Jul 01, 2022, 09:52:20 pm *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Početna   Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija  
Stranice: 1 ... 894 895 896 897 898 899 900 901 902 903 904 905 906 907 908 909 910 911 912 913 914 915 916 917 918 919 920 921 922 923 924 925 926 927 928 929 930 931 [932] 933 934 935 936 937 938 939 940 941 942 943 944 945 946 947 948 949 950 951 952 953 954 955 956 957 958 959 960 961 962 963 964 965 966 967 968 969 970 ... 1074   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Koji strip trenutno čitate ?  (Pročitano 2268121 puta)
Bombarder
Konan
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13965 poslato: Novembar 10, 2019, 01:39:04 pm »

Sto se Golconde tice, vjerujem da hoce, nisu ludi, ovo sto se desilo je sigurno kiks los-odnos-stamparije + forsiranje za sajam.
Ali bez obzira, kazem, Julija mi je nista posebno.
Sačuvana
Džimi Gitara
Administrator
Asteriks
Van mreže Van mreže

M

« Odgovor #13966 poslato: Novembar 11, 2019, 12:32:38 pm »

Pazi,sramota je ako se neki naslovi ne pojave na srpskom;i uvek mi je na pameti ona kultna Džimijeva rečenica "Sve što valja... će jednog dana biti izdato na srpskom";ajde,ne mora čak ni sve što valja,ali barem sve ono što je izuzetno - ne mogu da verujem da se Plašt i očnjaci recimo nisu pojavili u albumskoj formu na srpskom;Talični,Žig sudbine...

Ja i dalje stojim iza te izjave i ona se iz godine u godinu brže ili sporije obistinjuje. Premda je valjda oduvek jasno da je "kultna" izjava hiperbolična i naravno da ne mogu garantovati da će neko objaviti Drijea ili Kanifa, ali najveći broj klasika i savremenih bisera će biti izdat u prevodu (ako se to već nije desilo).

I to nema nikakve veze sa time da li pojedinca više gađaju hrvatski ili srpski izdavači. Vi ste posvećeni u materiju i niste nikakav objektivan uzorak. Ima tu čitalaca poput Ridiculusa, čovek prati Amere, sve što se izdaje ovde i u hrvatskoj je davno pročitao više puta i ima u USA izdanjima, dakle njega ne gađaju ni Srbi ni Hrvati. Ali možemo li reći da je to prosečan čitalac? Teško.

Druga stvar je što biste vi koji ste zašli u treće doba hteli da sve izađe odjednom. Ne ide to tako. Pogledaj spisak svega što je izašlo u poslednjih 10, ili 5, ili samo poslednje 3 godine, pa sam zaključi.

Što se tiče Plašta, to je samo tvoj problem ako ne računaš PZ. Taj strip je na srpskom kompletno objavljen poodavno, u ooogromnom tiražu i lako je nabavljiv i danas.
Talični je objavljen više puta (makar Gosinijev) i takođe lako nabavljiv.
« Poslednja izmena: Novembar 11, 2019, 12:47:18 pm od strane Džimi Gitara » Sačuvana

Miles Dyson
Bob Rok
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13967 poslato: Novembar 12, 2019, 06:37:54 pm »

*baš,baš šteta što nije prošla priča sa Karuselima i Perlama - mada,ja za ovo i ne krivim klince;njima su namenjeni mange i superheroji;mi matori smo ovde podbacili (jebo nas boneli)
Dobro jeste da prvenstveno to nije namenjeno klincima ali ako se začarani krug mitskih xxx ne proširi uskoro neće biti nikome namenjeno.
Mada, da ti pravo kažem ne vidim ni razloge zašto im ne bi bilo namenjeno  Hmm
Poražavajuće zvuči to da nema nekih novih klinaca i da se tiraž od 1000 primeraka rasprodaje više godina na prostoru cele bivše države. I to uopšteno govoreći, nevezano za kvalitett samog stripa.

Citat
*i ja se nadam se da ćemo imati više franaka u 2020-oj.
Pazi,sramota je ako se neki naslovi ne pojave na srpskom;i uvek mi je na pameti ona kultna Džimijeva rečenica "Sve što valja... će jednog dana biti izdato na srpskom";ajde,ne mora čak ni sve što valja,ali barem sve ono što je izuzetno - ne mogu da verujem da se Plašt i očnjaci recimo nisu pojavili u albumskoj formu na srpskom;Talični,Žig sudbine...
Dobro je da su izašli bilo kako. Ali apsolutno kapiram da je za naše prilike (kolekcionarske, jel  Roll Eyes) bolje da postoje integralna i luksuznija izdanja.

Citat
*ni ja nisam "zakačio" Julku na prvu;čak ni na drugu - valjda sam imao nekakva druga očekivanja,a ovo je skroz drugi pristup nego na Kenu  - tako da ti toplo savetujem da joj daš još jdnu šansu.
Što se bonelijane tiče tačno je da se tu pristupa pomalo neselektivno. Objavljuje se i redom i zbrda-zdola.
Sa druge strane ne mora da znači da je sve sa Boneli etiketom namenjeno meni. Julka me nije ukačila ali Kena volem.
Sačuvana
Colt2000
Bob Rok
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13968 poslato: Novembar 12, 2019, 10:38:52 pm »

Slaba distribucija stripova po knjižarskim lancima, ograničen je broj mesta za stripove i onda se prevashodno uzimaju oni od najvećih izdavača stripova ali često u malim količinama i u mali broj prodajnih objekata. I ČK je trebalo dugo vremena da postanu brend a imali su ogromnu produkciju knjiga pre stripova, šta onda da kažu izdavači koji se bave samo stripom. U Srbiji je i slaba online kupovina, kupci/fanovi obično komentarišu da žele da vide izdanje uživo, pa ako još u njihovom mestu nema stripova, sačekaće Salon ili Sajam. Kada se na sve to doda i kupovna nemoć, sve je jasno.
Sačuvana
borg
Konan
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13969 poslato: Novembar 13, 2019, 09:11:42 am »

Slaba distribucija stripova po knjižarskim lancima, ograničen je broj mesta za stripove i onda se prevashodno uzimaju oni od najvećih izdavača stripova ali često u malim količinama i u mali broj prodajnih objekata. I ČK je trebalo dugo vremena da postanu brend a imali su ogromnu produkciju knjiga pre stripova, šta onda da kažu izdavači koji se bave samo stripom. U Srbiji je i slaba online kupovina, kupci/fanovi obično komentarišu da žele da vide izdanje uživo, pa ako još u njihovom mestu nema stripova, sačekaće Salon ili Sajam. Kada se na sve to doda i kupovna nemoć, sve je jasno.

Ja Fibru kupujem na ‚‚neviđeno''. Znam da ću da dobijem mat korice, dobar povez. A imam zavir, gde ću videti kakav je crtež, kolor, prevod...

Ja Domaće ne kupujem na neviđeno, jer od istog izdavača možeš da dobiješ Asterixa a možeš i Persepolisa.
Znaće svi šta hoću da kažem. Takva varijacija kvaliteta je prosto... nepouzdana za online kupovinu. Dalje, Kod domaćih izdanja ne postoji zavir. Ja ne mogu ni da naslutim kakav je crtež, koja tehnika,često se ne navodi ni vrsta papira...

Meni se jako svidela Markosova rečenica sada na sajmu:
Ja dajem zavir maximalno strana koliko mogu, jer mi je bolje da neko ne kupi taj strip, nego da posle imam nezadovoljnog kupca.  

Imamo dvadeset izdavača stripova kod nas. A recite mi koliko njihovih sajtova ima za vas zadovoljavajuć nivo informacija i koliko njih je pouzdano da pomislite: Ovaj strip je za mene, kupujem.
Često se navede naslovna korica, cena, broj strana i neka kratka recenzija.
Pa ti sad mućkaj jel tuš, akvarel. Dal je unutra kubizam ili realizam :-p
Sačuvana

Resistance is futile.
chile
Korto Malteze
Van mreže Van mreže

Zagor = smece. Lavric = jos vece smece

« Odgovor #13970 poslato: Novembar 13, 2019, 09:14:50 am »

Ja dajem zavir maximalno strana koliko mogu, jer mi je bolje da neko ne kupi taj strip, nego da posle imam nezadovoljnog kupca.  

Prelepo
Sačuvana

"nećeš nekažnjeno srati po meni i mojim prevoditeljima"
Riđobradi
Paja Patak
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13971 poslato: Novembar 13, 2019, 11:54:01 am »

ne mogu garantovati da će neko objaviti Drijea ili Kanifa

Sad si me smorio ko dupe.  whip

Druga stvar je što biste vi koji ste zašli u treće doba hteli da sve izađe odjednom.

Uuuuu šta si mu rekao! Antiko, očekujem dostojan odgovor.
Sačuvana

тыпе оф материал
Riđobradi
Paja Patak
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13972 poslato: Novembar 13, 2019, 11:55:03 am »

ali ako se začarani krug mitskih xxx ne proširi uskoro neće biti nikome namenjeno.

Teško je razmnožavati se bez ženki...
Sačuvana

тыпе оф материал
Pjerooo
Global Moderator
Usagi Yojimbo
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13973 poslato: Novembar 13, 2019, 12:23:41 pm »

Kada bi samo postojao neki globalni informacioni sistem, logički povezan jedinstvenim sistemom adresiranja i koji obezbeđuje, koristi ili omogućava servise visokog nivoa za ličnu i poslovnu primenu Wink
Sačuvana
Imrahil
Jeremija
Van mreže Van mreže

Ajvar on everything!

« Odgovor #13974 poslato: Novembar 13, 2019, 12:26:23 pm »

Prelepo

Srce mi poskočilo kad sam pročitao.
Sačuvana

Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,
Ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul.
Miles Dyson
Bob Rok
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13975 poslato: Novembar 13, 2019, 01:49:11 pm »

Teško je razmnožavati se bez ženki...
To bar ne bi trebalo da predstavlja problem.
Evo možemo da zamolimo Palmu da nam organizuje neku večerinku sa jedno 400/500 komada žanskadi.
Smatram da će za početak to biti i više nego dovoljno, da zbrinemo prvi kontingent rasplodnih stripadžija.
Kad ženskinje budu uvidele o kakvoj se kvaliteti gena radi tražiće se primerak više!
Sačuvana
Anto
Hulk
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13976 poslato: Novembar 15, 2019, 03:55:45 pm »

Ja i dalje stojim iza te izjave i ona se iz godine u godinu brže ili sporije obistinjuje. Premda je valjda oduvek jasno da je "kultna" izjava hiperbolična i naravno da ne mogu garantovati da će neko objaviti Drijea ili Kanifa, ali najveći broj klasika i savremenih bisera će biti izdat u prevodu (ako se to već nije desilo).

Što se tiče Plašta, to je samo tvoj problem ako ne računaš PZ. Taj strip je na srpskom kompletno objavljen poodavno, u ooogromnom tiražu i lako je nabavljiv i danas.
Talični je objavljen više puta (makar Gosinijev) i takođe lako nabavljiv.
jebaji ga,ja to uopšte ne vidim tako;recimo Fra-Bel produkcija svake godine donese barem 10-ak,20-ak bisera.Ne računam stotine i stotine sjajnih starijih naslova koji su ovde neobjavljeni ili objavljeni u nedostojnom izdanju - eto baš Plašti očnjaci su po meni primer toga drugoga.Ako je neko zadovoljan sa PZ izdanjem,blago njemu,ja nisam ni najmanje.
Ili Žig sudbine u Stripoteci - sad znači da nam ne treba normalno (albumsko ili integralno) izdanje u boji.A ni Taličnog ne računam dok se ne objavi kao što su to ČK uradili sa Asteriskom.I tako dalje...

Pa gde su tek ameri sa svojim sjajnim i novim i starim naslovima,a da nisu superherojština.
Mange,englezi,italijani,hispano strip...

Ma ima tu tmušta i tma remek dela,i to ne iz mog ugla,a godine polako prolaze - još par decenija i sumnjam da će iko i mariti za strip.
Sačuvana

Dajte Ralph Azhama u Perle!
Može i u Stripoteku.
Anto
Hulk
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13977 poslato: Novembar 15, 2019, 04:36:18 pm »

E. K. Sigar: POPAJ, nedeljne epizode 1930 - 1932. (Komiko)

"Toj sam štoj sam,
i taki sam ti skroz!"

Sa izvesnom dozom skepse sam dočekao nedeljne table Popaja (kao i svi moji pajtaši koji uzimaju ovog junaka),plašeći se kakav će biti prelazak sa dužih epizoda na geg-table.
Srećom,bojazan je bila bespotrebna,i ovaj Ppaj je pun pogodak kao i prethodna dva.

Jeste u pitanju forma geg tabli,ali u dosta slučaja one su povezane (u nastavcima),a i tamo gde nema jasne poveznice,može se reći da se mogu sagledati kao segmenti jedne dugačke storije.

Ovaj kolorni Popaj (koji bajdvej prelepo izgleda u restauriranom koloru) ima akcenat na fajt.Na većini tabli se priča vrti oko tabanja.Uglavnom su to bosk mečevi,gde izvesni bogataš Kilf želi da uništi našeg mornara),ili tuče u Krivokućinoj kafani,ili zbog Olive...
Iz početka,činilo mi se da to nije nivo priča iz crno belih albuma (#1 i #2),ali kako je knjiga odmicala,sve sam više uživao u njoj.Sistem mi je bio desetak tabli svako veče,a mogu reći da je sam strip itekako isplativ,jer ima tu materijala za poduže čitanje.
Pera Ždera  je u ovim nedeljnim tablama dobio zapaženiju ulogu.
Ilija Čanak za Popaja je isto što je Nenad Briksi za Alan Forda;bez imalo preterivanja.
Sad kad saberem sve nekadašnje utiske,ovo mi je najbolji geg strip kojeg sam čitao (bolji i od Gaše,Kalvina i Hobsa...)

ocena petica k'o suza,i preporuka k'o kuća,ako niste čitali ranije ovo remek delo devete umetnosti.A ako jeste i nije vam se svidelo,jednostavno nemate ukusa.
izdanje - bombonica.,u svakom pogledu!

edit:ovde po prvi put imamo fazon sa spanaćem - kad ga pojede,Popaj dobija još veću snagu.
« Poslednja izmena: Novembar 16, 2019, 10:09:36 pm od strane Anto » Sačuvana

Dajte Ralph Azhama u Perle!
Može i u Stripoteku.
Colt2000
Bob Rok
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13978 poslato: Novembar 15, 2019, 07:01:42 pm »

Ja Fibru kupujem na ‚‚neviđeno''. Znam da ću da dobijem mat korice, dobar povez. A imam zavir, gde ću videti kakav je crtež, kolor, prevod...

Ja Domaće ne kupujem na neviđeno, jer od istog izdavača možeš da dobiješ Asterixa a možeš i Persepolisa.
Znaće svi šta hoću da kažem. Takva varijacija kvaliteta je prosto... nepouzdana za online kupovinu. Dalje, Kod domaćih izdanja ne postoji zavir. Ja ne mogu ni da naslutim kakav je crtež, koja tehnika,često se ne navodi ni vrsta papira...

Imamo dvadeset izdavača stripova kod nas. A recite mi koliko njihovih sajtova ima za vas zadovoljavajuć nivo informacija i koliko njih je pouzdano da pomislite: Ovaj strip je za mene, kupujem.
Često se navede naslovna korica, cena, broj strana i neka kratka recenzija.

Fibra je brend, ljudi to kupuju nevezano za zavir ili papir. Već sada bi Marko mogao da objavi 150 belih listova skupljenih u integral i objasni da je to epska priča o okršaju na život i smrt dvojice nemih ljudi tokom snežne oluje u bespućima Njufaundlenda i sasvim fino bi se prodalo.
Izdavačima zameraju to što nema izdanja u knjižarama širom Srbije, potencijalni kupci traže da vide izdanje pre nego što se odluče za kupovinu a malim i srednjim izdavačima je otežano izlaganje izvan Beograda jer knjižarskim lancima nije u interesu da gomilaju stripove. Čak se i u Beogradu nalaze uglavnom po većim tržnim centrima i u samom centru grada. Ljudi će na neviđeno kupiti od ČK, VČ i DW, što je i potpuno logično, ostalo kad se bude uživo video primerak. Mislim, ima naravno i online narudžbi ali znatno češće su opcije da bi ljudi hteli da negde vide kako to izgleda a da onda eventualno naruče direktno od izdavača jer ih izađe jeftinije.
Sačuvana
Soldier of fortune
Paja Patak
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13979 poslato: Novembar 15, 2019, 07:10:39 pm »

Fibra je brend, ljudi to kupuju nevezano za zavir ili papir. Već sada bi Marko mogao da objavi 150 belih listova skupljenih u integral i objasni da je to epska priča o okršaju na život i smrt dvojice nemih ljudi tokom snežne oluje u bespućima Njufaundlenda i sasvim fino bi se prodalo.
Laugh Laugh Laugh
Sačuvana
Stranice: 1 ... 894 895 896 897 898 899 900 901 902 903 904 905 906 907 908 909 910 911 912 913 914 915 916 917 918 919 920 921 922 923 924 925 926 927 928 929 930 931 [932] 933 934 935 936 937 938 939 940 941 942 943 944 945 946 947 948 949 950 951 952 953 954 955 956 957 958 959 960 961 962 963 964 965 966 967 968 969 970 ... 1074   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.088 sekundi sa 19 upita.