Maj 26, 2022, 09:49:48 pm *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Početna   Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija  
Stranice: 1 ... 844 845 846 847 848 849 850 851 852 853 854 855 856 857 858 859 860 861 862 863 864 865 866 867 868 869 870 871 872 873 874 875 876 877 878 879 880 881 [882] 883 884 885 886 887 888 889 890 891 892 893 894 895 896 897 898 899 900 901 902 903 904 905 906 907 908 909 910 911 912 913 914 915 916 917 918 919 920 ... 1071   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Koji strip trenutno čitate ?  (Pročitano 2223173 puta)
Paka01
Korto Malteze
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13215 poslato: Januar 23, 2019, 12:42:56 pm »

Nisam siguran na sta tacno mislis, no, i ja sam ga citao pre nekih 4-5 godina, ne secam se svih detalja, ali mi je ostao u lepom secanju.
Kad vratim film i onako letimicno bacim pogled na sve procitane Betmene, Hush mi je negde u rangu sa Snajderovim run-om.

Ma oke, svakome svoje, neću te ja sad sigurno uvjeravati da je loš ako je tebi dobar Smiley
Meni se npr. nije svidjelo šta se praktički odma na početku zna tko je Hush, nema niti malo misterije... Također, sve to udruživanje neprijatelja mi je strašno loše napravljeno, nije mi baš uvjerljivo i bez ikakve je motivacije, baš kao ni sami kraj gdje se otkrije da Riddler kao stoji iza svega i odjednom zna Batmanov indentitet. Mislim, odakle to odjednom? Puno mi je takvih momenata gdje se stvari jednostavno događaju same od sebe bez nekog logičnog slijeda.

No ajde, ima lijepih momenata. Među dražima mi je onaj flashback sa Golden Age Green Lanternom Smiley
Sačuvana

"There's no such thing as a good time for bad luck"
Imrahil
Jeremija
Van mreže Van mreže

Ajvar on everything!

« Odgovor #13216 poslato: Januar 23, 2019, 12:44:11 pm »

Ti onda ocigledno nisi citao Batman Eternal? Time out

Jok Grin

A i vidim da je Snajder pisao, ne valja u startu. Grin
Sačuvana

Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,
Ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul.
nixman
Bob Rok
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13217 poslato: Januar 23, 2019, 12:47:14 pm »

Jok Grin

A i vidim da je Snajder pisao, ne valja u startu. Grin

Paaa...ako ti se Hush nije dopao, ovo izbegavaj u sirokom luku. Cheesy
Naime, ovde je i mene poprilicno zuljalo sto su se naredjali svi znani i neznani likovi iz betmenovog sveta, pa i sire.
Sto je mnogo, mnogo je...
Sačuvana
nixman
Bob Rok
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13218 poslato: Januar 23, 2019, 12:52:43 pm »

Ma oke, svakome svoje, neću te ja sad sigurno uvjeravati da je loš ako je tebi dobar Smiley
Meni se npr. nije svidjelo šta se praktički odma na početku zna tko je Hush, nema niti malo misterije... Također, sve to udruživanje neprijatelja mi je strašno loše napravljeno, nije mi baš uvjerljivo i bez ikakve je motivacije, baš kao ni sami kraj gdje se otkrije da Riddler kao stoji iza svega i odjednom zna Batmanov indentitet. Mislim, odakle to odjednom? Puno mi je takvih momenata gdje se stvari jednostavno događaju same od sebe bez nekog logičnog slijeda.

No ajde, ima lijepih momenata. Među dražima mi je onaj flashback sa Golden Age Green Lanternom Smiley

Pazi, sasvim je moguce da bih i ja na 2x citanje promenio misljenje - Hush je jedan od prvih betmena koji mi je pao pod ruku, pre Long Halloween, Dark Victory, Morisonovog i Snajderovog run-a itd.
Pretpostavljam da je taj redosled citanja imao uticaja na moj danasnji, pozitivan utisak. Da je dosao nakon svih ovih naslova, imao bih siri uzorak za uporediti, pa bih mozda bio blazi s ocenama.

No, ostajem pri tome da je daleko od loseg stripa, kako ga dezurni hejteri predstavljaju. Cheesy
Sačuvana
Paka01
Korto Malteze
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13219 poslato: Januar 23, 2019, 01:10:01 pm »

Ne mislim ni ja da je loš, al smatram da ne bi trebao držati status kakav ima, a to je da se konstantno pojavljuje na top listama najboljih Batman priča. Više ga crtež izvlači nego išta drugo, a i tu mi se čini da je Lee iskoristio svoju poziciju i izreklamirao strip više nego što zaslužuje. Slična stvar (iako doduše u nešto manjoj mjeri) se desila i sa Superman For Tomorrow kojeg je Lee radio sa Azzarellom. Mediokritet od stripa, a često je dobivao nerealno visoke ocjene.
Sačuvana

boss52
Usagi Yojimbo
Van mreže Van mreže

Higijenski optimizam

« Odgovor #13220 poslato: Januar 23, 2019, 01:43:06 pm »

Hush je ruski klasik za For Tomorrow. Onakvo đubre od priče upakovati u Lijev crtež je blasfemija. U FT jednostavno ništa ne funkcioniše.
Sačuvana

From the rockin' of a cradle to the rollin' of the hearse
The goin' up was worth the comin' down
nixman
Bob Rok
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13221 poslato: Januar 23, 2019, 02:20:18 pm »

...baš kao ni sami kraj gdje se otkrije da Riddler kao stoji iza svega i odjednom zna Batmanov indentitet. Mislim, odakle to odjednom?

Malo sam konsultovao reddit, posto se ne secam jasno svih detalja, pa mi je ovo iskocilo kao odgovor na tvoje pitanje:

"The Riddler was suffering from an inoperable brain tumor - presumably consulted on by Elliot.
He discovered the location of an unused Lazarus Pit, and used it in order to remove the tumor.
Doing so effected him in the usual way of messing with your head for a while, but in his case it offered a simple bit of clarity - the pieces falling into place for the identity of Batman."

Donekle ima smisla, ali nije bas najbolje predoceno citaocu.
Sačuvana
Paka01
Korto Malteze
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13222 poslato: Januar 23, 2019, 02:45:47 pm »

Ne znam, meni je to skroz lijeno objašnjenje i ne sviđa mi se niti malo. Cheesy
Sačuvana

swamp thing
Konan
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13223 poslato: Januar 23, 2019, 03:40:37 pm »

Tanak je Hush. Meni je on uvijek neugodno iznenađenje na tim listama, kao i Kult koji se nalazi na visokim pozicijama, jedan ok strip, ali sa puuuno problema, ni blizu najboljim radovima.
Sačuvana
Paka01
Korto Malteze
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13224 poslato: Januar 23, 2019, 04:03:26 pm »

FLEX MENTALLO - Man of Muscle Mystery

Priča: Grant Morrison - 8,5/10
Crtež: Frank Quitely - 10/10
OCJENA: 92,5%

Ne znam šta je to šta me konstanto privlači nazad u ovom stripu, al jednostavno volim ovaj mini-serijal. Morrison je ovdje u istom điru ko i kad je pisao Doom Patrol, šta znači da svo njegovo ludilo i psihodelija dolaze do izražaja i koliko god se na prvu činili nepovezanim i nerazumljivim - stvari ovdje funkcioniraju. Iako je Flex zapravo spin-off Doom Patrola, velika je razlika u tonu jer dok Doom Patrol zadržava neki skroz poremećeni i blesavi optimizam, Flex Mentallo je (meni osobno) užasno depresivan i težak strip.

Radnja sama po sebi nije pretjerano komplicirana - U svijetu bez superheroja, Flex Mentallo istražuje iznenadno pojavljivanje superheroja znanog kao The Fact, pojedinca koji je baš kao i on (Flex) jednom bio imaginarni lik kojeg je osmislio dječak Wally Sage, no sada je dio stvarnog svijeta. U međuvremenu saznajemo da su superheroji nekada postojali, ali u jeku kozmičke opasnosti znane kao The Absolute koja briše cijelu realnost, najveći junaci su se odlučili spasiti tako što više neće biti realni, odnosno postati dio našeg svijeta, ali kao izmišljeni likovi.

I tu sve kreće naopako.

Strip je relativno kratak (mini-serijal od 4 broja) i neću se niti pokušati pretvarati da razumijem sve šta je Morrison nadrobio u tako malo prostora, al meni svo to ludilo i rintanje o samim stripovima, silver ageu, šizofreniji i čemu sve ne jednostavno leži. Pročitao sam ovaj strip već tko zna koliko puta i svaki put mi je kao da ga čitam po prvi put. Sva ta ludost mi savršeno paše tonu priče. Quitelyjev crtež je ovdje među najboljim što je ikad napravio. Usudio bi se reći da samo All Star Superman izgleda bolje od ovoga šta se tiče njegovih radova.

Ne mogu reći ni da bi ovo preporučio svima da pročitaju jer mislim da se velikoj većini ljudi ne bi svidio. Nerazumljiv je, težak i slojevit, ni ja ga ne razumijem u potpunosti, al začudo to mi ovaj put ne stvara problem. Istina, Morrison se nekad u svojim djelima zna izgubiti u pretjeranim pokušajima kompliciranja priče i možda će i Flex nekome ostaviti takav dojam. Neću reći ni da su u pravu ni da su u krivu, al Flex mi jednostavno leži i vidim da ću se ovom stripu vraćati opet i opet, kao što sam i do sada činio.
Sačuvana

chile
Korto Malteze
Na mreži Na mreži

Zagor = smece. Lavric = jos vece smece

« Odgovor #13225 poslato: Januar 23, 2019, 04:05:42 pm »

Tanak je Hush. Meni je on uvijek neugodno iznenađenje na tim listama, kao i Kult koji se nalazi na visokim pozicijama, jedan ok strip, ali sa puuuno problema, ni blizu najboljim radovima.
I meni je Kult bzv .
Kao prijatno iznenadjenje bih izdvojio Ego od Kuka - procitao ga ponovo pre par dana i stvarno mi je super, a i jos neke price u tom izdanju su skroz ok
Sačuvana

"nećeš nekažnjeno srati po meni i mojim prevoditeljima"
nixman
Bob Rok
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13226 poslato: Januar 23, 2019, 04:16:53 pm »

I meni je Kult bzv .
Kao prijatno iznenadjenje bih izdvojio Ego od Kuka - procitao ga ponovo pre par dana i stvarno mi je super, a i jos neke price u tom izdanju su skroz ok

Evo da se tu usaglasimo - Kult je definitivno izvikan naslov.
S druge strane, samim tim sto je Darvin Kuk potpisao Ego, uliva mi poverenje da je u pitanju sjajan strip.
Sačuvana
Mhejl
Asteriks
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13227 poslato: Januar 24, 2019, 12:08:52 pm »

"Betmen: Ego" Darvina Kuka ne predstavlja revolucionarno djelo niti donosi išta suštinski novo o liku Betmena, ali spada među bolje priče o ovom junaku, ispričane u vidu introspektivnog dijaloga u samoj ličnosti Betmena: sa jedne strane, između Brusa i njegovih uspomena, a sa druge, između Brusa i Betmena. Da, Betmena, kao sirovog vrtloga negativnih emocija, žudnje za pravdom, okrutnosti i posvećenosti iz koje izvire čitav abnormalni i istinski život Brusa, a od koga se ne može odvojiti baš kao što ni čovjek ne može izgubiti dio sebe bez posljedica. Ovaj strip, na određeni način, kristališe ove elemente Betmenove psihe koji su rasuti i dati po drugim pričama, u okviru konvencionalne naracije i borbe sa ludim kriminalcima, te ih sažima u okvir ove priče lišene radnje u tipičnom smislu - njena radnja jeste jedan momenat prijetnje od sloma psihe, Brusovog balansiranja na ivici noža i pokušaja da održi jedinstvenu alhemiju onih elemenata koji mu omogućavaju da bude dvosmisleni simbol nade i užasa, noćni osvetnik, a ne tek još jedan kriminalni ludak poput onih protiv kojih se svakodnevno bori.

Jedan od autora nekog od pogovora o Betmenu, izgubio sam iz vida koji, je izjavio da je Betmen najparadoksalniji superheroj od svih. On se, za razliku od većine drugih, ne bori jednostavno za to da učini svijet boljim mjestom - već da stvori svijet u kome Betmen ne bi bio moguć, u kome se ne bi dešavala monstruozna stvar koja je stvorila njegov mračni poriv za osvetom i pravdom, u kome mali dječaci ne bi gledali kako njihovi roditelji umiru. Betmen možda ima najintimniji odnos sa zlom od svih heroja, on je stvoren na osnovu njega, te je čitavo njegovo postojanje suočavanje sa iracionalnošću i haotičnošću života i postojanja, protiv koje se on može postaviti na jedini način koji umije - kontrolom, nadčovječanskim naporima, nametanju pravde proizvoljnom svijetu. Tama Gotama prožima i betsa i njegove neprijatelje; oni su različite varijacije odgovora na isto osnovno stanje.

Kuk ovdje razdvaja, podvaja Brusa i Betmena, suprotstavljajući ono ljudsko i arhetipsko, apstraktno u liku glavnog junaka, tjerajući nas da uvidimo da istinski lik Betmena nastaje tek kroz sintezu ova dva elementa. I dopada mi se ovaj fokus na ljudsko, na ranjivo, na ono što je slično sa svima nama kroz samog Brusa - sličan motiv je donekle iskoristio i Frenk Miler u DKR. Priča počinje umornim, razočaranim, ranjenim Brusom koji ozbiljno razmišlja da odustane od svog Rata i pokuša da vodi normalan život, kao i svi ostali - prekrivajući traumu smrti svojih roditelja velovima zaborava, razmišljanja, prihvatanja i mirenja, kao obična osoba. Katalizator tog umora je užasna griža savjesti usljed neposrednog udjela u smrti žene i kćerke jednog člana Džokerove bande - shvatanje da je odgovornost vođenja rata protiv kriminala prevelika za pleća jedne, u suštini, izuzetne ali i dalje duboko ljudske i manama prožete osobe. Ali ova odluka dovodi do ponovnog buđenja njegove tamne strane - nesputane sile osvete i mržnje, noći same - Betmena, koji ne želi da se prekine njegova vladavina nad Gotamom...

Može se reći da je kroz dijalog Betmena i Brusa u prvi plan izbačena kompulsivnost Betmenovog ponašanja; njegov grčeviti ples na oštrici noža koji je jedini način da se ne padne sa sječila u haos, ludilo, koje je uvijek skriveno tek iza ugla. Betmen mora da bude nastavljen - kako i kao nijemi izazov tišini i ravnodušnosti grada - tako i kao Brusov pokušaj da struktuira sebe, da živi jedini život koji mu se čini stvarnim (genijalno prikazana površnost njegovog svakodnevnog života u svega nekoliko vinjeta). Da, može se reći da je kraj svojevrsni anti-klimaks, ali ja sam stekao utisak da je savršen za ovu vrstu priče. Jedan momenat umora, gubljenja balansa, straha da se ne može nastaviti... koji je uskoro zatim prevaziđen, vraćanjem na staro, uz pomiješana osjećanja radosti jer je još jedna borba za razum privremeno dobijena, ali i tuge, jer je Brus zarobljen samim sobom, od čega se ne da pobjeći. Ostaje samo - ići naprijed, u sebi i ka sebi.
Sačuvana

Očevu sobu krase gusle stare i crno-bijeli tv...
njegov kapital su gomile knjiga, ideje i problemi
Paka01
Korto Malteze
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13228 poslato: Januar 24, 2019, 01:52:54 pm »

Dobar je Ego skroz na skroz, a nisu ni druge priče iz kolekcije za baciti Smiley Ovo mi je u planu prije ili kasnije nabaviti na papiru.
Sačuvana

Anto
Hulk
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13229 poslato: Januar 24, 2019, 05:52:44 pm »

Zidrou&Monin:Posvojenje (Fibra)

Posvojenje je peti objavljeni Zidrouov strip u Fibrinoj biblioteci (Lidija,Lepo putovanje,Kabare Folis Berže,Medveđa koža,Dvorska luda,Mrtve prirode),a u 2019. nas očekuje najmanje još dva naslova.

Nakon katastrofalnog zemljotresa u Peruu,gradu Arekvipa,bračni par bez dece iz Francuske,Alan i Linet, odlučuju da usvoje četvorogodišnje peruansko siroče,simpatičnu devojčicu Kvinaju.Doduše,glavni akter stripa je Alanov otac Gabrijel,koji sa suprugom živi u susednom gradiću,i sa svoja tri matora ortaka, kojima počinje ime sa slovom G (te ih stoga zovu Gegonje), zabavlja se u svojim penzionerskim danima,te negoduje na odluku sina i snaje,koji su u poznim čerdesetim,da usvoje tamo neko indijanče.
Kao što to obično biva,Gabrijel je prisiljen da sa suprugom često pomogne sinu i snaji u čuvanju malecne,te se sa njom se zbližava i njegov život dobija jedan novi aspekt.

Lep slice of life stripić,divno nacrtan i još divnije obojen,diptih koji nas na kraju prvog albuma šokira totalno neočekivani zaokretom, što će za posledicu imati dramatičnu priču u drugoj epizodi - moram reći da sam tokom čitanja iste sve vreme imao neki težak osećaj u stomaku - valjda zbog emocija koje su navrle - lep i ne lak osećaj;čudo je kakao Zidrou zna da me "udari".
Završetak i uopšte poenta stripa su nešto ponajbolje što sam čitao u zadnjih godinu i više dana.

5/5

"Zabunio sam se u zemlji Marco.
Jednom deteu sam potreban,ali ono nije ovdje."

« Poslednja izmena: Januar 24, 2019, 06:06:21 pm od strane Anto » Sačuvana

Dajte Ralph Azhama u Perle!
Može i u Stripoteku.
Stranice: 1 ... 844 845 846 847 848 849 850 851 852 853 854 855 856 857 858 859 860 861 862 863 864 865 866 867 868 869 870 871 872 873 874 875 876 877 878 879 880 881 [882] 883 884 885 886 887 888 889 890 891 892 893 894 895 896 897 898 899 900 901 902 903 904 905 906 907 908 909 910 911 912 913 914 915 916 917 918 919 920 ... 1071   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.044 sekundi sa 20 upita.