostižno i mehanički, reprodukuje.

« Poslednja izmena: Septembar 04, 2019, 11:46:26 pm od strane Aleks » Sačuvana
Robotech
Asteriks
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13877 poslato: Septembar 08, 2019, 09:38:05 pm »

Tehnooci 1-8

Opšti utisak u vezi ovih albuma je - hajde da se uzme još nešto na staru slavu.

Samo ponekad sam imao osećaj da je tu tvorac Inkala. Sve ostalo vreme mi je bilo dosadno. Ja ne razvlačim strip, ali sam tek danas pročitao poslednji album. Prosto mi radnja nije vođena kako treba, a stalno pojavljivanje Deus ex machina mi se popelo na vrh glave. Taman kad pomislim da će biti nešto zanimljivo onaj lik provali da ima dodatne moći kojima će sve oko sebe da satre. I prelazak sa jednog na drugi album mi se ne sviđa, nije to urađeno dovoljno dobro, a imalo je potencijala. Blesne povremeno ideja, napravi dobar osećaj, ali onda se izgubi ili obesmisli. A političke korektnosti vidim da ima i previše, pa pretpostavljam da su urednici imali dosta posla. Ili je to možda loše upakovana osnovna ideja? Crtež je lep, jasan ali isti i za moj ukus - previše sterilan.

Moja ocena je oko trojke. Ostaviću ga da odleži neko vreme, možda budem pametniji na drugo čitanje.
Sačuvana
naker777
Paja Patak
Na mreži Na mreži

« Odgovor #13878 poslato: Septembar 12, 2019, 09:29:02 am »

Spajdermen: Plavo

Fin strip, slična tematika kao kod žutog Derdevila. Igranje na kartu emocija i tragedije koje su proživeli glavni likovi, da ne spojlujem dodatno. Mana ide za presmešne negativce, mislio sam da je Sova pobedila ali jbm ti sve, čovek nosorog Laugh Možda je i dobro da ne čitam previše superherojštinu, ko zna šta bih sve video Grin
Derdevil ipak za nijansu bolji, atmosfera stripa bolje dočarana nego u Spajdiju gde baš umeju da zasmetaju doskočice koje Spajdi stalno ispaljuje. Ok, to jeste on ali nikako mi ne ide uz ovu tematiku.

Ček da overiš Dedpul uteruje iskonski strah
Jebeni morž

Uglavnom, Spajdermen: Plavo

Izgleda da sam upao u crnu seriju sa čitanjem stripova koji su mi nekada puno značili
Ali sada na drugo čitanje sve to ispada strašno detinjasto
Iako se autor dotakao ozbiljne teme, konstantne Parkerove opaske i pokušaji da bude komičan čini strip poprilično neozbiljnim

Crtež je bedan, bože na šta liči MJ, izgleda tako nakaradno
A na komentare tipa: "tamo gde je Em Džej tu žurka počinje!" ne vredi trošiti reči

Takođe, Krejven?
Zar od svih mogućih zlikovaca koji su prošaltali kroz CV Spajdija nije mogao biti izabran neko bolji

Izdanje Phoenixa je odlično, tvrde korice, sve kako treba

Žuti Derdevil je bio mnogo bolji
Sačuvana
Aleks
Usagi Yojimbo
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13879 poslato: Septembar 18, 2019, 08:46:58 pm »

Fleš - Preporod (The Flash: Rebirth)  

ČK

Autori: Džef Džons, Itan van Skajver

Prvo pojavljivanje Fleša u samostalnom izdanju (da li je samostalan ili su to Fleševi?, a prvo je samo u "novijoj istoriji") nije nam donelo više od tek solidnog stripa. Korektna superherojska zabava koja se lako čita, ali ne ostaje u dužem sećanju. Crtež Itana van Skajvera je upeglan i detaljan, tipično za novije stripove, ali se ne izdvaja posebno iskazanim talentom. Priča ispunjena akcijom, ali i blagom konfuzijom, kao i naracija. Odnosi među likovima (negativac i dr.) preuzeti su gotovi iz ranijih stripova. Sem redovnim čitačima Fleš skenova, biće nešto jasnije i onima koji su pogledali neku sezonu aktuelne TV serije.

DC-jevi "značajni" naslovi, sve više su značajni samo zbog dešavanja koja su bitna za njihov univerzum/multiverzum (ovde je reč o vaskrsavanju Berija Alena, odnosno dešavanjima naposredno posle), a sve manje zbog kvalitativnih dometa proizvoda.

« Poslednja izmena: Septembar 19, 2019, 12:22:25 am od strane Aleks » Sačuvana
Aleks
Usagi Yojimbo
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13880 poslato: Septembar 19, 2019, 02:54:10 pm »

Essential Thor Vol. 7

Poslednji Tor Esencijal obuhvata epizode #248 do #271 (period 1976  - ’78.) i dva specijalca iz tog perioda.  Ako nešto može da se kaže sa sigurnošću, to je da je ovo jedan od perioda Tora sa najlepšim crtežom - olovku u prvom delu trejda radio je John Buscema, a u drugom, većinom, Walt Simonson. Obojici je tušer bio maestralni Tony DeZuniga.  DeZuniga u kombinaciji sa Buscemom uvek ostavlja utisak savršenog (sada klasičnog) crteža mesečne - serijske proizvodnje. Tada,  još uvek nedovoljno iskusni (makar za brzopoteznu produkciju) Simonson ima više nedostataka, ali Tonijev elegantan tušerski potez ih ublažava i daje estetiku, pa manje zahtevni čitaoci i ne primećuju razliku.

Scenarista kompletnog trejda je Len Wein, čijom se poslednjom epizodom na Toru izdanje završava. Scenaristički stil je karakterističan za Marvel 70-ih, što u ovom slučaju samo znači da junaci non-stop pričaju u toku akcije, ali bar suvišnog pratećeg teksta gotovo da nema. Čitajući većinu epizoda davno u Stripoteci (premontirane - tj. sečene) nije mi smetalo što se (kako neki kažu) neke stvari (zapleti, negativci ... u prvom delu) ponavljaju u odnosu na prethodni period, jer nisam čitao ranije epizode, a iz istog razloga mi nije smatalo ni danas, s tim što je onda sve baš delovalo vrlo maštovito zamišljeno (zna se zahvaljujući kom dvojcu).  Len Wein je zanatski vrlo solidan scenarista i priče su zanimljive, sa dovoljno uzbudljive avanture i kreativnosti, a poseban ukus ovom esencijalu daje to što je serijal u ovoj fazi većim delom space-opera u kojoj Tor sa asgardijanskim prijateljima luta kosmosom u potrazi za svemoćnim Odinom ili je na Asgardu. Povratak na Zemlju imamo tek u nekoliko poslednjih epizoda.

Ova crno-bela edicija se završila tj obustavljena je sa ovim brojem.

Sačuvana
ridiculus
Bob Rok
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13881 poslato: Septembar 19, 2019, 07:48:11 pm »

Len Wein je zanatski vrlo solidan scenarista i priče su zanimljive, sa dovoljno uzbudljive avanture i kreativnosti, a poseban ukus ovom esencijalu daje to što je serijal u ovoj fazi većim delom space-opera u kojoj Tor sa asgardijanskim prijateljima luta kosmosom u potrazi za svemoćnim Odinom ili je na Asgardu.

Treba li reći "luta kosmosom u vikinškom brodu"? Ali još je Kirby crtao Tora i kompaniju u letećem vikinškom brodu, pa je ovo samo produžetak te ideje.

Inače, Simonson je samo crtao layouts, ne detaljan crtež olovkom. Verovatno je razmišljao slično kao za crno-belog Hulka čijih je nekoliko epizoda takođe radio u to vreme - nema svrhe da se muči ako posle njega dolazi Alcala! Osim za Uništitelja (The Destroyer). Njega je čak i tuširao... bar u prvom pojavljivanju.

Sećam se tih Stripoteka, iako sam ih ja tek čitao naknadno. Posle nekoliko godina, a ne decenija, da ne bude zabune. Ali, prvo sam čitao Thomas/Buscema i Thomas/Pollard kolaboracije, pa mi je ovo sve izgledalo čudno sa svojim sitnim kadrovima, nabijenim gde god ima mesta na stranici. Da ironija bude veća, Simonsonu je kompozicija stranice jedna od najjačih strana, iako se ovde - kao što si i ti primetio - tek kalio za mesečnu produkciju (Manhunter je bio 8 stranica u dva meseca).
« Poslednja izmena: Septembar 19, 2019, 07:59:10 pm od strane ridiculus » Sačuvana

"Desaad is dead."
"What? Again?"
Aleks
Usagi Yojimbo
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13882 poslato: Septembar 19, 2019, 08:18:03 pm »

Inače, Simonson je samo crtao layouts, ne detaljan crtež olovkom.

Verujem ti, mada mogu da ti kažem sa skoro apsolutnom sigurnošću, ima dosta kadrova ili detalja - delova kadrova koje je Simonsom tuširao. Često je tuširao tehniku - aparaturu, uređaje... U poslednjim epizodama sve više ima njegovog upliva - primer, scena na pola strane gde Tor i Ajronmen probijaju u superkompjuter-fabriku FAUST, Tora tušira DeZuniga, a Ajronmena Simonson i dr.
Sačuvana
Anto
Hulk
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13883 poslato: Septembar 20, 2019, 04:13:25 pm »

Stern,Romita Jr.& grupa autora:Saga o Hobgoblinu (Čarobna knjiga,TBOS#1)

Spajdiša je moja slaba tačka omraženih junaka u suprletaksu,i nakon ukidanja edicije Spajdi esencijal nakon 3 broja,ova nova,The best of Spajdermen,mi je dobrodošla.
Iskusniji stripofili vezuju ovaj strip (ili barem neke od epizoda u njemu) sa starim dobrim Eksom,ali ja se ne sećam da sam išta od ovoga čitao u toj reviji.

Sam strip koji obuhvata 7 svezaka redovne serije Čudesnog Spajdermena i jednu Piter Parkera,bavi se pojavom Hobgoblina,tipa koji je sasvim slučajno došao do opreme Zelenog goblina i odlučio da bude opasan baja i pri tom uništi i zakletog neprijatelja svog prethodnika.Tu su ubačeni i Piterovi ljubavni poduhvati sa Crnom mačkom i Meri Džejn, i svašta još ponešto.
Načelno,strip fino kreće,ima tu onog starog Spajdi šmeka,ali od priče koja odskače kvalitetom (nadole,na žalost),Mržnja Hobgoblina,stvari kreću da postaju malo zamorne,a sam kraj mi je slabašan.

Pa ipak,gotivim ja Spajdišu,te slično kao kod Teksa,ne postoji loš strip sa ovim junakom.
I radujem se narednim brojevima TBOS biblioteke.

3.5/5
Sačuvana

Dajte Ralph Azhama u Perle!
Može i u Stripoteku.
boss52
Usagi Yojimbo
Van mreže Van mreže

Higijenski optimizam

« Odgovor #13884 poslato: Septembar 20, 2019, 04:31:49 pm »

ali ja se ne sećam da sam išta od ovoga čitao u toj reviji.

Ja mlađi od tebe pa se sećam. Biće da lapiš...  Tongue

Mislim da je većina epizoda, ako ne i sve iz te knjige, objavljena u Eksu. Neka me AlImenjakRevije ispravi ako grešim, on je ipak Ekskademik.
Sačuvana

From the rockin' of a cradle to the rollin' of the hearse
The goin' up was worth the comin' down
Aleks
Usagi Yojimbo
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13885 poslato: Septembar 20, 2019, 05:53:40 pm »

Nisam još kupio ovu knjigu, pa ne znam tačan sadržaj, ali ko zna može da nađe na topiku MARVEL u Eks-YU šta je objavljeno u Eksu, ako ga zanima.
Sačuvana
Anto
Hulk
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13886 poslato: Septembar 20, 2019, 08:25:20 pm »

Ja mlađi od tebe pa se sećam. Biće da lapiš...  Tongue

Mislim da je većina epizoda, ako ne i sve iz te knjige, objavljena u Eksu. Neka me AlImenjakRevije ispravi ako grešim, on je ipak Ekskademik.

Citat
Originally posted by Vlaadisha

Nije sve izaslo kod nas, samo Amazing #249-250 i Spectacular #85 u Eksu #431, 436 i 455. U svetloj tradiciji Eksa, izostavili su "Endings" iz Amazinga #251, koji zaokruzuje ovo poglavlje. (Sto je jos gore, taj #251 bi se direktno nastavio na one price o crnom kostimu iz Eksa). Medjutim, "kraj" zapravo nije nikakav kraj. Ovaj trejd je u stvari samo origin, kako i stoji u originalu. Saga koja je pocela 1982. zavrsava se u Hobgoblin Lives #1-3, mini serijalu iz 1996. I to je fora sa Hobgoblinom: od kopije Green Goblina dobili smo misteriju dugu petnaest godina. Zato je osamdesetih Hobby bio the big bad (ajde, odmah posle Kingpina). Ovo nije ni origin, jer nedostaju Spectacular #43, 47 i 48 (izasli u Eksu, doduse), delovi slagalice bez kojih je tesko odgonetnuti njegov identitet. Carobna je reprintovala staru verziju trejda iz 1993, a ne dopunjeno izdanje iz 2011.
ima i toga da lapim,a nešto je i do toga da sam najviše navučen na Eks bio na brojevima od 340 do 400 i nešto malo preko.

a ovo što boldovah je u vezi da sam se baš pitao "pa ko je sad Hobgoblin,i zašto to nismo saznali".

tako da mogu samo da se složim sa Gazdom kojimje rekao:
Da ne bude da samo pljujem, stvarno sam hteo da pazarim Hobgoblina, te epizode (izašle u Eksu, pozdrav za Al istog) su mi među omiljenima.

ALI

Iz originalnog USA trejda su izbacili epizode iz Spectacular 43, 47 i 48, a ostavili 85.

Znači opet klasična površnost i oboljenje penisa.

Preskok.
i da mu se izvinim što sam mislio da je ovo bilo samo iz ustaljenog hejta prema ČK.
Sačuvana

Može i u Stripoteku.
Anto
Hulk
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13887 poslato: Septembar 20, 2019, 08:27:25 pm »

Nisam još kupio ovu knjigu, pa ne znam tačan sadržaj, ali ko zna može da nađe na topiku MARVEL u Eks-YU šta je objavljeno u Eksu, ako ga zanima.

AMAZING SPIDER-MAN #238-239, #244-245, #249-251; PETER PARKER, THE SPECTACULAR SPIDER-MAN #85
Sačuvana

Može i u Stripoteku.
ridiculus
Bob Rok
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13888 poslato: Septembar 20, 2019, 08:29:53 pm »

Verujem ti, mada mogu da ti kažem sa skoro apsolutnom sigurnošću, ima dosta kadrova ili detalja - delova kadrova koje je Simonsom tuširao. Često je tuširao tehniku - aparaturu, uređaje... U poslednjim epizodama sve više ima njegovog upliva - primer, scena na pola strane gde Tor i Ajronmen probijaju u superkompjuter-fabriku FAUST, Tora tušira DeZuniga, a Ajronmena Simonson i dr.

Nisam čitao godinama, da ne kažem decenijama, pa ću morati da proverim. Ali ja samo prenosim ono što je sam Simonson* rekao, kada je pričao o toj fazi svoje karijere. Sećam se da je Mignola, u jednom komentaru na neki kadar ili, verovatnije, tablu iz tog stripa, izjavio kako nikad ne bi prepoznao da je ovaj to crtao.

Druga stvar... čitam jednu priču iz serijala Legends of the Dark Knight, i čak sam napisao i prikaz - koji nije bio predugačak, srećom - a onda sam, nesrećom, slučajno zatvorio karticu i sve se izgubilo u kiber-nesvesnom.  Cry Moraću da sačekam drugu priliku...

*pišem poengleski, a čita se Sajmonson, zaista
« Poslednja izmena: Septembar 20, 2019, 08:31:36 pm od strane ridiculus » Sačuvana

"Desaad is dead."
"What? Again?"
ridiculus
Bob Rok
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13889 poslato: Septembar 21, 2019, 07:06:28 pm »

Legende o Mračnom vitezu (Legends of the Dark Knight) je bio DC-jev serijal, uglavnom tokom 90-ih (i nešto kasnije), posvećen ranijim avanturama i doživljajima Batman-a. "Ranijim" u odnosu na aktuelni kontinuitet u trenutku objavljivanja. Sastojao se od kraćih, nezavisnih priča (1-5 svezaka), koje su bile proizvod različitih kreativnih timova. Ovaj put pričamo o epizodama pod brojevima 24-26. Ta priča se zove "Flyer". Originalno objavljeno od oktobra do decembra 1991.

Za scenario je bio zadužen Howard Chaykin, i to mi je dobro došlo posle podsećanja na American Flagg. Ali to nije bio glavni razlog zašto sam se poduhvatio ovoga. Glavni razlog se zove gospodin Gil Kane.

Kako ćemo pisati ovo? U obliku

Citat
crtež je interesantan, ali nema previše detalja, 7/10
priča je dekadentni fetišistički san i to nije Moj BatmanTM, 5/10

ili ćemo pisati kompletnu istoriju stripa od Kulina Bana pa do Srbije-do-Tokija alternativne istorije, objašnjavajući ko (ili šta) je Batman, kakav je bio serijal, ko su autori, koje su ovde bile umetničke namere, itd - ali preskačući konkretne elemente stripa? Inače, bez brige, ovo iznad nisu moje numeričke ocene - nikad ih ne dajem. Jedina stvar koju mogu da kvantifikujem u ovakvim slučajevima je moje zadovoljstvo pri čitanju, a ono nije konstanta. Mislim, generalno, a ne u vezi ovog stripa. "Ja" nisam konstanta (životno doba, raspoloženje, novi uvidi i saznanja...)

Pre nego što upadnem u zamku da uradim tačno ono što želim da kažem da neću raditi, ovde prekidamo sa tim tokom misli. Odgovor na gornju dilemu je: nijedno. Pisaćemo samo o stripu... ali moram da proširim bar malo priču o Gilu Kane-u, iz razloga što se o njemu ne priča mnogo (ako uopšte). Kao što je rekao jedan drugi Kane (The Critic) - i sa tim se slažem, inače ne bih citirao - "svaki Gil Kane je dobar Gil Kane, a svaki Gil Kane posle 60-ih je, u najmanju ruku, odličan". To "posle 60-ih" počinje otprilike sa His Name Is... Savage, rekao bih. Problem sa Kane-ovim crtežom, čak i tokom 70-ih, je što su ga drugi tuširali, i on obično (nikad?) nije bio zadovoljan rezultatom. Često s pravom. Njegov pristup vizuelnom pripovedanju je bio vrlo... specifičan. Možda više nalik na japanski nego na američki strip, konceptualno. Previše detalja kao smetnja pripovedanju, naglasak na pokretu, naglasak na različitosti stripa od drugih medija. Dakle, najboljeg Kane-a treba tražiti u radovima gde je on tušer sam sebi. A to su pretežno 80-e i 90-e godine prošlog veka. Jebiga, posle toga je čovek umro. Kane nije bio veliki prirodni talenat, ali je praksom i vežbom usavršavao svoju veštinu, čak i pod stare dane, i to mu je omogućilo da mnoga svoja najbolja dela ostvari u životnom dobu u kome su veliki, ali manje vredni, prirodni talenti samo senka svoje pređašnje slave.

U tom periodu je jedna karakteristika njegovog crteža bila neuobičajena kompozicija tabli. Malo crtača je često koristilo uske, vertikalne kadrove - a još manje njih pametno - ali koliko njih znate da su koristili nešto ovako:

Da, obrisao sam tekst, da bih mogao slobodnije da postavljam table koje bi bile eventualni spojleri. Ništa bitno u ovom konkretnom slučaju, samo mali eksperiment sa moje strane. Elem... dijagonalni rezovi su česti kod Kane-a u ovom dobu, kao i umetanje manjih kadrova u veće, i pretapanje scena i slika.

Kolor Stive-a Oliff-a mi se uglavnom sviđa. Dobro ističe atmosferu ili kontekst, bilo da je u pitanju noć ili ispričano sećanje.

A Chaykin i Batman su vrlo interesantna kombinacija. Ne znam za Batman-ova osećanja prema Chaykinu ("Stop writing me like THAT!!!"), ali za ovog drugog znam da nije bio posebno oduševljen Mračnim vitezom. "Hero with a wound", rekao je jednom. Drugo, Chaykin, kao neko ko je levičar starog kova, nema prijatno viđenje oligarhije/plutokratije ili moderne društvene elite, a - kao što znamo - Bruce Wayne je milijarder. Već i zato mi je bilo interesantno da vidim kako će rešiti tu protivrečnost. Jer, da ne bude sumnje, Batman ostaje junak ovde - ne postaje nekakav antiheroj, kamoli negativac. Kad smo kod negativaca, ovaj je bio zanimljiv.  Grin I izuzetno psihotičan. Ima neke veze sa nacizmom i svemirskom tehnologijom. Kad sam gore napisao "fetišistički san", mogao sam umesto toga da stavim i "fašistički", i ne bih bio daleko od istine. To su neke klasične Chaykinove preokupacije. Kao i seks! Ali ovo je označeno kao 12+ - dakle za tinejdžere - i ništa od toga. Bar ne direktno, a u obliku podteksta toga ima koliko hoćete. Toliko da se Bruce Wayne osetio ugroženo.

No, za zaplet priče je kreditovan Kane, a ne Chaykin, koji je bio zadužen za reči (monologe/dijaloge). To se vidi i iz priloženog vizuelnog materijala, zato što Chaykin uvek piše potpun scenario, oblikujući table, a time i ritam priče, drugačije. No, čak i samo sa rečima je uspeo da ubaci dovoljno svojih interesovanja da učini ovaj strip drugačijim od većine drugih o Batman-u.

Flyer se nadovezuje na Batman: Year One, i Bruce je Batman već (ili tek?) 18 meseci. Znate onu scenu iz Godine prve kada Batman prizove slepe miševe u rano jutro da mu omoguće da pobegne od policijske hajke? E, Steve Oliff kao da se nije sećao, pošto je odabrao noćne boje za ono što je rano jutro, tako da veliki krug na nebu izgleda više kao mesec nego sunce. Mali kiks sa njegove strane.

(Kane-ov prikaz akcije: ono kada imate osećaj da lik može da se rastegne iz kadra i udari i vas)

Ali solidna i interesantna priča sve u svemu. I hot, u fetišističkom smislu! Palp, ali to je model u kojem je Kane ostao zakucan većim delom svog profesionalnog života (jer je prestao da čita žanrovsku literaturu u svojim srednjim godinama) i umeo je da radi dobro barem u tom kontekstu.
« Poslednja izmena: Septembar 21, 2019, 07:11:43 pm od strane ridiculus » Sačuvana

"Desaad is dead."
"What? Again?"
Stranice: 1 ... 888 889 890 891 892 893 894 895 896 897 898 899 900 901 902 903 904 905 906 907 908 909 910 911 912 913 914 915 916 917 918 919 920 921 922 923 924 925 [926] 927 928 929 930 931 932 933 934 935 936 937 938 939 940 941 942 943 944 945 946 947 948 949 950 951 952 953 954 955 956 957 958 959 960 961 962 963 964 ... 1074   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.08 sekundi sa 19 upita.