Jul 01, 2022, 08:15:24 pm *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Početna   Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija  
Stranice: 1 ... 892 893 894 895 896 897 898 899 900 901 902 903 904 905 906 907 908 909 910 911 912 913 914 915 916 917 918 919 920 921 922 923 924 925 926 927 928 929 [930] 931 932 933 934 935 936 937 938 939 940 941 942 943 944 945 946 947 948 949 950 951 952 953 954 955 956 957 958 959 960 961 962 963 964 965 966 967 968 ... 1074   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Koji strip trenutno čitate ?  (Pročitano 2267909 puta)
Riđobradi
Paja Patak
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13935 poslato: Oktobar 30, 2019, 11:20:55 am »

Peti Pogrebnik, Beli Indijanac, mi je najbolji do sada. Svakako što se tiče scenarija, dok Mejer, po svom starom običaju, povremeno fušarucne, a povremeno oduševi. On je neviđeni zanatlija, ima sve što treba, a opet u svakom njegovom stripu imam taj utisak da je mooožda mogao da odvoji koji sat više da se pozabavi određenom tablom, slikom, odnosno da ima vizuelnih celina kojima tako malo fali da budu dibidus upečatljive. Sam glavni junak previše često izgleda kao da mu se plače zato što ima tešku stolicu... Daleko od toga da je Mejer loš crtač, dapače, baš zato me i nervira - kao da zakoči i ne pruži sve od sebe.

Što se priče tiče, ovaj put sve funkcioniše kako treba - zaplet je interesantan, ženski lik upečatljiv, nije dvodimenzionalan i napisan samo kako bi zadovoljio SJW standarde. Negativac ponovo, kao i drugom diptihu, veoma interesantan, dvoznačnih-promenljivih motiva u skladu sa situacijom. Mala zamerka što se opet pojavljuje iz Džonasove prošlosti. 

Also, najbesmisleniji sajdkik u istoriji vesterna je maksimalno skrajnut pa ne ometa svojom pojavom. Nadam se da se u drugom delu neće dogoditi ponovo neki okršaj između dve ptičurine.
Sačuvana

тыпе оф материал
Imrahil
Jeremija
Van mreže Van mreže

Ajvar on everything!

« Odgovor #13936 poslato: Oktobar 30, 2019, 11:27:17 am »

Daleko od toga da je Mejer loš crtač, dapače, baš zato me i nervira - kao da zakoči i ne pruži sve od sebe.

Možda ga boli patka za Pogrebnika i radi ga samo zbog love.
Sačuvana

Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,
Ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul.
Riđobradi
Paja Patak
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13937 poslato: Oktobar 30, 2019, 11:33:24 am »

Možda ga boli patka za Pogrebnika i radi ga samo zbog love.

Pa zato me i nervira - ako se ne daje maksimalno za tako zvučan serijal, ili ne veruje u njega, onda jbg... Naravno, ako je to uopšte slučaj.
Sačuvana

тыпе оф материал
Imrahil
Jeremija
Van mreže Van mreže

Ajvar on everything!

« Odgovor #13938 poslato: Oktobar 30, 2019, 11:57:10 am »

Pa sve zavisi šta ga zanima u životu. Ako kažeš da ume da rasturi kad se potrudi onda dođe sasvim logično da ga Pogrebnik ne zanima nego je tu zbog para. Možda je na drugim stripovima posvećeniji a možda je generalno takav. Vidi da može da uzme pare od crtanja pa crta šta mu daju, bez želje da se udubi u to što radi.
Sačuvana

Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,
Ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul.
Aleks
Usagi Yojimbo
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13939 poslato: Oktobar 30, 2019, 10:35:29 pm »

Čudesna žena Zemlja Jedan

ČK

Scenario - Grant Morrison, Crtež - Yanick Paquette

Čudesna žena - Zemlja Jedan će još ispasti jedan od kontroverznijih naslova iz Marvel/DC ponude Čarobne knjige, s obzirom da su ga na DW forumu proglasili nebitnim, nepotrebnim, pa čak i nečitljivim, dok meni deluje kao prilično uspešno ostvarenje. Možda su za pasionirane pratioce DC-ja i WW, još jedna verzija priče o poreklu Čudesne žene i još jedna njena alternativna verzija suvišne, ali će ljubitelji dobrog stripa naći štošta zanimljivog.

Grant Morrison je polazište našao u golden-age WW stripovima, inspirisan čestim scenama vezivanja (!) popularne super-heroine. Na tome je, u ovoj modernijoj i realističnijoj verziji priče, izgradio filozofiju Amazonki ("potčinjavanje milosrdnom autoritetu"), prikazao njihovu kulturu i (kroz Dajanu) suprotstavio je savremenom svetu, ne zauzimajući strane (i ne pišući nekakav pamflet feminističke propagande, što bi moglo da bude pogrešno iščitavanje).

Morisonov kompleksan scenario Janik Paket realizuje impresivnim, perfekcionističkim crtežom, u kome iskazuje visoku kreativnost i pažnju prema detaljima, upotrebljavajući i savremenu tehnologiju na pravi način.

Može se reći da u ambiciozno zamišljenom delu (koje nije za svakoga, jer prosečna publika ima drugačija očekivanja za konvencionalnom pričom i zapletom) Morison nije, ograničen dužinom ova dva toma, stigao da sve ideje razradi (kao i epizodne likove) dovoljno, a drugi tom ima i zbrzan kraj (otuda manja ocena), ali ako se pruži šansa ovom stripu, to nije delo koje se momentalno zaboravlja (kao mnoga), već ostaje u svesti, sa mogućnošću navraćanja (i zašto ne i još jednog nastavka?).

Prvi tom ****

Drugi tom ***1/2
Sačuvana
Aleks
Usagi Yojimbo
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13940 poslato: Novembar 01, 2019, 01:23:04 am »

Spajdermen: Plavo (Spider-Man: Blue)

Scenario - Jeph Loeb
Crtež - Tim Sale

Phoenix Press

Poput vrlo solidnog Daredevil: Yellow, i ovde autorski dvojac Džef Leb & Tim Sejl obrađuju rane dogodovštine jednog Marvelovog super-junaka, ovog puta Spajdermena. Moram reći da mi ovaj strip, od prethodnog (DD-a) deluje još bolje, jer sve funkcioniše besprekorno, strip je sjajno osmišljen, perfekcionistički razrađen i realizovan i kao takav 100% uspešan u ostvarenju namera. A namera je bila da se revitalizuje duh ranih epizoda Spajdermena, sa svim kvalitetima, pridodajući im nove, karakteristične za pomenutu dvojicu autora i savremenije stripove.

I zaista, umesto utiska suvoparnog prepričavanja bez nekadašnje "magije", ili pak ironijskog odmaka (u obe varijante je bilo moguće "skliznuti"), dobijamo baš utisak povratka u "stare dane" ovog junaka i serijala. A da bi sve imalo smisla (opet kao i u prethodnom slučaju) ovde se akcenat baca na privatni život Pitera Parkera, njegovo poznanstvo sa Gven Stejsi (u fokusu), Meri Džejn, Harijem... (ono što je u scenarijima koje je potpisivao Sten Li, iz razumljivih razloga, bilo u drugom planu, zarad superherojskih avantura i akcije), dok su superherojska dešavanja pomalo u drugom planu, što opet ne znači da i ljubitelji akcije neće biti zadovoljni. Tako da dobijamo svojevrsnu dopunu starih epizoda, koja ima smisla i uspeva na planu zabave, emocija, estetike...

U Spajdermen: Plavo nema nijansiranog kolora, kao u Derdevilu, kolor je "ravan", ali crtež Tima Sejla dostiže vrhunac (po meni, bolji i od The Long Halloween), jer u svom minimalizmu i jednostavnosti, postiže optimalno - maksimalnu efektnost (iako generalno nisam ljubitelj stilizacije u ovom žanru, mora se priznati).

missing u PP izdanju: Colorist - Steve Buccellato
« Poslednja izmena: Novembar 01, 2019, 01:25:50 am od strane Aleks » Sačuvana
Anto
Hulk
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13941 poslato: Novembar 02, 2019, 12:48:40 pm »

Dikodre&Alijel:Psi Pripijata (Golconda)

Novi domaći izdavač Golkonda je "otvorio" svoje izdavaštvo sa ovim franačkim diptihom,prilično svežim (albumi izašli 2017. i 2018.),na moje veliko zadovoljstvo (francuz,novijeg datuma,integral),a sumnje u kvalitet istoga zbog nešto slabijih ocena na bedeteci (koje vrlo često i nisu merodavan pokazatelj pravog (ne)kvaliteta) su pobijene sa par izjava ljudi koji su ovo čitali (u skenlejšnu ili na nekom drugom jeziku),vrlo pozitivnih.

Elem,radnja se dešava potom nesreće u Černobilu,gde pratimo grupu od pet lovaca na ozračene kerove,za koje se dobija od države lepa lova - u njoj su jedan bradati opasni baja,kao šef,i njegov klinac kojeg je poveo da se malo očeliči,specijalac,snajperista i matori pijanac.
Na teritoriji Černobila su još neki razni lovci i svakakvi sumnjivi likovi koji se bave istim takvim poslovima,nešto stanovništva koje je ostalo tu,i nekakakve kreature u skafanderima i sa maskama.U principu,glavni lik je klinac iz grupe koji će se u jednom trenutku odvojiti od svojih i krenuti za pomenutim kreaturama.

Crtež Kristofa Alijela je klasičan realistički,lep,i baš lepo izgleda na uvećanom formatu.Sa druge strane,priča je teški prosek,tako da svi oni koji su je hvalili nek ponovo gradivo i vide gde su pogrešili.Prvi album je čak i dobar,ali kako strip ide prema kraju scenario mi je sve tanji,i u celini je sve ovo tek štivo koje valja ako nemate šta drugo da pametnije radite u tom trenutku.Ma Dorison je za ovoga Dikodrea majstor.

Samim tim,Golkonda je izgubila kredibilitet kod mene (pogotovu posle nakaradnog izdanja Julije),pa ću se sledeći put dobro razmisliti da li ću uzeti njihov strip na slepo.

Izdanje je velikog formata,lepog dizajna,ali nešto traljavijeg uveza;Zemunski Dunav je ovaj posao odradio mnogo bolje kod Lokomotivine Fanfule.

2.5/5
« Poslednja izmena: Novembar 02, 2019, 12:52:09 pm od strane Anto » Sačuvana

Dajte Ralph Azhama u Perle!
Može i u Stripoteku.
Miles Dyson
Bob Rok
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13942 poslato: Novembar 02, 2019, 03:07:42 pm »

tako da svi oni koji su je hvalili nek ponovo gradivo i vide gde su pogrešili.
2.5/5

Pa ja sam rekao da nije loš ali nije ni dobar. 
Nisam ni hteo da pljujem po njihovom izboru s obzirom da su novi izdavač. A i nadao sam se Dampiru (ebla ih Đulija).

Hajde, valjda će popraviti izbor naslova i kvalitet izvedbe  Grin
Ako to ne ostvare onda im još uvek ostaju kolekcionari (daklem, neka osvrnu pažnju na riknu!).

Sačuvana
broj1
Usagi Yojimbo
Na mreži Na mreži

Pitomi forumski arhivar.

« Odgovor #13943 poslato: Novembar 02, 2019, 03:14:17 pm »

Prvi odlicni izbor su uradili kad su izabrali da
se ne predstave ovde (doduse jasno je dosta zasto nisu) .
Hvala im na tome.

Juliju cu uzimati dok je budu izdavali.
Se format dw julije i golkondine puno razlikuje?
Sačuvana

Forumaši su zanemarljivi i nerelevantni deo čitalačke populacije.
Aleks
Usagi Yojimbo
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13944 poslato: Novembar 02, 2019, 03:26:46 pm »

Prvi odlicni izbor su uradili kad su izabrali da
se ne predstave ovde

(doduse jasno je dosta zasto nisu) .
Hvala im na tome.

Možda su odličan izbor napravili i u izboru hrane za ručak, ali to zaista nema veze sa kvalitetom i sadržajem stripova koje izdaju i o kojima je reč.

Doduše, tebi je iz nekog neshvatljivog razloga to jako bitno, pa im se čak i javno zahvaljuješ na tome (!?), navodeći kako je "jasno" - možda tebi samo, ali ne vidim zašto bi i ostalima (koji se ne zahvaljuju na tome) bilo jasno?
Sačuvana
Miles Dyson
Bob Rok
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13945 poslato: Novembar 02, 2019, 08:26:00 pm »

Možda su odličan izbor napravili i u izboru hrane za ručak, ali to zaista nema veze sa kvalitetom i sadržajem stripova koje izdaju i o kojima je reč.

Doduše, tebi je iz nekog neshvatljivog razloga to jako bitno, pa im se čak i javno zahvaljuješ na tome (!?), navodeći kako je "jasno" - možda tebi samo, ali ne vidim zašto bi i ostalima (koji se ne zahvaljuju na tome) bilo jasno?

To je izgleda nešto u vezi sa mojim izborom da prokomentarišem njihov izbor.
Sačuvana
Anto
Hulk
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13946 poslato: Novembar 03, 2019, 02:46:54 pm »

Nuri,Dorison&Astije:Kako se obogatiti u junu 1940. (Phoenix Press)

E,tako se to radi!!!
Tata Nuri (Dorison je ovde verovatno oštrio olovke Astijeu,išao u kupovinu klope i menjao stanice na radiju) ponovo pokazuje svo svoje majstorsko umeće,i poklanja nam još jedan hvalevredan strip.

Nemačka je slomila otpor francuskih pičkica i napreduje ka Parizu.Zlatne rezerve Francuske banke su sklonjene na sigurno,osim nekih 2 tone,koje su "slučajno" prevideli.Hitno se pravi plan kako da se to malo bogatstvo prebaci na sigurno,a informacija o tome dolazi do Frenka,propalog boksera,koji pod hitno skuplja ekipu za pljačku - ekipu koju čine Korzikanski mafijaš,ćerka obijača sefova (i sama stručna u tom poslu) i Nemac sa kamionom.Plan se čini lak,ali kako to biva,uvek nešto krene po zlu.
U pitanju je odlična i dinamična,filmska priča,sa bezbroj prevrata i nepredviđenih situacija,sve to sjajno upakovano.
Jedino imam dve zamerke:1.borba na mostu mi je u malo neozbiljnijem tonu (u odnosu na dotadašnji scenario);2.borba u zamku je previše ramboovska (bolje da je umesto zamka bila vila u pitanju,bilo bi manje nemaca).Ubeđen sam da je u obe situacije Dorison bio scenarista  Grin
Crtež Astijea skroz na mestu,kao i Kroin kolor.
Izdanje bombonica,da ne veruješ da ga je radio AMD; dizajn do jaja.

topla preporuka - 5/5
« Poslednja izmena: Novembar 03, 2019, 02:48:48 pm od strane Anto » Sačuvana

Može i u Stripoteku.
Anto
Hulk
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13947 poslato: Novembar 03, 2019, 02:50:38 pm »

Pratt&Manara:El Gaucho (Fibra)

Saradnja Prata i Manare na Indijanskom letu je meni lično podarila  odličan strip (jednako mi je sjajan bio i nekad, kao klincu, u Stripoteci,ali i kasnije, kao matorijem stripofilu,u albumima Belog puta i Fibre),te sam i ovde podigao očekivanja na visok nivo,a pogotovu nakon pojedinih hvalospeva i komentara da je naslov bolji od prethodnog uradka Mila i Huga.

Avanturistički je ovo strip,koji se bavi događajima sa početka 19.veka,kada su Englezi napali Buenos Aires sa namerom da svrgnu Špance sa vlasti,stim što su ovde u žiži zbivanja "mali" ljudi,izvesni bubnjar,kurva i grbavi mornar,uvučeni u kovitlac rata,strasti,izdaje i svega što se tu može ubaciti,uz dosta golih guzica,sisa i vagina.

Šta znam,ne kažem da Indijansko leto ima neku dubinu,čak naprotiv,tamo je tek gomila perverzija u gro planu (ali barem znamo na čemu smo,pa se takvoj priči i prepuštamo),no, čini mi se da su u Gauču Prat i Manara (iliti samo Prat),hteli da naprave priču sa dubljim smislom,a u tome nisu uspeli,pa je sve to ispalo lošije nego što zaista jeste.

Mislim,strip je jako dobar,ali nadao sam se još boljem,a pošto ga nisam dobio,malčice sam razočaran;a Indijansko leto mi je za klasu bolje.

4/5

Milani&Prat:Fanfula (Lokomotiva)

"Neka mir bude sa Vama, brate Tomazo!
A rat neku bude sa nama!"

Najpre da pohvalim samo izdanje - sjajno je u svakom pogledu (Dunav iz Zemuna,koliko vidim,može da uradi i odličan posao,ali kod nekih izdanja i da ga otalja).

Strip je klasična avantura;prva polovina 16.veka,najamnici pustoše Rim,a u njihovim redovima je i jednooki,visoki,mršavi,vispreni i sposobni Fanfula da Lodi.I u nekom trenutku krvopilića,nakon kafanske tuče u kojoj ga ozleđuju,on se pokaje za svoje grehe i sa prijateljem Nemcom,odlazi u manastir (maltene na samrti).
Neku godinu kasnije,zatičemo ga kao fratra u Firenci (zajedno sa Nemcom),koju opsedaju najamnici koj žele da vrate Medičijeve na vlast;i tu se Fanfula i drugar ponovo preobraćuju u ratnike,i kreće frka,borba,izdaje,smicalice...

Verovatno bi sam strip bio mnjah da ga nije crtao veli Hugo Prat,ali sa obzirom na ovaj detalj,Fanfula je sasvim pristojno delo,i preporučujem ga svim ljubiteljima velikog majstora.

3/5
Sačuvana

Može i u Stripoteku.
broj1
Usagi Yojimbo
Na mreži Na mreži

Pitomi forumski arhivar.

« Odgovor #13948 poslato: Novembar 03, 2019, 03:45:47 pm »

Nuri,Dorison&Astije:Kako se obogatiti u junu 1940. (Phoenix Press)
Trebao bi ovaj strip da ima svoju temu u pp potforumu. Moze je neko od nas pokrenuti sa antovim utiscima kao osnovom (kad vec colt nece) . Nakon duzeg vremena nesto od PP a da me zanima.
Sačuvana

Forumaši su zanemarljivi i nerelevantni deo čitalačke populacije.
Anto
Hulk
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13949 poslato: Novembar 05, 2019, 01:18:17 pm »

Bjusik,Nord,Jejts&Stjuart:Konan-Kći ledenog diva i druge priče (Darkwood)

Utisci nakon druge knjige DH Konana su skoro identični kao posle prve  - nije to više ono "Konana neko zajebe/izda ili ide u neku pljačku,i pobije stopedeset ratnika,dva čudovišta i jednog čarobnjaka,pokupi tozla,zvekne par lepotica..." već moderna priča mača i magije,sa glavom i repom.

Kći ledenog diva i druge priče (pitanje za upućene - koje druge priče,kad je ovo sve jedna priča?) donosi nastavak Vazirovog pripovedanja bogatom princu,u kojem zatičemo Simerijanca kako pomaže Asima u osveti Vanima za jedan pokolj,a istovremeno  planira da ode u Hiperboreju,rajsku zemlju večitog leta.Sticajem okolnosti,tamo će i dospeti,ali na prilično ružan način.

Bjusik opet pripoveda na način koji mi paše ,,Nord i kompanija sve to ispraća lepim crtežom (nije mi baš čučnio na prvu,ali do kraja je sve došlo na svoje mesto),tako da sam baš zadovoljan sa pročitanim.

I jo jedno pitanje - da li je ova priča,Kći ledenog diva reprint neke već objavljene storije (u DMS ili nekoj drugoj ediciji?U Hronikama je se nesećam)
4.5/5
Sačuvana

Može i u Stripoteku.
Stranice: 1 ... 892 893 894 895 896 897 898 899 900 901 902 903 904 905 906 907 908 909 910 911 912 913 914 915 916 917 918 919 920 921 922 923 924 925 926 927 928 929 [930] 931 932 933 934 935 936 937 938 939 940 941 942 943 944 945 946 947 948 949 950 951 952 953 954 955 956 957 958 959 960 961 962 963 964 965 966 967 968 ... 1074   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.05 sekundi sa 19 upita.