Oktobar 08, 2022, 12:02:26 am *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Početna   Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija  
Stranice: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: (општа) Хелбој - Паклени деран тема  (Pročitano 50006 puta)
Силни
Global Moderator
Hulk
Van mreže Van mreže

« Odgovor #90 poslato: Avgust 27, 2011, 05:45:27 pm »

Лепо лепо  Cheesy

Кад довршиш једну целину сврати поново, напиши шта ти се свиђа, шта не (мада шта ту има да се некоме не свиђа  Roll Eyes  Grin), да малКо оживимо тему Wink
Sačuvana

Snake Plissken
Usagi Yojimbo
Van mreže Van mreže

« Odgovor #91 poslato: Septembar 03, 2011, 02:02:54 am »

Oj, joj, majko joj, gace su mi se tresle dok sam citao. Muka mi citati skenove, ne volem, ali ono je moralo sve danas da se vidi. Jos kad sam skontao da mi fali treci broj Furyja, bas malocas, srecom ranije dobih link za to. Cheesy

Enivej, uopsteno upuceno onima koji su procitali sve (tacnije Silnom Cheesy) :

SPOILER ALERT ALERT ALERT NE CITATI DOK NE NAIDJETE NA SPOILER END HVALA

Nekako cela prica vodi ka velikom kraju, Helbojeva smrt nije iznenadjenje, kada se pogleda ceo tok.
Ali kakva smrt? Nimue mu iscupa srce nakon bitke u kojoj on pobedi Zmaja, a nju pre toga samu razbije? Sto bi rekao Helboj, crap. Smiley
Mozda mi je nesto promaklo, ali dosta toga je lepo povezano s poslednjih pet sest epizoda i razjasnjeno, ali ovo su moje nedoumice :

1. Helboj ovde ubije Zmaja, amirite? Znam da mu Vasilisa da mac, ali ne kontam da ista ima tu snagu da pobedi Zmaja? Da li mi je nesto promaklo? Koliko sam ja skontao, RagnaRok je sprecen.
2. Sve vreme smo navodjeni time, ceo serijal ima za osnov pricu da Helbojeva ruka kontrolise Zmaja, da Helbojeva ruka jedina moze da kontrolise Zmaja, cak u The Islandu dobijemo i fenomenalnu pozadinsku pricu o tome. Zasto jebeno Helboj nije mogao samo lepo da iskontrolise Zmaja i da ga unisti/zarobi kao sto je to ucinio i njegov tvorac?
Ocekivao sam mega bitku, ali sam ocekivao i neverovatnu Helbojevu nadmoc, tipa da razbije Zmaja tom sakom kao picku. Smiley

I najbitnije Majkova najava :

What's for the future? Well, knowing Mignola, anything. He's stated this isn't the end of Hellboy, both the character and the comic, even though he's now dead.

Ovo se uklapa s onime sto sam procitao pre neku godinu, da je Majk najavio jos deset-petnaest godina za Helboja, sto se moze podeliti na svega jos tri-cetiri price (setimo se pauze izmedju Third wisha i The Islanda). Iako bi i ovo moglo da se proguta kao definitivan kraj, ipak sam siguran da nas ceka jos brojeva, ne previse, ali bice ih jos.

Enivej, Silni, baci svoje cente da pricamo. Cheesy

E da, mnogo je gotivan deo s Jagom i vracanjem oka, vrh tebra.

SPOILER END YOU MAY READ BELOW
« Poslednja izmena: Septembar 03, 2011, 02:06:54 am od strane Snake Plissken » Sačuvana
Ultex035
Konan
Van mreže Van mreže

« Odgovor #92 poslato: Septembar 04, 2011, 06:48:39 pm »

Evo procitah Budjenje djavola i svidelo mi se mnogo vise nego Seme unistenja.E sad,hteo bih da razjasnim nesto po pitanju lika koji je stvorio Hellboya.SPOILER ALERT -Koliko sam ja razumeo,on je ubijen u prvom broju(seme unistenja) ali je njegov duh bio rastavljen,tako da je u sustini sada duh,sto objasnjava to sto nije poginuo na kraju kada se desila eksplozija u sedistu Ragnaroka?
Sačuvana

With Great Power Comes Great Responsibility
Snake Plissken
Usagi Yojimbo
Van mreže Van mreže

« Odgovor #93 poslato: Septembar 04, 2011, 07:15:21 pm »

Poginuo je. U ovome sto si citao on je praktcno samo avet, objasni on i sam da je dao Baba Jagi pola duse da ne bi potpuno nestao. Mislim on sam sve to objasni bre. Smiley
Sačuvana
Силни
Global Moderator
Hulk
Van mreže Van mreže

« Odgovor #94 poslato: Septembar 05, 2011, 12:08:28 pm »

Oj, joj, majko joj, gace su mi se tresle dok sam citao. Muka mi citati skenove, ne volem, ali ono je moralo sve danas da se vidi. Jos kad sam skontao da mi fali treci broj Furyja, bas malocas, srecom ranije dobih link za to. Cheesy

Enivej, uopsteno upuceno onima koji su procitali sve (tacnije Silnom Cheesy) :

SPOILER ALERT ALERT ALERT NE CITATI DOK NE NAIDJETE NA SPOILER END HVALA

Nekako cela prica vodi ka velikom kraju, Helbojeva smrt nije iznenadjenje, kada se pogleda ceo tok.
Ali kakva smrt? Nimue mu iscupa srce nakon bitke u kojoj on pobedi Zmaja, a nju pre toga samu razbije? Sto bi rekao Helboj, crap. Smiley
Mozda mi je nesto promaklo, ali dosta toga je lepo povezano s poslednjih pet sest epizoda i razjasnjeno, ali ovo su moje nedoumice :

1. Helboj ovde ubije Zmaja, amirite? Znam da mu Vasilisa da mac, ali ne kontam da ista ima tu snagu da pobedi Zmaja? Da li mi je nesto promaklo? Koliko sam ja skontao, RagnaRok je sprecen.
2. Sve vreme smo navodjeni time, ceo serijal ima za osnov pricu da Helbojeva ruka kontrolise Zmaja, da Helbojeva ruka jedina moze da kontrolise Zmaja, cak u The Islandu dobijemo i fenomenalnu pozadinsku pricu o tome. Zasto jebeno Helboj nije mogao samo lepo da iskontrolise Zmaja i da ga unisti/zarobi kao sto je to ucinio i njegov tvorac?
Ocekivao sam mega bitku, ali sam ocekivao i neverovatnu Helbojevu nadmoc, tipa da razbije Zmaja tom sakom kao picku. Smiley

I najbitnije Majkova najava :

What's for the future? Well, knowing Mignola, anything. He's stated this isn't the end of Hellboy, both the character and the comic, even though he's now dead.

Ovo se uklapa s onime sto sam procitao pre neku godinu, da je Majk najavio jos deset-petnaest godina za Helboja, sto se moze podeliti na svega jos tri-cetiri price (setimo se pauze izmedju Third wisha i The Islanda). Iako bi i ovo moglo da se proguta kao definitivan kraj, ipak sam siguran da nas ceka jos brojeva, ne previse, ali bice ih jos.

Enivej, Silni, baci svoje cente da pricamo. Cheesy

E da, mnogo je gotivan deo s Jagom i vracanjem oka, vrh tebra.

SPOILER END YOU MAY READ BELOW

Хехехе, цео пост је спојлер  LOL

ДаклеМ, и то је наравно како ја све ово видим, не мора бити да је тако исправно и једино тачно:
Хелбој је сатро змаја, јесје. Иначе, Рагнарок је спречен, све непогоде ће остати неразјашњене, цео свет наставља где је стао, и Хелбоја (за сада) нема. Ово није крај Хелбоја као таквог, мислим да ће сад Мињола да се врати неким неистраженим годинама, јер су сјајне за устрипљавање. Жао ми је што Фегредо више неће радити на Хелбоју, али ако је већ требао да се опрости од овог стрипа није било бољег начина за то. Признајем да је крајњи обрачун могао (и можда и морао) бити мало експлозивнији, али поента је баш ово - Хелбој се жртвује да би свет живео. Е сад, кад смо код мача, морам да прочитам целу Олуја/Бес причу поново, можда сам нешто пропустио, да не причам напамет Wink Даље, Десна рука Уништења је једина која може да ослободи змаја, не и да га заиста контролише, она је оруђе за покретање Рагнарока. То је наслеђе једног од Виших Духова, којим је/су Огдру Џахад направљени. Ја нисам све то схватио као праву контролу, али свакако планирам да чим пре кренем са Хелбојем од почетка, сигурно ћу сада пронаћи још нешто интересантно, увек је тако. Дакле - ДРУ је мобилни телефон са кључем, не и џојстик  Grin

Очекивао си мега битку, неко би (ја на пример) могао рећи и да си је добио. Прочитаћеш поново Бес, и поново, и сваки пут ће ти бити све епскије. Очекивао си да Хелбој буде надмоћан, добро, ту се донекле слажемо, али опет, Хелбој се, условно речено, мучио и са Хекатом, како неће са Седморицом? Ако схваЋаш шта хоћу да кажем...

И сам знаш да се Хелбојеви минисеријали често завршавају клихенгером, Мињоли то није нимало страно, ја и ову причу помало тако видим, Хелбој је мртав? Можда... Можда не. Код Мињоле ништа није коначно, можда је Рагнарок само одложен, можда... Видећемо. Сигурно ће бити Хелбоја, ја бих лично волео да видим горе поменуте неприказане године, и то рецимо да нам их "покаже" Корбен. То би било сјајно...

А то са Баба-Јагом је један од најбољих момената у целој последњој причи, типично Мињолино "равнотежа" убацивање сјајних тренутака...

Дер, мај ту сентс ин, парле? Ениуан?
Sačuvana

Snake Plissken
Usagi Yojimbo
Van mreže Van mreže

« Odgovor #95 poslato: Septembar 05, 2011, 12:26:24 pm »

Pa da, ali seti se price sa The Islanda : Watcher koji je stvorio Sedmoricu je imao moc i da ih zarobi, njegova ruka je upravljala njihovom sudbinom.

SPOJLER

Licno sam ocekivao veci osvrt na to, ovako je sama ruka u celoj prici izgubila na znacaju, don't ya think?
Ruka je ono zbog cega je Helboj stvoren, ona je njegova svrha i kletva, bas bude beskorisna u Bijesu. :/

Kako god, scena s macem koji mu pruza Vasilisa je za mene jako bitna, jer ga ona pita da li je spreman, on rece da, i ona stvori nekaki mac. Smiley Sad kako je taj mac bio dovoljan da u dva udarca ubije Zmaja iako ga je Helboj dobrano jebao pre toga na slican nacin, pa nista.

SPOILER OUT

Inace za sustinu serijala smatram posebno bitnom Wake the devil mini-seriju, stosta se tu zapocne, zavrsi, prelomi, nagovesti sto ce u kasnijim epizodama dobiti nadogradnju ili pun smisao. Ovo govorim zbog nubova koji su tek dosli ili ce doci do nje. Smiley
Sačuvana
Силни
Global Moderator
Hulk
Van mreže Van mreže

« Odgovor #96 poslato: Septembar 05, 2011, 12:41:21 pm »

Pa da, ali seti se price sa The Islanda : Watcher koji je stvorio Sedmoricu je imao moc i da ih zarobi, njegova ruka je upravljala njihovom sudbinom.

Он их је, уз помоћ украдене ватре, направио, и уз помоћ осталих (сви су ставили своје печате на њих) успео да их баци у Амбис. Његова рука не управља њиховом судбином, она је, како већ рекох, минз ту ен енд - она их може ослободити, али не и заиста контролисати. То нико не може, не на тај начин. Памтиш из Острва, чим их је Тама испунила да су "родили" Огдру-Хем, против којих су Виши Духови ратовали, призвавши громове и муње са Неба на целу површину Земље, док није остао само Огдру Џахад.

SPOJLER

Licno sam ocekivao veci osvrt na to, ovako je sama ruka u celoj prici izgubila na znacaju, don't ya think?
Ruka je ono zbog cega je Helboj stvoren, ona je njegova svrha i kletva, bas bude beskorisna u Bijesu. :/

Kako god, scena s macem koji mu pruza Vasilisa je za mene jako bitna, jer ga ona pita da li je spreman, on rece da, i ona stvori nekaki mac. Smiley Sad kako je taj mac bio dovoljan da u dva udarca ubije Zmaja iako ga je Helboj dobrano jebao pre toga na slican nacin, pa nista.

SPOILER OUT

Слажем се да је можда требало још истражити све то, али не значи да тога неће бити, ја ценим да нас доста таквих објашњења и фил-апова чека  Love И није била скроз бескорисна, ипак је њоме пеглао Нимуе само тако...
Сигурно да постоји нека фора са мачем, кажем ти треба сад то пробистрити још, јер нажалост целу последњу причу (од Хелбоја у Мексику па наовамо) нисам читао на папиру  Facepalm Још ћемо дискутовати.

Inace za sustinu serijala smatram posebno bitnom Wake the devil mini-seriju, stosta se tu zapocne, zavrsi, prelomi, nagovesti sto ce u kasnijim epizodama dobiti nadogradnju ili pun smisao. Ovo govorim zbog nubova koji su tek dosli ili ce doci do nje. Smiley

Ја се надам да ћу успети Елесара да приволим Хелбоју, тако да једино њега можеш да рачунаш ту, овде ћемо беседити само ти, Вејдер и ја, и повремено Ултекс, видим да се и он навлачи полако али сигурно...  Grin
Sačuvana

Snake Plissken
Usagi Yojimbo
Van mreže Van mreže

« Odgovor #97 poslato: Septembar 05, 2011, 01:20:12 pm »

U pravu si sto se tice Islanda, skroz smetnuh s uma da je mnogo vise bilo ukljuceno tu sem onog Posmatraca kome je Helisa capio ruku. Smiley

I da, oni cak nisu ni se Ogdru-Hemove potpuno porazili, dosta ih je uspavanih, lepo je tu predstavljeno kolika je to snaga bila i kolika je moc potrebna da se to sve zaustavi, ne i unisti. Samo ako hoce covek lepo da cita, a taj deo smenuh s uma, izvinjavam se. Smiley

Sta kazes, Elesara? Nigga please, ne srozavajmo Helboju kredibilitet. Tongue Grin

Inace to se nekako i ranije saglasismo, mnogo toga se previdi kad se citaju skenovi, ne volem. :/ Hocu kompletan Lajberi (sto bi Homer rek'o Cheesy) edisn!
Sačuvana
Силни
Global Moderator
Hulk
Van mreže Van mreže

« Odgovor #98 poslato: Septembar 05, 2011, 01:26:06 pm »

U pravu si sto se tice Islanda, skroz smetnuh s uma da je mnogo vise bilo ukljuceno tu sem onog Posmatraca kome je Helisa capio ruku. Smiley

I da, oni cak nisu ni se Ogdru-Hemove potpuno porazili, dosta ih je uspavanih, lepo je tu predstavljeno kolika je to snaga bila i kolika je moc potrebna da se to sve zaustavi, ne i unisti. Samo ako hoce covek lepo da cita, a taj deo smenuh s uma, izvinjavam se. Smiley

Sta kazes, Elesara? Nigga please, ne srozavajmo Helboju kredibilitet. Tongue Grin

Inace to se nekako i ranije saglasismo, mnogo toga se previdi kad se citaju skenovi, ne volem. :/ Hocu kompletan Lajberi (sto bi Homer rek'o Cheesy) edisn!

No gang signs Wink Иначе, стварно бих волео да се он укључи, занима ме његово мишљење као некога ко није "у" америчким стриповима, јер искрено, ко год је, од људи које ја познајем, прочитао Хелбоја допао му се (наглашавам прочитао, било је и оних који су после прве две стране одустајали  Cheesy Cheesy)

Јесје, ни ја не волим, али замисли да сам чекао да изађе Лајбрери едишн са Бесом? То ће бити тек на пролеће следеће године  Facepalm Мада, биће то  Love Love
Sačuvana

Elesar
Global Moderator
Jeremija
Van mreže Van mreže

modus morbidus

« Odgovor #99 poslato: Septembar 05, 2011, 01:29:21 pm »

Vec mu je dobrano skrozan, cim ga ti pratis... Wink Da je znao Minjola ko ce mu to citati, smesta bi se samoubio.  Facepalm

Ja mogu samo da popravim stanje i obasjam svojim genijalnim opaskama vase gnjecavo tumaranje u mraku.  Dork Admin power
Sačuvana

Vader: Ante i Ibra nemaju pojma!
Ko je sledeci na meniju?
Силни
Global Moderator
Hulk
Van mreže Van mreže

« Odgovor #100 poslato: Septembar 05, 2011, 01:34:51 pm »

Vec mu je dobrano skrozan, cim ga ti pratis... Wink Da je znao Minjola ko ce mu to citati, smesta bi se samoubio.  Facepalm

Ja mogu samo da popravim stanje i obasjam svojim genijalnim opaskama vase gnjecavo tumaranje u mraku.  Dork Admin power

Да ли могу да сазнам разлог из којег пишеш у множини? Waiting Waiting Waiting
И не дирај ми Хелбоја, не може он да бира ко ће да га чита  No, no  Tongue

НегРо, лектира из поруке прочитана? Да наставим са Хелбојем?
Sačuvana

Snake Plissken
Usagi Yojimbo
Van mreže Van mreže

« Odgovor #101 poslato: Septembar 05, 2011, 01:59:51 pm »

Ne razumem na sta i na koga se odnosi poslednji deo posta Silnog. Smiley

SPOILER
Silni, sta mislis o smrti Helbojevoj? Prilicno slab momenat, pogotovo ako se ima u vidu premlacivanje koje Helboj pruzi Nimue (valjda pogodih sad, sve mi Noemis u glavi, valjda nik odavde)? Momenat sa iznenadjenim Helbojem kad se ona pojavi je odlican, skoro klasika u njegovim makljazama ("a taman sam pomislio da je mrtav") ali je ostalo prilicno pasivno, sto ti rece not his style. :/

Nego jos jedna stvar :

Kraljica Mab kaze u jednoj sceni Furyja da Helboj pokusava da dobije na vremenu, da bi njegovi prijatelji (i onda ogromna slika Ejba, Liz i Rodzera stoji iza nje, kao silueta, bla bla) mogli da uradeon to trebaju. Nije mi taj deo najjasniji.

Jos nesto mi pade na pamet, ali ne mogu se setiti sad.

SPOILER OUT

U svakom slucaju, ja se nadam Helbojevom nastavljanju nakon ovoga i to ne u vidu neke retrospektive na ranije dane, vec bas odavde, sa "mrtve" tacke. Smiley
Sačuvana
Amemiya
Usagi Yojimbo
Van mreže Van mreže

« Odgovor #102 poslato: Septembar 05, 2011, 02:08:02 pm »

ovo je
valjda
prvi put
da mediji nisu
obavestili pucanstvo
o smrti
jednog strip junaka
 Hmm
Sačuvana
Силни
Global Moderator
Hulk
Van mreže Van mreže

« Odgovor #103 poslato: Septembar 05, 2011, 04:55:17 pm »

Ne razumem na sta i na koga se odnosi poslednji deo posta Silnog. Smiley

На Елесара Wink

SPOILER
Silni, sta mislis o smrti Helbojevoj? Prilicno slab momenat, pogotovo ako se ima u vidu premlacivanje koje Helboj pruzi Nimue (valjda pogodih sad, sve mi Noemis u glavi, valjda nik odavde)? Momenat sa iznenadjenim Helbojem kad se ona pojavi je odlican, skoro klasika u njegovim makljazama ("a taman sam pomislio da je mrtav") ali je ostalo prilicno pasivno, sto ti rece not his style. :/

Nego jos jedna stvar :

Kraljica Mab kaze u jednoj sceni Furyja da Helboj pokusava da dobije na vremenu, da bi njegovi prijatelji (i onda ogromna slika Ejba, Liz i Rodzera stoji iza nje, kao silueta, bla bla) mogli da uradeon to trebaju. Nije mi taj deo najjasniji.

Jos nesto mi pade na pamet, ali ne mogu se setiti sad.

SPOILER OUT

Е видиш, смрт јесте мало... слаба, али то је једна од оних ствари које сам увек волео код људи попут Мињоле, тако је и у Марвелу - не мора свака смрт хероја да буде и херојска, као у (мрском) ДиСију  Grin Шалу на страну, заиста то волим, једноставно, директно, нема умотавања у параболе, у сто слојева, нема последњих речи које ће да те расплачу, Хелбој каже "Санава" (Son of a...) и умире, последње што каже, чак и у таквом тренутку, може да измами осмех. Мислим да је то и једини начин на који лик попут њега може да заврши свој пут (део пута? Wink)
Иначе, Снејче  Grin, зар мач није исти онај који је Хелбој тражио са Елис? Морам да обновим градиво  Facepalm

Мислим да то са другарима има везе са Бироом, и неким од тренутних дешавања у истом, вероватно, јер видим да Мињола припрема смрт још једног од ликова, СПОЈЛЕР! а то није Лиз КРАЈ СПОЈЛЕРА!  Facepalm

U svakom slucaju, ja se nadam Helbojevom nastavljanju nakon ovoga i to ne u vidu neke retrospektive na ranije dane, vec bas odavde, sa "mrtve" tacke. Smiley

Ја ценин да ће прво бити неки једнопуц са присећањем, па онда наставак ове серије. ВидеТћемо...
Sačuvana

Snake Plissken
Usagi Yojimbo
Van mreže Van mreže

« Odgovor #104 poslato: Septembar 05, 2011, 05:07:56 pm »

SPOILER

Hm, mislim da nije taj odredjeni mac. Odmah se bacam na Fury opet, dobijes odgovor za par minuta, ali ubedjen sam da ona bukvalno stvori taj mac u rukama, i nije boje kao onaj i to. Smiley

Ne mora da mi bude smrt ultra mega giga, samo mi je nelogicno da je on onako iskanta kao i onda ga ona rokne kao eto tako, bas je los sled. Kako god

Drugo, zasto ocekujem povratak, da li u Stormu ili u Furyju Helisa kaze onoj cici sto ju je spasao kad je bila beba nesto u fazonu "Kad se ovo zavrsi ce se vrnem u Biro, izgleda da ovija dana imaju pune ruke posla", ovo mi definitivno deluje kao najava nekog povezivanja sa samim BPRDom. Ne znam, mnogo ima tih sitnih hintova da bi mi ovo bio kraj, no, videcemo.

SPOILER
Sačuvana
Stranice: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.067 sekundi sa 22 upita.