Jul 01, 2022, 09:37:22 pm *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Početna   Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija  
Stranice: 1 ... 896 897 898 899 900 901 902 903 904 905 906 907 908 909 910 911 912 913 914 915 916 917 918 919 920 921 922 923 924 925 926 927 928 929 930 931 932 933 [934] 935 936 937 938 939 940 941 942 943 944 945 946 947 948 949 950 951 952 953 954 955 956 957 958 959 960 961 962 963 964 965 966 967 968 969 970 971 972 ... 1074   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Koji strip trenutno čitate ?  (Pročitano 2268107 puta)
Miles Dyson
Bob Rok
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13995 poslato: Novembar 21, 2019, 12:11:50 pm »

Nury&Bruno:Atar Gull (Fibra)

Atara je pre neku godinu "provalio" čilager,i to podelio sa nama,ovdašnjim forumašima,te mu hvala na tome.
Nabavih strip i u papirnom izdanju,a utisci nakon čitanja takvog izdanja su i bolji nego preko kompa.

Elem,autori Tajlera Krosa,Nuri i Bruno su nam podarili još jedan sjajan strip,ovog puta radnje smeštene u 19.vek;tema je crno roblje,osveta i mržnja.Pratimo život Atara Gula,mladog crnca izuzetnih sposobnosti,kako fizičkih tako i intelektualnih,od Afrike,preko Atlantskog okeana do Jamajke gde će biti rob na plantaži.Kroz to putešestvije,autori nam pokazuju dekadenciju ljudske civilizacije toga doba,izopačenost svojstvenu svim staležima i kategorijama.Lepo je napisao Humbert Coe na scomu:
Razlika između gospode i pirata ili gospodara i robova samo je u rukavicama u kojima bogatiji čine gadosti.

Ono što je meni donekle umanjilo kvalitet stripa je sam Atar Gul - sad,da li sam ja očekivao drugačiji rasplet ili mi je jednostavno sam glavni lik prilično odbojan,u svakom slučaju, završnica mi nije lepo sela kako sam se nadao.Te stoga 4.5/5

I big lajk za Brunov kartun_netvorkovski crtež.
Mene je Brunov crtež prilično odbijao od AG-a, mada mi je fino legao kod Tajlera Krosa. Nekako mi se nije dalo da počnem sa čitanjem, ali sam podstaknut ovim tvojim pisanijem rešio da ga konačno pročitam. I stvarno je odličan crtež iako nije ralistički stilizovan  Grin
Sve je tako jednostavno prikazano a opet veoma učinkovito, svaki pokret, grimasa sve se lepo razaznaje, crtež koji se lako čita (ako tako može da se kaže).

Što se tiče samog lika Atara Gula rekao bih da je on kao dete oštećen velikom traumom. Kao što je to slučaj kod svih, u detinjstvu se udara temelj osobe koja će na njemu stajati. Niko nema isti početak, samim tim smo svi mi različiti pa može da se očekuje da ti postupci glavnog lika budu nerazumljiviji. Ja, recimo, ne kapiram to kako je lako žrtvovao svoje dete. Ali kad vidimo šta njega pokreće ni ne očekujem da kod njega postoji empatija. Zato mi je sam kraj vrh!
Sačuvana
Aleks
Usagi Yojimbo
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13996 poslato: Novembar 21, 2019, 06:11:56 pm »

Pustinjske škorpije

Hugo Prat

(Čarobna knjiga)

Citat
Doživljaji Škorpija smešteni su u 1940-1941. godinu, u Rog Afrike početkom Drugog svetskog rata. „Priča o Pustinjskim škorpijama govori pre svega o Danakilskoj pustinji, koja obuhvata teritorije u Etiopiji, Eritreji i aktuelnoj Republici DŽibuti“. Poljski oficir Koinski pripadnik je Pustinjske grupe za daleka dejstva (Long Range Desert Group), nazvane Pustinjske škorpije. Ta mala engleska vojna jedinica u negostoljubivoj zoni Sahare dejstvuje protiv Italijana. Okolo njih su žene ratnice, krvožedni beduini, operski pevači i zaljubljeni oficiri, svi zarobljeni u sukobu u kojem više niko ne zna koju stranu da zauzme.

„Pustinjske škorpije - kakav je to strip?“, često je pitanje po forumima. Što se žanra tiče - jasno je iz gornjeg citata - ratni, što se pak tiče stila i kvaliteta, PŠ podsećaju na razne stvari - stare dobre holivudske ratne filmove, neke novinske stripove (Kanif), na Korta Maltezea (mada se od njega i prilično razlikuju, bar koliko i glavni junak Škorpija Koinski, od samog Korta); kao i svako kvaliteno delo, imaju nešto autentično svoje, ali i zajedničko za Pratova dela - njegovu poetiku i iskazan poseban pripovedački dar.

E sad, ove reference ne znače mnogo onima koji nisu upoznati sa njima i sa ostatkom Pratovog opusa u dovoljnoj meri, pa neka donesu sopstven sud o pričama iz serijala Pustinjske škorpije, koje nisu samo romantična verzija ratnih zbivanja, ni izrazito antiratni prikaz ratnog ludila, a opet su dovoljno od oba. Svu besmislenost ratovanja Prat prikazuje najviše kroz učestalo, naglo i uludo gubljenje ljudskih života, kao slike tipične ratne svakodnevice.  Pri tome, govorkanja o brutalnostima ratničkih beduinskih grupacija lebde u atmosferi, doprinoseći sveopštoj zlokobnosti.

Pratov crtež, uvek funkcionalan, često vrlo efektan. (Dodati) Kolor Patricije Canoti više nego odgovarajući (sem u jednoj epizodi gde opušten crtež ispunjava previše opuštenim kolorom, što ne proizvodi željeni efekat, pa se vraća na prvobitno).

Prvi tom:

- Pustinjske škorpije

Klasična ratna avantura, dobar uvod u serijal. ***(*)

- Kolibica na brdašcu

Prava pratovska priča i likovi. ****

Drugi tom

- Danakilske lopate

Najbolja epizoda sadrži sve najbolje elemente serijala. *****

- Klub Suvi Martini

Promena na veće kadrove i kraću dužinu... ****

Treći tom

- Dašak mora

Najambicioznija epizoda zauzima ceo album, ali pomalo razvodnjena i sa previše raspričanosti nauštrb dešavanja, uz osećaj već viđenog, ali još uvek na nivou. ***1/2

« Poslednja izmena: Novembar 21, 2019, 06:13:45 pm od strane Aleks » Sačuvana
Anto
Hulk
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13997 poslato: Novembar 24, 2019, 06:36:59 pm »

Besna kobila nam je u 2019-oj donela samo dva naslova,ali oba hvalevredna!

Šabute:Čistilište (Besna kobila)

Šabute je jedan od omiljenijih autora mnogih forumaša,ne i moj.Ok su mi njegovi stripovi,u stvari većinom jako dobri,ali nemam taj poriv da kad se objavi nešto od njega skočim od sreće.Za sada su mi najbolje neke stvari koje su izašle u omnibusu koji objavila Fibra,odnosno Besna kobila (Veštice/Pun mesec).Recimo,nahvaljeni Sam samcat mi je blago razočarenje,a Ribare nove zemlje nisam ni nabavio.
Četvrto pojavljivanje Šabutea međ' Besnom kobilom mi je najbolje.
Benžamenu kreće napokon u životu,ali preko noći ostaje bez ičega,i on postaje socijalan slučaj;a kad ga udari auto,naći će se u Čistilištu, sa opcijom odlaska liftom na gore ili na dole,u zavisnosti o ishoda zadatka koji će tamo dobiti.
Odlična ideja sa jako dobrim izvođenjem,mada mi je priča u tećem albumu nešto mlakša nego što sam se nadao.Takođe,i kraj mi je neočekivan,ali ne i loš.
Kolorisani Šabute mi se više sviđa od crnobijelog,a samo izdanje bombonica.
4.5/5

*i opaska na račun njegov lakog prelaska u klošare - pa jel moguće da se u  uređenoj državi poput Francuske,toliko lako postaje socijalni slučaj?

Jošiharu Cuge:Čovek bez talenta (Besna kobila)

"Prodajete kamenje koje ste skupili u kraju.Drugim rečima,zar nije isto kao da spavate po ceo dan.
Budući da ništa ne prodajete,ništa i ne radite;dobro znajući da Vam ga niko neće kupiti.
Sve u svemu,ničemu ne služite.Vaše postojanje,nema nikakvu vrednost."

Lepo je videti ovakvu mangu i u domaćem izdavaštvu.Ne kažem da su one do sada objavljivane loše,već da imamo nešto ozbiljnije u rukama ovog puta.

Kultna manga Čovek bez talenta je čistokrvni slice of life na japanski način.
Glavni junak ima ženu i malog sina,lenj je,i trenutno se bavi prodajom kamenja koje je pokupio u obližnjj reci (doduše,skupljao ih je dve godine).
Živi bedan život,a ni emotivni mi nije na viskokom nivou;ima razne ideje kako da zaradi više novca,ali nijedna se ne bazira na njegovom najvećem talentu,bavljenje stripom.

Pa ipak,način na koji doživljava tu svoju lenjost i situaciju u kojoj se nalazi,je jako zanimljiva i nesvakidašnja;uostalom,kao i sve što dolazi iz Japana.
Isto kao i razgovori koje će voditi u pojedinim poglavljima sa živopisnim i neobičnim likovima poput gospodara ptica,učiteljem Sekuinom,prodavcom starudija,Jamaijem(vlasnikom knjižare).

I još jedan odlično odrađen strip u AMD-a + fenomenalan izbor papira.
(moram da primetim da su nekoliko zadnjih albuma koji su došli iz AMD-a korektno urađeni)

4.5/5

i tople preporuke za oba stripa!!!
« Poslednja izmena: Novembar 30, 2019, 10:24:21 pm od strane Anto » Sačuvana

Dajte Ralph Azhama u Perle!
Može i u Stripoteku.
Jozzinelli
Asteriks
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13998 poslato: Novembar 24, 2019, 07:08:35 pm »

Za sada su mi najbolje neke stvari koje su izašle u omnibusu koji objavila Fibra,odnosno Makondo

Makondo ti je sad postao sinonim za Fibru? Cheesy
Sačuvana

Mek Koj nema alternativu
borg
Konan
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13999 poslato: Novembar 24, 2019, 08:58:02 pm »

*i opaska na račun njegov lakog prelaska u klošare - pa jel moguće da se u  uređenoj državi poput Francuske,toliko lako postaje socijalni slučaj?

Pa Šabute sam kritikuje odnos francuskog sistema prema ugroženim grupama. U noveli Pun mesec u pitanju su imigranti, u Malo drveta i gvožđa to su beskućnici, ovde u Čistilištu kritikuje tu sporu i manipulativnu administraciju. Drugo, glavni lik ni u jednom trenutku ne postaje klošar. Bez krova, kreveta i bez tuša da, ali i dalje kulturan, lepo vaspitan... Inače, po meni je i glavni akcenat koji Šabute stavlja upravo kritika državnog sistema. Plus je što usput fantastično prikaže karaktere i sudbine mnoštva likova, i sjajno ih zatutkali zanimljivom pričom.
« Poslednja izmena: Novembar 24, 2019, 09:00:39 pm od strane borg » Sačuvana

Resistance is futile.
Jozzinelli
Asteriks
Van mreže Van mreže

« Odgovor #14000 poslato: Novembar 25, 2019, 04:55:12 am »

Drugo, glavni lik ni u jednom trenutku ne postaje klošar. Bez krova, kreveta i bez tuša da, ali i dalje kulturan, lepo vaspitan...
To što je neko kulturan i lepo vaspitan ne određuje status klošara, nego upravo ono prvo što si nabrojao...
Sačuvana

Mek Koj nema alternativu
borg
Konan
Van mreže Van mreže

« Odgovor #14001 poslato: Novembar 25, 2019, 08:49:32 pm »

To što je neko kulturan i lepo vaspitan ne određuje status klošara, nego upravo ono prvo što si nabrojao...

Mislio sam na klošar u pogrdnom smislu. Mada nisam ni u početku bio siguran da li se misli na pravi ili pogrdni smisao reči. Htedoh da obrišem tu rečenicu pošto sam i ja ostao nedorečen (kuckanje na prvu i power off) nisam imao vremena za detaljniji post, ali kliknuh pošalji... 
Sačuvana

Resistance is futile.
Aleks
Usagi Yojimbo
Van mreže Van mreže

« Odgovor #14002 poslato: Novembar 26, 2019, 11:16:49 pm »

Saga o Hobgoblinu

(Čarobna knjiga, TBOS#1)

Kad su svojevremeno neke epizode iz ovog trejda bile objavljene u reviji Eks almanah (3 od 8 ), sećam se, prva pomisao je bila - dobro je da The Amazing Spider-Man održava kvalitet koji je imao 15-ak godina unazad, u prethodnom periodu (ove epizode su iz 1983/'84-e). Činjenica je da je TASM od svog pokretanja bio jedan od najboljih Marvelovih serijala, a samim tim jedno od najkvalitetnijih izdanja superherojskog žanra, uopšte. Ove epizode koje je pisao Roger Stern, ujedno su bile i poslednje od TASM što je viđeno u Eksu (tj YU izdavaštvu); posle njih objavljivane su epizode samo iz Peter Parker, The Spectacular Spider-Man izdanja (i u ovom ČK trejdu je jedna PPTSSM epizoda - #85).

Ondašnji čitaoci sad mogu da pročitaju i epizodu TASM #251 (poslednja ovde), gde priča ima nekakvo finale, mada će se "saga" o Hobgoblinu nastavljati i kasnije, kad god se ovaj negativac pojavi; u ovom trejdu je samo njen početak, nekoliko sakupljenih epizoda, kako to već biva sa trejdovima. Nema sumnje da je Stern pisao zabavne epizode, a crtački - Džon Romita mlađi je u ovom periodu (pre razvijene stilizacije tj karakterističnog stila po kome je danas poznat), kad god je uparen sa dobrim tušerom (Dan Green /Joe kod ČK/, Klaus Janson, Romita Sr. i dr) vrlo dobar.

Ljubiteljima Spajdermena preporučljivo. Biće valjda još dobrih stripova u The BEST of SPAJDERMEN ediciji.

Sačuvana
Anto
Hulk
Van mreže Van mreže

« Odgovor #14003 poslato: Novembar 29, 2019, 08:22:46 pm »

editovah post o BK novitetima!

Pa Šabute sam kritikuje odnos francuskog sistema prema ugroženim grupama. U noveli Pun mesec u pitanju su imigranti, u Malo drveta i gvožđa to su beskućnici, ovde u Čistilištu kritikuje tu sporu i manipulativnu administraciju. Drugo, glavni lik ni u jednom trenutku ne postaje klošar. Bez krova, kreveta i bez tuša da, ali i dalje kulturan, lepo vaspitan... Inače, po meni je i glavni akcenat koji Šabute stavlja upravo kritika državnog sistema. Plus je što usput fantastično prikaže karaktere i sudbine mnoštva likova, i sjajno ih zatutkali zanimljivom pričom.
ma postaje klošar, samo takav,nešto si se ti zaboravio

"Mama!!Mama!!Jesi li videla kako je onaj čika prljav?!!I kako užasno smrdi!!"

slažem se da je akcenat na kritici državnog sistema (kao i samih ljudskih karaktera),ali opet kažem da je čudno da preko noći dođe u takvu situaciju u uređenoj zapadne evropskoj državi.
Sačuvana

Može i u Stripoteku.
Anto
Hulk
Van mreže Van mreže

« Odgovor #14004 poslato: Novembar 29, 2019, 08:59:59 pm »

Dorison&Mejer:Pogrebnik 5 - Beli indijanac (Makondo)

Bluberijev "naslednik" je dogurao i do 6.albuma,sa kojim počinje treći ciklus priča.

Arizona,snežni ambijent.Džonas Krou nakon nekoliko iskopanih raka (izvesnih ljudi koji su ubijeni u napadu indijanaca na diližansu) biva pozvan na božićnu večeru,gde se napija i pravi ispad (tipičan za njega).Tamo sreće starog pajtaša,Sida Bošana,danas uglednog čoveka,šerifa i verenika najmoćnije žene u Arizoni.Žene,čiji je sin pre deset godina otet od strane Čirikava Apača,preobraćen u njih,i nedavno ubijen.I čije telo gospođa Džozefina želi da povrati od indijanaca i sahrani ga u Tusonu,što postavlja kao ultimatum svom vereniku da bi se venčali.Sid imam ekipu,ali mu još samo nedostaje pogrebnik tipa Džonasa Kroua.

Peti album Pogrebnika se odlično kotira na BD top listama,a i mom prijatelju od koga pozajmljujem Undertakera je malo remek delo.Meni,i dalje strip koji "štuca" sa scenarijom i crtežom koji je sve bolji.
Šta znam - postoje stripovi u kojima priča prosto klizi,i oni u kojima ne ide sve tako glatko - na žalost,Pogrebnik mi je i dalje u toj drugoj kategoriji.Dorison je savim dobar zanatlija,ali uvek kod njega ima tih nekih blagih konfuzija,nejasnoća (šta je pisac hteo reći),nema priča "ono nešto"...
Kao što rekoh,Mejerov crtež sve kvalitetniji,i pravo je zadovoljstvo gledati ga na A4+ formatu;sa te strane,Pogrebnik bi i mogao proći kao dostojan Blubišin naslednik.

Ali,kao što kažu druga brojna mišljenja,i Dorisona vide kao novog Šarlijea (iako je to iz mog ugla,teška,ali teška blasfemija).

I još jednom,pun pogodak iz AMD štamparije.

3.5/5
« Poslednja izmena: Novembar 29, 2019, 10:00:33 pm od strane Anto » Sačuvana

Može i u Stripoteku.
Anto
Hulk
Van mreže Van mreže

« Odgovor #14005 poslato: Novembar 29, 2019, 09:59:35 pm »

Kirkman&De Feliči:Pesma zaborava, I tom (Čarobna knjiga)
Kirkman&De Feliči:Pesma zaborava, II tom (Čarobna knjiga)

Iz nekog,nepoznatog razloga,deo Filadelfije nestaje sa lica zemlje,i sa više stotina hiljada ljudi prelazi u drugu dimenziju - dimenziju u kojoj obitavaju svakakva čudovišta,u kojoj je borba za goli život neprestana.
Naučnik Nejtan Kol je našao način da ode u taj svet,odakle spašava ljude,a glavni cilj mu je rođeni brat.Nakon decenije organizovanog vraćanja ljudi u dimenziju našeg sveta,čini se da niko više nije preostao,a sa druge strane,povratnici se teško privikavaju na novi život,iako su se vratili iz svojevrsnog pakla.

Prvi tom sam pročitao prošle godine,i sa obzirom da sam imao maksimalna očekivanja (Kirkmana sam odlično upoznao na Voking dedima,kao i na jednoj svesčici Brita koju je Dekara izdao (baš fin stripić)),ne bih smeo reći da su ista ispunjena.Sve mi je to delovalo korektno,obećavajuće,ali to je bilo sve.Ni crtež me nije kupio,nije mi se dopalo kako je Feliči grafički predstavio tu drugu dimenziju,a posebno živuljke u njoj.

Pre bacanja na drugu knjigu,ponovio sam gradivo prve,i na drugu,stvar je izgledala bolje - vrlo dobar trejd (4/5 ) sa par momenata koji su obećavali da nas ono pravo tek čeka.

Nastavak Pesme zaborava je krenuo u pravcu razjašnjenja katastrofe,braća Kol zajedno u akciji,ali onda počinju tako jeftine fore u 9-om,10-om poglavlju,da sam se prosto našao u čudu da veliki Kirkmen može da pravi takve scenarsitičke infatilnosti.
Te mi je druga knjiga Pesme zaborava jedno malo razočarenje,uz nadu da se priča popraviti u trećem tomu.
2.5/5

E sad,taj treći trejd je izašao još u septembru (na proleće će i četvrti),a od Čaronjaka ni glasa,a prva dva su pratila svetske premijere - ponavlja li se recept Sage??
« Poslednja izmena: Novembar 29, 2019, 11:12:10 pm od strane Anto » Sačuvana

Može i u Stripoteku.
Aleks
Usagi Yojimbo
Van mreže Van mreže

« Odgovor #14006 poslato: Novembar 30, 2019, 06:14:02 pm »

Crne misli
(Idées noires)
Darkwood

autor: Franquin

Ako spojite humorističkog genija sa depresijom od koje je (na žalost) za života patio, dobijete strip fantastičnog crnog humora i to najcrnjeg mogućeg - Crne misli. Integral geg tabli (70-ak strana) pod ovim nazivom objavio je kod nas Darkwood, u Hrvatskoj Strip Agent, a u vreme dok je strip još izlazio u francuskim revijama, moglo se i ovde pročitati nekoliko tabli u Strip-artu (pod nazivom Crle) i kasnije u Tronu (kao Crne ideje).

Kad god bi se pojavio, plenio bi pažnju ljubitelja stripa. Ko zna Frankena (ako neko od mlađih nije overio Gašu/Gastona, morao bi) zna da je, pored izuzetne duhovitosti, on fantastičan crtač karikaturalnog stripa, koji crtežom može da postigne bilo šta - a ovde je sa najcrnjim crtežom ikada, u skladu sa idejama. Ideje su one koje su okupirale Frankena u vreme nastajanja, o zagađenju sredine, trci u naoružanju, nečovečnosti prema životinjama, (be)smislu života... Možemo samo da zamišljamo koje bi teme bile zastupljene u današnje vreme, pa još da je autor odavde, gde je stvarnost sumanuto bizarna.

Naravno, nije svaka tabla masterpiece, ali sve zajedno u ovom integralu su tu negde.

« Poslednja izmena: Novembar 30, 2019, 06:16:33 pm od strane Aleks » Sačuvana
Anto
Hulk
Van mreže Van mreže

« Odgovor #14007 poslato: Novembar 30, 2019, 06:31:30 pm »

Jezovnik:Berni Rajtson (Darkwood)

Berni je nesumnjivo jedan od omiljenih crtača svih nas koji smo u 80-im čitali stripove,pa je njegov Jezovnik dočekan od istih kao klasična masthevuša.
Na moju sramotu i lenjost,nabavljanje istog sam iz kojekakvih razloga prolongirao sve do sada - u stvari,glavni je to što mi je forma kratkih horor priča daleko od my cup of tea;pa makar dolazila iz pera ovakvog majstora.

A i nisam se puno zeznuo (u šta nisam ni sumnjao) - nakon prelepog uvoda (ne sećam se kada sam pročitao lepši uvodni tekst),idu 12 kratkih horor priča;priča sa šmekom sedamdesetih.

Ja gotivim pomenutu atmosferu,a ni horor tematika mi nije mrska,ali nekako me ove priče nisu pogodile; možda bi bilo da su duže.

Elem,prelep crtež,sjajna atmosfera,ali u konačnici jedno veliko mnjah.
Dopale su mi se najviše Dženifer i...;u stvari to bi bilo to.
Nisu mi loše ni Crna mačka,Seoska cura,Brzi Đorđe,Čovek koji se smejao,Kad padne noć,Hladan vazduh,kao i Ruben Jangblad,sa sjajnim dijalozima.
Klaris,Marsovska saga i Čudovište iz ilovače bezvezne,a Čudovište iz jezera Peper onako.

Gneralni utisak - mlako.

Samo izdanje je savršeno - tako to izgleda kad se skupi grupa znalaca koja voli strip.
Sačuvana

Može i u Stripoteku.
Aleks
Usagi Yojimbo
Van mreže Van mreže

« Odgovor #14008 poslato: Novembar 30, 2019, 06:55:21 pm »

Davno beše kad se pisalo o ovom Jezovniku, moj utisak je povoljniji, a po pričama je izgledao ovako:

http://www.darkwoodprodavnica.rs/forum/index.php?topic=10068.msg392729#msg392729
Sačuvana
Aleks
Usagi Yojimbo
Van mreže Van mreže

« Odgovor #14009 poslato: Novembar 30, 2019, 07:50:12 pm »

u konačnici jedno veliko mnjah.

svršavanje (srpski, lat. svršavanje)
Imenica

svršavanje, s

Značenja:

(značenje izvedeno preko sinonima) fig. kulminacija fig., klimaks fig., fam. svršetak fam., hrv. konačnica hrv., ekstaza fig., vrhunac [1][n 1]
Sačuvana
Stranice: 1 ... 896 897 898 899 900 901 902 903 904 905 906 907 908 909 910 911 912 913 914 915 916 917 918 919 920 921 922 923 924 925 926 927 928 929 930 931 932 933 [934] 935 936 937 938 939 940 941 942 943 944 945 946 947 948 949 950 951 952 953 954 955 956 957 958 959 960 961 962 963 964 965 966 967 968 969 970 971 972 ... 1074   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.054 sekundi sa 19 upita.