Jul 01, 2022, 09:06:17 pm *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Početna   Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija  
Stranice: 1 ... 893 894 895 896 897 898 899 900 901 902 903 904 905 906 907 908 909 910 911 912 913 914 915 916 917 918 919 920 921 922 923 924 925 926 927 928 929 930 [931] 932 933 934 935 936 937 938 939 940 941 942 943 944 945 946 947 948 949 950 951 952 953 954 955 956 957 958 959 960 961 962 963 964 965 966 967 968 969 ... 1074   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Koji strip trenutno čitate ?  (Pročitano 2268051 puta)
Anto
Hulk
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13950 poslato: Novembar 05, 2019, 01:24:11 pm »

Mur,Gibons,Svon&Perez:Supermen - Šta li se zbilo sa čovekom od čelika? (Čarobna knjiga)

Supsov album sa dve kultne Murove priče (pri čemu,za ovu prvu, Za čoveka koji ima sve... nikad nisam čuo;što nije ni čudo sa obzirom da sam laik po pitanju čoveka od čelika (iako ga nosim kao avatar!!)).

Za čoveka koji ima sve..., od dueta koji nam je podario besmrtne Nadzirače,mi je po mom ukusu - nema mnogo superherojštine,previše borbe i teksta,već se sve bazira na jednoj sjajnoj ideji - šta bi bilo da je Kal-El ostao da živi na Kriptonu,koji nije eksplodirao,makar i njegovim u snovima? 4/5
Kultna priča, Šta li se zbilo sa čovekom od čelika?,mi je malo previše superherojska,čak iako je Mur tu ubacio svoje sastojke - šta znam,sve u svemu korektna epizoda (sa odličnom završnicom (mislim na poslednju tablu)),ali očekivao sam više 3/5
« Poslednja izmena: Novembar 08, 2019, 07:17:28 pm od strane Anto » Sačuvana

Dajte Ralph Azhama u Perle!
Može i u Stripoteku.
neomedjeni
Hulk
Van mreže Van mreže

Neomedjen, Ispovedjen, Slobodan!

« Odgovor #13951 poslato: Novembar 05, 2019, 01:37:20 pm »

Kći ledenog diva i druge priče (pitanje za upućene - koje druge priče,kad je ovo sve jedna priča?)

Kći ledenog diva je kratka prozna priča Roberta E. Hauarda o Konanovom susretu sa Atali i njenom braćom. Busiek ju je ovde iskoristio da oko nje ispripoveda pravu sagu o Konanovom zarobljeništvu kod Hiperborejaca. Tako da se taj njegov ostatak saga ovde podvodi pod "i druge priče".

I jo jedno pitanje - da li je ova priča,Kći ledenog diva reprint neke već objavljene storije (u DMS ili nekoj drugoj ediciji?U Hronikama je se nesećam)
4.5/5

Objavljenja je u Konanu Belog Puta - knjiga 2 i  Darkwoodovim Konan Hronikama - knjiga 1. Verzija Roja Tomasa i Berija Smita.
Sačuvana

Ovde leži čovek čije je ime ispisano na vodi...

"I'm a man of few words!" -Anonimni Fibraš
koze123
Paja Patak
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13952 poslato: Novembar 06, 2019, 07:45:53 pm »

Betmen: Ubistveni vic

Davno sam ovo čitao, nešto na brzinu i bez udubljivanja, više se fokusirajući na akciju što mi je tad i bilo interesantnije, a manje na pravu poentu ovog dela. Ubistveni vic svakako važi za jedno od najboljih i najpoznatijih dela o Betmenu, a posebno o Džokeru. Jer ovde je misterija Džokerove prošlosti konačno obelodanjena, Džoker više nije ludak lišen svake ljudskosti i dobija još jednu, dublju dimenziju. Samo na 46 strana stripa je Mur efektno ispričao sve što je hteo, bez odugovlačenja, pravo u centar, dok bi neki autori sigurno ovo bespotrebno razvukli na mini seriju od 4-5 brojeva. Takođe je ovde prepoznatljiv Murov specifičan stil pripovedanja - interesantan način na koji počinje strip i kako na samom kraju opet upotrebljava taj isti tekst ne bi li završio priču i tako napravio pun krug.

Ono što je interesantno je ta linija između normalnosti i ludila i način na koji je Mur opisuje iz Džokerovog gledišta - kako on pokušava upravo svojim (ali i tim nekim zamišljenim kolektivnim) ludilom da objasni normalnost. Za njega je ludilo normalno, a ako bi na Gordonu pokazao da sve što nas deli od ludila jeste "jedan loš dan", onda bi zapravo i sam Džoker bio normalan. Tako bi se skroz izbrisala ta tanka granica i Džoker bi zadovoljio tu potrebu koju svi imaju, potrebu da budu normalni (ili makar to da misle). A kako objašnjava koncept ludila? "Kada se nađeš zarobljen u neprijatnom vozu misli, koji te vodi ka mestima u tvojoj prošlosti gde je nepodnošljiva vriska seti se da uvek postoji ludilo. Izlaz u slučaju opasnosti". I onda Gordon prolazi kroz paklenu vožnju koja je fenomenalno kadrirana, te su nam samo jedna vrata otvorena. Ono što se nalazi iza ostalih vrata za nas je misterija, ali na osnovu prvih možemo samo da zamislimo kroz kakvu torturu je Gordon prošao. A  ovu odličnu priču koju je Mur osmislio i napisao, je Boland sjajno preneo na papir, kako crtežom tako i fenomenalnim kolorom - posebno u flešbekovima, kada otkrivamo kako je Džoker postao zapravo Džoker. Ceo strip je tako nacrtan da se na momente gadi čitaocu te postaje pravi pravcati horor. Dakle, odličan strip, naravno klasik, koji se treba iščitavati više puta, i kome ne bi škodilo da je desetak stranica duži.
Sačuvana
naker777
Paja Patak
Na mreži Na mreži

« Odgovor #13953 poslato: Novembar 07, 2019, 10:34:16 pm »

Colonus

Kao neko ko je uvek gladan za dobrim saj fajom
Odlučih da bacim pogled na strip koji je Mhejl spominjao još davnijeh dana

Ljudska rasa je uspela toliko da sjebe Zemlju da je jedini način da preživimo bio da se otisnemo u svemir u potrazi za novim domom
I izbor je pao na planete najbliže nama: Veneru i Mars
Moram priznati da je ovo prvi put da sam čuo da se Venera spominje kao planeta gde je moguć život

I čovek bi pomislio da će ovo biti još jedna default sci-fi avantura
Ali zapravo se dobije mnogo više
Zanimljiva razrada ideje kako bi se društvo organizovalo ako bi imali priliku da počnemo ispočetka

I čitalac bi pomislio da bi novi početak značio novo poglavlje čovečanstva
Ali ljudi ne bi bili ljudi pa da ne počnu svoju igru prestola i probleme stare Zemlje preneli na nove planete
Izgleda da nećemo biti bezbedni od političara čak ni ako se otisnemo u svemir

I sve to lepo funkcioniše dve trećine stripa ali onda nastaje neočekivan pad u kvalitetu crteža
Paka je već ovo spominjao u svoj recenziji, tako da nema tu šta više da se doda
Moram priznati da mi je ovo ubilo svaku želju da saznam epilog ove priče

Uglavnom, solidna naučno fantastična priča o društvenom uređenju i političkim igrama rivalskih planeta
Lagao bih ako bih rekao da ovo nije zanimljiv strip
Ali katastrofalno loš crtež u poslednjoj trećini stripa sprečava da se da jača preporuka za ovaj strip
Možda bi Colonus bolje funkcionisao u formi knjige kad već vizuelni deo nije uspeo da isprati scenario
Sačuvana
Miles Dyson
Bob Rok
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13954 poslato: Novembar 08, 2019, 05:52:52 pm »

Betmen: Ubistveni vic

Davno sam ovo čitao, nešto na brzinu i bez udubljivanja, više se fokusirajući na akciju što mi je tad i bilo interesantnije, a manje na pravu poentu ovog dela. Ubistveni vic svakako važi za jedno od najboljih i najpoznatijih dela o Betmenu, a posebno o Džokeru. Jer ovde je misterija Džokerove prošlosti konačno obelodanjena, Džoker više nije ludak lišen svake ljudskosti i dobija još jednu, dublju dimenziju. Samo na 46 strana stripa je Mur efektno ispričao sve što je hteo, bez odugovlačenja, pravo u centar, dok bi neki autori sigurno ovo bespotrebno razvukli na mini seriju od 4-5 brojeva. Takođe je ovde prepoznatljiv Murov specifičan stil pripovedanja - interesantan način na koji počinje strip i kako na samom kraju opet upotrebljava taj isti tekst ne bi li završio priču i tako napravio pun krug.

Ono što je interesantno je ta linija između normalnosti i ludila i način na koji je Mur opisuje iz Džokerovog gledišta - kako on pokušava upravo svojim (ali i tim nekim zamišljenim kolektivnim) ludilom da objasni normalnost. Za njega je ludilo normalno, a ako bi na Gordonu pokazao da sve što nas deli od ludila jeste "jedan loš dan", onda bi zapravo i sam Džoker bio normalan. Tako bi se skroz izbrisala ta tanka granica i Džoker bi zadovoljio tu potrebu koju svi imaju, potrebu da budu normalni (ili makar to da misle). A kako objašnjava koncept ludila? "Kada se nađeš zarobljen u neprijatnom vozu misli, koji te vodi ka mestima u tvojoj prošlosti gde je nepodnošljiva vriska seti se da uvek postoji ludilo. Izlaz u slučaju opasnosti". I onda Gordon prolazi kroz paklenu vožnju koja je fenomenalno kadrirana, te su nam samo jedna vrata otvorena. Ono što se nalazi iza ostalih vrata za nas je misterija, ali na osnovu prvih možemo samo da zamislimo kroz kakvu torturu je Gordon prošao. A  ovu odličnu priču koju je Mur osmislio i napisao, je Boland sjajno preneo na papir, kako crtežom tako i fenomenalnim kolorom - posebno u flešbekovima, kada otkrivamo kako je Džoker postao zapravo Džoker. Ceo strip je tako nacrtan da se na momente gadi čitaocu te postaje pravi pravcati horor. Dakle, odličan strip, naravno klasik, koji se treba iščitavati više puta, i kome ne bi škodilo da je desetak stranica duži.
Šta znam... mene to baš i nije dotaklo. Zanimljivije mi je kad je poreklo njegovog ludila nedefinisano.
Svakako nije loš strip ali malo ne kapiram to što se često pominje kao, ako ne najbolji, onda kao jedan od... a nije da je strip bez mana.
Sačuvana
Aleks
Usagi Yojimbo
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13955 poslato: Novembar 08, 2019, 06:55:17 pm »

a nije da je strip bez mana.

Savršen je.
Sačuvana
Anto
Hulk
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13956 poslato: Novembar 08, 2019, 07:16:57 pm »

Kći ledenog diva je kratka prozna priča Roberta E. Hauarda o Konanovom susretu sa Atali i njenom braćom. Busiek ju je ovde iskoristio da oko nje ispripoveda pravu sagu o Konanovom zarobljeništvu kod Hiperborejaca. Tako da se taj njegov ostatak saga ovde podvodi pod "i druge priče".

Objavljenja je u Konanu Belog Puta - knjiga 2 i  Darkwoodovim Konan Hronikama - knjiga 1. Verzija Roja Tomasa i Berija Smita.
fala na iscrpnom odgovoru!
Sačuvana

Može i u Stripoteku.
Anto
Hulk
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13957 poslato: Novembar 08, 2019, 07:33:44 pm »

Pa ja sam rekao da nije loš ali nije ni dobar.  
Nisam ni hteo da pljujem po njihovom izboru s obzirom da su novi izdavač. A i nadao sam se Dampiru (ebla ih Đulija).

Hajde, valjda će popraviti izbor naslova i kvalitet izvedbe  Grin
meni je samo žao što me srpski izdavači ne pogađaju sa izborom stripova kao što to rade hrvatski (i Fibra,ali i Strip-Agent i Bookglobe,pa i LL).I što se tiče klasika i što se tiče novijih stvari.
Izuzetak je bio DW kad je bio u zaletu sa Perlama i Karuselima,kako pojedinačnim albumima tako i integralima,ali to je bilo kratkog veka.

Ali sa obzirom da će naredne godine Komiko izdati Kentaurusa i Makondo Varljivu Indiju,možda se ta situacija i promeni.

A hvala im na nastavljanju Julije - serijal je za pet kopalja bolji od mediokritetnog Dampira.
Sačuvana

Može i u Stripoteku.
borg
Konan
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13958 poslato: Novembar 08, 2019, 09:52:13 pm »

meni je samo žao što me srpski izdavači ne pogađaju sa izborom stripova kao što to rade hrvatski (i Fibra,ali i Strip-Agent i Bookglobe,pa i LL).

Uvek je tuđe slađe :-)
« Poslednja izmena: Novembar 08, 2019, 09:53:58 pm od strane borg » Sačuvana

Resistance is futile.
Miles Dyson
Bob Rok
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13959 poslato: Novembar 08, 2019, 11:05:14 pm »

Savršen je.
Pa to baš kažem.
Sačuvana
Miles Dyson
Bob Rok
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13960 poslato: Novembar 08, 2019, 11:44:39 pm »

meni je samo žao što me srpski izdavači ne pogađaju sa izborom stripova kao što to rade hrvatski (i Fibra,ali i Strip-Agent i Bookglobe,pa i LL).I što se tiče klasika i što se tiče novijih stvari.
Dobro je dok ima izbora. Evo ja ni ne znam kada me gađaju, sve dok me ne pogode  No, no. Često se i pravim da ne vidim kad je nešto bačeno u mom pravcu, a nije kao da mi se novčanik žali zbog toga.

Citat
Izuzetak je bio DW kad je bio u zaletu sa Perlama i Karuselima,kako pojedinačnim albumima tako i integralima,ali to je bilo kratkog veka.
Šteta je što to nije prošlo, pogotovu po cenama po kojima je išlo... ali Srbija... današnji klinci... stanje u društvu....

Citat
Ali sa obzirom da će naredne godine Komiko izdati Kentaurusa i Makondo Varljivu Indiju,možda se ta situacija i promeni.
Ma čini mi se da i nije preterano loša situacija po pitanju izbora. Naprotiv!
Ja sam baš komentarisao, kada se pojavila ovde vest o Golkondi da se nadam da će grebati malo dublje od površine i možda iznenaditi nekim naslovima. Ne mora sve da bude po nekom ključu. U tom smislu mi je bilo drago da se izbor malo pomerio od standardnog ali svakako o tome ne vredi drobiti u prazno, niti spočitavati izdavačima i tražiti ovo i ono... kad tržište bude moglo da proguta više, izbor će biti još veći (okej, ova zadnja rečenica je ispala kako je ispala al da ne diram sad  Laugh)

Citat
A hvala im na nastavljanju Julije - serijal je za pet kopalja bolji od mediokritetnog Dampira.
Evo već drugi koji se preko mene javno zahvaljuje Golcondi.
Pa smatram da je vreme da se ogradim. Ne nisam ni na koji način povezan sa ovim izdavačem!

Julija mi deluje nekako preblago, ništa me tu ne privlači. Pročitao sam svega par brojeva pre više godina i toliki je utisak ostavila na mene da
se ničega više ne sećam. Na osnovu komentara sam stekao utisak da se radi o veoma repetativnom serijalu. Možda grešim ali svakako ne nameravam da započinjem sa još jednim Bonelijevim mamutskim serijalom.
Sačuvana
Miles Dyson
Bob Rok
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13961 poslato: Novembar 09, 2019, 12:23:34 am »

Uvek je tuđe slađe :-)

Damn true!
I ne samo tuđe nego i domaće (a skuplje).
Gledam nešto ova izdanja Lokomotive i iako neću kupiti ni jedno po ovim cenama*, ne mogu da se ne zapitam, da li bih možda bio ravnodušniji da je cena tih izdanja niža?

*samo da kažem da ovo nije popularna čitalačka pretnja
Sačuvana
Anto
Hulk
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13962 poslato: Novembar 10, 2019, 12:11:11 pm »

@majls
*mada,evo sad gledam celokupno izdavaštvo srpskih izdavača u tekućoj godini,i kad se sve to gleda skupa,i nije situacija tako loša - Čistilište,Kako se obogatiti u junu 1940,Dolazak,Krstaši,5 je savršen broj,Asteriksi,Džeremaje (čak 4),kompletni Mateo,6 knjiga Hodoverzuma,Gaučo (broji li se on u BD?),4 albuma Makonda (sve najnovije stvari),dve knjige Tintina,Psi pripijata,Maršal Bas,Arapin budućnosti.
jedino je DW debelo podbacio,ali dobro je da nam oni uopšte guraju,a i bolje je što se se fokusirali na Korta,Skalpirane...

*baš,baš šteta što nije prošla priča sa Karuselima i Perlama - mada,ja za ovo i ne krivim klince;njima su namenjeni mange i superheroji;mi matori smo ovde podbacili (jebo nas boneli)

*i ja se nadam se da ćemo imati više franaka u 2020-oj.
Pazi,sramota je ako se neki naslovi ne pojave na srpskom;i uvek mi je na pameti ona kultna Džimijeva rečenica "Sve što valja... će jednog dana biti izdato na srpskom";ajde,ne mora čak ni sve što valja,ali barem sve ono što je izuzetno - ne mogu da verujem da se Plašt i očnjaci recimo nisu pojavili u albumskoj formu na srpskom;Talični,Žig sudbine...

*ni ja nisam "zakačio" Julku na prvu;čak ni na drugu - valjda sam imao nekakva druga očekivanja,a ovo je skroz drugi pristup nego na Kenu  - tako da ti toplo savetujem da joj daš još jdnu šansu.

Sačuvana

Može i u Stripoteku.
Bombarder
Konan
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13963 poslato: Novembar 10, 2019, 12:17:54 pm »

Tebi bolji. Meni je Dampyr neuporedivo drazi i bolji, Juliu sam citao nekih 20 ak brojeva i ni da pecne, nista posebno, nije ocajna ali uopste nisam imao zelju da nastavim. Dampyr, sa druge strane, kad se Bozeli uhvati je mljac!
Sačuvana
koze123
Paja Patak
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13964 poslato: Novembar 10, 2019, 01:08:48 pm »

Nabavio sam na Sajmu nekih 6-7 brojeva random Julke da probam, prva 4 koje sam ranije čitao su bila sasvim solidna. Ovo Golkondino ću možda uzimati ako se popravi izdanje, a nadam se da će se već prva popravka videti na Pričama.  Cheesy
Sačuvana
Stranice: 1 ... 893 894 895 896 897 898 899 900 901 902 903 904 905 906 907 908 909 910 911 912 913 914 915 916 917 918 919 920 921 922 923 924 925 926 927 928 929 930 [931] 932 933 934 935 936 937 938 939 940 941 942 943 944 945 946 947 948 949 950 951 952 953 954 955 956 957 958 959 960 961 962 963 964 965 966 967 968 969 ... 1074   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.054 sekundi sa 19 upita.