Avgust 07, 2022, 05:38:50 pm *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Početna   Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija  
Stranice: 1 ... 1036 1037 1038 1039 1040 1041 1042 1043 1044 1045 1046 1047 1048 1049 1050 1051 1052 1053 1054 1055 1056 1057 1058 1059 1060 1061 1062 1063 1064 1065 1066 1067 1068 1069 1070 1071 1072 1073 [1074] 1075   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Koji strip trenutno čitate ?  (Pročitano 2313648 puta)
Robotech
Asteriks
Na mreži Na mreži

« Odgovor #16095 poslato: Jul 05, 2022, 08:56:53 pm »

Spiru: Nada iznad svega - drugi deo 

Ako je kod prvog dela u meni bilo i zrna sumnje, sad ga definitivno nemam - fantastičan strip. U prvom delu sam bio prijatno iznenađen sposobnošu autora da se izrazi suštinu u klasičnoj formi stripa, i u drugom delu je to na izuzetno visokom nivou, Emil Bravo je autor od koga ću uzimati sve što izađe.
Radnja govori o životu pod okupacijom, ne tako ubistvenom kakva je bila kod nas (naravno, ipak je to "Zapad"), gde Spiru i Fantazio pokušavaju da budu verni sebi i stavu o tome šta je ispravno a šta nije, dok pokušavaju da prežive.
5/5

Sačuvana
Милош
Bob Rok
Van mreže Van mreže

« Odgovor #16096 poslato: Jul 10, 2022, 08:53:05 pm »

Елем, услед неизлетања Карвена да ли ће чека проширивати делатност на остатак Велмановог опуса, купљен Самима, плашећи се распродаје прибавих први Последњи атлас.
Како човек уклопи гомилу ликова, брдо различитих прича, митологију алтернативног света а да ништа од тога не делује пренатрпано или пак штуро. Генијачно!
Цртеж ефектан, без детаљисана, овде ми је (за разлику од неких других Француза) са композицијом од угл.3 каиша, формат колорке легао. Шта више, кад би се маргине испеглале ценим да је могло проћи као Б5.
Врх ми је и, што је прича ограничена на 3 тома. За разлику од самих где љубоморно чувам самог од себе 3.интеграл.

Довршио и трећу књигу. Квалитет, свака част.
Sačuvana

Anto
Hulk
Van mreže Van mreže

« Odgovor #16097 poslato: Jul 13, 2022, 09:28:50 pm »

Zidrou&Godi:Krcko-Opasnost vreba na ostrvu Lezileba (Najkula)

Krckove avanture na Lezilebu (Grbavici/Siromašku) u režiji Zidroua,što se mene tiče,ne mogu da ne valjaju.
Ne znam koliko su svi upućeni u ovaj kultni humoristički serijal belgijske strip legende,Rejmonda Mašerota,dovoljno je samo reći da su ga zvali francuski dizni.
Dosta godina kasnije,dobijamo svojevrsni omaž,nešto slično kao što imamo serijale Une aventure/Vu par... za Spirua i za Taličnog.
Zidrou daje modernije viđenje doživljaja Krcka i Minimalka,sa nekim elementima koji su mi se dopali (šutiranje u međunožje) i oni koji baš i nisu (ne može bez pederluka više,mada je ovde u maloj količini) - priča koja je poslužila za podlogu je Proždirači,na osnovu koje je snimljen film,te Krcka i Minimalka zovu na promociju u gradovima Lezileba;dok se u pozadini dešavaju teroristički napadi u cilju odvajanja jednog dela ostrva od monarhije.

Šta reći - nostalgija je ovde,u mom slučaju,odigrala značajnu ulogu,i uživao sam u stripu - bilo je tu prostora i za bolju priču,mogao je Zidrou uraditi nešto revolucionarno poput Brava na Spirouu,ili Bonom na Taličnom,ali zadovoljan sam pročitanim,pri čemu je sjajan kraj veliki plus.
Najkulino izdanje je odlično,uz primedbu da mi je nedostajalo što nije ostala Grbavica.

4.5/5
« Poslednja izmena: Jul 13, 2022, 09:31:14 pm od strane Anto » Sačuvana

Dajte Ralph Azhama u Perle!
Može i u Stripoteku.
naker777
Paja Patak
Na mreži Na mreži

« Odgovor #16098 poslato: Jul 14, 2022, 06:13:15 pm »

Frankenstein
Scenario i crtež : Georges Bess (adaptacija romana)

Fibra, Orka Specijal 43, 208 strana (C/B), uvećan format (248 x 332 mm).

Samo izdanje kada se uzme u ruke deluje prilično impresivno. Gabaritno, utegnuto, moćna naslovna strana. Sjajan uvod u ono što sledi...
A unutra je prava vizuelna poslastica. Bess prilično konstantan, nema onog mešanja vrsta crtanja tušem kao u Drakuli (što je meni malo bolo oči), tj, na svega par mesta ima laviranja, ali se odlično uklapa sa susednim scenama. Ima jako dobrih scena. Pročitao sam strip, relativno se brzo čita. a onda opet otvorio i malo razgledao crtež. Prosto, to je ono što ostavlja trag. Još na ovom uvećanom formatu, hrapavom papiru...
Ne znam da li je do materijala ili do štampe, ali crno mi nije dovoljno crno. Ima još nešto, al to nisam siguran da li je do mojih očekivanja ili postoji nešto tu... Na primer dok sam čitao DW izdanje Jezovnika - Rajtsona, u priči Crna mačka, mogao sam da osetim emociju, oseća se u atmosferi ludilo. Uvuče se neka jeza. Kad sam pročitao priču, pomislio sam da ludilo može biti zarazno.   Bite nails Rešio sam se tog stripa, jer mi stvarao neku nelagodu, iako mislim da se radi o remek delu (što se prve priče tiče). I sve je to Berni postigao na relativno malo strana.
A ovde, kod Bessa, nisam mogao da osetim skoro ni jednu emociju. A poenta je na emocijama. Jer kad je glavni junak stvarao svoju kreaciju života, razmišljao je samo o fizičkim aspektima - kako će srce da kuca, da li su nervi povezani itd. A ono što je stvorio je biće koje oseća, misli, tuguje, raduje se. I strip se upravo bavi tim sazrevanjem. Na preko 100 stranica je predstavljeno biće koje prolazi put od odbacivanja, patnje, otuđenja, preko osećanja pripadnosti, spoznaje ljubavi, nade do besa, mržnje i osvete.

Fali mi malo one stripovske alhemije pa da kažem to je to!
Svakako ostaje u kolekciji. Bar dok se ne zasitim crteža.  Smiley

Bess me je osvojio sa svojom lucidnošću već sa Belim Lamom, ali nakon što iščitah Drakulu i sad i Frankenštajna cenim da se ovaj čovek može svrstati u sam vrh crtača današnjice. Kakvi su to samo oštri potezi olovkom, kakva je to samo upotreba crne boje.. Treba se češće pričati o Bessu, neverovatan crtač  Bravo

Fibrino Absolute izdanje dostojno tretira težinu Bessovog crteža; format, izbor papira, sjajna naslovnica, sve je vrhunsko i ovo je prelepo izdanje  Južna pruga

Ako se objavi sve što je najavljeno deluje da će ova 2022 godina biti jedna od najplodnijih godina ikada što se tiče ljubitelja c/b crteža; komšijin Frankenštajn, Monsters, Legenda o Arnu, Castellinijev Surfer, Black & White Batman na većem formatu... Crno i belo je ponovo u modi  Wink
Sačuvana
Ljuba XO
Asteriks
Van mreže Van mreže

Da li kara Milo Manara?

« Odgovor #16099 poslato: Jul 14, 2022, 08:16:22 pm »

Bes je majstorčina! Beli lama stripčina, Drakula i Frankenštajn vrhinski! Crno i belo je uvek u modi zahvaljujući ovakvim genijalcima.
I da, s nestrpljenjem čekamo Legendu o Arnu!
Sačuvana

Robotech
Asteriks
Na mreži Na mreži

« Odgovor #16100 poslato: Jul 16, 2022, 06:56:46 pm »

Darkwood: Helvećani  4/5

Nikad nisam Helvećane nešto posebno voleo. Korto je povremeno odlazio u svetove koji su samo njemu znani, traži a po nekad i nalazio ono što misli da mu treba, i to je ok. Ovde nikad nisam imao dobar osećaj tokom čitanja, jednostavno mi je previše izmaštanog, nema tog balansa koji nagoveštava da je sve to i na ovom i na onom svetu ili svetovima. I u tome je, naravno, puno genijalnih i poetskih momenta,  proces i svedočenja su fenomenalni.
Sačuvana
Dzonka
Bob Rok
Van mreže Van mreže

« Odgovor #16101 poslato: Jul 17, 2022, 02:12:19 pm »

Bastien Vives - Polina

Odbijala me je baletska tematika i naslovnica na kojoj dominira roze boja, međutim reših da dam šansu Polini i nisam se prevario, čak sam i uživao prilikom čitanja.

Vive nam svojim minimalizmom u crno-belo-sivoj tehnici prikazuje Polinino odrastanje, karijeru, sazrevanje i odnos sa strogim učiteljem baleta. Prva polovina stripa je ukrašena brzim, kratkim i fluidnim dijalozima i time utiče na dinamičnost radnje i za tren nas uvlači u život jedne devojčice kojoj je san da se oproba na plesnoj sceni.

Strip na prvi pogled odiše sa jednostavnošću kako scenarijom, tako i crtežom, ali je zapravo delo sa veoma jakom emocijom, poukom i vizuelnom lepotom.
Sačuvana
broj1
Usagi Yojimbo
Na mreži Na mreži

Pitomi forumski arhivar.

« Odgovor #16102 poslato: Jul 17, 2022, 04:54:44 pm »

Zanimljiv je to fenomen kad nas recimo naslovnica odbija od kupovine/citanja.
Voleo bi reci da je to kod mene redak slucaj
nego da mi je vaznije ono sto su drugi pisali o samom stripu za odluku za kupovinu

Evo jednog primera naslovnice koja verovatno retko kome lepa "na prvu" a jos redje lepa onome sto ne zna  nista o autoru stripa
(ja sam znao i imao nade da ce sadrzaj biti dobar, i bio je Smiley )

stara dobra malo deblja perlica Smiley

Sačuvana

Fanta Chico je apsolutni vrh Chicovih priča.
ness1602
Usagi Yojimbo
Van mreže Van mreže

Romi tebe guze, Tamara!

« Odgovor #16103 poslato: Jul 17, 2022, 05:13:01 pm »

Jes, ni ja ovo nisam uzeo,bila mi krs naslovnica,mada je vec tu perla riknula.
Sačuvana

CIA niggers
borg
Konan
Van mreže Van mreže

« Odgovor #16104 poslato: Jul 17, 2022, 06:09:57 pm »

Tiho, tiše

Scenario i crtež: Jason

Komiko, crno-belo na 192 strane, HC.

Strip obuhvata dve priče. Prva je kraća, na 67 strana. Ali meni malo bolja nego druga. Mada, nisam siguran da sam ispratio (skontao) drugu priču kako treba. Predstavljanje uobičajenih životnih dogodovština uz tragediju, i posledice koje takvi događaji mogu ostaviti. Glavni cij je prikaz emocija kroz niz životnih iskustava. Autor se poslužio i malim trikom, pa je priče smestio u svet antropomorfnih životinja, ne bi li lakše dočarao emocije. Uz malo teksta i uz simpatične likove ove priče se brzo čitaju. Meni lično, delimično uspešno pripovedanje. Oseti se neka teskoba, tmina... Ali mi preovlađuje neko osećanje sterilnosti, hladnoće...
Nedostatak teksta, siromašniji crtež, brzo prelaženje preko događaja sigurno ne doprinose da mi osetimo emocije ili psihološka stanja naših aktera.
Nije me nešto Jason ubedio da nastavim da ga čitam.

Inače, strip sam dobio na poklon od najaktivnijeg forumaša posle Anta. Uz jednu Don Rosa vizuelnu poslasticu.  Bravo

« Poslednja izmena: Jul 17, 2022, 06:11:47 pm od strane borg » Sačuvana

Resistance is futile.
borg
Konan
Van mreže Van mreže

« Odgovor #16105 poslato: Jul 19, 2022, 09:50:48 pm »

Knjiga o lavirintu

Scenario i crtež: Džef Lemir

Darkwood, HC (170x260) na 256 strana...

S početka čitanja bio sam pomalo razočaran. Nekako mi delovalo kao pravi Holivudski kliše... Otac pati za gubitkom deteta, zapustio se, zamršena brada, cigara u ustima, u ruci flaša viskija... Preko dana zombi radnik, asocijalni samotnjak. Noću kreću fleševi sećanja na ćerku, koji blede...
Supruga koja se preudala, pokušava da gura dalje normalno kroz život. Distancirajući se od njega...
Koliko li sam filmova pogledao na taj fazon...

Ali ovde Lemir vešto ubacuje i fantastiku, mistiku, simboliku... Plete mrežu lavirinta, i polako kroz pripovedanje vodi nas ka izlazu.
Autor se baš potrudio da skocka priču, i u tome prilično uspeo. Dobra dinamika, nema praznog hoda, ubačeni elementi koji priči mogu davati dubinu ili višeslojnost. Crtež mi se svideo. I  monohromatsko bojenje je dalo dobar prateći efekad. Na stranicama gotovo da nema više od dve do tri boje. Što je po meni još jedan plus ovoj priči.
Što se izdanja tiče, prilično dobro odrađeno. Rotografika... Jedinu zamerku bih mogao uputiti na račun malo krućeg poveza, pa kod scena gde je tabla preko obe stranice imamo loš rezultat.Svidela mi se ona plava boja kako je ispala.

Sve u svemu, nikakvo remek delo, ali ima sve ono što dobrom stripu treba. Ja nešto i ne volim mnogo Lemira, ali me ovim pozitivno iznenadio.
Ovde je uzeo sebi slobodu da stvori delo kakvo želi, posle zasićenja od naručenih naslova.  I dobro je ispalo.
Sačuvana

Resistance is futile.
Dzonka
Bob Rok
Van mreže Van mreže

« Odgovor #16106 poslato: Jul 20, 2022, 07:33:36 am »

Carlos Trillo & Enrique Breccia - Hodočasnik zvijezda

Prelep poetičan strip o tročlanoj posadi koja plovi galaksijom kako bi se vratila na planetu Zemlju. Putovanja su bajkovita i u njima imamo prilike da sretnemo vile, čarobnjake, divove, patuljke i raznorazna druga nadrealna bića, koje je Breća odlično upakovao u svoju prepoznatljivu atmosferu, a Triljo začinio poukama, mudrošću i filozofijom. Šteta što Hodočasnik ima premalo epizoda i što imate osećaj kada zatvorite strip da ste se probudili iz nekog sna, ali može da posluži kao odlična podloga za Alvara Mayora, kojeg ću u skorije vreme overiti.

Istakao bih priče "Planet sličnih", "Bajka za djecu" kao i dvodelnu epizodu "Merlin želi znati" i "Odgovor".
« Poslednja izmena: Jul 20, 2022, 07:35:51 am od strane Dzonka » Sačuvana
broj1
Usagi Yojimbo
Na mreži Na mreži

Pitomi forumski arhivar.

« Odgovor #16107 poslato: Jul 20, 2022, 10:39:32 am »

Lepo da si procitao Hodocasnika koji je meni znatno bolje legao nego Alvar Mayor. U Hodocasniku mi je sve nekako u potaman dozama dok je u Alvaru nacickano malo previse. U Hodcasniku cini mi se da je bilo nesto malo pri kraju sto mi zasmetalo ali nista sto je nesto puno uticalo na konacnu ocenu.
Sto se tice Alvara nadam se "caru drugog citanja" Smiley mada bi verovatno trebao nabaviti drugo izdanje nego da opet citam "ciglu" koju imam  mikey
Sačuvana

Fanta Chico je apsolutni vrh Chicovih priča.
borg
Konan
Van mreže Van mreže

« Odgovor #16108 poslato: Jul 25, 2022, 12:00:22 am »

UMPAH-PAH

Čuveni dvojac - Gošini/Uderzo

Nešto poželeh da se opet dohvatim ovog junaka. Skoro sam pronašao i sličice koje sam sakupljao nekad...
Pročitao u dahu. Plašio sam se da ne bude dosadno. Al, naprotiv, prilično zanimljivo. Ili bolje reći simpatično.  Smiley
Malo mi zasmetala štampa, al dobro... Danas bi to bilo umiveno, prilagođeno...
Pojavom Asterixa prekida se dalji rad na Umpah-Pahu. Pa se i ostalo na ovih pet epizoda.
Ono što mi je glavni utisak posle ovog čitanja i nema mnogo veze sa ovim stripom. Ima neka fora sa dimnim signalima, i ja se nasmejao. A  tri dečaka (rodbina) pored mene od kojih najstariji 11 godina se zainteresovaše, i ja im prepričavam i skontam da oni ne znaju šta su to dimni signali...
Podsetilo me kako se moj otac čudio kako ne umem da napravim prangiju kad sam bio njihovih godina, a ja nisam ni znao šta je to... Novo vreme baca u zaborav neke stare stvari.

Marketprint odradio pet zasebnih albuma. I dalje se na oglasima mogu naći relativno jeftino. Ceo komplet za par crvenih.
Ne verujem da će neko ovo integrisati... Mada, sa vrcavim prevodom i boljim materijalom, ovo može biti simpatično i danas...
Nije to ni obimno.  160-170 strana ako su ubačene naslovnice i pogovor/predgovor...
« Poslednja izmena: Jul 25, 2022, 10:11:31 pm od strane borg » Sačuvana

Resistance is futile.
Aleks
Usagi Yojimbo
Van mreže Van mreže

« Odgovor #16109 poslato: Jul 25, 2022, 12:57:58 am »

Da. Današnji klinci se dopisuju mobilnim telefonima, za razliku od nas starijih koji smo se sporazumevali dimnim signalima, dok su naši stari pucali iz prangija.  Bravo
Sačuvana
Stranice: 1 ... 1036 1037 1038 1039 1040 1041 1042 1043 1044 1045 1046 1047 1048 1049 1050 1051 1052 1053 1054 1055 1056 1057 1058 1059 1060 1061 1062 1063 1064 1065 1066 1067 1068 1069 1070 1071 1072 1073 [1074] 1075   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.042 sekundi sa 19 upita.