Avgust 07, 2022, 06:03:25 pm *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Početna   Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija  
Stranice: 1 ... 901 902 903 904 905 906 907 908 909 910 911 912 913 914 915 916 917 918 919 920 921 922 923 924 925 926 927 928 929 930 931 932 933 934 935 936 937 938 [939] 940 941 942 943 944 945 946 947 948 949 950 951 952 953 954 955 956 957 958 959 960 961 962 963 964 965 966 967 968 969 970 971 972 973 974 975 976 977 ... 1075   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Koji strip trenutno čitate ?  (Pročitano 2313673 puta)
Anto
Hulk
Van mreže Van mreže

« Odgovor #14070 poslato: Decembar 09, 2019, 07:44:50 pm »

Leb&Sejl:Hulk sivo (Phoenix Press)

Nakon žutog Dardevila i plavog Spajdija,dođe red i na sivog Hulka,te odmah da postavim pitanje - kakva je to fora Hulkom koji nije zelen?Neka Lebova samoinicijativna zafrkancija?

Još jedan dobar L&S strip iz obojene edicije;i sad sam tek ušao u fazon koji Leb gura u ovom mini serijalu,pa sam ubeđen da će mi sad i DD yelow biti bolji.
U sivom broju sve se vrti oko trougla Hulk-Ros-Beti,sa epizodnim rolama Rika,Starka i dr.Lenarda - oko osećaja besa i ljubavi,krivice i zbunjenosti,mržnje i patnje.
Dobar uradak bez puno klasične superherojštine.Zadovoljan sam,a možda bih bio i više da sam upoznatiji sa Hulkom kao junakom.
3.5/5
Sačuvana

Dajte Ralph Azhama u Perle!
Može i u Stripoteku.
Aleks
Usagi Yojimbo
Van mreže Van mreže

« Odgovor #14071 poslato: Decembar 10, 2019, 12:02:30 am »

Gaučo

Saradnja Prata i Manare na Indijanskom letu je meni lično podarila  odličan strip (jednako mi je sjajan bio i nekad, kao klincu, u Stripoteci,ali i kasnije, kao matorijem stripofilu,u albumima Belog puta i Fibre),te sam i ovde podigao očekivanja na visok nivo,a pogotovu nakon pojedinih hvalospeva i komentara da je naslov bolji od prethodnog uradka Mila i Huga.

Avanturistički je ovo strip,koji se bavi događajima sa početka 19.veka,kada su Englezi napali Buenos Aires sa namerom da svrgnu Špance sa vlasti,stim što su ovde u žiži zbivanja "mali" ljudi,izvesni bubnjar,kurva i grbavi mornar,uvučeni u kovitlac rata,strasti,izdaje i svega što se tu može ubaciti,uz dosta golih guzica,sisa i vagina.

Šta znam,ne kažem da Indijansko leto ima neku dubinu,čak naprotiv,tamo je tek gomila perverzija u gro planu (ali barem znamo na čemu smo,pa se takvoj priči i prepuštamo),no, čini mi se da su u Gauču Prat i Manara (iliti samo Prat),hteli da naprave priču sa dubljim smislom,a u tome nisu uspeli,pa je sve to ispalo lošije nego što zaista jeste.

Mislim,strip je jako dobar,ali nadao sam se još boljem,a pošto ga nisam dobio,malčice sam razočaran;a Indijansko leto mi je za klasu bolje.

Ovde si neke stvari korektno napisao, izuzev zadnjeg pasusa koji poništava prethodno i opet proglašava strip vrlo dobrim.

Zaista ga je najlakše uporediti sa Indijanskim letom. U poređenju sa njim, nema te drame, tih strasti i emocionalnog "patosa". Čak nema ni vizuelno-režijski upečatljivih scena za pamćenje. Neko bi mogao da kaže da je ovo drugačiji tip stripa, ali upravo je po svojoj suštini isti - ženski i muški likovi, njihovi odnosi i nepromišljeni postupci.

I na tom planu Gaučo pada kao ozbiljnije umetničko delo - dobošar je kao (potencijalni) glavni muški lik slabo prikazan i većim delom "trajanja" stripa je pasivan, van igre (zarobljen ili ga nema), žena je samo skicirana, nekako su dva sporedna lika u prvom planu, ali grbavac i njegov praznoglavi kompanjon su suviše antipatični i previše skloni olakom potezanju noža, da bi se  identifikovali sa njima i imali neko sažaljenje i zainteresovanost za njihove sudbine. Sudbine su napadno tragične, kao u delima tipa Dom za vešanje i sl.

Prata više zanimaju totalno sporedni likovi, čije ćaskanje oslikava istorijski kontekst. Dijalozi su uobičajeno dobri i prirodni, za razliku od bezbrojnih bonelijevskih kopija, ali Gaučo ne pripada takvoj kategoriji stripa, nego najvišoj (i ocena je samo u tom kontekstu). Manaru zanimaju stvari koje ga uobičajeno zanimaju, ali dosta toga on odrađuje dobro (mada su mu lica kao ovlaš skicirana preko fotografija /ne bukvalno/ tj. nedovoljno izražajna često).

Sačuvana
Anto
Hulk
Van mreže Van mreže

« Odgovor #14072 poslato: Decembar 10, 2019, 12:34:29 am »

Ovde si neke stvari korektno napisao, izuzev zadnjeg pasusa koji poništava prethodno i opet proglašava strip vrlo dobrim.
da,u pravu si;imam ponekad taj problem sa jasnim definisanjem ocene (pola ocene gore ili dole) - ovde sam krenuo sa davanjem komentara pri čemu mi je u glavi bila ocena 3.5/5,da bi u toku pisanja,prelistavajući album,nekako se ipak odlučio na vrlo dobru ocenu.Jbm li ga,najradije bih dao 3.75/5,ali ne idem na takve decimale.
Sačuvana

Može i u Stripoteku.
naker777
Paja Patak
Na mreži Na mreži

« Odgovor #14073 poslato: Decembar 10, 2019, 07:42:42 am »

napravih konačno listu nepročitanih stvari - 120 naslova;što integrala,što neke siće poput Beležnice smrti;sa tim što siće ima tek 15 komada,a integrala i debelih stripčina 70-80%.

Anto, da ti olakšam muke, Beležnica smrti ti se možda i svidi na početku
Ali kasnije pisanije postane tako gusto da se crtež ni ne vidi, kao da čitaš knjigu, nema šanse da ti se svidi
Gits je mala maca u poređenju s Beležnicom

Inače dobar si, 120 nepročitanih stvari..
Ja sa knjigama stojim na brojci od oko 50, ali stripove sam hvala bogu sve do sada pročitao
Mada čekam da se pošte smiluju pa da mi konačno stignu novogodišnji paketići od darkvuda i sa novembarskog kompletiranja
Sačuvana
swamp thing
Konan
Van mreže Van mreže

« Odgovor #14074 poslato: Decembar 11, 2019, 12:57:53 pm »

Konačno završio Besmrtnu Gvozdenu Pesnicu. Meni je ovo teški prosjek. Glavni lik je izuzetno generičan, bolio me k.... za njim, a ni ostali likovi nisu ništa bolji. Nije pomoglo ni to što su moći GP poprilično neodređene, tako da nikad ne osjetiš da je taj lik u stvarnoj opasnosti, jer moći Či-ja mogu čak i vaskrsnuti čovjeka. Pokušaji humora su ostali upravo to - pokušaji. Onaj trojac, crnja i dvije ženske, su jedni od najiritantnijih likova na koje sam naletio otkad čitam stripove. Trebalo mi je dobre dvije sedmice da ovo iščitam, samo to pokazuje koliko sam se zapravo dosađivao i teško se hvatao knjiga.
Ne preporučujem.
« Poslednja izmena: Decembar 12, 2019, 04:02:45 pm od strane swamp thing » Sačuvana
borg
Konan
Van mreže Van mreže

« Odgovor #14075 poslato: Decembar 11, 2019, 10:54:08 pm »

Komikova akcija i Antova preporuka i uzeh sve tri knjige Popaja.

Prva knjiga pročitana, i za sada serijal obećava. Pročitao sam je u cugu. Nije me smorila ali ni oduševila. Nasmejala me jeste, ali ređe nego sam očekivao. Bilo je delova poput onog na brodu kad Popaj prima metak po metak, a ostatak posade se plaši i da proviri, da vide šta se dešava, i tako petnaest puta i to bace na "dva'est" strana. Ili mi je pala koncentracija na tom delu.
Prevod me je u nekim rečenicama ili nazivima oduševio.  
Nadam se da će fora u sledećim knjigama biti više :-)

Izdanje je solidno, sviđa mi se i dizajn i odabir papira. Uvez blago talasast, slabo primetno... I Komikova stara boljka, greške u kucanju teksta. E, sad, negde je to fazon Popajevog govora a negde greška. Šta znam, evo par primera:

« Poslednja izmena: Decembar 11, 2019, 11:06:39 pm od strane borg » Sačuvana

Resistance is futile.
Anto
Hulk
Van mreže Van mreže

« Odgovor #14076 poslato: Decembar 12, 2019, 04:42:07 pm »

Đipi:Zemlja sinova (Komiko)

Ovo bi bio strip postapokaliptične tematike,iliti drukčije rečeno žanra preživljavanja (meni jako dragog) - glavni junaci su dva brata,klinaca koji žive sa ocem,veoma prekim čovekom koji je takav da bi ih obučio i naučio kako da se snađu i prežive u sredini koja i nije nešto jasno definisana.U njihovoj okolini je još i matori i vrlo nepoverljivi Aringo,sa kojima otac vrši razmene dobara,izvesna veštica i glavati blizanci,mada je dečacima zabranjeno da lutaju van okruga jezera gde obitavaju na splavu-kućici.Otac vodi dnevnik koji kod momaka pobuđuje veliku radoznalost,ali glava porodice je izričit u odluci da ih ne nauči da čitaju.
Oca neko vreme muči nekakvo gušenje,i jednog dana umire,a sinovi ostaju prepušteni sami sebi...

Jako dobar Đipi,i ko ga voli uživaće u stripu;njegov unikatan crtež mi se sve više sviđa iz albuma u album,a i kao scenarista je poseban,i definitivno mi leži njegov stil pripovedanja,sa nekom posebnom,njemu svojstvenom atmosferom.

Iako album ima bezmalo 280 stranica,čita se jako brzo,ali jedan je ovo od onih stripova kome ćete se vraćati iznova.

4/5
« Poslednja izmena: Decembar 12, 2019, 06:00:19 pm od strane Anto » Sačuvana

Može i u Stripoteku.
swamp thing
Konan
Van mreže Van mreže

« Odgovor #14077 poslato: Decembar 13, 2019, 01:51:33 pm »

DD VČ 238 - Napušteni
Još jedna smaračka epizoda tipa kuća je živa, fabrika je živa, frižider je živ, njiva je živa, bla bla. Iznenađuje me totalno neinspirativan i isprazan scenario  Barbatove, ja bih ovo 'ladno pripisao nekom tamo Marcanu. 4/10
Sačuvana
koze123
Paja Patak
Van mreže Van mreže

« Odgovor #14078 poslato: Decembar 13, 2019, 02:06:08 pm »

Jedno od najgorih epizoda koje sam čitao u poslednje vreme, zajedno sa onim kršem sa dva Dilana, odmah pre preporoda, zaboravio sam ime. Takav treš od epizode, neinspirativno, glupo i loše scenarijski napisano, Barbatova na samom dnu.

Sledeća epizoda - Pogrešna ruka je sasvim solidna, zabavna i nepretenciozna, overi ako stigneš. Meni držalo pažnju, i dijalozi su skroz dobri, interesantna premisa ali malo mlak kraj.
« Poslednja izmena: Decembar 13, 2019, 02:08:12 pm od strane koze123 » Sačuvana
broj1
Usagi Yojimbo
Na mreži Na mreži

Pitomi forumski arhivar.

« Odgovor #14079 poslato: Decembar 13, 2019, 02:09:30 pm »

Nije da pratim vc dilana nesto preterano al kad videh DD VČ 238 rekoh nije valjda da su dosli do tog broja vec  Grin

ok, ok 138..

odavno vise ne uzimam dilana redovno nego samo po preporuci ako i to..
Sačuvana

Fanta Chico je apsolutni vrh Chicovih priča.
swamp thing
Konan
Van mreže Van mreže

« Odgovor #14080 poslato: Decembar 13, 2019, 03:41:45 pm »

Jedno od najgorih epizoda koje sam čitao u poslednje vreme, zajedno sa onim kršem sa dva Dilana, odmah pre preporoda, zaboravio sam ime. Takav treš od epizode, neinspirativno, glupo i loše scenarijski napisano, Barbatova na samom dnu.

Sledeća epizoda - Pogrešna ruka je sasvim solidna, zabavna i nepretenciozna, overi ako stigneš. Meni držalo pažnju, i dijalozi su skroz dobri, interesantna premisa ali malo mlak kraj.
Čeka me još narednih petnaestak epizoda, koliko već, tako da ću za vikend pročitati i tu
Sačuvana
Anto
Hulk
Van mreže Van mreže

« Odgovor #14081 poslato: Decembar 13, 2019, 05:54:06 pm »

Anto, da ti olakšam muke, Beležnica smrti ti se možda i svidi na početku
Ali kasnije pisanije postane tako gusto da se crtež ni ne vidi, kao da čitaš knjigu, nema šanse da ti se svidi
Gits je mala maca u poređenju s Beležnicom

Inače dobar si, 120 nepročitanih stvari..
Ja sa knjigama stojim na brojci od oko 50, ali stripove sam hvala bogu sve do sada pročitao
Mada čekam da se pošte smiluju pa da mi konačno stignu novogodišnji paketići od darkvuda i sa novembarskog kompletiranja
Beležnicu sam pročitao prvih pet,i sjajan mi je serijal,evo ih ovde šestica i sedmica,nekako na prelistavanje mi se ne čine drugačijim od prethodnih tankabona - sranje je ako kreće sa prevelikim komplikacajama u priči.

Što se tiče knjiga,imam tu neki spisak sa 10-ak naslova koja moram pročitati (a tu je i lista sa 30-ak,nakon tih deset),i za zadnjih par godina sam smanjio dva - toliko o mom vremenu za čitanje knjiga.
Do pre par godina nisam imao zaostatke u čitanju stripova,ali onda je došla beba na tapet,a ja sam stripove kupovao nesmanjenom žestinom,i evo gde sam sad.
Konačno završio Besmrtnu Gvozdenu Pesnicu. Meni je ovo teški prosjek. Glavni lik je izuzetno generičan, bolio me k.... za njim, a ni ostali likovi nisu ništa bolji. Nije pomoglo ni to što su moći GP poprilično neodređene, tako da nikad ne osjetiš da je taj lik u stvarnoj opasnosti, jer moći Či-ja mogu čak i vaskrsnuti čovjeka. Pokušaji humora su ostali upravo to - pokušaji. Onaj trojac, crnja i dvije ženske, su jedni od najiritantnijih likova na koje sam naletio otkad čitam stripove. Trebalo mi je dobre dvije sedmice da ovo iščitam, samo to pokazuje koliko sam se zapravo dosađivao i teško se hvatao knjiga.
Ne preporučujem.
super,upravo si mi uštedeo 20 i kusur jevreja u dinarskoj protivvrednosti  - baš sam se oštrio na ovu Pesnicu,bio sam ubeđen da je neki vanserijski superherojski strip.
« Poslednja izmena: Decembar 13, 2019, 05:56:39 pm od strane Anto » Sačuvana

Može i u Stripoteku.
Aleks
Usagi Yojimbo
Van mreže Van mreže

« Odgovor #14082 poslato: Decembar 13, 2019, 07:06:07 pm »

1979-e (u martu) sam u Eks almanahu 161 pročitao epizodu Gvozdene Pesnice "Zmajevo srce". Početkom ovog meseca sam pročitao epizodu koja se na nju nastavlja, prvi put. Ne smem da dozvolim da mi ove pauze od 40 godina pređu u naviku...
Sačuvana
Anto
Hulk
Van mreže Van mreže

« Odgovor #14083 poslato: Decembar 13, 2019, 09:39:45 pm »

Peeters:Aama (Fibra)

Uf,Aama je baš komplikovana za davanje osvrta - možda zato što joj je i priča takva?

Punokrvni SF sa dodacima drame,komadićima filozofije,psihologije,introspekcije...smućkano u interesantan bućkuriš koji te tera na razmišljanje,ali i barem još jedno vraćanje stripu.

Verlok Nim se budi na planeti Ona(ži),sa suzama na licu i bez sećanja;osim na ćerku Lilju.Pojavljuje se robot u obliku gorile,Čerčil,koji mu daje beležnicu u kojoj je Verlok vodio dnevnik zadnjih nekoliko dana.Čitajući ga,saznaje da je na svojoj planeti Radijant,sreo Čerčila i svog brata Konrada (kome je robot-gorila svojevrstan telohranitelj),koji  mu nudi da pođe sa njim na Ona(ži),i da mu pravi društvo u ekspediciji za koji ga je angažovala kompanija Mi-Tang,a koja je pre pet godina tamo  organizovala naučnu koloniju sa profesorkom Vuland na čelu,i koja je usavršila izvesni revolucionarni tehnološki proizvod,Aamu.
Konrad,koji je doživeo materijalni,moralni i svaki drugi krah,bez prava da vidi i sopstvenu kćer,odlučuje se da krene sa bratom - u avanturu veću od života,tačnije,veću od miliona života.

I dok prva dva albuma Frederik vodi na savršen,ali standardan način,kombinujući odličan scenario sa sjajnim dijalozima te prelepim crtežom i bojama,u trećem albumu,stvari kreću da budu teže za praćenje.Priča se komplikuje,prepliću se fikcija i stvarnost (ali ne previše,na sreću),a kako se primičemo kraju,stvari su još konfuznije,ali ne toliko da se ne mogu pohvatati konci.

Šta znam;žao mi je što se nije išlo "filozofijom" prva dva albuma,ali sa druge strane,nisam ni razočaran svime viđenim.Jedino što samu završnicu nisam najbolje shvatio.

Strip je izašao kompletan i u Stripoteci,ali ovaj u Fibrinoj Kolorci je ipak druga priča.

Ocena stripa bi mi bila 4.5/5,a kad bih išao po albumima bile bi 5+/5,5+/5,4/5,3.75/5 (hebi ga,prosto sam morao dati zadnjem albumu ovaku ocenu).

I preporuka za kraj - pročitajte strip odjednom.
« Poslednja izmena: Decembar 13, 2019, 09:42:03 pm od strane Anto » Sačuvana

Može i u Stripoteku.
Anto
Hulk
Van mreže Van mreže

« Odgovor #14084 poslato: Decembar 16, 2019, 09:17:02 pm »

Nury&Henninot:Sin Sunca (Fibra)

Strip po romanu Džeka Londona,u kojem pratimo trgovca,kockara i avanturistu Dejvida Grifa (među domorodcima znanog kao Sin Sunca),pronicljivog mladog čoveka koji se neće libiti da za svoje principe (kao recimo uterivanje duga) stavi i glavu na panj.
Mesto dešavanja je prelepi ambijent Tihog okeana (avantura u ovom podneblju prosto ne može da ne valja),a fabula se vrti oko misteriozne licitacije starog i intrigantnog Parleja,koji je samoprozvani kralj jednog pacifičkog atola,na koju su pozvani svi viđeniji trgovci,osim samog Sina Sunca.
Sticajem okolnosti on će saznati za nju i uputiti se u,što će kasnije spoznati,samo predvorje pakla.

Kao što spomenuh,avantura bazirana na romanu velikog Džeka Londona,a koja se odigtava u prelepim predelima Tihog okeana,ne može da ne valja.Za to s pobrinuo lepim crtežom Erik Heninot (a pomogla mu je i neka Meri-Pol svojim sjajnim kolorisanjem).
Nuri ko Nuri,ne može da ne valja - baš mi je prijao ovaj strip,iako je možda i najmanje dobar od ostalih Fibrinih koje sam čitao (BJUF,Zlato i krv,TK,Katanga,Atar;Staljina treba da pročitam,a Smrt Cara i Silasa Korija da nabavim).Ali ne može se uvek praviti raditi priča na najvišem nivou.
4/5

*takođe,od SS su  mi bolji i Kako se obogatiti...,Ja sam Legija i WEST,ali daleko od toga da pomenuti strip ne valja.
« Poslednja izmena: Decembar 16, 2019, 09:22:55 pm od strane Anto » Sačuvana

Može i u Stripoteku.
Stranice: 1 ... 901 902 903 904 905 906 907 908 909 910 911 912 913 914 915 916 917 918 919 920 921 922 923 924 925 926 927 928 929 930 931 932 933 934 935 936 937 938 [939] 940 941 942 943 944 945 946 947 948 949 950 951 952 953 954 955 956 957 958 959 960 961 962 963 964 965 966 967 968 969 970 971 972 973 974 975 976 977 ... 1075   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.046 sekundi sa 19 upita.